Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 586
113
erdészeti szárzúzóval szerelve
61f2ba1223266-delta-xl-1850-grizzly.jpg
hadiutak készíthetőek vagy karbantarthatóak.
szeleskoruen_alkalmazhato_szarzuzo_mulcsozo_gepek_11.jpg

innolignum_2015_1_25.jpg
hasonló adapterrel akár könyebbel amioszlopméretbe dolgozik a nagymennyiségű oszlopigény is hamar megoldható lenne különböző óvóhelyek és egyéb célú építmények alapanyagának (késöbb deszkavágáshoz)
csm_brenta5_7870795809.jpg
rönkhasító szalagfürésszel
ttp-600-2-standard-szalagfuresz.4_f.jpg
fekvő szalagfürésszel(kardámeghajtásúval) hagyományos szalag és körfüréssze ami munkagépekre telepíthető....
fúúú de tudnák erődíteni zárásokat készíteni utakat bunkerokat mindent :p valami betonkeverő mixer adapter kellene már csak. :D traktorra
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 586
113
bizonyos helyeken ahol szar a talaj az is hatalmas segítség ha egy középmély 15-16 cm es szántást egy sávba megtudna csinálni ellen várható támadásának irányba vetve a földet (forgatva) azt még köves kisméretű sziklás talajon is képes elvégezni egy munkagép (eke csorbulása esetleges törése itt nem gond. ha 1 es ekét húzna azt könnyebben tudná szar telepen is többes ekefelyel ellátottból viszont könnyen juna föld homokzsákba vagy szimplán mellvéd építésére halmozására. gyors körletfoglalásnál vagy frontszakasz foglalásnál hatalmas kincs és gyorsabb mint a dózer (igaz nem is készít akkora töltést) de kiegészíthetnék egymást.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 586
113
images
hülye vagyok aknatelepítésre a csemeteültető gépek (erdőtelepítő )tökéletesen alkalmasak vannak modern automatizált verziók amik földlabdásat is tudnak telepíteni... láttami is már munkába.... (aképen pont nem az van)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
sajnos ez várható volt..... nem lesajnálás és nagyon sajnálom a munka nélkül maradtakat, DE! Az adott cégnek elég közvetlen beszállítói voltunk, az izzó foglalat aluminiumból volt, annak az alapanyagát szállítottuk be, de vagy 20 éve már. Az elmúlt évtizedben évről évre csökkeng a GE/Tungsram által berendelt alapanyag igény.... Nagyon is tudható volt, hogy a hagyományos izzókkal perecelni fognak, de záros határidőn belül. Egy felelőtlen Magyar menedzsment réteg beszállt, amikor az Amerikai GE, tudva azt hogy be kell majd csukni ezt az egységet, előre jelezte hogy szabadulni szeretne..... Elhitették szerencsétlen dolgozókkal hogy jövő van.... Nem, ez a múlt volt, 2.0 kiadásban..... S még mielőtt valaki elkezd ócsárólni, azért megkérdezném, ha bemegy a boltba, akkor mit vesz? hagyományos világítást, esetleg energia takarékos kompakt féyncsövet, vagy LED-es fényforrást?
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Én ebből semmit meg nem csináltam volna neki.
Fatertől néha kérdeztem ezt-azt műszaki rajzzal kapcsolatban, de kb. ennyit segített, minden mást saját erőből toltam.
Nem mintha a tárgyak nagy részével bármit kezdeni tudott volna valamit, ő vonalas szerelő és nem mérnök volt. A megoldásokat ismermi, a számokat, de mat. modellezés és alkotáshoz pl. nem értett.


Sajnos ezt látom máshol is.
Éhbérért, szakócával és fogpiszkálóval csinálj Dávid szobrot. És, ha meg is csinálod, akkor gombokat akarnak adni.
Aki meg tudja ezt, akkor megy oda, ahol megbecsülik. Ami jellemzően nem itthon van, de ha itthon is, akkor az anyagcég nem magyar.
a mai magyar valóság...... sajnos (bár multinál vagyok, hellyel közzel summ juttatásban a felső Magyar 10%-hoz is tartozok a statisztikák alapján), de gyomorforgatóak a minden napok..... ja amenedzsment az sajna magyar..... amig külföldiek voltak, az valahogy szakmaibb és emberibb volt....
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
529
2 715
93
a mai magyar valóság...... sajnos (bár multinál vagyok, hellyel közzel summ juttatásban a felső Magyar 10%-hoz is tartozok a statisztikák alapján), de gyomorforgatóak a minden napok..... ja amenedzsment az sajna magyar..... amig külföldiek voltak, az valahogy szakmaibb és emberibb volt....
ezzel viszont teljesen egyetértek
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
remélem az önvezetőképes eszközhöz lessz hasonló adapter https://agrohof.com/termek/grep-90-hatra-rogzitheto-kardan-hajtasu-arokaso
valami automata adagolású oszlop lenyomo adapterrel https://www.agroinform.hu/aprohirdetes_adatlap/gep/szoleszeti-gepek/oszlopbenyomo/h_6948618 szőlőkarózóhoz hasonló (drótakadályok automatikus telepítéséhez)
images
hasonló sima szögesdrót húzóval és
stretchngo3.jpg
és hasonló drótkerítés telepítő adapterrel. ez sem rossz botlódrótot húzni.
2c01123bbaf67524cc41f6bdc471f74e--beef-cattle-welding-projects.jpg
nekem lennének ötleteim műszaki zárás terén egy önjáróképestraktorra robbanó müszaki zárás telepítésére is alkalmas lenne.
Mivel nem közúti közlekedésről beszélünk ebben az esetben; szerintem simán megoldható egy távirányítós vezérlés. Mint pl. amit linkeltél, megtuskómaró: https://jgmax.hu/termekeink/herder/tuskomarok-sajat-dizelmotorral

Aztán meg ha van rá pénz beletolva, akkor különböző önvezetés fejlesztésre ott a Zalazone.


találtam is traktorra telepíthető betonkeverőt.
Van bobcatra is rakható, hidraulika hajtással.

Tulajdonképen minden van, amin Te itt most elmélkedsz, csak másra használják.

És mielőtt... 7 millióért meg mezőgazdasági drónt lehet venni 10-11 kg-os hasznos teherbírrással.


Naésaztánmitke'sírni? Én most megyek -valószínűleg- venni egy japán összkerekes cabriót. Pedig állásom sincs. hestegtudnikelléllni.
Na jó, azért nem hagyom a levegőben, mielőtt valami NAV-os jóakaró olvassa; hogy nem autóról van szó és igazából az OTP-é.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 586
113
Mivel nem közúti közlekedésről beszélünk ebben az esetben; szerintem simán megoldható egy távirányítós vezérlés. Mint pl. amit linkeltél, megtuskómaró: https://jgmax.hu/termekeink/herder/tuskomarok-sajat-dizelmotorral

Aztán meg ha van rá pénz beletolva, akkor különböző önvezetés fejlesztésre ott a Zalazone.



Van bobcatra is rakható, hidraulika hajtással.

Tulajdonképen minden van, amin Te itt most elmélkedsz, csak másra használják.

És mielőtt... 7 millióért meg mezőgazdasági drónt lehet venni 10-11 kg-os hasznos teherbírrással.



Na jó, azért nem hagyom a levegőben, mielőtt valami NAV-os jóakaró olvassa; hogy nem autóról van szó és igazából az OTP-é.
igen ezt sorolom hogy minden van létezik nem kell spanyolviaszt feltalálni csak igényreszabni...

(nekem ez nem új dolog régi mániáim egyike.) nekem van végzetségem műszaki zárás irányba.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros
M

molnibalage

Guest
egyértelműen ezt. Nincs 2 havonta (ledek átlagos valós élettartalma) +x ezer Ftom arra, hogy a 2 évente kiégő hagyományos izzót kiváltsam olyan leddel, ami nem szemrontó fényspektrumú.
???

Van olyan LED izzóm, amit a kettővel ezelőtti albérletemből hoztam még magammal és működik.
A hálószobai olvasólámpában 7 év után adta meg magát.
Az itteni lakásban is van olyan pilács, ami a lakás előző tulaját is évekig szolgálta és most is megy. Ez alsó hangon 7+ év.
A sima hagyományos izzók a gyakori fel/fel kapcsolás mellett régen otthon még 3-4 hónapot sem bírtak ki. A spejzban állandóan 3-4 tartalék volt, ha kellene, úgy fogyott. LED-ből nincs értelme tartaléknak kivéve, ha van vagy 6-8 ugyanolyanod a lakásban és akkor is legfeljebb egynek.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
???

Van olyan LED izzóm, amit a kettővel ezelőtti albérletemből hoztam még magammal és működik.
A hálószobai olvasólámpában 7 év után adta meg magát.
Az itteni lakásban is van olyan pilács, ami a lakás előző tulaját is évekig szolgálta és most is megy. Ez alsó hangon 7+ év.
A sima hagyományos izzók a gyakori fel/fel kapcsolás mellett régen otthon még 3-4 hónapot sem bírtak ki. A spejzban állandóan 3-4 tartalék volt, ha kellene, úgy fogyott. LED-ből nincs értelme tartaléknak kivéve, ha van vagy 6-8 ugyanolyanod a lakásban és akkor is legfeljebb egynek.

4 éve vannak fent a legolcsóbb aliexpress-es távírányítós led lámpák a plafonon, még egy se ment ki, pedig asszony erőszeretettel kapcsolgatja fel-le míg a megfelelő programra nem vált, ahelyett, hogy nyomna egy gombot a távirányítón.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Nemerson and hete

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 531
6 601
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Nem kell komolyan venni.


Ma Debrecenben letettük az új BMW gyár alapkövét, és ebben az egy eseményben lényegében benne van a magyar gazdaság elmúlt 12 éves sikertörténetének egésze.

2025-ben itt már megindul a gyártás, és évi 150 ezer olyan tisztán elektromos járművet fognak előállítani, amelyek még nem szerepelnek a BMW kínálatában⚡️

400 milliárd forintos beruházás, több mint 1000 új munkahely, Debrecen

Plusz a fent említett kínai akksigyár.