Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 205
113
Konkrétan azt írta megszűnt az itthoni fejlesztés
"Szó se róla,van fejlődés a háttéripar tekintetében-csak éppen nagyon nem olyan jelentős,mint tálalva van.Autóipari vertikum szintjén marginális mértékű az is"
Ezt irtam.Van autóipari fejlesztés,de az vertikum szinten annyira nem jelentős.Ha holnap megszünne,különösebb probléma pótolná az autóipar.
Az a fajta kapacitás,amit a JÁKI,meg a Csepel,Ikarusz képviselt,az megszünt.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Miért nem hagyjátok már a francba. Szerinte minden ami magyar szar kivéve a büdösek a dagadtak és főleg kamionsofőrök akik korábban voltak katonák is (persze nem a sikeres igazi katona aki esetleg a szakmáját máshol is gyakorolta mint itthon a punnyadásban ). Na ők faszák minden más magyar az szar, csicska ezt írogatja évek óta és ha beszólnak neki rögtön jön az igazi énje.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 648
5 433
113
Nem fogsz örülni...

d14b72970926f58f71d9cea699c56e0cb91d4ad5.jpeg


OecoGram_Brutto_realber.png
A diagrammokon az utolsó adat 2020Q2 ! Azóta történt egy pár dolog. Például robbant a magyar infláció. Gondom a 2022/2023-as számok nem véletlenül hiányoznak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 926
113
A diagrammokon az utolsó adat 2020Q2 ! Azóta történt egy pár dolog. Például robbant a magyar infláció. Gondom a 2022/2023-as számok nem véletlenül hiányoznak.
Ha visszanézed, innen indult, 2022 is benne van, csak a kolléga a régiós összehasonlításra volt kíváncsi. Ahhoz meg csak a fentit találtam.
Melyik időszakra esik a folyamatos reálbéremelkedés?

realkeresetstat230227.jpg
Tudom a fentivel se leszel elégedett, mert bár csökkenő, de növekedés van végig.

Beteszem 23-at és elégedetten hátradőlhetsz a fotelben. ;)

Nah, jó előtte még a nyugati 2022.
Realberek-valtozasa-02-1024x1024.jpg


Nah, jó, most már jön a magyar mínusz is.
1679989085-FRTUVftrq_md.png



De sajnos jövőre... jó ez még csak előrejelzés.
f5f2c46f5782c78697c0ede59660f9eb886329cb.jpeg
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
Nézd át a hazai autógyártás történetét, 90 óta. Mivel kezdte minden gyártó. Összeszerelés. Nézd meg most őket, hány bázison van már fejlesztés, gyártás is. Mert így működik. Először meg kell tanulni a szakmát. Aztán a többi.
Az a végtelenül szomorú, hogy ez már számtalanszor le lett írva. És mégis néhányan szórják a saját maguk számára szimpatikus véleményüket, mint a bolond a lisztet.
Erre még senki sem válaszolt pl. hogy az összeszerelő Audi gyárból, hogy a csudába lett a VW csoport egyik megkerülhetetlen egysége, precíziós motor-összeszereléssel, kutatás-fejlesztéssel, ráadásul összefonódva a felsőoktatással.

Én azt nem értem, hogy az itt olyan, mindent jobban tudó emberek miért nem mentek el mérnöknek, vagy projektmenedzsernek, ott lehetne kamatoztatni a felsőbbrendű értelmet/tudást. Ja, lehet, hogy leszarozni sokkal könnyebb bármit, mint önállóan létrehozni, pláne tanulni?
Sajnálom, de én speciel rühellem ezeket a hangos szarozásokat, mert tudom mekkora meló egy komoly mérnöki munka. Van egy olyan sejtésem, hogy itt sokan összeszarnák magukat egy sima fogaskerék tervezéséhez és gyártásához szükséges tudástól is.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 136
30 764
113
Az a végtelenül szomorú, hogy ez már számtalanszor le lett írva. És mégis néhányan szórják a saját maguk számára szimpatikus véleményüket, mint a bolond a lisztet.
Erre még senki sem válaszolt pl. hogy az összeszerelő Audi gyárból, hogy a csudába lett a VW csoport egyik megkerülhetetlen egysége, precíziós motor-összeszereléssel, kutatás-fejlesztéssel, ráadásul összefonódva a felsőoktatással.

Én azt nem értem, hogy az itt olyan, mindent jobban tudó emberek miért nem mentek el mérnöknek, vagy projektmenedzsernek, ott lehetne kamatoztatni a felsőbbrendű értelmet/tudást. Ja, lehet, hogy leszarozni sokkal könnyebb bármit, mint önállóan létrehozni, pláne tanulni?
Sajnálom, de én speciel rühellem ezeket a hangos szarozásokat, mert tudom mekkora meló egy komoly mérnöki munka. Van egy olyan sejtésem, hogy itt sokan összeszarnák magukat egy sima fogaskerék tervezéséhez és gyártásához szükséges tudástól is.
Hát igen, csak egy összeszerelő üzem... :D


https://www.youtube.com/watch?v=xRJFrPhjqek&ab_channel=MagyarósiCsaba
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
814
1 603
93
Ezt irtam.Van autóipari fejlesztés,de az vertikum szinten annyira nem jelentős.Ha holnap megszünne,különösebb probléma pótolná az autóipar.
Az a fajta kapacitás,amit a JÁKI,meg a Csepel,Ikarusz képviselt,az megszünt
- Igen értelek a Jáki meg a Csepeli példádat. No de szerintem a kormány pont ezt szeretné felfrissíteni az akkugyárak ide hozatalával. Azaz feltételezésem szerint az elektromos buszokat finanszírozná jobban. Azoknak mennyiségi akkumulátor kellene! Azaz a városok helyi-járatú buszaira gondolnak!
Lehet pont a németek felé kacsingatnak vele. Nem tudhatjuk a gondolatmenetet, ám nyugaton ez lesz a trendi! Lengyeleknél ugye most nyert az Ikarusz 5db-os elektromos autóbuszos trendet, nem sok igaz de kitudja! Reklámnak nem rossz! Hátha felfutna az elektromos buszok fejlesztése! Majd ezek technológiák fejlesztése alapján lehetne elektromos hajtású csapatszállítónk is! ki tudja hová vezet a jövő! Egy villanymotor a jármű elejébe s hajrá! :D Persze tudom nem ilyen egyszerű ez!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 205
113
- Igen értelek a Jáki meg a Csepeli példádat. No de szerintem a kormány pont ezt szeretné felfrissíteni az akkugyárak ide hozatalával. Azaz feltételezésem szerint az elektromos buszokat finanszírozná jobban. Azoknak mennyiségi akkumulátor kellene! Azaz a városok helyi-járatú buszaira gondolnak!
Lehet pont a németek felé kacsingatnak vele. Nem tudhatjuk a gondolatmenetet, ám nyugaton ez lesz a trendi! Lengyeleknél ugye most nyert az Ikarusz 5db-os elektromos autóbuszos trendet, nem sok igaz de kitudja! Reklámnak nem rossz! Hátha felfutna az elektromos buszok fejlesztése! Majd ezek technológiák fejlesztése alapján lehetne elektromos hajtású csapatszállítónk is! ki tudja hová vezet a jövő! Egy villanymotor a jármű elejébe s hajrá! :D Persze tudom nem ilyen egyszerű ez!
Hát én polgári életben is elég szkeptikus vagyok az ukkus autókkal kapcsolatban....
Katonailag meg egyértelműen elutasitom őket,mint alapjárműveket.
Akkugyárak meg kifejezetten drid üzemek,döntően vendégmunkás munkaerőre alapozva.Semmiféle fejlesztő kapacitást nem hoznak.
 
  • Tetszik
Reactions: Vipera kapitány

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
Valóban?Képesek lennétek kifejleszteni egy PSZH-t?Egy Csepel D588ast?Lópikulát.
Egyes alkatrészek gyártástechnikai fejlesztése van csak nálunk,autóipari vertikum mértékkel marginális
Szerintem hiányosak az ez irányú ismereteid. A gond, hogy vannak cégek, amik semmit sem mondanak az egység sugarú állampolgárnak. Csak egy gyors példa, AVL.
In 2002 AVL List GmbH acquired the engine development department of former AUTÓKUT and integrated it in the AVL Group. Starting in 2002 with 16 employees, AVL Hungary currently employs 500 people in 4 locations, including the new headquarters in Érd.
Hát igen, itt is leépült minden, 16-ból 500 fő. És ez biza nem összeszerelés, elhiheted. Pechedre itt a volt szobatársam az egyik vezető fejlesztőmérnök. Szóval kisebb magabiztossággal, ha kérhetem!

Arról meg már ne is beszéljünk, hogy a mai multinaci világban nem is nagyon létezik olyan, hogy teljes nemzeti képesség. Már az amcsiknak is kellenek külföldi cégek, a franciák feladták a kézifegyvergyártást stb. A cégek tulajdona és így a képességek állandóan vándorolnak. Most akkor a svédek tengófejlesztő képessége az övék, vagy a németeké, akik megvették a céget?
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Miért nem hagyjátok már a francba. Szerinte minden ami magyar szar kivéve a büdösek a dagadtak és főleg kamionsofőrök akik korábban voltak katonák is (persze nem a sikeres igazi katona aki esetleg a szakmáját máshol is gyakorolta mint itthon a punnyadásban ). Na ők faszák minden más magyar az szar, csicska ezt írogatja évek óta és ha beszólnak neki rögtön jön az igazi énje.
Vigyázz a kamionsofőrökkel! Én ismerek egy tagot aki csak "egyszerű sofőr "-nek titulálja magát és "kamionozgat" nyugaton...azért kurvahaszonos az ipse a fuvarozónak mert nagyon jól tud franciául (a fuvarok 30%-a arra megy) és elég kemény meg félelemkeltő ezért szinte sehol nem is várakoztatják meg és nem merik leugatni a telephelyeken a portákon az őrök stb. Azért tud franciául ez a "szimpla kamionsofőr", mert a francia idegenlégióban volt előtte és úgy kb. laza 40 körüli igazolt (!) emberölése van nem beszélve az az felettiről. Néha vannak furcsa dolgai..."lát" egy-egy már évekkel azelőtt lelőtt fekát vagy muszlimot vezetés közben...de senki nem meri neki firtatni, hogy "márpedig most nem néz be a szélvédőn egy fejbelőtt néger!"...Inkább az: "Aha! ...asszem én is látom!" Szóval az hogy kamionsofőr valaki mint pl. Negan az még nem jelenthet semmit lehet nem egy John Wick, de én azért nem bántanám a kutyáját! :D
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 648
5 433
113
Ha visszanézed, innen indult, 2022 is benne van, csak a kolléga a régiós összehasonlításra volt kíváncsi. Ahhoz meg csak a fentit találtam.

Tudom a fentivel se leszel elégedett, mert bár csökkenő, de növekedés van végig.

Beteszem 23-at és elégedetten hátradőlhetsz a fotelben. ;)

Nah, jó előtte még a nyugati 2022.
Realberek-valtozasa-02-1024x1024.jpg


Nah, jó, most már jön a magyar mínusz is.
1679989085-FRTUVftrq_md.png



De sajnos jövőre... jó ez még csak előrejelzés.
f5f2c46f5782c78697c0ede59660f9eb886329cb.jpeg
Egyszer utána néztem hogy hogyan számolják a hivatalos inflációt. Azóta nincsenek illúzióim hogy mennyire valósak az adatok.

Ha összeadom az elmúlt pár év hivatalos inflációs adatait, akkor kijön 40-50 % -os infláció. A valóságban meg a saját fogyasztói kosaram ára minimum megduplázódott. Persze vannak termékek, amik nem változtak, csak éppen azok sokkal kevésbé számítanak. De biztosan én csinálom rosszul. Többet kellene utaznom tömegközlekedéssel, és kevesebbet autóval. :)