Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 434
113
Meg hogy egész hétvégén nekikezdenek a kisipari, Botka formájú woodoo babák gyártásának.
Én biztos betolnék egy akksigyárat is a projektbe. Egyrészt én hasznosnak tartom, másrészt a kormány politikai ellenfeleinek rém kellemetlen lesz hozzá tapsolni, de fognak. Ráadásul Szegeden még vízben sincs hiány.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
940
2 622
93
Stadion helyett esetleg lehetett volna vasútra (IS) költeni?
ÉS MEGMAGYARÁZZABAZMEG!
Az eus pízök címkézve voltak, vannak, és lössznek. Nem köthető bármire, Kedves Vitéz Úr. Azért költöttek a stadionokra, mert előtte erre adott pízt prüsszel. Vajon ki tárgyalta le anno, hogy a 7(!)éves eu költségvetési pénzeket stadionokra, meg körforgalomakra szabad kolteni? Tipp?
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 532
6 604
113

Szijjártó bejelentette: tényleg Szegeden épít elektromosautó-gyárat a kínai BYD​

mgid:arc:imageassetref:shared.southpark.global:0a2717ad-75d0-11ea-a59c-0a7527021758
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
330 milliárddal zárul a stadionépítések évtizede VS, MÁV 800 milliárd forintos éves költségvetés
10 év alatt 330 mrd VS. 800 mrd egy éves költségvetése a MÁV-nak
Az pont 330 milliádal kevesebb vasútfejlesztésre...
Ha mindig minden a gazdasági haszon alapján van megmagyarázva, akkor itt most mi a hablaty?
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 100
27 384
113
Na megérte sértődött ovodásként lábon lőni magunkat...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az pont 330 milliádal kevesebb vasútfejlesztésre...
Ha mindig minden a gazdasági haszon alapján van megmagyarázva, akkor itt most mi a hablaty?

Sportfejlesztésre kapott pénzt nem költheted ágyazatcserére.
+ahogy már írták ez még az előző ciklusban lett letárgyalva, csak a kétharmad miatt nem azoknak a zsebébe ment a pénz akiknek eredetileg szánták... Sírnak is miatta a mai napig.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 001
32 375
113
Az eus pízök címkézve voltak, vannak, és lössznek. Nem köthető bármire, Kedves Vitéz Úr. Azért költöttek a stadionokra, mert előtte erre adott pízt prüsszel. Vajon ki tárgyalta le anno, hogy a 7(!)éves eu költségvetési pénzeket stadionokra, meg körforgalomakra szabad kolteni? Tipp?

Mondjuk amire tuti nem lehet eu-s pénzt költeni az az iparfejlesztés, hogy topiknál legyünk. Miért támogatták volna a német, holland stb. adófizetők a konkurenciát vagy a munkahelyeik keletebbre költöztetését?
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Sportfejlesztésre kapott pénzt nem költheted ágyazatcserére.
+ahogy már írták ez még az előző ciklusban lett letárgyalva, csak a kétharmad miatt nem azoknak a zsebébe ment a pénz akiknek eredetileg szánták... Sírnak is miatta a mai napig.
A vasútfelújítást is nyilváníthatták volna tömegsport beruházásnak (tudomisén eljutás a túraútvonalakhoz címmel) oszt csá'...
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
940
2 622
93
Mondjuk amire tuti nem lehet eu-s pénzt költeni az az iparfejlesztés, hogy topiknál legyünk. Miért támogatták volna a német, holland stb. adófizetők a konkurenciát vagy a munkahelyeik keletebbre költöztetését?
Na nem igazán.Mert amit mostani 7 éves kölcségvetési ciklust tárgyalták Orbánék, ku sikerült "harcolni" (de hülye szó jelen esetben) az azeus pízök kb 60%-a ment v mehetett volna iparfejlesztésre. Na pontosan ezért lett hirtelen jogállamisági deficit.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
A szefósklubnak, akik az ország összes gondját - élén az egészségüggyel, tömegközlekedéssel, közalkalmazotti bérrel, vagy ezt mind, egyszerre - megoldotta volna már a stadionpénzből, hiába magyarázod el újra és újra hogy az erre 10 év alatt elköltött pénz gyakorlatilag egy kerekítési hiba az évente kb 39 000 milliárdos magyar költségvetésben.

Ha nem veszek meg 10 év alatt egy tölcsér fagyit akkor vehetek belőle egy kocsit - ez kb az a szint.
Lóg az ország bele, mindenhonnan hiányzik a forrás, de stadionra pénz az van. Mert az kevés és nem feltűnő a hiánya. Hát nekem az. Főleg hogy az előbb esett ki a szó szerint betehető-kivehető ajtó, csak a szerencsén múlott, hogy nem esett rá valakire. És igen szefős vagyok, hogy még hajlandó vagyok dolgozni és adót fizetni ezeknek a gazembereknek.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A vasútfelújítást is nyilváníthatták volna tömegsport beruházásnak (tudomisén eljutás a túraútvonalakhoz címmel) oszt csá'...

Nem így működik, benne vagyok egy országokon átívelő EU-s projektben, amiről még külön titoktartási kiképzést kaptunk olyan jelentőségű...

Minden fillért megnéznek, hogy mire megy el. És néha elég nyomatékosak hova kell azt a pénzt rakni, hogy ne találjanak problémát.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 745
4 495
113

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 458
113
Lóg az ország bele, mindenhonnan hiányzik a forrás, de stadionra pénz az van. Mert az kevés és nem feltűnő a hiánya. Hát nekem az. Főleg hogy az előbb esett ki a szó szerint betehető-kivehető ajtó, csak a szerencsén múlott, hogy nem esett rá valakire. És igen szefős vagyok, hogy még hajlandó vagyok dolgozni és adót fizetni ezeknek a gazembereknek.
A Csótánynak én sem jókedvemből fizettem addót annak idején, úgy, hogy minden fillérét ellenem használják fel.
De azért ne legyünk feledékenyek...
Cseh Katalin ellenzéki politikus és a pályázatok
Demszki és a metró Nr.4
A devizahitelválság
Csak néhány példa a múltból, amik a mai gazdasági állapotokhoz vezettek.
Én értem, hogy az elmúlt orbáni időszak a ludas, de a háttérben ott van kis Gordonkánk is mint lúdszakértő és francia ügynök, meg ne felejtsük ki az autópályák PPP rendszerű megoldását se.
(Tudom lakájmédia)
A Megyeri-híd is bravúros történet, meg a vörösiszap.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 995
113
Én meg a magyar munakmorált. Megoldjuk okosba kókányolás, és szargyártás mindenhol. Sokkal nagyobb a termelékenység a németeknél, mivel ami nálunk "termék" az ott 50%ban selejt lenne.
Na innen teljesen kamu amit írsz, még egyetem előtt dolgoztam autóipari beszállítónak... Kibaszottul nem lehet kókányolni, mert a saját idődet és pénzedet viszed vásárra. Mi is küldtünk vissza törökökhöz kamionnyi alkatrészt és hozzánk is jött vissza kamionnyi alkatrész...
 
  • Tetszik
Reactions: vata

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
A Csótánynak én sem jókedvemből fizettem addót annak idején, úgy, hogy minden fillérét ellenem használják fel.
De azért ne legyünk feledékenyek...
Cseh Katalin ellenzéki politikus és a pályázatok
Demszki és a metró Nr.4
A devizahitelválság
Csak néhány példa a múltból, amik a mai gazdasági állapotokhoz vezettek.
Én értem, hogy az elmúlt orbáni időszak a ludas, de a háttérben ott van kis Gordonkánk is mint lúdszakértő és francia ügynök, meg ne felejtsük ki az autópályák PPP rendszerű megoldását se.
(Tudom lakájmédia)
A Megyeri-híd is bravúros történet, meg a vörösiszap.
Szerintem meg a kiegyezés előtti passzív ellenállás tehet mindenről...
Cicmic, Fletóék alatt is mindenfele forráshiány volt, de akkor pl egy tanári bér a minimálbér több mint duplája volt, ma kiegészítésre szorul, hogy azt elérje.
Egy phd ösztöndíj nagyjából a minimálbér 1,5 szerese volt, ma durván a 2/3a.
Stb stb stb.
Na erről kéne beszélni, meg a sokszáz milliárdos atlétikai vbről, ami nyílván, eus pénzből ment (nem)
Vagy a TAOról, ami sportra költhető, kórházra nem...