1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

MAN teherautók (SX, FX, LX, HX és egyéb variánsok)

Diskurzus a(z) 'Aknatámadás ellen védett (MRAP) és egyéb szállító-' témában - GrGLy által indítva @ 2013. április 27..

1. arcas

arcas Well-Known Member

Mindig is azt hittem,hogy a Rába félig meddig MAN (már ami a katonai plattformokat illeti), ill. forditva...nagyon naiv voltam?!

2. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

A Rába MAN-licensz alapján gyárt katonai teherautót saját részrendszerekkel a hazai piacra, máshol nem értékesítheti (ez kikötés volt a licensz megvásárlásakor).

Egyébként kétlem, hogy a Rába bármi nagyobb dolgot is gyártana a katonai MAN-ekbe. Buszalvázat, felépítményeket és futóművet gyárt exportra, mást nem nagyon. A teherautó alvázat szerintem max készre szerelik, fülkét biztosan veszik, motort-váltót-osztóművet detto.

3. shornet24

shornet24 Active Member

Akkor miért nem vették meg man kutyától a licenszet mint mi?

4. GrGLy

Kérdéseidet ide irányítsd:

http://www.government.se/sb/d/2091
    http://www.regjeringen.no/en/dep/fd/the-ministry/ministry-of-defence.html?id=388

:)

5. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ok GrGLy de hova kell a svédeknek egy agyonpáncélozott teherautó? Elvannak azok ott fenn maguknak. És azért van ottan szürkeállomány egy ilyen teherautót összedobni mint ez a man család.

6. GrGLy

Mondjuk misszióba? Svédek vannak Afganisztánban és Koszovóban is, és valószínűleg előre is gondolkodnak a jövőbeli missziókat számításba véve. Meg inkább legyen, mint nem. (meg a páncélozott fülkés verzió eddig alig a negyede a rendelt 215 darabnak).

Ezt nem is vonom kétségbe, de nem csak ezen múlik a dolog. Mint írtam korábban is: olyan árat és olyan határidőt nem tud ajánlani valószínűleg egyik svéd gyártó sem, ami egyértelműen leverné a Rheinmetall ajánlatát, arról nem is beszélve, hogy egy nem létező, szerteágazó típuscsaládot gondozó gyártósort is ki kéne építeni hozzá.

7. szittya88

szittya88 New Member

Szoritja öket az idö.
    Emelett a MAN Kiszervezve olcsobban legyartja.
    egy svéd autoipari öszeszerelö a soron 6500-7000/óra (és valódi munkavégzése szigoruan 7óra)

8. marton

marton Well-Known Member

Mi itt beszélünk arról, hogy mit kéne nekünk itthon megoldani. Lőfegyverek, és a teherautók itt mindig alapvetőek mindenki számára. alapvetőek, mert van valamiféle kapacitásunk hozzájuk, meg lássuk be, ennél komolyabbra, gazdaságosan nem is vagyunk képesek. Svédek viszont gyártanak mindent, nekik az nem presztizs veszteség, hogy a teherautókat éppen nem a Volvó vagy a Scania gyártja.

Ezen oldal megosztása