1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

McDonell Douglas/Boeing F-15 Eagle

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2012. december 4..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

2. molnibalage

F-15 Streak Eagle.

zotyek78, fishbed, fip7 and 1 other person like this.
  3. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Ez egy makett.

fishbed, molnibalage and fip7 like this.
  4. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Pszt :)

5. molnibalage

Bakker, tényleg. Nem semmi minőség.

6. arbalest

arbalest Well-Known Member

7. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

8. arbalest

9. arbalest

AESA radart kapnak a japán F-15-ösök?

fishbed likes this.
  10. borisz

borisz Well-Known Member

Miért, amúgy nem az van bennük?

11. molnibalage

Sanszosan a rég AN/APG-63 vagy esetleg -70. Még 2012 táján, amikor írtam a könyvet volt olyan japán F-15, aminek F-15A kabin műszerezettsége volt, egy videóban lehetett látni a kabint.

12. borisz

borisz Well-Known Member

Bakker benéztem.
    Meggyőződésem volt, hogy F-35.
    Köszi!

13. molnibalage

Retro.

Ami még érdekes, hogy ha jól látom, akkor AIM-9P van a Sason nem Lima vagy Mike.

14. borisz

borisz Well-Known Member

Jó az oda falura. Kabát alá.

15. molnibalage

A rakéta nem éles, a kék színű rakétatest jelzi ezt. Csak furcsa, hogy gyakorlásra (?) is olyan változatot használtak, ami elvileg nem közelíti meg annak képességét, amit élesben tolnának.

ZZ = Kadena támaszpont, a gép farokkódja 79-es, tehát erősen a '80-as évek elejét sejteti a kép. Akkor már az Mike változat volt a kanyarban. A P változatból is volt szemből indítható, de hogy melyik évtől...

https://wiki.scramble.nl/index.php/Raytheon_AIM-9_Sidewinder#AIM-9P-1.2F-2.2F-3

16. borisz

borisz Well-Known Member

Nem lehet, hogy nem akarták ott és akkor mutogatni?
    Vagy inkább ennek koptatták esetleg az idejét?

17. molnibalage

Eszméletlen ritkán látni régi fotókon 4. gen gépeken nem AIM-9L/M-et, ezért is tettem be. Lövésem sincs, hogy miért van rajta.

18. therob

therob Active Member

F-15-ösön ritkább, de F-16-oson gyakran volt az AIM-9P. Amikor elkezdtem a hidegháború végi maketteket építeni engem is meglepett. Hollandoknál is gyakori volt a P verzió. De ha begépeled, hogy F-15 Eglin AFB az első kép amit kiad egy AIM-9P-vel szerelt gép.

19. molnibalage

Bocsánat, pontatlan voltam, kimaradt egy szó. Amerikai és főleg USAF gépeken. AIM-9L-t az angolok kaptak először NATO-n belül és ők is kisebb csomagot és SOS Falkland miatt. AIM-9M-et több NATO állam csak 1991 után kapott, USAF IOC meg 1982...

A szovjet 4. generáció várható elterjedése miatt az AIM-9M szélsebesen megjelent minden amerikai gépen még az A-7 és F-111 számára is asszem ezért készült az P-4/P-5, ami már all aspect volt. Minden lehetőséget meg akartak adni arra, hogy esetleg szemből ledurrantsanak egy szovjet/VSz vadászt bármivel, aminek szárnya volt.

fishbed likes this.
  20. molnibalage

Ezen oldal megosztása