Merkava MBT (Izrael)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Irtuk amugy, hogy amikor a lengyelek bejelentettek a K2-t, a nemetek meg sapitoztak, hogy ok sajna nem birnak gyartani majd csak evek mulva, akkor kellett volna leemelni a polcrol vagy 150-et :( Sot meg mindig meg lehetne lepni...

Megint addig tokolunk,mig tenyleg eladjak valaki masnak. Akkor bezzeg majd jon a rinya,hogy fuuu de jo lett volna nekunk is. Jaj-juj. stb...
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
518
1 002
93
Elvileg fele annyiba kerül, és szerintem műszakilag is jobb jármű.
2014-es ár MK4 APS nélkül 4.5 millió dodó jóval kedvezőbb ár mint a Leo! Annyi, hogy itt a vizenátkelés mínusz a Leo-hoz képest. A mi területeinken erre is gondolni kell, bár, most a drónos időkben az a 20 perc felkészítés előtte elpusztítást eredményezhet szóval erős kérdőjel. Ponton rendszert fejleszteni kell , mert se ,ezt, se a Leo-t nem bírja el! Kicsit elszaladtam. Nekem, ahogy korábban is írtam ez egy Namerrel kombinálva egy rendkívűl jó combo lett volna. Logisztikailag pláne, ha komolyan vesszük.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 526
113
Elvileg fele annyiba kerül, és szerintem műszakilag is jobb jármű.
Nem értem miért nem látnak benne reációt hiszen egy jó harckocsi emelett olcsóbb is mint a Leo2, és ha már ekkora az izraeli-magyar összeborulás simán lehetne venni belőle akár 2x44 db-ot! Tudom a vegyes üzemeltetés sokaknak rémálom, meg nem rendszeresítette még Európában senki, de ha a lengyelek össze tudnak 4 félét vásárolni, akkor nem hiszem, hogy nekünk nem menne a 2 típus párhuzamos működtetése!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 128
53 710
113
Nem értem miért nem látnak benne reációt hiszen egy jó harckocsi emelett olcsóbb is mint a Leo2, és ha már ekkora az izraeli-magyar összeborulás simán lehetne venni belőle akár 2x44 db-ot! Tudom a vegyes üzemeltetés sokaknak rémálom, meg nem rendszeresítette még Európában senki, de ha a lengyelek össze tudnak 4 félét vásárolni, akkor nem hiszem, hogy nekünk nem menne a 2 típus párhuzamos működtetése!

Mivel ez egy technikai topik, nem akarom elvinni a beszerzéseink irányába, de a politika eldöntötte előre, hogy német lesz minden és kész.
És azért látod az itteni aktív katona fórumtársakon is, hogy a német szimpátiájuk elég magas szinten áll.
Szóval pusztán politikai és érzelmi alapon minden reális alternatíva le lett szarva, és így döntöttek a beszerzésekről.

A felújított, letárolt Leclerc S2, vagy a Merkava IV-es is brutál erős ellenajánlatok lettek volna.
A koreai K2-essel csak az volt a baj, hogy a németek blokkolták a hajtáslánccal az eladást, de mostani szállítással arra is lehetett volna szerződni.
Még ha ez kicsit kockázatos is lett volna.

Minden esetre én Merkava IV párti vagyok erősen. Eleve van hozzá működő APS, a torony páncélvédelme HEAT töltetekkel szemben fényévekkel magasabb, mint bármi másnak, nagyon jó lőszerei vannak az IMI-nek, elektronikában szintén a világ élmezőnye.
És mind ezt, a más országok számára tett nyílvános ajánlatok alapján kb. fele akkora darab áron, mint az RM-s szerződésünk.
Ráadásul lehet alváz azonosan Namert is csinálni, ami szintén jobb megoldás, mint tervező asztalról nem létező IFV-t venni a németektől, csillagászati összegekért.
(Mondjuk a CV90 és a K2-es is jobb megoldás lett volna a Lynx-nél, szerintem)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 780
30 562
113
2014-es ár MK4 APS nélkül 4.5 millió dodó jóval kedvezőbb ár mint a Leo! Annyi, hogy itt a vizenátkelés mínusz a Leo-hoz képest. A mi területeinken erre is gondolni kell, bár, most a drónos időkben az a 20 perc felkészítés előtte elpusztítást eredményezhet szóval erős kérdőjel. Ponton rendszert fejleszteni kell , mert se ,ezt, se a Leo-t nem bírja el! Kicsit elszaladtam. Nekem, ahogy korábban is írtam ez egy Namerrel kombinálva egy rendkívűl jó combo lett volna. Logisztikailag pláne, ha komolyan vesszük.
Ha a viz alatti átkelésre gondolsz,azt éles harci helyzetben tudtommal soha,senki nem csinálta.Túl kockázatos.És az Abrams se képes rá.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and fip7
W

Wilson

Guest
Lehet álmodozni Merkavákról K2-ről CV-90-ről és Namerekről, de a kókemény valóságot a LEo2A7 és A Lynx-ek jelentik,

Amúgy nagyon szívesen megnéznék a zsidóktól egy Merkava árajánlatot amelyben azonos logisztikai támogatás lenne mint ahogy a Leokat megrendeltük, van egy olyan érzésem (a pajeszosokat ismerve), hogy már nem lenne olyan jutányos a Merkavák ára..
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
Lehet álmodozni Merkavákról K2-ről CV-90-ről és Namerekről, de a kókemény valóságot a LEo2A7 és A Lynx-ek jelentik,

Azért mert Európában Portugáliától Romániáig (a franciák kivételével) eleve előre eldöntik, hogy a Pappenbergertől veszik még a WC-papírt is, még akkor is, ha jó, vagy ha nem jó, sőt akár rossz is, csak kérdem én, mire jó ez a hozzáállás ?
 
W

Wilson

Guest
Azért mert Európában Portugáliától Romániáig (a franciák kivételével) eleve előre eldöntik, hogy a Pappenbergertől veszik még a WC-papírt is, még akkor is, ha jó, vagy ha rossz, csak kérdem én, mire jó ez a hozzáállás ?
A Merkavát a Leopardal szemben hováexportálták?Vagy máshogy is fel lehet tenni a kérdést a Merkavát Izraelen kívül melyik másik ország hadereje rendszeresítette? A válasz az , hogy senki ez az egyik oka annak, hogy a Leopárd nagyobb export sikereket ér el mint a Merkava.
 
  • Hűha
Reactions: Venom85

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
A Merkavát a Leopardal szemben hováexportálták?Vagy máshogy is fel lehet tenni a kérdést a Merkavát Izraelen kívül melyik másik ország hadereje rendszeresítette? A válasz az , hogy senki ez az egyik oka annak, hogy a Leopárd nagyobb export sikereket ér el mint a Merkava.

A Merkavát Dél-Afrikának, az USA-nak, és Kolumbiának ajánlották fel. Dél-Afrikában rendszerváltás történt, nem illett bele, az USA meg fejlesztgette az Abrams-et. A kolumbiaiak meg nem tudtak fizetni.

De mióta az exportáltság a fokmérője az adott gépnek ?

Az Abrams, a T-72-es (megfelelő irányítás alatt), a T-90-esre is ez vonatkozik, és a Merkava is kivette a részét a harcokból.

De ezt is már 15-ször beszéltük, Izrael az Chieftain-t szeretett volna, nem jött össze, és akkor kezdtek a Merkavával kísérletezni ? Vagy az izraeli Chieftain eladásról mennyire hallottál ?

0eNvlJv.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 128
53 710
113
A Merkavát a Leopardal szemben hováexportálták?Vagy máshogy is fel lehet tenni a kérdést a Merkavát Izraelen kívül melyik másik ország hadereje rendszeresítette? A válasz az , hogy senki ez az egyik oka annak, hogy a Leopárd nagyobb export sikereket ér el mint a Merkava.

Azt vágod, hogy az egész mondandód egy körbe futó értelmetlen érvelés.
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
A Merkavát a Leopardal szemben hováexportálták?Vagy máshogy is fel lehet tenni a kérdést a Merkavát Izraelen kívül melyik másik ország hadereje rendszeresítette? A válasz az , hogy senki ez az egyik oka annak, hogy a Leopárd nagyobb export sikereket ér el mint a Merkava.

Hidegháborús viszonyok között is a Chieftain és az M60-as Patton között gondolkoztam volna, és nem is Leopárd 1-esben. :(
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 526
113
A Merkavát a Leopardal szemben hováexportálták?Vagy máshogy is fel lehet tenni a kérdést a Merkavát Izraelen kívül melyik másik ország hadereje rendszeresítette? A válasz az , hogy senki ez az egyik oka annak, hogy a Leopárd nagyobb export sikereket ér el mint a Merkava.

crDcO60.png

De komolyan kérdezem! Miért?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7
W

Wilson

Guest
Azt vágod, hogy az egész mondandód egy körbe futó értelmetlen érvelés.
Miért is? Ha hiszed vagy sem egy harceszköz beszerzésénél ez egy fontos szempont , az pedig, hogy a pajeszosok sokáig nem gondolkodtak a Merkavák exportjában arról csakis ők tehetnek..
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 128
53 710
113
crDcO60.png

De komolyan kérdezem! Miért?

Ez megint olyan mint a Leclerc esete.
A Merkava I-II nem volt elég jó.
A Merkava III már elég jó volt, csak véget ért a HH és így kutya sem vett új tankot majd 20 évig. Szóval nem volt piac.
A Merkava ellen nem érv az, hogy nem volt exportálva. A koreai K2 sem volt exportálva, aztán a Lengyelek befizettek 1000 db-ra.
Mindig van egy első export ügyfél.

Ha meg attól jó egy tank, hogy sok helyre exportálták, akkor a T-54/55 nek nincs ellenfele :D