• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 035
57 717
113
Jogos, nem kell elszámolni velük, majd elszámol a természet és a sivatagosodás.

Ha mondjuk elkezdődne egy program, és irodaház vásárlás helyett erre menne a pénz, hogy 50-100 év múlva is legyen még mezőgazdaság...

Plusz, már bocsánat, de nekem életen át tanulás van, folyamatosan adaptálódjak a megváltozó ipari és munkaerőpiaci körülményekhez, de a gazdák nem kell adaptálódjanak, akár nagyot is? Én konkrétan hivatást váltottam már egyszer az életemben, hogy a felszínen maradjak. Nem ezt várom tőlük, de mondjuk gazdálkodási módot, terményt váltani szükséges lehet... de ezt persze nem várhatjuk el, ugye?
Pap voltál, orvos lettél?
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: enzo and Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 673
11 433
113
A Dunaval töltenek fel a sogorok a Fertő tavat és Burgenlandot.
Biztos nagyon környezetbarát lesz, és a Greenpeacenek meg az az EU --nak is tetszeni fog.
A tervvel az a baj, hogy a Fertő-tó egy sztyepptó: egy szikes, sóstó. Ebbe nagyon nem kéne a Duna teljesen eltérő vizét bevezetni, mert az végérvényesen megváltoztatná a tó ökológiáját.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 459
70 498
113
A tervvel az a baj, hogy a Fertő-tó egy sztyepptó: egy szikes, sóstó. Ebbe nagyon nem kéne a Duna teljesen eltérő vizét bevezetni, mert az végérvényesen megváltoztatná a tó ökológiáját.
Ezért nézem majd érdeklődve a megvalósítást. A Fertő az ő Balatonuk,pláne hogy Bécs egy ugrás.
Mostmár olcsóbb magyar konkurencia sincs a parton. Csak víz kéne... Hát elterelik a Dunaet. Lehetséges hogy megcsinálják,én jól kibaxnek velük mert tovabbengednem a Hansagba és térségébe.
 
  • Tetszik
Reactions: vata

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 673
11 433
113
Nem jó, ha környezetvédelmi károk keletkeznek. Ez tényszerű. Azonban azt is látni kell, hogy sajnos áldozatokat hozni kell ha ez az irány lett európai szinten megjelölve.
A három említett példából egy valósult meg, a másik kettő meg még terv ill. építés alatt és ha a karsztvíz megcsapolása annyira egyértelmű mint a debreceni hozott számok, akkor az se áll erős lábakon. Ugyanis Debrecenben ez a legpesszimistább számítás, amit nem is lehet egyértelműen tudni, hogy miként is jött ki, mert pl. vannak más számok is. És még ha ezt a legpesszimistábbat is vesszük figyelembe akkor is ez a tervezett üzemméret teljes kapacitására vonatkozik és ugye tudjuk, hogy több ütemben indul be a termelés. Tegyük hozzá, hogy volt itt ennél jelentősebb kisebb adat is. A G7-en azért ezt eléggé körüljárták.
Vízmű vezetője szerint "rendszereik tervezésekor azzal számolnak, hogy a teljes déli gazdasági övezet, tehát a CATL és az összes odatelepülő üzem együttesen legfeljebb napi 24 ezer köbméter vizet fogyaszt majd." [forrás]
A szürke víz témája ugye nem annyira definiált. Meg, hogy ennek mekkora aránya milyen forrásból és milyen formán tisztított. De ami keveset hangzik el, hogy a felhasznált víznek nagy része hűtővíz lesz "a napi 3 ezer köbméternyi vízigény 85 százaléka a hűtésre kell és mindössze 125 köbméternyi víz érintkezik nehézfémekkel a gyártás során."[forrás] És a hűtővizen túl a víz egy másik jelentős része pont olyan szinten lesz szennyezett, mint ha otthon tojna bele a Jóskapista. Tehát egyértelmű, hogy nem fogják a kínaiak a szájukban kihordani az országból.
Szóval csak annyit akartam ezzel mondani, hogy nem biztos, hogy az a legjobb ha tőmondatokban bedobjuk a legnegatívabb lehetőséget és mint egyetlen ismert adatként kezeljük [mert ez áll a véleményünkhöz legközelebb].
Pesszimista ember vagyok, szeretek a legrosszabbra készülni, mert akkor semmi sem fog meglepetésként érni.
Légyszíves akkor mutasd be, vezesd le, hogy miként lehet Európában elektromos autózni környezetbarát módon, valamint milyen módon lehet nem környezetszennyező módon elektromos autókat gyártani Európában. [feltételezve annak környezetszennyező mivoltát] Illetve mennyivel etikusabb a szennyezést kitolni az európai szemlélet szerinti peremterületekre, harmadik világbeli országokba. Mert ha kell az elektromos autózás, akkor azt valahol le kell gyártani az egyes részeit, meg össze is kell szerelni [de egyeseknek már a se jó, ha it történik]. Valamint ha költségcsökkentés véget kerülnek meg környezetvédelmi szabályokat, költségcsökkentés végett nem tisztítják "annyira" a vizet, akkor ki tudja megfizetni a plusz költségeket és ki tudná és akarná a plusz költségeket megfizetni [főleg ha az egész termelési és előállítási láncra rájönne plusz kiadás ezen etika mentén]. Mert akkor kell az elektromos autózás, de kinek?
Nem mondtam, hogy toljuk ki bármilyen perifériára a szennyezést.
A beruházásoknál az kellene legyen a vezérelv, hogy figyelembe vegyék a környezeti adottságokat (ahol nincs elég víz, ne telepítsünk vízigényes ipart).
Illetve tartassuk be a környezet- és természetvédelmi jogszabályokat. Ehhez olyan szankciók kellenek, amelyeknek van is visszatartó ereje.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 871
15 154
113
Az eredmények a Holdról is látszanak

Debrecen gazdasági eredményei a Holdról is látszanak, de a műholdakról egészen biztosan

1725278963-temp-GjIpEo_cikktorzs.jpg

1725278967-temp-BfAhnI_cikktorzs.jpg

ezen mit kell látni, augusztusban milyen színűek a táblák.
Vagy van aki azt hiszi, szahara van?

megkérdeztem 8 éves fiamat, hogy milyen színű egy gabona, kukoricatábla nyáron és ősz legelején. Tudta. Mondjuk nem a 10.en lakik.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 459
70 498
113
Mivel éghajlatváltozás kicsit ezért elmondom a mai tapasztalataimat .

Van ugye ez a 200 hektáros erdőtűz Ostffyasszonyfa-Kenyeri térségében.
Namost ez ide légvonalban van kb 40-45 km. Koszegtol Lövőig mindenki érezte ma a füstöt és az égből hulló pernyet,szapirkat. A kőszegi hegyek felé elnézve azok ködben ültek Zsidany felett.
Először azt hittem a házunk ég olyan tömény fustszagot hozott a szél,aztán körbejártam az utcát ki az a hülye aki most eget de semmi, gondoltam tarló ég,de leesett hogy már nincs tarló és tűzoltók se szirenaznak. Aztán megnéztem a híreket...
Bónuszként ma leégett osztrakban Sopron után egy baxxott nagy lagerhaus ,tele építési anyagokkal,a hungarocell jól ég. Na az is durva volt.
Szóval faxan elhozta a szél 40-45km-re a pernyet .
 
  • Szomorú
Reactions: enzo

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 379
77 832
113
  • Tetszik
Reactions: L.O.B