MiG-31 Foxhound (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 752
113
Amennyiben megbántottalak, elnézést kérek.
Nem az volt a szándékom. Sok boldog órát az unokákhoz!

tZdfqRm.png
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
394
1 403
93
Szervusztok!

Nem rég kezdett érdekelni a 31-es. Sok mindent elolvastam róla, de úgy látom elég nagy a kavarodás. Van egy pár dolog ami nem tiszta, remélem Ti tudtok válaszolni!

1. R-77: A BM/BSzM modernizációnál állítólag rendszeresítették, de 31-esre függesztve még nem láttam, csak súlymakettet kiállításon. Sem gyakorló, sem éles példánnyal nem találtam képet róla. Esetleg rendszeresítették, de nincs belőle ellátás?
2. R-33Sz: Itt olvastam egy régi hozzászólásban, hogy az is csak elméletben van. A típussal foglalkozó orosz fórumon viszont azt írják, hogy nem csak a BM/BSzM változatok kapták meg, hanem a nagyjavítások során a régebbi B/BSz verziókat is alkalmassá tették az alkalmazására. Egyáltalán miről lehet megkülönböztetni az alap és az Sz változatot?
3. Még mindig R-33: Köztudott, hogy a szovjet / orosz légiharc rakéták élettartama reptetve nem túl kiemelkedő. Ennek ellenére az R-33 (Sz?) sok gyakorló repülésen is függesztve van. És a képek alapján éles rakéták, nem súlymakett. Gyakorló R-33-ast meg még nem is láttam. Szóval, akkor ez egy kivételesen hosszú élettartamú rakéta, vagy a már üzemképtelen élesekkel gyakorolnak? (Ezt nem hinném.)
4. R-60M: Dettó, mint az R-33. Kiképzési repüléseken is éles rakétákkal repülnek a B/BSz változatok, pedig elviekben létezik (és más típusokon használják is) az R-60MU gyakorló változat. Ez miért jó?
5. R-37(M): Azt tudom, hogy eredetileg az M változathoz tervezték, aztán meg a BM/BSzM modernizációban is szerepelt a Kh-37, de tudtommal soha nem fejezték be a fejlesztését. Pedig jól jött volna a 31-esnek (is). Erre durván 2 hónapja bejelentették, hogy befejezéséhez közeledik az R-37M ! rakéta tesztelése, és hamarosan rendszeresítik több típuson, köztük a 31-esen is. Ez megint egy "merjünk nagyot álmodni elvtársak" típusú hír, vagy van valami alapja is?
Ennyit a fegyverzetről.
6. Több, elsősorban angol nyelvű forrás írja, hogy a MiG-31-es (már a régebbi változatok is) rendelkeznek zavaró rendszerrel. A típusát SzPO-11LM-nek adják meg, ez pedig tudtommal egy sima (orosz viszonyok között elég jó) besugárzásjelző, de aktív ellen tevékenységre nem alkalmas. Mondjuk egy robotrepülőgépekre vadászó 31-esnek nem is tudom mire kellene zavaró rendszer. Hiszen még caff / flare vetője sincs. Szóval akkor most van zavaró rendszere, vagy nincs?

Ha tudtok válaszolni azt előre is megköszönöm!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Szervusztok!

Nem rég kezdett érdekelni a 31-es. Sok mindent elolvastam róla, de úgy látom elég nagy a kavarodás. Van egy pár dolog ami nem tiszta, remélem Ti tudtok válaszolni!

1. R-77: A BM/BSzM modernizációnál állítólag rendszeresítették, de 31-esre függesztve még nem láttam, csak súlymakettet kiállításon. Sem gyakorló, sem éles példánnyal nem találtam képet róla. Esetleg rendszeresítették, de nincs belőle ellátás?
2. R-33Sz: Itt olvastam egy régi hozzászólásban, hogy az is csak elméletben van. A típussal foglalkozó orosz fórumon viszont azt írják, hogy nem csak a BM/BSzM változatok kapták meg, hanem a nagyjavítások során a régebbi B/BSz verziókat is alkalmassá tették az alkalmazására. Egyáltalán miről lehet megkülönböztetni az alap és az Sz változatot?
3. Még mindig R-33: Köztudott, hogy a szovjet / orosz légiharc rakéták élettartama reptetve nem túl kiemelkedő. Ennek ellenére az R-33 (Sz?) sok gyakorló repülésen is függesztve van. És a képek alapján éles rakéták, nem súlymakett. Gyakorló R-33-ast meg még nem is láttam. Szóval, akkor ez egy kivételesen hosszú élettartamú rakéta, vagy a már üzemképtelen élesekkel gyakorolnak? (Ezt nem hinném.)
4. R-60M: Dettó, mint az R-33. Kiképzési repüléseken is éles rakétákkal repülnek a B/BSz változatok, pedig elviekben létezik (és más típusokon használják is) az R-60MU gyakorló változat. Ez miért jó?
5. R-37(M): Azt tudom, hogy eredetileg az M változathoz tervezték, aztán meg a BM/BSzM modernizációban is szerepelt a Kh-37, de tudtommal soha nem fejezték be a fejlesztését. Pedig jól jött volna a 31-esnek (is). Erre durván 2 hónapja bejelentették, hogy befejezéséhez közeledik az R-37M ! rakéta tesztelése, és hamarosan rendszeresítik több típuson, köztük a 31-esen is. Ez megint egy "merjünk nagyot álmodni elvtársak" típusú hír, vagy van valami alapja is?
Ennyit a fegyverzetről.
6. Több, elsősorban angol nyelvű forrás írja, hogy a MiG-31-es (már a régebbi változatok is) rendelkeznek zavaró rendszerrel. A típusát SzPO-11LM-nek adják meg, ez pedig tudtommal egy sima (orosz viszonyok között elég jó) besugárzásjelző, de aktív ellen tevékenységre nem alkalmas. Mondjuk egy robotrepülőgépekre vadászó 31-esnek nem is tudom mire kellene zavaró rendszer. Hiszen még caff / flare vetője sincs. Szóval akkor most van zavaró rendszere, vagy nincs?

Ha tudtok válaszolni azt előre is megköszönöm!

Tavaly volt már fönt fotó Mig-31 BM -ről, amin volt AKU-170 szóval az integráció az biztosan megtörtént, valószínű az R-77-1 ellátásban a Mig-31 -es hátrébb van a sorban, mint a SzU-35 Sz, SzU-30 SzM, stb.!
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
394
1 403
93
Tavaly volt már fönt fotó Mig-31 BM -ről, amin volt AKU-170 szóval az integráció az biztosan megtörtént, valószínű az R-77-1 ellátásban a Mig-31 -es hátrébb van a sorban, mint a SzU-35 Sz, SzU-30 SzM, stb.!

Köszi! Én is így gondoltam, bár annyira nem vagyok profi, hogy az indító síneket is felismerjem. Azt hittem ugyan arra meg fel, mint az R-73-as.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Szervusztok!

Nem rég kezdett érdekelni a 31-es. Sok mindent elolvastam róla, de úgy látom elég nagy a kavarodás. Van egy pár dolog ami nem tiszta, remélem Ti tudtok válaszolni!

1. R-77: A BM/BSzM modernizációnál állítólag rendszeresítették, de 31-esre függesztve még nem láttam, csak súlymakettet kiállításon. Sem gyakorló, sem éles példánnyal nem találtam képet róla. Esetleg rendszeresítették, de nincs belőle ellátás?
2. R-33Sz: Itt olvastam egy régi hozzászólásban, hogy az is csak elméletben van. A típussal foglalkozó orosz fórumon viszont azt írják, hogy nem csak a BM/BSzM változatok kapták meg, hanem a nagyjavítások során a régebbi B/BSz verziókat is alkalmassá tették az alkalmazására. Egyáltalán miről lehet megkülönböztetni az alap és az Sz változatot?
3. Még mindig R-33: Köztudott, hogy a szovjet / orosz légiharc rakéták élettartama reptetve nem túl kiemelkedő. Ennek ellenére az R-33 (Sz?) sok gyakorló repülésen is függesztve van. És a képek alapján éles rakéták, nem súlymakett. Gyakorló R-33-ast meg még nem is láttam. Szóval, akkor ez egy kivételesen hosszú élettartamú rakéta, vagy a már üzemképtelen élesekkel gyakorolnak? (Ezt nem hinném.)
4. R-60M: Dettó, mint az R-33. Kiképzési repüléseken is éles rakétákkal repülnek a B/BSz változatok, pedig elviekben létezik (és más típusokon használják is) az R-60MU gyakorló változat. Ez miért jó?
5. R-37(M): Azt tudom, hogy eredetileg az M változathoz tervezték, aztán meg a BM/BSzM modernizációban is szerepelt a Kh-37, de tudtommal soha nem fejezték be a fejlesztését. Pedig jól jött volna a 31-esnek (is). Erre durván 2 hónapja bejelentették, hogy befejezéséhez közeledik az R-37M ! rakéta tesztelése, és hamarosan rendszeresítik több típuson, köztük a 31-esen is. Ez megint egy "merjünk nagyot álmodni elvtársak" típusú hír, vagy van valami alapja is?
Ennyit a fegyverzetről.
6. Több, elsősorban angol nyelvű forrás írja, hogy a MiG-31-es (már a régebbi változatok is) rendelkeznek zavaró rendszerrel. A típusát SzPO-11LM-nek adják meg, ez pedig tudtommal egy sima (orosz viszonyok között elég jó) besugárzásjelző, de aktív ellen tevékenységre nem alkalmas. Mondjuk egy robotrepülőgépekre vadászó 31-esnek nem is tudom mire kellene zavaró rendszer. Hiszen még caff / flare vetője sincs. Szóval akkor most van zavaró rendszere, vagy nincs?

Ha tudtok válaszolni azt előre is megköszönöm!
The new Russian long-range air-to-air missile R-37M RVV BD has already begun to enter the troops, and it is installed on MiG-31BM aircraft. In the future, it is planned to equip the Su-35S and the invisible fighter T-50 PAK-FA. It is said that the RVB-BD successfully intercepts targets at ranges exceeding 300 kilometers.
"The upgraded R-37M missile (RVV-BD, product 610M) has been in serial production since 2014, and apparently it has already begun to enter the arsenal of the upgraded MiG-31BM interceptor," said analyst Mikhail Barabanov, who runs the editor-in-chief Moscow Defense Brief, published by the Moscow Center for Analysis of Strategies and Technologies (CAST) - The RVV-BD missile is also planned to be used from T-50 aircraft. "
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
394
1 403
93
The new Russian long-range air-to-air missile R-37M RVV BD has already begun to enter the troops, and it is installed on MiG-31BM aircraft. In the future, it is planned to equip the Su-35S and the invisible fighter T-50 PAK-FA. It is said that the RVB-BD successfully intercepts targets at ranges exceeding 300 kilometers.
"The upgraded R-37M missile (RVV-BD, product 610M) has been in serial production since 2014, and apparently it has already begun to enter the arsenal of the upgraded MiG-31BM interceptor," said analyst Mikhail Barabanov, who runs the editor-in-chief Moscow Defense Brief, published by the Moscow Center for Analysis of Strategies and Technologies (CAST) - The RVV-BD missile is also planned to be used from T-50 aircraft. "

Én nem állítom, hogy Barabanov hazudik, izé "téved", de elég alacsony ütemű lehet a sorozatgyártás, ha 2014 óta egy képen sem tűnt fel a rakéta gépre függesztve. Még készültségi gépen sem.
Örülnék, ha kiderülne, hogy tényleg úgy van, ahogy mondja, és végre képet is látnánk róla. Nagy távlatokat nyitna a 31-es számára ez a rakéta!
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Én nem állítom, hogy Barabanov hazudik, izé "téved", de elég alacsony ütemű lehet a sorozatgyártás, ha 2014 óta egy képen sem tűnt fel a rakéta gépre függesztve. Még készültségi gépen sem.
Örülnék, ha kiderülne, hogy tényleg úgy van, ahogy mondja, és végre képet is látnánk róla. Nagy távlatokat nyitna a 31-es számára ez a rakéta!

Egy újabb példája annak, amikor bejelentik, hogy X fegyverrendszer már Y éve hadrendben van, és kiállításokon is ennek megfelelően Z képességet hangoztatják, mint a maga kategóriájában egyedülálló képesség. Lásd még Sz-400 esetében a 380 (400) km hatótávolságú 40N6 rakéta, a 9M96 és 9M100 rakéták a Redut / Sz-350 / Sz-400 esetében, az R-77 / R-77M rakéta a légierő esetében és így tovább.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Egy újabb példája annak, amikor bejelentik, hogy X fegyverrendszer már Y éve hadrendben van, és kiállításokon is ennek megfelelően Z képességet hangoztatják, mint a maga kategóriájában egyedülálló képesség. Lásd még Sz-400 esetében a 380 (400) km hatótávolságú 40N6 rakéta, a 9M96 és 9M100 rakéták a Redut / Sz-350 / Sz-400 esetében, az R-77 / R-77M rakéta a légierő esetében és így tovább.
Még nem láttunk repülőn R77est, amikor volt róla egy kép, ahol egy nagy stóc hevert össze-vissza néhány kibontott dobozzal. Volt egy lista is, hogy mit bír. Saját konténerben (nitrogénben?) pár évet, betonon 50 felszállást, füvön 20at. Eszerint akár háborúban be is vethették volna, csakhát - úgy tudjuk - nem volt a repülőkbe integrálva.
Vagy tíz éve elkezdte a Vimpel a gyártását, de nem boldogultak az Agát radarral. Aztán szereztek Texas Instruments csipeket és nyugati germániumot, és egyből megjavult. Utána jöttek a szankciók és ez a kapu bezárult. Úgy látszik, ebből a gödörből mostanra másztak ki.
 
  • Tetszik
Reactions: Python
M

molnibalage

Guest
Még nem láttunk repülőn R77est, amikor volt róla egy kép, ahol egy nagy stóc hevert össze-vissza néhány kibontott dobozzal. Volt egy lista is, hogy mit bír. Saját konténerben (nitrogénben?) pár évet, betonon 50 felszállást, füvön 20at. Eszerint akár háborúban be is vethették volna, csakhát - úgy tudjuk - nem volt a repülőkbe integrálva.
Vagy tíz éve elkezdte a Vimpel a gyártását, de nem boldogultak az Agát radarral. Aztán szereztek Texas Instruments csipeket és nyugati germániumot, és egyből megjavult. Utána jöttek a szankciók és ez a kapu bezárult. Úgy látszik, ebből a gödörből mostanra másztak ki.
Az egy 2009-es dokumentum és az indiai problémák kapcsán lett anno linkelve, hogy a rakéták számottevő hányada nem ment át a teszteken, gépre sem lehetett tenni őket. Ugyanezen hírcsokor része volt, hogy az AGM-142 Poepeye megbízhatósága sem volt jó Indiában.

A link odalent.
http://trishulgroup.blogspot.com/2009/07/r-77-bvraam-handlingstorage-procedures.html
 
  • Tetszik
Reactions: Python and gacsat

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Popejjel még pár hónapja a zsidók még lövöldöztek. Ott máshogy megy a karbantartás.