MiG PAK DP

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
12 233
6 649
113
Nem értem én őket komolyan.

A Mig már ígért egy (könnyű) 5 gen gépet most erre bedobják a mig-31 váltótípusát is.

De jó pofák! a Mig két 5 gen gépet is fejleszt a szuhoj meg nem bír a jelenlegivel. :D

• Tetszik
Reactions: Fade and antigonosz

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
5 493
7 649
113
Az talán saját próbálkozás volt, erre meg lehet, hogy kaptak megrendelést. Most, hogy a MiG is beolvadt, elvileg hozzáférnek a Pak-Fa technológiáihoz, ez sokat segíthet.

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 092
113
Eddig azt hittem, hogy a PAK-FA az már multirole. Ha nem, akkor mi szükség a DP-re?

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 165
2 907
113
Na....neten beindult a fantázia......

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
12 233
6 649
113
Hülyeség ez a távolsági elfogó.

AESA radar célmegjelölő és sisakkijelző minden 4 gen gépre !!! Ez legyen előttük!

Erre egy forintot nem adnék a PAKFA fontosabb

• Tetszik
Reactions: zolkas

therob

Active Member
2012. december 26.
876
162
43
Eddig azt hittem, hogy a PAK-FA az már multirole. Ha nem, akkor mi szükség a DP-re?
A PAK-FA többfeladatúra lett tervezve, ahogy a neve is elárulja a front légierő harci gépe a MiG-29 és Szu-27 váltására. Ettől teljesen eltérő feladata van a MiG-31-nek és erre egy új típusra lesz szükség.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
17 081
9 182
113
Kell ez nekik? Hajtóműve milyen lesz majd? Most a még szorosabb Mig-Szuhoj "egybeolvasztással" kapnak majd infókat a fejlesztéshez vagy jobbat akarnak majd csinálni és mennek a saját fejük után? Több fantázia lenne egy egyhajtóműves olcsó mini PAK-FA-ban, az lenne az orosz J-31, hatalmas piac lesz egy olyan gépre, amit a kínaiak le fognak nyúlni ha az oroszok nem lépnek.

• Tetszik
Reactions: endre and sirdavegd

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
20 060
9 516
113
Szerintem is.
JF-17/J-31 szerű gépeket kéne fejlesszenek. Az orosz légierőnek is kéne egy egyhajtóműves többfeladatú vadász a meglévő kéthajtóművesek mellé. Az exportpiacaikat is veszíteni fogják, mivel a legtöbb államnak egyszerűen túl nagy a Szu-27 (vagy valamilyen változata).

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
17 081
9 182
113
Tényleg, az oroszoknál van rendszerben egyhajtóműves gép?
Egy kicsit nagyobb gép kellene, mint egy Gripen, az AL-41F is lazán elvinné, vagy ha nagy sorozatot csinálnak, akkor mehetne bele az izdeliye 30. A tech megvan hozza, a Szuhoj kidolgozta, ha nagyon akarják hagyják a Mig-re a kifejlesztést a Szuhoj tapasztalataival, de mindenképp több értelme lenne, mint ennek.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
20 060
9 516
113
Tényleg, az oroszoknál van rendszerben egyhajtóműves gép?
Egy kicsit nagyobb gép kellene, mint egy Gripen, az AL-41F is lazán elvinné, vagy ha nagy sorozatot csinálnak, akkor mehetne bele az izdeliye 30. A tech megvan hozza, a Szuhoj kidolgozta, ha nagyon akarják hagyják a Mig-re a kifejlesztést a Szuhoj tapasztalataival, de mindenképp több értelme lenne, mint ennek.
Tudtommal nincs.
És ilyen gépek iránt volt is igény. Még az összeomlás előtt a Mig kifejlesztett egy egyhajtóműves változatot és talán a kilencvenes években a Szuhoi is, de a pénzhiány azt is elvitte,

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
17 081
9 182
113
Most pénz megint van, főleg ha a Mig is nekiállt fejleszteni 31-es utódot. A piacon jelenleg a 4. gen gépek dominálnak, de szép lassan mindenki kacsintgatni fog az 5. gen gépek fele. Az F-35 megfizethetetlen, ha nem űlsz a világ legnagyobb olajkészletén vagy nem kapod ingyen a gépeket akkor el kell felejteni a legtöbb országnak még ha el is adnák nekik. A német-francia vegyesfejleztésű 5. gen gépről még semmi konkrétum nincs, de az is drága lesz. Marad az egész piacon Kína a J-31-el. Az oroszoknak meg a PAK-FA-val a a radar megvan, a hajtómű megvan / meglesz, a bevonat és a forma megvan, fegyverzet most jön hozza. Ezeket mind megkaphatná meg egy rakás rendszert amit már kifejlesztettek. A PAK-FA program után szinte csak össze kellene legózzák az új gépet.

• Tetszik
Reactions: endre

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
17 081
9 182
113
A doktrínájuk szerint csak két hajtóműves gépet állíthatnak szolgálatba, ezért vonták ki az összeset a 90-es években (repülésbiztonságra hivatkoztak, vagy mire).
Kéthajtóműves gépük is zuhant le eddig is és fog a jövőben is. A kínaiak terve is az volt a J-31-el, hogy csak exportra megy, ők nem rendszeresítik, aztán meglátjuk.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
29 893
25 700
113
Szerintem is.
JF-17/J-31 szerű gépeket kéne fejlesszenek. Az orosz légierőnek is kéne egy egyhajtóműves többfeladatú vadász a meglévő kéthajtóművesek mellé. Az exportpiacaikat is veszíteni fogják, mivel a legtöbb államnak egyszerűen túl nagy a Szu-27 (vagy valamilyen változata).

Minek?

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
5 493
7 649
113
Kéthajtóműves gépük is zuhant le eddig is és fog a jövőben is. A kínaiak terve is az volt a J-31-el, hogy csak exportra megy, ők nem rendszeresítik, aztán meglátjuk.
Az oroszoknak mond. Tényleg, mi a helyzet az FGFA-val? Nagy a csönd mostanában.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
10 494
14 797
113
Én meg azt nem értem, hogy miért kellene lopakodnia egy MIG-31 utódnak? :eek: Mi elől lopakodna Szibéria felet? :rolleyes:
Ritka nagy baromságnak tartom ezt az egészet....

Annak még látnám értelmét ha csinálnának egy MIG-31 jellegű gépet, egy fős személyzettel, modernebb hajtóművel, AESA radarral, modernebb R-33/37-el és belső fegyvertérrel. Ebben lenne ráció, főleg, hogy kímélné a rakétái élettartalmát a belső fegyvertér miatt. De, hogy mi a péklapátért kellene lopakodnia azt nem tudom...

• Tetszik
Reactions: sirdavegd