Militavia és a HTKA

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Jövő héten várható a Dvina videó extrája az AGM-45-ről.

Az utána következő héten az eddigiektől eltérően egy rövidebb videó, de aztán egy hosszabb szünet következik. Októberig jelen állás szerint legfeljebb még egy rövidebb videó fér bele. Talán.
 
M

molnibalage

Guest
Elvileg ma megy ki az extra.
Több, mint 20 ezer karakter hosszú, tehát egy igen szép cikk.

Nagyjából egy AGM-45-től az AGM-88-ig összefoglaló és kiegészítése mindannak a AGM-45 vs radarokról, ami a Dvina videóba nem fért bele.

A héten van rá esély, hogy kimegy egy rövid videó a Pateron előfizetők számára már.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Elvileg ma megy ki az extra.
Több, mint 20 ezer karakter hosszú, tehát egy igen szép cikk.

Nagyjából egy AGM-45-től az AGM-88-ig összefoglaló és kiegészítése mindannak a AGM-45 vs radarokról, ami a Dvina videóba nem fért bele.

A héten van rá esély, hogy kimegy egy rövid videó a Pateron előfizetők számára már.
3 kemény mecénás... nincs még itt az ideje angol nyelvű tartalomgyártásra váltani? (semmi szarkazmus, csak a jószándék beszél belőlem, mert szerintem úgy sokkal több értelme lenne, én a helyedben már dobtam volna a magyar nyelvű profilt, és átnyergeltem volna csak angol tartalomgyártásra, egyszerűen szerintem nem éri meg a fáradságot a magyar nyelvű tartalom - kivéve annyit, hogy a hatékony munkamódszereket a tartalomgyártáshoz kikísérletezed rajta)
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
3 kemény mecénás... nincs még itt az ideje angol nyelvű tartalomgyártásra váltani? (semmi szarkazmus, csak a jószándék beszél belőlem, mert szerintem úgy sokkal több értelme lenne, én a helyedben már dobtam volna a magyar nyelvű profilt, és átnyergeltem volna csak angol tartalomgyártásra, egyszerűen szerintem nem éri meg a fáradságot a magyar nyelvű tartalom - kivéve annyit, hogy a hatékony munkamódszereket a tartalomgyártáshoz kikísérletezed rajta)
Kettő másik is van, csak nálunk valami auto fizetési zizi lehetett.
De tényleg nem sok az 5...

Amúgy az első angol videó már készül és kettő másik szkript is meg van írva, csak jenki cimbi még nem korrektúrázta a nyelvtant.
Ez lesz az egyik oka, hogy a magyar csatorna rövid videó után kb. októberig szabin lesz.
Az első 3 videó után Binkov a saját csatiján majd kitesz egy ajánlót. Aztán meglátjuk hogyan teljesít az angol.
Sajnos tényleg nem nagyon van prespektíva a magyar videózásban. :(
A magyar tényleg a tanulásra volt jó.
Illetve az, hogy olyan munkamódszerem van, hogy viszonylag gyorsan meg lehet csinálni az másik nyelvűt, ha az egyik már megvan.

A megszavazott nagy és népszerű téma összerakása rengeteg időbe került majd a magyar csatornán.

Ha az angol csatorna tényleg működik, akkor annak sanszosan egy videója több nézettséget hozna, mint a magyar csatorna egy évben..
 
M

molnibalage

Guest
A Patreon előfizetők ma már láthatják az új videót.

3 kemény mecénás... nincs még itt az ideje angol nyelvű tartalomgyártásra váltani? (semmi szarkazmus, csak a jószándék beszél belőlem, mert szerintem úgy sokkal több értelme lenne, én a helyedben már dobtam volna a magyar nyelvű profilt, és átnyergeltem volna csak angol tartalomgyártásra, egyszerűen szerintem nem éri meg a fáradságot a magyar nyelvű tartalom - kivéve annyit, hogy a hatékony munkamódszereket a tartalomgyártáshoz kikísérletezed rajta)
Néha, amikor a YT feldob ezt-az, akkor gondolkozok el, hogy bakker teljes gőzzel kéne menni angolul.
Feldobta pont ezt, ami nem volt rég itt is téma.
Csak belehalogattam és fogtam a fejem, akkor csapásmérőket nekiállt vadászgépeknél osztályozni.
Anyám...

És mégis, egy 30k-s csatorna ennyit össze tud kalapozni, úgy, hogy nincs 1 éves és mondjuk úgy, hogy a tartalom olyan, hogy az első videót tőle nézem és pislogok, hogy jaj...

Ha én ezt a szintet elérném akár csak 1 éven belül.
Mert maximálian ki merem jelenteni, hogy ennél fényévekkel jobb videót csinálok és nem mindenféle videó bevágással, ami sanszosan nem is jogtiszta...
Én meg rajzolgatom szét belem, hogy ne kötekedjen senki, meg akkor legyen valami stílusa is a csatinak...
 
M

molnibalage

Guest
Közeleg, közeleg.
A grafikai minőséget sem igyekszem azért hanyagolni annyira.
Csak nagyon nem két perc ezt megcsinálni...

GUFzRAT.png
 
M

molnibalage

Guest
Töprengek, hogy miért kevés a támogató. Lehet, hogy a YT csatorna tagság sokaknak kényelmesebb lenne?
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Esetleg ha vágott videó kerülne ki.
Így megvárják amíg ingyenes, minek fizessen érte.
Publikusra csak 8 percet tegyél ki, a teljes tartalom fizus legyen.
Pdf-ből max egy oldalt kóstolónak.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 391
31 714
113
Töprengek, hogy miért kevés a támogató. Lehet, hogy a YT csatorna tagság sokaknak kényelmesebb lenne?
Részemról azért,mert nem utalok pénzt internetten.Tök hülye vagyok hozzá (plusz angolul van az a Patre akármicsoda),ezért nem veszek semmit internetes fizetéssel,nincs internetes bankolásom se (amin a banki befektetési tanácsadóm rendre kiakad-hogy lehetek ilyen maradi).Mondjuk én már bizton nagyon maradi vagyok az átlaghoz képest,de van ilyen is.Egy kártyás telefont tartok fent ilyen célra,ami ily fizetési módot nem fogad el,azzal nem foglalkozom.
Pedig jó munkát végzel,meg is érdemelnéd,hogy mwegkapd érte a láda söröket.
 
M

molnibalage

Guest
Részemról azért,mert nem utalok pénzt internetten.Tök hülye vagyok hozzá (plusz angolul van az a Patre akármicsoda),ezért nem veszek semmit internetes fizetéssel,nincs internetes bankolásom se (amin a banki befektetési tanácsadóm rendre kiakad-hogy lehetek ilyen maradi).Mondjuk én már bizton nagyon maradi vagyok az átlaghoz képest,de van ilyen is.Egy kártyás telefont tartok fent ilyen célra,ami ily fizetési módot nem fogad el,azzal nem foglalkozom.
Pedig jó munkát végzel,meg is érdemelnéd,hogy mwegkapd érte a láda söröket.
Ez a nem utalok pénzt interneten értelmezhetetlen.
Lehet közvetlenül bankkártyáról is fizetni, de Paypalról is. A saját paypal accontra is hagyományos utalással küldhetsz pénz és paypalon keresztül a bankszámládhoz senki nem fér hozzá.

De, ha ennyire fél az ember, akkor csinálj webkártyát. Egy virtuális bankkárttya csak nem létezik fizikai formában és teljesen külön számla, amire akkor teszel át pénzt, amire akarsz.

Ha nem fizetsz semmi ilyesmi módon, akkor hogyan rendelsz bármit? Még magyar oldalakról se tudsz, ahol előre kérnek.
KP-vel szórakozol meg utánvéttel?
Külföldről meg így aztán tényleg semmit nem tudsz venni...
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 996
113
Részemról azért,mert nem utalok pénzt internetten.Tök hülye vagyok hozzá (plusz angolul van az a Patre akármicsoda),ezért nem veszek semmit internetes fizetéssel,nincs internetes bankolásom se (amin a banki befektetési tanácsadóm rendre kiakad-hogy lehetek ilyen maradi).Mondjuk én már bizton nagyon maradi vagyok az átlaghoz képest,de van ilyen is.Egy kártyás telefont tartok fent ilyen célra,ami ily fizetési módot nem fogad el,azzal nem foglalkozom.
Pedig jó munkát végzel,meg is érdemelnéd,hogy mwegkapd érte a láda söröket.
ugyan ez a helyzet csak én telot se használok... De a htka rol már rendeltem támogatói csomagot.
Ami szerintem jó ötlet lenne az egy hangoskönyv szerüség. vagy nem is tudom. @molnibalage beszélj valami témáról fejtsd ki a véleményed valami egyszerü háttérel vagy akár video felvétellel. mitudom én heti 1X 20 percet. olyan dolgokról ami szélesebb spektrumű érdeklődés kisér. (ezzel szélesebb tömegeket megszólítva) modjuk 1-1 hadmozdulat vagy háború. mint amikor a forumon írsz. (inkább vélemény) akár a forumon sokszor felröppenő témákról is lehet és ha valaki új előhozza be lehet linkelni neki 1-1 vidit...

ne értsd félre ezek a komolyabb hangvételű videók mehetnének továbbra is sőt mert ezekből lehet tanulni és sok mindenre rálát az ember nem csak egy típus leírás mondjuk... Én az eddigi irásaidddal kötném mondjuk egybe valahogy (csak hát yt csatornát nehéz pdf el összecsatolni.)

tehát egy kicsit konplexebb formába önteném (egy linkel a yt profilon ami elirányít valahova ahonnan letőlthetőek az eddigi írásaid mondjuk a htka s címre vagy nemtudom.)

ezt a 20 perces kis vélemény videokat csak azért írom mert néha elszokott kapni a gépszíj és kommentekbe olyan jó írásokat nyomatsz ki egy fél óra alatt ami cikknek bár hosszú lenne de ettől még tök jók sokat lehet belőllük tanulni és helyre tesz dolgokat. és ezek neked olyankor (jó valami behatására) de végülis spontán jönnek szinte kútfőből (vagy valami adat gyors utánna nézésével.) tehát neked ez is menni szokott. és jók szoktak lenni (csak sajnos ezek nem nagyon visszakereshetők.)
én még kínábol is kp val rendelek pár honapja egy pergetőt és atkairtót rendeltem a kp vel nem volt gondjuk.(előrre utalással nem is mertem vólna)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
ugyan ez a helyzet csak én telot se használok... De a htka rol már rendeltem támogatói csomagot.
Ami szerintem jó ötlet lenne az egy hangoskönyv szerüség. vagy nem is tudom.
A YT az pontosan egy hangoskönyv szerűség.
Persze azért az ábrák kellenek a komplexebb témánál, de hát ez van.

@molnibalage beszélj valami témáról fejtsd ki a véleményed valami egyszerü háttérel vagy akár video felvétellel. mitudom én heti 1X 20 percet. olyan dolgokról ami szélesebb spektrumű érdeklődés kisér. (ezzel szélesebb tömegeket megszólítva) modjuk 1-1 hadmozdulat vagy háború. mint amikor a forumon írsz. (inkább vélemény) akár a forumon sokszor felröppenő témákról is lehet és ha valaki új előhozza be lehet linkelni neki 1-1 vidit...
Én nem vagyok a slamposság híve, ennek eredménye meg az lenne.
Egy videóra rá kell készülni, ez nem a beszélek egy kamerába hülyeségeket, akkor is, ha ma ez a trendi. Sajnos.
ne értsd félre ezek a komolyabb hangvételű videók mehetnének továbbra is sőt mert ezekből lehet tanulni és sok mindenre rálát az ember nem csak egy típus leírás mondjuk... Én az eddigi irásaidddal kötném mondjuk egybe valahogy (csak hát yt csatornát nehéz pdf el összecsatolni.)
Több rövidebb és könnyedebb lesz a masszívabb témák között. Ez volt az első ilyen, az F-15-ös vidi.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 996
113
A YT az pontosan egy hangoskönyv szerűség.
Persze azért az ábrák kellenek a komplexebb témánál, de hát ez van.


Én nem vagyok a slamposság híve, ennek eredménye meg az lenne.
Egy videóra rá kell készülni, ez nem a beszélek egy kamerába hülyeségeket, akkor is, ha ma ez a trendi. Sajnos.

Több rövidebb és könnyedebb lesz a masszívabb témák között. Ez volt az első ilyen, az F-15-ös vidi.
igen eggyetértek de a slamposság az félrement. olyanra gondoltam amit lehet mondjuk bringázás közben halgatni ;) hogy olyan téma is legyen amihez nem feltétlen kell az ábra.
de ez csak egy tipp (mert én pl szeretem az olyan előadásokat mondjuk vagy eszmefuttatásokat amiket video nélkül tudok halgatni közbe meg mást csinálok.)

ettől függetlenül amiket csinálsz azok tök jók és minőségiek azok semmi képp ne maradjanak el.

az F15 lepellerántós meg tényleg nagyon jó lett. és hiánypótló legalábbis számomra.
(megjegyzés a narrátor szerintem jobb. az sz75 1 részénél ugye olyan narrálta aki nagyon sok videoba narrál.(legalábbis a hangját hallotam már.) és az egy ilyen sablonba teszi az én fejembe a dolgot (annyira nem egyedi lessz tőlle) nem negatív kritikaként csak feltünt) a2. résznél jobb volt a narrálás olyan érzésem vólt mintha jobban is értené hogy miről beszél nem csak felolvas irodalmilag helyesen.
én mivel a kp híve vagyok azt megigérhetem ha találkozunk a villamoson akkor támogatni foglak. (de komolyan) egyébként szerintem össze fog jönni mert nállad sokkalta de gyengébb minőséget produkáloknak is megtérül a befektetett kevesebb munkályuk ahogy nézem.
 
M

molnibalage

Guest
(megjegyzés a narrátor szerintem jobb. az sz75 1 részénél ugye olyan narrálta aki nagyon sok videoba narrál.(legalábbis a hangját hallotam már.) és az egy ilyen sablonba teszi az én fejembe a dolgot (annyira nem egyedi lessz tőlle) nem negatív kritikaként csak feltünt) a2. résznél jobb volt a narrálás olyan érzésem vólt mintha jobban is értené hogy miről beszél nem csak felolvas irodalmilag helyesen.
én mivel a kp híve vagyok azt megigérhetem ha találkozunk a villamoson akkor támogatni foglak. (de komolyan) egyébként szerintem össze fog jönni mert nállad sokkalta de gyengébb minőséget produkáloknak is megtérül a befektetett kevesebb munkályuk ahogy nézem.
Nem tudom, hogy Hegyi György hol narrál, de több tényező miatt kellett saját kezembe venni azt, hogy én narráljak. Az egyik a produkció sebessége, a másik meg a javíthatóság, ha valami el lenne rontva.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 369
17 657
113
Töprengek, hogy miért kevés a támogató. Lehet, hogy a YT csatorna tagság sokaknak kényelmesebb lenne?
Felkapottabb a feliratkozás (twich-en is, youtube-on is), a patreon nem halott ügy, de háttérbe szorult. Szerintem mindenképpen próbáld meg, főleg az angol nyelvű csatornán majd! Youtube-on nem tudom, hogy milyen egyébb plusszal ját, de sokan szeretik a kis apróságokat, amiket a feliratkozás ad pl twich-en, kiemelés a chat-en, csak feliratkozóknak elérhető emot-ok, ilyesmik.
 
M

molnibalage

Guest
Felkapottabb a feliratkozás (twich-en is, youtube-on is), a patreon nem halott ügy, de háttérbe szorult. Szerintem mindenképpen próbáld meg, főleg az angol nyelvű csatornán majd! Youtube-on nem tudom, hogy milyen egyébb plusszal ját, de sokan szeretik a kis apróságokat, amiket a feliratkozás ad pl twich-en, kiemelés a chat-en, csak feliratkozóknak elérhető emot-ok, ilyesmik.
A Twitch élő adásoknak van, ami számomra 0 hasznosságú.
(A YT csatornatagság 1000 sub alatt nem volt elérhető ezért nem létezett eddig.)

Wallpaperben gondolkoztam, de nem tudom, hogy kinek lenne erre igénye. Hozzácsaphatom a 3 és 4 tier-hez, de kétlem, hogy erre ömlene a tömeg. :)
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 369
17 657
113
A Twitch élő adásoknak van, ami számomra 0 hasznosságú.
(A YT csatornatagság 1000 sub alatt nem volt elérhető ezért nem létezett eddig.)

Wallpaperben gondolkoztam, de nem tudom, hogy kinek lenne erre igénye. Hozzácsaphatom a 3 és 4 tier-hez, de kétlem, hogy erre ömlene a tömeg. :)
Az itthoni piac sajnos nagyon kicsi, amivel ebből a tartalomból tényleg tudsz majd pénzt is látni, az az angol nyelvű csatorna lesz. Próbálj meg szerintem utána járni, hogy mik a trendek most, kérdezd meg az amerikai srácot, akivel együtt dolgozol, hogy szerinte minek lenne értelme.
 
M

molnibalage

Guest
Az itthoni piac sajnos nagyon kicsi, amivel ebből a tartalomból tényleg tudsz majd pénzt is látni, az az angol nyelvű csatorna lesz. Próbálj meg szerintem utána járni, hogy mik a trendek most, kérdezd meg az amerikai srácot, akivel együtt dolgozol, hogy szerinte minek lenne értelme.
A csatornám lényege, hogy nem a trendekkel akar úszni.
A csatorna bemutató videó kb. arról fog szólni, hogy ez a a csatorna, ahol...

... nem homályos és értelmezhetetlen jelzőkkel találkozik a néző és a miért és hogyan elmagyarázása történik.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya