Militavia és a HTKA

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Bár off-topic, de hogy ez mennyire így van, azt csak most látom igazán:
A munkahelyemen (eü.) most vannak katonák segíteni. Ráadásul olyan területen vagyok - logisztika -, ahol leginkább férfiak dolgoznak.
Talán leírhatom, hogy színes a paletta: EW, mélységi felderítők, iraki misszióból frissen hazatérők, határon szolgálók, stb.

Én - még a magam felszínes módján is - köszönhetően nagyban a HTKA-nak, olyan vagyok, mint a szomszéd kisfiú a Reszkessetek betörők filmből, időpontra állítva:
  • Mennyi a siklószáma a paplanernyőnek?
  • Hol az alsó nyitási határa?
  • C-17-ből milyen sebességnél történik az ugrás? S An-26-ból?
  • Erdőben mennyire tudtok éjjellátóval közlekedni?
  • Mennyire pontos a Gepárd?
  • Mennyire kényes az új karabélyotok?
  • Adaptív a vezérlése a Rába automata váltójának?
  • Tényleg csak az amerikaiak nem merészkednek ki a helyiek közé Erbilben?
  • Stb.
Egyfolytában azon agyalok, hogy mennyi értékesebbet tudnának tőlük érdemben kérdezni a HTKA ászai. (Ezt tisztelettel mondom)
Rajtam kívül egy kukkot nem tud egy férfi sem beszélni velük, még azok sem, akik szintén voltak anno sorkatonák.
...de nem is kíváncsiak semmire!
Egy kivétellel, az egyik srác vadásztanfolyamra jár, ő tud lőfegyverekről beszélni velük, oszt' ennyi.

Ezek után, meg a mindent okosba' magyar mentalitás miatt, ne csodálkozz Balázs, hogy itt alig van igényes, piha' fizetős kereslet katonai ismeretterjesztésre.
Kérdezhetsz itt is ilyesmit,csak nem fogsz rá (vagyis nem fogsz mindenre) választ kapni.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 748
113
Kérdezhetsz itt is ilyesmit,csak nem fogsz rá (vagyis nem fogsz mindenre) választ kapni.
Nyilván ott sem, az EW-ről pl. semmit nem is kérdeztem.
Ott inkább a személyes beszélgetés könnyedsége illetve többletinformációi, amik adják a varázsát.
Amikor megkérdeztem, hogy erdőben mennyire tudnak éjjellátóval közlekedni, akkor elég volt az összenézésüket látni.
Minden benne volt.;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Nyilván ott sem, az EW-ről pl. semmit nem is kérdeztem.
Ott inkább a személyes beszélgetés könnyedsége illetve többletinformációi, amik adják a varázsát.
Amikor megkérdeztem, hogy erdőben mennyire tudnak éjjellátóval közlekedni, akkor elég volt az összenézésüket látni.
Minden benne volt.;)
De azokat meg ne írd ide mert,pl arról nem beszélhetnének,hogy mi folyik aktív missziós területen.Pontosabban beszélhetnek de csak általanosságban(segítek amit leírtál,az marhára nem általánosság).
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 045
11 982
113
Ezért lesz alacsonyabb prioritású jelen állás szerint.
Lesz, ahogy lesz, foglalkozom néha vele, de nem ez lesz a fő csapás.
Legalábbis jelen állás szerint.
De ha lesz is még magyar videó, akkor az 99%, hogy cikket írni a HTKA-ra, arra nem lesz időm. Az tuti.
Írjál a haditechnika folyóiratba. Ott kapsz pénzt is érte, pár tízezerre számíthatsz.
 
G

Galthran

Guest
Írjál a haditechnika folyóiratba. Ott kapsz pénzt is érte, pár tízezerre számíthatsz.
nem biztos hogy jó az molninak. ott lehet hogy megmondanák miről írjon, cenzúrázhatják, plusz a terjedelem miatt lehet hogy ezer részletben jelenne meg... szerintem jobb ötlet ezt online intézni
 
M

molnibalage

Guest
Írjál a haditechnika folyóiratba. Ott kapsz pénzt is érte, pár tízezerre számíthatsz.
nem biztos hogy jó az molninak. ott lehet hogy megmondanák miről írjon, cenzúrázhatják, plusz a terjedelem miatt lehet hogy ezer részletben jelenne meg... szerintem jobb ötlet ezt online intézni

Kétszer próbáltam meg. Soha többet.
Fogalmazzunk úgy, hogy hozzáállásukon többször csak pislogtam.

Első komoly próbálkozás még az F-15 könyv idején volt. A könyv legelejének erősen megvágott változata ment volna ki.
Így is 12 hónap exkluzivitást kértek és 6-9 hónap átfutást. Én meg aztán a könyvet nem a 42. évfordulón akartam kiadni.
Még úgy sem mentek bele, hogy a saját változatom első pár fejezetének a fele más lett volna.

Ők azt mondták, hogy nem, mert nem akarnak ingyenes felülettel kicsit is azonos tartalmat írni.
OK. Erre alig néhány hónap múlva mit látok? Az F-15 könny előtt 2 nappal kijött Ticonderoga írás 1:1-ben a HT magazin felületén.
Erre mondja az angol, hogy így kell segget csinálni a szádból. Aztán mikor megkérdeztem, a válasz az volt, hogy régen volt hajós írás stb.
Ahaaaaaaaaaam....

Aztán az F-104-es cikk landolt itt a HTKA-n, mert ott is szereptévesztésben éltek a lektorok. Hogy szerinte a német buta ágyútöltelék.
Kíváncsi lettem volna, hogy akkor a MN pilótáiról mit mondott volna hozzá képes 0 tapasztalattal.
Meg, hogy ő nem erről és úgy írna.
A lektor.
A témára tett megjegyzést.
Akkor mondtam azt, hogy kösz, hagyjuk ezt.

Itt a HTKA-n és saját felületen soha nem pofázott bele senki abba, hogy mit és hogyan írjak. Még Binkov sem.
Adott témát, én dolgoztam ki, de a műszaki tartalomba semmit nem szólt bele. És a kövi videót azt bizony nem ingyért csináltam.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 045
11 982
113
nem biztos hogy jó az molninak. ott lehet hogy megmondanák miről írjon, cenzúrázhatják, plusz a terjedelem miatt lehet hogy ezer részletben jelenne meg... szerintem jobb ötlet ezt online intézni
Nem mondják meg és nem centúrázzák. Persze azt hozzá kell tegyem, hogy szakmai folyóirat, a nyilvánvaló politikai megjegyzéseket vagy a HM beszerzési és egyéb politikájának bírálatát nem fogják díjazni. Elvégre a HM Zrínyi adja ki, szerkesztői pedig katonák. Senki nem akarja a saját karrierjét tömkretenni egy-egy atengedett megjegyzés miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Laci1970

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
Kétszer próbáltam meg. Soha többet.
Fogalmazzunk úgy, hogy hozzáállásukon többször csak pislogtam.

Első komoly próbálkozás még az F-15 könyv idején volt. A könyv legelejének erősen megvágott változata ment volna ki.
Így is 12 hónap exkluzivitást kértek és 6-9 hónap átfutást. Én meg aztán a könyvet nem a 42. évfordulón akartam kiadni.
Még úgy sem mentek bele, hogy a saját változatom első pár fejezetének a fele más lett volna.

Ők azt mondták, hogy nem, mert nem akarnak ingyenes felülettel kicsit is azonos tartalmat írni.
OK. Erre alig néhány hónap múlva mit látok? Az F-15 könny előtt 2 nappal kijött Ticonderoga írás 1:1-ben a HT magazin felületén.
Erre mondja az angol, hogy így kell segget csinálni a szádból. Aztán mikor megkérdeztem, a válasz az volt, hogy régen volt hajós írás stb.
Ahaaaaaaaaaam....

Aztán az F-104-es cikk landolt itt a HTKA-n, mert ott is szereptévesztésben éltek a lektorok. Hogy szerinte a német buta ágyútöltelék.
Kíváncsi lettem volna, hogy akkor a MN pilótáiról mit mondott volna hozzá képes 0 tapasztalattal.
Meg, hogy ő nem erről és úgy írna.
A lektor.
A témára tett megjegyzést.
Akkor mondtam azt, hogy kösz, hagyjuk ezt.

Itt a HTKA-n és saját felületen soha nem pofázott bele senki abba, hogy mit és hogyan írjak. Még Binkov sem.
Adott témát, én dolgoztam ki, de a műszaki tartalomba semmit nem szólt bele. És a kövi videót azt bizony nem ingyért csináltam.

Máshol nem próbálkoztál?

Tudom itt sok embernek nem a szíve csücske, de az aranysasban vagy regimentben is eltudnám simán képzelni az írásaid.

Konkrétan az A10es írásod elolvasva ez volt az első gondolatom.(remélem ez nem sértés o_O)

Ha jól emlékszem itt egyszer a regiment valamilyen szintű szerkesztője be is jelentkezett, hogy vár cikkeket.

És ott a lektor sem biztos olyan szigorú. :D

Az ember pénzböl él.

De szolgáltam rövid ideig Dr Topercerrel aki az aranysasnak is csinált képeket.
A kezén egy nem olcsó óra volt amit tőlük kapott ajándékba.
 
M

molnibalage

Guest
Máshol nem próbálkoztál?
Nem. a HT magazint sem én kerestem, hanem ők többször is.
Az F-35-ről való írást is anno lemondtam, így írt róla Kelepisti.
Tudom itt sok embernek nem a szíve csücske, de az aranysasban vagy regimentben is eltudnám simán képzelni az írásaid.
A regiment szárazföldi, ahhoz annyira nem értek, hogy írjak. Az írásaim nagy része túl hosszú és hardcore as AS-be.
Konkrétan az A10es írásod elolvasva ez volt az első gondolatom.(remélem ez nem sértés o_O)
Az, ami talán elférne oda. Csak az is több részes lenne...
Az ember pénzböl él.
Ha a Binkov és a saját angol nyelvű csati bejön, akkor ahhoz képest a magyar írás még uzsipénzt sem jelentene...
 
M

molnibalage

Guest
Nah, az extra tartalom Oszirakhoz lassan elkészül, még a felénél se vagyok talán és már 11 oldal és 10k karakter...
Hátha valaki ettől kedvek kap hozzá.

Más.
Ha lesz angol tartalom- márpedig lesz - akkor most esik le, hogy külön kéne venni a magyartól, mert ha sikeres az angol, akkor a magyar csatorna gyengébb számai csak lehúzzák azt. De akkor mi legyen annak a neve? A magyart nem nevezném át, mert jó az úgy, ahogy van.

Mi lehetne az angol csati neve?

Militavia International
Militavia - Military Aviation & Air defense
Military Aviation & Air defense
Militavia History
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
365
1 066
93
Nah, az extra tartalom Oszirakhoz lassan elkészül, még a felénél se vagyok talán és már 11 oldal és 10k karakter...
Hátha valaki ettől kedvek kap hozzá.

Más.
Ha lesz angol tartalom- márpedig lesz - akkor most esik le, hogy külön kéne venni a magyartól, mert ha sikeres az angol, akkor a magyar csatorna gyengébb számai csak lehúzzák azt. De akkor mi legyen annak a neve? A magyart nem nevezném át, mert jó az úgy, ahogy van.

Mi lehetne az angol csati neve?

Militavia International
Militavia - Military Aviation & Air defense
Military Aviation & Air defense
Egy szavazat Militavia History-ra.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 143
73 702
113
Nah, az extra tartalom Oszirakhoz lassan elkészül, még a felénél se vagyok talán és már 11 oldal és 10k karakter...
Hátha valaki ettől kedvek kap hozzá.

Más.
Ha lesz angol tartalom- márpedig lesz - akkor most esik le, hogy külön kéne venni a magyartól, mert ha sikeres az angol, akkor a magyar csatorna gyengébb számai csak lehúzzák azt. De akkor mi legyen annak a neve? A magyart nem nevezném át, mert jó az úgy, ahogy van.

Mi lehetne az angol csati neve?

Militavia International
Militavia - Military Aviation & Air defense
Military Aviation & Air defense
Militavia History

2.

Így legalább érthető lenne, hogy honnan jön a MilitAvia név.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
history-tecnology
(kérdés....öregebb tecnikák elemzése? pl második vh? ismerősök kérdezték.)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
history-tecnology
(kérdés....öregebb tecnikák elemzése? pl második vh? ismerősök kérdezték.)
A II. vh-hoz közel sem értek, de kb. a Norden és bombacélzóktól lenne érdemes meg éjszakai bombázás, mert lényegében az vezetett el a CCIP mód, CCRP, INS + robotpilóta + radaros korrekciós bombázásig. De egyébként nem nagyon lenne erre szükség. MEg persze a légvédelemnél a AAA-től a mai AAA és SAM-ig, és az AVR-ek a Chain Home-tól indulnak.

De más téren inkább csak az első ötletek bemutatása. Az, hogy foglalkozzak részletesen repcsikkel nincs értelme. ilyen csatorna már van a valamelyik visualised társcsatija.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter
M

molnibalage

Guest
Kedvcsináló az extra tartalomhoz. 19 oldal és 20 ezer karakter. Már kint van.

EoLNDgk.png
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Filter