Eljött a pillanat, elindult a Militavia csatorna Patreon támogatói felülete.
Mit jelent ez? Hogy vége vagy az ingyenes tartalomnak? Nem egészen.
Viszont innentől fogva valamelyest változik a felállás.
A Militavia csatorna és blog számára készült tartalom többsége továbbra is elérhető lesz bárki számára ingyenesen a HTKA felületén is.
Azonban egyes témák már nem, azok már csak adott támogatói réteg számára lesznek hozzáférhetők.
A támogatók számára elérhető extra tartalom a tervek szerint jellemzően nem videó formátumban jelenik meg, de ez sincs kizárva.
A támogatói exkluzív tartalmak egy része az adott videóhoz készül, további kiegészítő anyag, ami a videóba már nem fért bele, hiszen azok hosszát azért valahol korlátozni szükséges.
A csak támogatói régen számára elérhető további tartalom több területet fed majd le a sajáték készítésű videók megtámogatásán túl. A hosszabb érdekes podcastok, előadások, interjúk vagy bármilyen más terjedelmes idegen nyelvű anyag összefoglalása, magyarázata és kiegészítése is ide fog sorolódni.
Hogy ezen a téren milyen tartalomra lehet számítani, azt ez az gyűjtemény mutatja be.
https://htka.hu/2020/07/18/technika-es-az-ember/
A csak támogatók számára elérhető tartalom között ezen felül cikk hosszúságú írásokra is lehet számítani.
Ezek vagy egy videó témáját kapcsolódnak, de adott esetben teljes önálló írások.
Az, hogy a csatorna milyen minőségben képes a tartalom előállítására az eddig elkészült négy videó tartalmán keresztül, illetve a HTKA-n korábban megjelent anyagokból leszűrhető.
A mindenki számára elérhető videók adott támogatói szint felett korai hozzáférésűek lesznek, tehát a csatornát támogató személyek azt hamarabb élvezhetik.
Nem azt mondom, hogy a video készítést abbahagyom támogatás hiányában, de az biztos, hogy hatással lesz arra, hogy milyen tempóban készül a tartalom.
Egy 30-35 perces videó és a mellé tett írott formájú cikk előállításához úgy cirka 100 óra munka szükséges, ha nem több. Lehet ízlelgetni ezt az óraszámot.
A havi 160 óra az már főállás...
Eljött az a pillanat – amúgy a nemzetközi trend is ez – hogy a közönség lássa azt, hogy a tartalom nem a semmiből jön.
Azt emberek készítik, amihez tudás, szakértelem
és idő szükséges.