Militavia és a HTKA

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Amúgy, ha összevonnám, a 6 és 8 USD-s csomagot és csökkene az ár 6-ra, akkor jönne több előfizető szerintetek?
Mivel úgy tűnik, hogy az angol szkriptek nyelvi lektorálása késik hétvégén el tudok kezdeni foglalkozni sanszosan a Volhov magyar változatával. Nem től intenzíven, de elindul ez a folyamat is.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Amúgy, ha összevonnám, a 6 és 8 USD-s csomagot és csökkene az ár 6-ra, akkor jönne több előfizető szerintetek?
Mivel úgy tűnik, hogy az angol szkriptek nyelvi lektorálása késik hétvégén el tudok kezdeni foglalkozni sanszosan a Volhov magyar változatával. Nem től intenzíven, de elindul ez a folyamat is.
Attol függ. Bevallom nekem csak a 6 dolláros csomag fért bele. A 8 a plusz áfával most sok lenne. Tudom, hogy látszólag nem nagy különbség. De azért az. Ezért sztem én nem szűntetném meg, legfeljebb átnézném, hogy mihet mi jár. De sztem jó így
 
M

molnibalage

Guest
Attol függ. Bevallom nekem csak a 6 dolláros csomag fért bele. A 8 a plusz áfával most sok lenne. Tudom, hogy látszólag nem nagy különbség. De azért az. Ezért sztem én nem szűntetném meg, legfeljebb átnézném, hogy mihet mi jár. De sztem jó így
Felmerült bennem, hogy ha olcsóbb lenne az extra tartalom ÉS még a szavazás + részletesebb beszámoló is menne, kevesebbért talán több ember jönne.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75
M

molnibalage

Guest
XhFlID6.png
 
M

molnibalage

Guest
Beüzemeltem a YT csatorna tagság támogatói felületét, ha valaki számára az a kényelmesebb. Ugyanazon támogatási szintek vannak, mint a Patreonon.
Elvileg az ára is ugyanaz.
(Az meg más kérdés, hogy ebből mennyit sápolnak le ezek...)

Az Extrák azon keresztül is elérhetőek már.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082
M

molnibalage

Guest
Ha minden jól megy - kopp, kopp - akkor szombatra elkészülhet egy félig meglepi videó, hála a támogatóknak is - amit részben a kecsói repnap miatt hoztam előre.
Aki kint lesz ott és kap valami a kezébe, az megérteni, hogy miért.

Ja, ez sem lesz rövid, majd 30 perc.
Úgy, hogy laikusoknak szól főleg...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 283
11 187
113
Ha valaki itt keresné ezt esetleg.

Jól látom, hogy nem videó?
 
M

molnibalage

Guest
Amúgy sajnos fájóan sok buta komment jön vissza Gripen videóra. Ott a címe.

MiG-29 kontra Gripen - Magyar Légierő, típusváltás okai

Erre sorjáznak a kommentek, hogy miért a 9.12-őt vetem össze a Gripen C-vel és miért nem az M, M2, Kub és f*szomtudja melyik típust.
Komolyan mondom, erre mit lehet mondani?
Egy egymondatos címet nem tudnak az emberek értelmezni, vagy nem akarnak, mert elvakítja őket a MiG imádat.
Ha meg más bajuk van, akkor érvek semmi...
 

blaze

Well-Known Member
2013. október 5.
865
274
63
Végre volt időm megnézni a Griffes videót. A radarok összehasonlítása szerintem picit felületes lett, nekem annyi ragadt meg belőle, hogy "kb. azonos képesség" és ezt nagyon durva túlzásnak érzem. Ezen kívül szerintem király.

Amit én beletettem volna még: 1) egy részletesebb bemutatását annak, hogy helyzetkép szempontból mire lehet képes a Griff vs. a 29, illetve hogy a 2) R-27R vs. 120C kb. mekkora technológiai szakadék, gyakorlatilag 3-4xes HMZ különbség van a paraméterektől függően arról nem beszélve, hogy az egyik ARH a másik meg SARH. De lehet ez már az átlag usernek sok lenne, meg kéne hozzá még vagy 10-15 perc.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
A radarok összehasonlítása szerintem picit felületes lett, nekem annyi ragadt meg belőle, hogy "kb. azonos képesség" és ezt nagyon durva túlzásnak érzem.
Semmiféle komolyan publikus adat nincs, ami objektív összehasonlítás tenne lehetővé a két gép között.
Ezért mondtam olyan hangsúllyal, naaaagyjából..
Amit én beletettem volna még: 1) egy részletesebb bemutatását annak, hogy helyzetkép szempontból mire lehet képes a Griff vs. a 29
Ezt beletettem, képen látszott a moving map és elmagyaráztam, hogy bármi látszódhat rajta.
Felülnézet. Real time.
A MiG-nek meg van a nagy büdös semmije és nuku IFDL.
, illetve hogy a 2) R-27R vs. 120C kb. mekkora technológiai szakadék,
Azt elég hosszan taglalta a kifordulás és az, hogy mikor jelez be vs végig meg kell világítani a célt SARH alatt és egyből jelez az RWR.
gyakorlatilag 3-4xes HMZ különbség van a paraméterektől függően arról nem beszélve
A kinematikai MZ eltérés nem ekkora, más MZ definiálása és megmutatása önmagában lenne 20 perc. Mert ez a 3-4-szeres difi nem kinematikai, igazából csak sejtem mire gondolsz.

De lehet ez már az átlag usernek sok lenne, meg kéne hozzá még vagy 10-15 perc.
Igen.
Ezért maradt ki pl. az IRST, a pontos korlátja a sisakcélzónak stb.
A legfontosabb területeket akartam megmutatni és így is 29 perc lett. Amit eredetileg 15-nek szántam...
LOL
 

blaze

Well-Known Member
2013. október 5.
865
274
63
Ezt beletettem, képen látszott a moving map és elmagyaráztam, hogy bármi látszódhat rajta.
Felülnézet. Real time.
A MiG-nek meg van a nagy büdös semmije és nuku IFDL.
Valóban, akkor ez nem volt jogos :)

Azt elég hosszan taglalta a kifordulás és az, hogy mikor jelez be vs végig meg kell világítani a célt SARH alatt és egyből jelez az RWR.
Az animációk nagyon jól mutatták a jelleget, viszont nekem kevésbé jött át, hogy tulajdonképpen kinematikailag fasorban sincs a 27R az AMRAAMhoz.

Persze ha kizárólag hiteles forrásokból akarsz felrakni mindent, akkor nehéz munka lesz bármit mutatni, de szerintem egy összehasonlító indítási diagram akár magasság függvényében jobban kidomborítaná a különbséget. Mondjuk én ezt könnyelműen mondom, mert DCS alapján felrajzolnám a diagramot.. :)

A kinematikai MZ eltérés nem ekkora, más MZ definiálása és megmutatása önmagában lenne 20 perc. Mert ez a 3-4-szeres difi nem kinematikai, igazából csak sejtem mire gondolsz.
Attól függ hol. A 4x az kicsit tényleg túlzás, de DCS alapján tengerszinten 2-2.5x különbség NEZ határáról indítva. 40e lábon az AMRAAM 35-40 mérföldnél is képes elkapni a célt, 27R szerintem 15 mérföldnél messzebbről labdába sem rúg. Bár nagy magasságban a különbség leginkább az ARH vs. SARH reakció időből, illetve a loftolásból ered.
 
M

molnibalage

Guest
Persze ha kizárólag hiteles forrásokból akarsz felrakni mindent, akkor nehéz munka lesz bármit mutatni, de szerintem egy összehasonlító indítási diagram akár magasság függvényében jobban kidomborítaná a különbséget. Mondjuk én ezt könnyelműen mondom, mert DCS alapján felrajzolnám a diagramot.. :)
Van ilyen diagram AIM-120B és R-27R-ről. De azt másik videóba szánom.
Attól függ hol. A 4x az kicsit tényleg túlzás, de DCS alapján tengerszinten 2-2.5x különbség NEZ határáról indítva. 40e lábon az AMRAAM 35-40 mérföldnél is képes elkapni a célt, 27R szerintem 15 mérföldnél messzebbről labdába sem rúg. Bár nagy magasságban a különbség leginkább az ARH vs. SARH reakció időből, illetve a loftolásból ered.
Hm... R-27R MZ-t nagyhirtelen nem találok, csak ER-t.
Talán @Hpasp nak van.
 

blaze

Well-Known Member
2013. október 5.
865
274
63
M

molnibalage

Guest
Az ER van kábé kinematiailag egy ligában az AIM-120C-vel. Nem meglepő a rakéta átmérőt nézve...
 
T

Törölt tag 1945

Guest
aim120ranges.gif

Ez meg egy orosz becslés az AMRAAM-ra...

5km magasan 30..35km
10km magasan 45..60km

2021-09-02-12-55-30-Window.jpg

... ami nagyjából ekvivalens az R-27ER-el.

A marketing anyagokban megjelenő 100km feletti hatótáv persze csak a 20km magasan, Mach3-al közeledő célokra igaz csak.
:D