Militavia és a HTKA

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Az 2. angol videó amúgy majdnem kész, az A-10 videó angol változata.
Érdemes lesz a magyarhoz mérni, azért igencsak eltér vizuálisan és van egy olyan része, ami a magyarból teljesen kimaradt.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Csak, hogy lássátok mekkora formátum...

pMyaVSp.png

Arra azért figyelj, hogy pm/e-mail megosztása az levéltitok megsértése. Ebbe jogosan bele tudna kötni - persze, ha csak nem adta hozzájárulását annak megosztására.

Abszolút Neked adok igazat az egyebekkel kapcsolatban, de ilyen miatt ne üsd meg a bokádat. Nem éri meg ...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 920
123 398
113
Rászántam egy félórát a kommentek böngészésére és ilyenkor mindig arra jutok, hogy kellemesebb hely lenne a világ internet nélkül...
Addig a hülyékről csak a közvetlen környezetük tudta, hogy hülyék és csak nekik kellett elviselni őket....
 
W

Wilson

Guest
Rászántam egy félórát a kommentek böngészésére és ilyenkor mindig arra jutok, hogy kellemesebb hely lenne a világ internet nélkül...
Addig a hülyékről csak a közvetlen környezetük tudta, hogy hülyék és csak nekik kellett elviselni őket....
Van azért jó oldala is,hiszen itt az ember gombokért juthat információkhoz és "kincset érő" ötletekhez:)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Érdekesek voltak a kommentek, amúgy meg lehet kérdezni, hogy a lazur rendszerről nem tervezel esetleg videót?
 
W

Wilson

Guest
Érdekesek voltak a kommentek, amúgy meg lehet kérdezni, hogy a lazur rendszerről nem tervezel esetleg videót?
Már mint úgy gondolod, hogy a kommentek egy része pszichiátriai kórtörténet szempontjából érdekes:).Mert, hogy épelméjű ember nem hord össze pl méteres pontosságú Scudos atomtöltetes öböl háborús zagyvaságot az fix...
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Megnéztem ma egy statot, ami eddig nem jutott eszembe.
Az Oszirak videó feltöltése óta történt az összes csatorna megtekintés 87 (!!) százaléka és feliratkozók 82%-a is ezek után érkezett.
Durva. Ez a két videó adja a teljes megtekintések kb. 64-65%-át.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 528
79 657
113
Megnéztem ma egy statot, ami eddig nem jutott eszembe.
Az Oszirak videó feltöltése óta történt az összes csatorna megtekintés 87 (!!) százaléka és feliratkozók 82%-a is ezek után érkezett.
Durva. Ez a két videó adja a teljes megtekintések kb. 64-65%-át.
Jól mutatja, hogy mi érdekli a népeket. A harccselekmény nagyon a technika bemutatása meg annyira nem nagyon.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
M

molnibalage

Guest
Jól mutatja, hogy mi érdekli a népeket. A harccselekmény nagyon a technika bemutatása meg annyira nem nagyon.
A legsikeresebb videó a Fulcrum kontra Gripen, ami technika bemutatása...
A videó technikai mélysége és hossza az, ami elriasztó lehet és az, ha nem magyar viszonylatú, akkor az is úgy tűnik nem számít nagy érdeklődésre.
Hiába volt magyar része a Dvina videónak, a többség odáig el sem jutott.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 528
79 657
113
A legsikeresebb videó a Fulcrum kontra Gripen, ami technika bemutatása...
A videó technikai mélysége és hossza az, ami elriasztó lehet és az, ha nem magyar viszonylatú, akkor az is úgy tűnik nem számít nagy érdeklődésre.
Hiába volt magyar része a Dvina videónak, a többség odáig el sem jutott.
Csakba Gripeneset nem néztem meg.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 528
79 657
113
Az oszrikaos videó legrövidebb része meg pont a harcccselekmény része volt.
Előtte a miért és hogyan volt magyarázva.
De az nem csak a levegőben lógott, hanem kellett az egész megértéséhez. Ha Dvinas videót követte volna egy B2 lelövés es ha lesz KUB-os amit követne egy F-16 lelövés az teljesen mas lenne. De az lenne a legjobb, ha egy kétrészes videó lenne de nem igy, hogy első rész technika masodik harc hanem kicsit vegyesen.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter and Wilson
M

molnibalage

Guest
De az nem csak a levegőben lógott, hanem kellett az egész megértéséhez. Ha Dvinas videót követte volna egy B2 lelövés
Soha nem lőttek le abból egyet sem...
es ha lesz KUB-os amit követne egy F-16 lelövés
Ebből csak egy jut eszembe...
De az lenne a legjobb, ha egy kétrészes videó lenne de nem igy, hogy első rész technika masodik harc hanem kicsit vegyesen.
A harc rész megértéséhez kellett a technika is. Az első rész hosszát nézd meg így is...

A Volhovnál is a rendszer tragédiája az, hogy nagysebességű nem manőverező és zavaró cél ellen volt istenkirály.
Csak ilyet gyak. nem látott karrierje során, hanem pont azokra lövöldözött, mint a Dvina. Harcászati gépekre. Ezért nem is tudott lényegesen eredményesebb lenni.

Egy nagysebességű céllal találkozott, ami ellen meg annak sem volt igazi sansza, az SR-71.
Tehát sajnos a Volhovnál is kevés eredményről lehet beszélni számszerűleg és inkább arról, hogy miért nem ment neki.

A szovjet légvédelemi technika nagy sikere kevesebb, mint 1 évvel a Lin II után volt. Utána már nem nagyon sehol...
Mire ide elér a széria...

Holnap elvileg a támogatók már láthatják az új videót.
Könnyed és rövid lesz ez.
Az utána következő nem.

Egyes témák esetén hajlandó vagyok engedni a mélységből, de a légvédelemnél nem.
Meguntam a n+1-dik felszínes semmitmondó videót.
Megmutatom olyan mélységében a lektorokkal együtt a rendszereket úgy, hogy értsék a miért és hogyan alapjait, mert amit a légvédelemnél tanul, az hasznos lesz majd máshol is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 528
79 657
113
Soha nem lőttek le abból egyet sem...

Ebből csak egy jut eszembe...

A harc rész megértéséhez kellett a technika is. Az első rész hosszát nézd meg így is...

A Volhovnál is a rendszer tragédiája az, hogy nagysebességű nem manőverező és zavaró cél ellen volt istenkirály.
Csak ilyet gyak. nem látott karrierje során, hanem pont azokra lövöldözött, mint a Dvina. Harcászati gépekre. Ezért nem is tudott lényegesen eredményesebb lenni.

Egy nagysebességű céllal találkozott, ami ellen meg annak sem volt igazi sansza, az SR-71.
Tehát sajnos a Volhovnál is kevés eredményről lehet beszélni számszerűleg és inkább arról, hogy miért nem ment neki.

A szovjet légvédelemi technika nagy sikere kevesebb, mint 1 évvel a Lin II után volt. Utána már nem nagyon sehol...
Mire ide elér a széria...

Holnap elvileg a támogatók már láthatják az új videót.
Könnyed és rövid lesz ez.
Az utána következő nem.

Egyes témák esetén hajlandó vagyok engedni a mélységből, de a légvédelemnél nem.
Meguntam a n+1-dik felszínes semmitmondó videót.
Megmutatom olyan mélységében a lektorokkal együtt a rendszereket úgy, hogy értsék a miért és hogyan alapjait, mert amit a légvédelemnél tanul, az hasznos lesz majd máshol is.
Perszehogy nem! -117-et akartam írni...
Nem is írtam sehol, hogy halomra mészarolták KUB-bal az F-16-okat.
Azt sem írtam most, hogy engedj bármiből is. Azt irtam, hog, a szaraz technikai rész sokkal közönségbarátabbá tehető, ha kötöd harccselekményhez. Erre volt példa a Dvina vs F-117 és a KUB vs. F-16.
 
M

molnibalage

Guest
Perszehogy nem! -117-et akartam írni...
Nem is írtam sehol, hogy halomra mészarolták KUB-bal az F-16-okat.
Azt sem írtam most, hogy engedj bármiből is. Azt irtam, hog, a szaraz technikai rész sokkal közönségbarátabbá tehető, ha kötöd harccselekményhez. Erre volt példa a Dvina vs F-117 és a KUB vs. F-16.
Sajnos a harccselekmények bemutatásával több probléma lehet.
Az általános fő faktorok bemutatása célravezetőbb, mint egyetlen eset bemutatása, amiből tévútra lehet jutni és végtelenbe extrapolálni.
Be lehet őket mutatni, csak aztán sok ember a fától nem látja az erdőt...
Vagy csak nem akarja látni...
Ezt a Gripen videó kommentjei is megmutatták.

Ezen felül sok konkrét cselekményt be sem lehet mutatni, mert számszerűleg nem sok ismert.
Annyira meg tényleg kevés, hogy értékelhető térképet / animációt tegyél mellé.

Nekem meg nem célom az n+1 semmitmondó szutyok csatornákhoz csatlakozni.
Amiről nem lehet érdemben beszélni önmagában vagy csontig lerágott téma, akkor a csatorna nem fogja.
Pl. önmagában nem fog a Black Buckkal foglalkozni, hanem inkább kontextusban más is mellé téve.
stb
 
M

molnibalage

Guest
18:45-től, ami a magyarból anno kimaradt.
Grafikailag ez azért sokkal a magyar felett van...
Ennyit tanultam 9 hónap alatt.