Militavia és a HTKA

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Nézd, nem minősítem se pro-se kontra. Lehet a dolgokról tárgyilagosan is beszélni. -nézni meg szerencsére nem kötelező, sőt még csak fel sem ajánlja a YT.
De nem értem, hogy az almát a körtével miért kell összehasonlítani. A YT-s feltöltések, az Jeszenszki magán feltöltései és -tudtommal- sehol nincs reklámozva és az algoritmus sem dobja fel. És aki meg akarja nézni, az a csatorna saját honlapján is meg tudja nézni. Én se néztem szerintem egyszer sem a YT-n. És még ott van a tv-s közvetítés, ami az alapján a mérési eredmények és grafikon alapján, amit belapátoltam itt valahova pár napja teljesen ott van, ahol minimum be lehet lőni a kb. egy év alatt.
Balázs csatornája meg az ő érdeme, hogy -részemről- várakozáson felül teljesít.
Amit egyébként nem értek bizonyos szempontból.


A fenti az egy 40 ezres külföldi csatorna, angol és kevesebb (!) Patreon támogatója van, mint nekem.
Egy 2 ezer feliratkozós magyar csatornának. Mondjuk ez is a full populáris vonalat követi, nem igazán mutat be semmit számokkal....

Viszont sajnos az én csatornám számain is látszik, hogy erre van igény.
A légvédelmis sorozat nézettsége sehol nincs a 29 vs Gripen vagy Oszirakhoz képest...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Amit egyébként nem értek bizonyos szempontból.


A fenti az egy 40 ezres külföldi csatorna, angol és kevesebb (!) Patreon támogatója van, mint nekem.
Egy 2 ezer feliratkozós magyar csatornának. Mondjuk ez is a full populáris vonalat követi, nem igazán mutat be semmit számokkal....

Viszont sajnos az én csatornám számain is látszik, hogy erre van igény.
A légvédelmis sorozat nézettsége sehol nincs a 29 vs Gripen vagy Oszirakhoz képest...
Nem bántás, csak megjegyzés, a légvédelmis sorozatod zseniális, de kb egy mérnöki diploma kell a teljes megértéséhez. Az meg viszonylag kevés vagyon erre fele :)
Én szeretem, de nem állítom, hogy mindent is értek. És azért ilyen mazochistából kevés van.
 
M

molnibalage

Guest
Nem bántás, csak megjegyzés, a légvédelmis sorozatod zseniális, de kb egy mérnöki diploma kell a teljes megértéséhez. Az meg viszonylag kevés vagyon erre fele :)
Én szeretem, de nem állítom, hogy mindent is értek. És azért ilyen mazochistából kevés van.
Pedig pont az egész sorozat lényege az, hogy még középiskolás fizika is alig kell hozzá.
A radar egyenletet úgy ahogy van kivágtam a fenébe és az van, ami a Berkut videó elején.
Elemlámpás hasonlat, ahol össze-vissza három változóról beszéltem.

1. méret
2. teljesítmény
3. hullámhossz

  • A nyaláb szélesség és AGM-45 indítása trigonometria, középiskolás 9-10. osztály táji matek.
  • Az erő megértése és a gyorsulás általános iskola.
  • Sehol nem mutattam meg, hogy a légellenállás hogyan változik magasság függvényében, mitől repül el magasan piszok messze a rakéta úgy, hogy fel is kell másznia előbb oda st.
  • Sehol nem kezdtem el spektrumról beszélni..
  • Az imp. üzemű radar működési elvét is kihagytam eddig, de a Sz-200 és Kub miatt a CW-vel összehasonlítás elkerülhetetlen lesz... Az effektív teljes. levezetés is ebből jön.
  • stb

Ha ez "mérnök diploma" szintje, akkor nagyon el vagyok keseredve. :(

Ez jellemzően kb. a légvédelmis videók végignézési aránya.

IfYUYeE.png


Ez meg az előző "névadós" videóé volt. Ezt sem látták sokan, de a fele végignézte.
Amúgy döbbenetes, hogy kb. ez az átlag felett szint.
Sajnos úgy tűnik, az átlagnéző semmit nem akar megnézni, ahol picit is használni kéne az agyat... :(

sLKgblx.png
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ha ez "mérnök diploma" szintje, akkor nagyon el vagyok keseredve. :(
2 hete beszélgettem a nyugdíjas (de még tanító) fizika tanárral. Azt mondta, hogy egyre gyengébb feladatokat tud adni az osztályoknak (ált. iskolában), ezelőtt mondjuk 5 évente akad egy jobb képességű osztály, akinek tud mondjuk régebben nem használt feladatokat elővenni. Most lehetne ezen polemizálni, hogy miért, illetve, hogy ezen javíthatna e a több természettudományi óra stb.
Én magamból kiindulva azt tudom, hogy hiába jártam műszaki iskolába és tanultam elég nagy óraszámban matematikát, fizikát, statikát és érettségiztem fizikából (bár a tanárom sok bizalmat nem fűzött ehhez) de mivel nem voltam rá mélységében érdeklődő, így kb. semmi nem maradt meg. És megmondom őszintén a szakmai videókból kukkot sem értek legtöbbször. De ez nyilván nem azt jelenti, hogy ne tartanám fontosnak, vagy érdekesnek a fizikát és a mélyebb ilyen témakörű dolgokat, csak annyit, hogy nekem nincs fülem a hallásához.

Sajnos úgy tűnik, az átlagnéző semmit nem akar megnézni, ahol picit is használni kéne az agyat... :(
Ez részben így van, de ez természetes, csak az időintervallumok lettek rövidebbek. Ez is kb. egy szakma, hogy miként tudsz érdekessé tenni úgy egy tartalmat, hogy lehetőleg a mondanivalója ne sérüljön. Az esetedben meg nyilván már aki egyáltalán rákattint, az egy marha nagy szűrő, ezért is relatív alacsonyabb az elkattintók aránya.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Pedig pont az egész sorozat lényege az, hogy még középiskolás fizika is alig kell hozzá.
A radar egyenletet úgy ahogy van kivágtam a fenébe és az van, ami a Berkut videó elején.
Elemlámpás hasonlat, ahol össze-vissza három változóról beszéltem.

1. méret
2. teljesítmény
3. hullámhossz

  • A nyaláb szélesség és AGM-45 indítása trigonometria, középiskolás 9-10. osztály táji matek.
  • Az erő megértése és a gyorsulás általános iskola.
  • Sehol nem mutattam meg, hogy a légellenállás hogyan változik magasság függvényében, mitől repül el magasan piszok messze a rakéta úgy, hogy fel is kell másznia előbb oda st.
  • Sehol nem kezdtem el spektrumról beszélni..
  • Az imp. üzemű radar működési elvét is kihagytam eddig, de a Sz-200 és Kub miatt a CW-vel összehasonlítás elkerülhetetlen lesz... Az effektív teljes. levezetés is ebből jön.
  • stb

Ha ez "mérnök diploma" szintje, akkor nagyon el vagyok keseredve. :(

Ez jellemzően kb. a légvédelmis videók végignézési aránya.

IfYUYeE.png


Ez meg az előző "névadós" videóé volt. Ezt sem látták sokan, de a fele végignézte.
Amúgy döbbenetes, hogy kb. ez az átlag felett szint.
Sajnos úgy tűnik, az átlagnéző semmit nem akar megnézni, ahol picit is használni kéne az agyat... :(

sLKgblx.png
Nekem nincs mérnöki diplomám, de megértettem amit csináltál :)
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Pedig pont az egész sorozat lényege az, hogy még középiskolás fizika is alig kell hozzá.
A radar egyenletet úgy ahogy van kivágtam a fenébe és az van, ami a Berkut videó elején.
Elemlámpás hasonlat, ahol össze-vissza három változóról beszéltem.

1. méret
2. teljesítmény
3. hullámhossz

  • A nyaláb szélesség és AGM-45 indítása trigonometria, középiskolás 9-10. osztály táji matek.
  • Az erő megértése és a gyorsulás általános iskola.
  • Sehol nem mutattam meg, hogy a légellenállás hogyan változik magasság függvényében, mitől repül el magasan piszok messze a rakéta úgy, hogy fel is kell másznia előbb oda st.
  • Sehol nem kezdtem el spektrumról beszélni..
  • Az imp. üzemű radar működési elvét is kihagytam eddig, de a Sz-200 és Kub miatt a CW-vel összehasonlítás elkerülhetetlen lesz... Az effektív teljes. levezetés is ebből jön.
  • stb

Ha ez "mérnök diploma" szintje, akkor nagyon el vagyok keseredve. :(

Ez jellemzően kb. a légvédelmis videók végignézési aránya.

IfYUYeE.png


Ez meg az előző "névadós" videóé volt. Ezt sem látták sokan, de a fele végignézte.
Amúgy döbbenetes, hogy kb. ez az átlag felett szint.
Sajnos úgy tűnik, az átlagnéző semmit nem akar megnézni, ahol picit is használni kéne az agyat... :(

sLKgblx.png

Tulajdonképpen mind a kettőtöknek igaza van:

  • Neked mert tényszerűen ezek valóban általános/középiskolában oktatott dolgok,
  • @Redgreg -nek meg azért, mert amennyiben nem mérnöki/reál vonalon tanultál tovább vagy dolgozol, akkor legtöbbeknél ez "format c:" ... :)

Persze az, hogy magánban érdeklődsz bizonyos dolgok iránt az alakíthat ezen. Pl. mérnökként érdekel a történelem és idős fejjel is sokat olvasol ebben a témában. Akkor abban értelemszerűen magasabb szinten maradsz ... Ugyanakkor a költői kérdés - Te milyen eredménnyel érettségiznél most irodalomból? Bakker pedig középiskolában 4 éven keresztül oktatták Neked ... ;)

Szerintem a diagramokkal kapcsolatosan abszolút rossz ez a meglátásod: "Sajnos úgy tűnik, az átlagnéző semmit nem akar megnézni, ahol picit is használni kéne az agyat... :(" . Értelmezzük ezeket. Mindekét diagram két részre bontható:

1.

Azok, akik kattintanak - akár félrenyomnak vagy megtetszik a kép/cím akármi. Aztán rájönnek, hogy "nem ezt akarták". Avagy csak azt, hogy 40 perc és "erre most nincs időm" és máskor/soha nézem végig ...

2.

A görbe egyéb része viszont meglehetősen vízszintes. Itt ugye alhangon a kb. 30 mp utáni részt vegyük kiindulópontnak. Azaz a 70% kb. végignézi (nemcsak továbbnézi - hanem végig). 40 mp felettről kiindulva akár 80% közelébe is érhetünk.

Harmadik szakaszt nem tartottam szükségesnek bevezetni mivel a végefőcím a "reklámszöveggel" - igen, azt a nagyja már elkattintja.

Ez jó arány szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros
M

molnibalage

Guest
A görbe egyéb része viszont meglehetősen vízszintes. Itt ugye alhangon a kb. 30 mp utáni részt vegyük kiindulópontnak. Azaz a 70% kb. végignézi (nemcsak továbbnézi - hanem végig). 40 mp felettről kiindulva akár 80% közelébe is érhetünk.

Harmadik szakaszt nem tartottam szükségesnek bevezetni mivel a végefőcím a "reklámszöveggel" - igen, azt a nagyja már elkattintja.

Ez jó arány szerintem.
  • Tiszta sor, ezt magamtól is kisakkoztam. Hogy az elején "áh, nem is ezt akartam nézni", vagy a "áh, hosszú = uncsi" és otthagyja.
  • A névadós videónál látszott, hogy az első pár említés után aki odáig eljutott a többire is kíváncsi volt.
A legsikeresebb videót is alig jobb ennél, ez 29 vs Gripen. Itt a légiharc képességek fejezet végéig eljutott pont az 1/3-a. A végére meg ez is 1/4-nél zárt.

7OPtg8R.png
 
M

molnibalage

Guest

Valahol rohadtul érdekes, hogy az összes ilyen videó az én magyar nyelvű videóm után készült....
Sőt, ez speciel az angol videóm után...

A nagy difi csak az, hogy nekem nincs 300k feliratkozóm...

Ilyenkor érzem azt, hogy egyes csatornák szerencsések.
Jóval utánam csinálják meg ugyanazt a témát, csak szerintem gyengébben a videó hosszához képest.

Mégis, neki van 300k feliratkozója és nem nekem...
Igen, most kicsit irigy is vagyok.
És kétlem, hogy valaha elérhetem ezt a szintet a YT szerkezete és működési elve miatt.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 461
10 578
113



Ilyenkor érzem azt, hogy egyes csatornák szerencsések.
Jóval utánam csinálják meg ugyanazt a témát, csak szerintem gyengébben a videó hosszához képest.

Mégis, neki van 300k feliratkozója és nem nekem...
Igen, most kicsit irigy is vagyok.
És kétlem, hogy valaha elérhetem ezt a szintet a YT szerkezete és működési elve miatt.
REKLÁM Balázs, az kell neked, a képességeid megvannak hozzá, jó minöségü anyagokkal állsz elö, már csak ismertebbé kell tenned a neved.
 
M

molnibalage

Guest
REKLÁM Balázs, az kell neked, a képességeid megvannak hozzá, jó minöségü anyagokkal állsz elö, már csak ismertebbé kell tenned a neved.
Próbálkozom.
De félelmetes, hogy mennyire amatőr a csatorna...

Ebből menny adat jön le?
Szerintem semmi.

245482283_258694209516590_9167804228600339488_n.png


Itt is látni a 957 lövést és 17 átütést, csak "picit" többet árul el a "hogyanról" és arányokról.
És kb. az egész videó ilyen. Iszonyatosan híg a tartalom hossza ellenére és alig mond valamit.

245847315_3046966135623391_5685216863394192_n.png



Sokat beszél, keveset mutat.
De, hát láthatólag ez kell a népnek...

Azon is mosolygok, hogy olyan FOV-va tüzel a DCS-ben, amilyen felbontása nincs az emberi szemnek...

Szétkommenteltem a videót, hátha pár embert bevonz a csatorna, de mást nem nagyon tudok tenni.
Binkov kiteszi a csatorna ajánlót okt. 27-én aztán várhatom a hatást.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Pogány

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113



Ilyenkor érzem azt, hogy egyes csatornák szerencsések.
Jóval utánam csinálják meg ugyanazt a témát, csak szerintem gyengébben a videó hosszához képest.

Mégis, neki van 300k feliratkozója és nem nekem...
Igen, most kicsit irigy is vagyok.
És kétlem, hogy valaha elérhetem ezt a szintet a YT szerkezete és működési elve miatt.
Próbálkozom.
De félelmetes, hogy mennyire amatőr a csatorna...

Ebből menny adat jön le?
Szerintem semmi.

245482283_258694209516590_9167804228600339488_n.png


Itt is látni a 957 lövést és 17 átütést, csak "picit" többet árul el a "hogyanról" és arányokról.
És kb. az egész videó ilyen. Iszonyatosan híg a tartalom hossza ellenére és alig mond valamit.

245847315_3046966135623391_5685216863394192_n.png



Sokat beszél, keveset mutat.
De, hát láthatólag ez kell a népnek...

Azon is mosolygok, hogy olyan FOV-va tüzel a DCS-ben, amilyen felbontása nincs az emberi szemnek...

Szétkommenteltem a videót, hátha pár embert bevonz a csatorna, de mást nem nagyon tudok tenni.
Binkov kiteszi a csatorna ajánlót okt. 27-én aztán várhatom a hatást.

Szerintem rosszul gondolkozol. Ismételni tudom magamat.

Vegyük például ezt a csatornát. 8 év és 260 db videó (meg persze megírt pár könyv után) után tart ott ahol tart. Aztán nézzük meg az első (legrégebbi) kéttucat videója nézettségét. Csupa 1-2 ezres vagy pár ezres meg van egy-egy 10K meg 20K -s nézettségű videója. Angol nyelvű csatornán ... Ilyen nézettségeket már most hozol - sőt. Neked még kéttucat videód sincs. Aztán, ha jól gondolom az elmúlt pl. 7 évben is nézték páran azon videókat is (azaz mondjuk egy évesen azoknak még akkora nézettségük sem volt) ...

Mit mondtam korábban? A minőség mellé kelleni fog a mennyiség is. Több okból is:

  • igen, egyfelől amennyiben valakinek tetszik a banán és szívesen nézne még csatorna videót, akkor mit tud tenni? Mondjuk, ha pl. az angol csatornádon csak egy videó volt (akkor ugye nulla másikat tud nézni)? Vagy éppen, ha kevés videód van? Akkor nem lesz járulékos nézettséged a sorbakattintgatóktól ...
  • másfelől változatosság. Amennyiben pl. a A-10 -es videó után szeretnél nézni egy Stukásat is? Nos, nálad nulla van. Az embernél meg tucatjával ... Ez hülye példa igen, de nem tudom érted-e a lényeget?

Az utóbbi pontot kicsit boncolgatva. Lehetne teszem azt történelmi (kontextusba helyezett), technikai (típusismertető), érdekesség (akármi vs akármi, miért jó/nem jó egy átlag légierőnek az F-35 meg ilyesmi). Egyik kategória vonzza be a másikat nézettség tekintetében ...

Reklám. Persze jó dolog - ha van mit. Ezzel vissza is kanyarodtunk a mennyiség kérdéséhez. Pl. a Binkov ajánl téged. Költői kérdés - mikor fog ez nagyobb plussz nézettséget generálni:

  • 2 db angol nyelvű videó,
  • százas nagyságrendű videó.

Ugye könnyű belátni, hogy utóbbi esetben:

  • nagyobb az esélyed, hogy legalább egy videót megnéznek,
  • több videó nézésével is többszöröse lehet a generált nézettség.

Másfelől a legelső gondolat. A "hol tartunk most". Lehet már most többszázezres nézettségről álmodni vagy gondolkozni. Ugyanakkor hidd el nekem, ha az első 8 db magyar nyelvű videó után Neked lenne százezer feliratkozód meg hasonló nagyságrendű nézettségű videók, akkor a fizető szponzorok egymást taposnák Nálad már most, mert ez azt jelentené, hogy ilyen szintű média géniusz még nem született a földre ... El lehet érni ezt nézettségi szintet, de nem 8 videó egy "rétegtémakörben" után ...
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem rosszul gondolkozol. Ismételni tudom magamat.

Vegyük például ezt a csatornát. 8 év és 260 db videó (meg persze megírt pár könyv után) után tart ott ahol tart. Aztán nézzük meg az első (legrégebbi) kéttucat videója nézettségét. Csupa 1-2 ezres vagy pár ezres meg van egy-egy 10K meg 20K -s nézettségű videója. Angol nyelvű csatornán ... Ilyen nézettségeket már most hozol - sőt. Neked még kéttucat videód sincs. Aztán, ha jól gondolom az elmúlt pl. 7 évben is nézték páran azon videókat is (azaz mondjuk egy évesen azoknak még akkora nézettségük sem volt) ...

Mit mondtam korábban? A minőség mellé kelleni fog a mennyiség is. Több okból is:

  • igen, egyfelől amennyiben valakinek tetszik a banán és szívesen nézne még csatorna videót, akkor mit tud tenni? Mondjuk, ha pl. az angol csatornádon csak egy videó volt (akkor ugye nulla másikat tud nézni)? Vagy éppen, ha kevés videód van? Akkor nem lesz járulékos nézettséged a sorbakattintgatóktól ...
  • másfelől változatosság. Amennyiben pl. a A-10 -es videó után szeretnél nézni egy Stukásat is? Nos, nálad nulla van. Az embernél meg tucatjával ... Ez hülye példa igen, de nem tudom érted-e a lényeget?

Az utóbbi pontot kicsit boncolgatva. Lehetne teszem azt történelmi (kontextusba helyezett), technikai (típusismertető), érdekesség (akármi vs akármi, miért jó/nem jó egy átlag légierőnek az F-35 meg ilyesmi). Egyik kategória vonzza be a másikat nézettség tekintetében ...

Reklám. Persze jó dolog - ha van mit. Ezzel vissza is kanyarodtunk a mennyiség kérdéséhez. Pl. a Binkov ajánl téged. Költői kérdés - mikor fog ez nagyobb plussz nézettséget generálni:

  • 2 db angol nyelvű videó,
  • százas nagyságrendű videó.

Ugye könnyű belátni, hogy utóbbi esetben:

  • nagyobb az esélyed, hogy legalább egy videót megnéznek,
  • több videó nézésével is többszöröse lehet a generált nézettség.

Másfelől a legelső gondolat. A "hol tartunk most". Lehet már most többszázezres nézettségről álmodni vagy gondolkozni. Ugyanakkor hidd el nekem, ha az első 8 db magyar nyelvű videó után Neked lenne százezer feliratkozód meg hasonló nagyságrendű nézettségű videók, akkor a fizető szponzorok egymást taposnák Nálad már most, mert ez azt jelentené, hogy ilyen szintű média géniusz még nem született a földre ... El lehet érni ezt nézettségi szintet, de nem 8 videó egy "rétegtémakörben" után ...
Tisztában vagyok azzal, hogy idő kell.
De azt nem értem, hogy szerintem ennyire bénán elkészített videókkal hogyan lehet ekkora tábort elérni?

  • N+1-szer bevágta ugyanazt a stock videó részletet. Zavaró, hozzáadott tartalma semmi
  • A táblázatok alatt is háttérben mozgókép. Köszi, zavaró és olvashatatlan
  • A veszteségeknél a lényeget nem mutatta meg a fajlagos számokat, hogy látszódjon az igazi különbség
  • A fenti T-62 tesztlövészet igen fontos, elintéze egy bevágással és lényegében semmi nem derült ki róla mélységéban, amikor ennek kéne az érvelés alapjának lennie, hiszen ez a mért adat
  • a T-62 páncélelrendezését sem mutatta meg és az GAU-8 + PGU-14 számszerű értékével sem vetett össze.
  • Amikor a légvédelmi redszerek MZ-ről próbált beszélni, ábra semmi, mutogatott
  • stb.
És ez elé borulnak le...
Ez az, amit nem értek.
Hogy ilyen LQ és semmin alapszik az érvelés, hogy kihagyta ezeket.

Nem azt, hogy miért nincs 300k nekem. Kettő videó után vicces is lenne. :)

Azt, amit összedumált 30+ perc alatt az kb. 10-be belefért volna diagramokkal is.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 976
93
Tisztában vagyok azzal, hogy idő kell.
De azt nem értem, hogy szerintem ennyire bénán elkészített videókkal hogyan lehet ekkora tábort elérni?
Fotóknál is ugyanez a helyzet, a hulladék ízléstelen szarra mennek mint a legyek, csak filter legyen. Nézd meg mi megy itt is a csajok nevű topikban, csak olyanokat raknak fel ami a valóságtól a lehető legtávolabb áll. Majd kialakul a követő réteg, csak több idő, meló és sokat kell promózni ahol csak lehet. Amúgy grat az eddigi számokhoz is, ennyi idő után, pláne magyar nyelven, még a fele is faxa lenne. A helyedben megnézném mit tudnak még az összehasonlító videók, illetve valódi szakmai toplistákat. Utóbbit talán könnyebb összerakni is.
 
M

molnibalage

Guest
Fotóknál is ugyanez a helyzet, a hulladék ízléstelen szarra mennek mint a legyek, csak filter legyen. Nézd meg mi megy itt is a csajok nevű topikban, csak olyanokat raknak fel ami a valóságtól a lehető legtávolabb áll. Majd kialakul a követő réteg, csak több idő, meló és sokat kell promózni ahol csak lehet. Amúgy grat az eddigi számokhoz is, ennyi idő után, pláne magyar nyelven, még a fele is faxa lenne. A helyedben megnézném mit tudnak még az összehasonlító videók, illetve valódi szakmai toplistákat. Utóbbit talán könnyebb összerakni is.
Szakmai toplisták?
Az mi?
 
M

molnibalage

Guest
Szándékosan nem top10-et írtam mert kevesebbel is lehetne akár. De pl azonos kategóriájú fegyverek, azt jól szét lehetne szedni A2A-ból is külön BVR..stb
Hát, azonos korszakba eső fegyverből talán, ha 3-4-et tudsz összeszedni és valós műszaki alapokon nyugvó összehasonlítás lehetetlen.
Pl. 70-es évek eleje BVR AAM.

AIM-7E-2
R-23R
R.530
R-40R (csak ez meg honi légvédelmi vadászon van... )

'70-es évek vége
AIM-7F
R-23R
R.530
R-33 (csak ez meg honi légvédelmi vadászon van... )

80-as évek vége
AIM-7M
R-24R
R-27R
R-40R (csak ez meg honi légvédelmi vadászon van... )
R-33 (csak ez meg honi légvédelmi vadászon van... )
Super 530D

Elhiszem, hogy népszerűen ezek, de mi alapján döntenél ezek közül?
Mi az a megfogható validálható paraméter?
A célom pont az ilyen buta videók összerakása.
Megtanítok és elmondok kb. amit csak tudok és nem kell hozzá diploma és aztán ilyen bugyutaságokon agyaljon az olvasó.
Én semmi értelmét nem látom az ilyen listáknak, mert kb. alapjuk sincs.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
777
1 976
93
Én semmi értelmét nem látom az ilyen listáknak, mert kb. alapjuk sincs.
Vagy esetleg mit tud egy adott fegyver különböző gépeken. Olyan kellene amit meg tudsz fogni szakmai oldalról, de belefér mondjuk 10 percbe. Csak hogy legyen ami követőbázist is épít, kevesebb melóval, van aki a könnyebb téma után fog érdeklődni a szárazabb után.
 
M

molnibalage

Guest
Vagy esetleg mit tud egy adott fegyver különböző gépeken. Olyan kellene amit meg tudsz fogni szakmai oldalról, de belefér mondjuk 10 percbe. Csak hogy legyen ami követőbázist is épít, kevesebb melóval, van aki a könnyebb téma után fog érdeklődni a szárazabb után.
Lesznek bőven kisebb melós videók is.
A vadászgépek evolúciójáról tervezek egy ilyet, de "jelzősen" is olyan hosszú, hogy kettébe kell vágni, mert lenne vagy 30+ perc.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Mike