Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ez 8 milláért is pont legalább a duplája mint az ASTER. Nincs itt miről beszélni, ez marha drága.Nekem a link nem nyílik meg, de cím alapján ha jól látom akkor a d.koreai ajánlatra mutat.
Nos, ahogy az öreg zen mester mondta: majd meglátjuk.....
Nemsokára kKderül kihez vagyunk közelebb az USA fejekben: D.Koreához vagy Törökországhoz.
Nekem van egy tippem...
Az se rossz azért, hogy az az egy indító állvány a 16 rakétájával olyan árban van kb. mint egy F-35, s nem kell hozzá más csak 17 db filléres Harop, s máris nyertél ha nem raksz még oda neki plusz pénzért védelmet akkor is ha 100% a rendszer valós hatékonysága.Meg kell hagyni hogy a Lockeed féle 16db-os PAC-3 nagyon jól néz ki. Maketteket esetleg nem árulnak?
Laikusként kerdezem: mi indokolja ezeket a magas arakat. Egy tanknál, repülőgépnél valahogy meg elfogadom de egy rakétánál. Ellövöd és mar vehetsz is masikat.Keleten mindig jobban megnyomják a ceruzát, ez már a fenti AMRAAM táblázatomból is látható.
Inkább ezt nézd, itt csak PAC3 MSE rakéta volt az ajánlat, semmi más nincs a csomagban.
64db PAC3 MSE, 501m$, ~8m$/db
leegyszerűsítve , ez nem olyan rakéta amit pl a Grad-ba teszel , jó sokat aztán valamelyik eltalálja ezek elég komoly fegyverek , komoly elektronika van bennük, hozzá kell tenni ugyan hogy még így is az amik kettes szorzót használnak szerintemLaikusként kerdezem: mi indokolja ezeket a magas arakat. Egy tanknál, repülőgépnél valahogy meg elfogadom de egy rakétánál. Ellövöd és mar vehetsz is masikat.
Ezekkel nem lőnek minden szarra alapból, csak nagyon fontos célpontokra, olyanokra amelyek jóval nagyobb értéket veszélyeztetnek(vagy kritikus a fontosságuk) mint maga a rakéta/rakéták ára.Laikusként kerdezem: mi indokolja ezeket a magas arakat. Egy tanknál, repülőgépnél valahogy meg elfogadom de egy rakétánál. Ellövöd és mar vehetsz is masikat.
Laikusként kerdezem: mi indokolja ezeket a magas arakat. Egy tanknál, repülőgépnél valahogy meg elfogadom de egy rakétánál. Ellövöd és mar vehetsz is masikat.
Értem. 16 raketa arán kapsz egy vadaszgépet. Amivel repülsz, fegyvereket hordozol. És többször is felhasznalható. Tehat egy raketa 8milla dollar? Több mint 2 milliard ft?Nem teljesen tudom a gondolatmenetedet követni.
1960-ban egy akkoriban csúcs V-750V Dvina rakéta ára 217eR volt, egy MiG-21F13 vadászgép meg 3.5mR.
16 légvédelmi rakéta ért egy vadászgépet 60 éve...
Ma legyen egy PAC3 MSE ára 8m$, egy JAS-39BR Gripen meg 130m$. (2015-ös Brazil ajánlat)
... 16 légvédelmi rakéta ára egy vadászgép ma is.
Értem. 16 raketa arán kapsz egy vadaszgépet. Amivel repülsz, fegyvereket hordozol. És többször is felhasznalható. Tehat egy raketa 8milla dollar? Több mint 2 milliard ft?
Ez mind igaz. Viszont egy ATACMS ára meg 1 millió dollár alatt van, ahhoz képest drága a Patriot, nem a Megyeri Duna hídhoz képest. Ezek szerintem teljesen jogos felvetések, hogy töredék forrásból lehet venni ugyan annyi BM-et mint amennyi ezek lelövésére szolgáló SAM rakéta ára. Egyszerűen horror az az ár amibe egy korszerű SAM rendszer kerül, még akkor is ha folyamatosan azt feltételezzük hogy 100% lesz a találati arány, ami azért egy pöttyet a valóságtól eltér.Ha lérakkal találkozik a vadászgép, akkor onnantól már csak a vaskereskedésben tudod felhasználni.
A Megyeri Duna híd 63 milliárd Ft-ba volt.
Paks-II ára 12'000 millió Euro(!!!)
Ehhoz képest aprópénz amivel megvéded.
Ez mind igaz. Viszont egy ATACMS ára meg 1 millió dollár alatt van, ahhoz képest drága a Patriot, nem a Megyeri Duna hídhoz képest. Ezek szerintem teljesen jogos felvetések, hogy töredék forrásból lehet venni ugyan annyi BM-et mint amennyi ezek lelövésére szolgáló SAM rakéta ára. Egyszerűen horror az az ár amibe egy korszerű SAM rendszer kerül, még akkor is ha folyamatosan azt feltételezzük hogy 100% lesz a találati arány, ami azért egy pöttyet a valóságtól eltér.
Ez számunkra tarthatatlan lesz, hogy 8 millió dolláros rakétával próbálunk meg védekezni majd a 800.000 dolláros támadó BM ellen.Ez a fegyverkezési verseny lényege...
Azért ez egy érdekes kalkuláció…Nem teljesen tudom a gondolatmenetedet követni.
1960-ban egy akkoriban csúcs V-750V Dvina rakéta ára 217eR volt, egy MiG-21F13 vadászgép meg 3.5mR.
16 légvédelmi rakéta ért egy vadászgépet 60 éve...
Ma legyen egy PAC3 MSE ára 8m$, egy JAS-39BR Gripen meg 130m$. (2015-ös Brazil ajánlat)
... 16 légvédelmi rakéta ára egy vadászgép ma is.
Így van. A közepes és csapatlégvédelemnél számít csak a mennyiség, mert ott fog a légvédelem érdemi munkát végezni, a nagy hatótávolságú rendszerek alapvetôen elrettentő eszközök, aminek a fő feladata egy bizonyos légtérből kiszorítani az ellenséges tevékenységet. Kicsi az esélye, hogy egyáltalán berepüljenek a hatókörébe, ennek a rendszernek nem lesznek tömeges indításai, ellentétben mondjuk a közepesével, aminek a hatókörébe szorítja az alacsony magasságra kényszerített ellenséget vagy annak cirkálórakétáit, hiszen ha van eszük csak azt küldik be.Én úgy látom hogy kizárólag a légierő és az általa kivívott légifölény az egyetlen dolog amely garantálja a saját stratégia célpontok biztonságát és az ellenség stratégiai célpontjainak a pusztulását.
Szerintem szükség van légierő mellett légvédelemre is, ebben nem értünk egyet. Abban viszont maradéktalanul egyet értek hogy addig amíg egy Harpy/Harop kategóriás öngyilkos drón/de még egy BM is a töredéke a komoly korszerű közepes/nagy hatótávolságú léraknak, addig azok számunkra nem reális szükséglet.Azért ez egy érdekes kalkuláció…
Vietnamban hány rakéta is kellett átlagban ahhoz hogy mondjuk egy USA gépet megsemmisítsenek? +20? (5800 indítás - 205 találat)
2003-ban Irakban - ami állítólag a Patriotok sikertörténete volt - hány Patriotot lőttek el átlagban ahhoz hogy egy darab iraki sufnituning rövid hatótávolságú rakétát megsemmisítsenek? (+2?) (20 indítás - 9 lelőtt Ababil-100-as) (+ még három friendly fire indítás)
$8m-os PAC3 - márakinek…
A Lengyelek $4,75 milliárdot fizetnek 16 indítóért, 208 PAC-3 MSE rakétáért + a radarok, meg az apraja...
Itt se sokkal maradhatott a rakéták ára $20m alatt…
De OK biztos megéri mert a célpont amit megvéd milyen sokba kerül…
Hány alkalommal is sikerült megvédeni stratégiai célpontokat eddig a konfliktusok során tisztán földi telepítésű légvédelemmel?
Ja, sehányszor…
Károkat sikerült okozni a támadónak, de a védett stratégiai célpontok azok sajnos elpusztultak...
(a 2003 ban lelőtt iraki sufnitúning rövid hatótávolságú rakéták esetéből talán nem kéne arra asszociálni hogy mi képesek lennénk Paksot, a Megyeri hidat és az összes stratégiai célpontot egyszerre megvédeni méregdrága Patriot rakétákkal)
A tanulságot vonja le ki-ki maga..
Én úgy látom hogy kizárólag a légierő és az általa kivívott légifölény az egyetlen dolog amely garantálja a saját stratégia célpontok biztonságát és az ellenség stratégiai célpontjainak a pusztulását.
Én úgy látom hogy kizárólag a légierő és az általa kivívott légifölény az egyetlen dolog amely garantálja a saját stratégia célpontok biztonságát és az ellenség stratégiai célpontjainak a pusztulását.
Azért ez egy érdekes kalkuláció…
Vietnamban hány rakéta is kellett átlagban ahhoz hogy mondjuk egy USA gépet megsemmisítsenek? +20? (5800 indítás - 205 találat)
2003-ban Irakban - ami állítólag a Patriotok sikertörténete volt - hány Patriotot lőttek el átlagban ahhoz hogy egy darab iraki sufnituning rövid hatótávolságú rakétát megsemmisítsenek? (+2?) (20 indítás - 9 lelőtt Ababil-100-as) (+ még három friendly fire indítás)...
Hány alkalommal is sikerült megvédeni stratégiai célpontokat eddig a konfliktusok során tisztán földi telepítésű légvédelemmel?
Ja, sehányszor…
Imádom mikor valaki félrebeszél…2003-ban 18db ballisztikus rakétát indított Irak, de egyetlen esetben sem sikerült kárt okoznia.
Imádom mikor valaki félrebeszél…
A 18 indításból 9 volt ami egy kicsit is veszélyt jelentett és egyáltalán indítottak rá Patriotot. minimum párossával de többször többet.
A többi iraki rakéta elrepült valahová a sivatagba és nem foglalkoztak velük.
Ehhez milyen erőket koncentráltak? Nem kevesebb mint 12 (!!) Patriot osztályt vontak össze Kuwait cityben és annak környékén.
Most kérlek gondolkodj el azon hogy a képen látható terület - ez kb. Pest megyéni méretű részt jelent - megvédéséhez kellet 12 Patriot osztály és ennek a gyümölcse 9 db lelőtt 250 kg-os robbanófejű rövid hatósugarú iraki ballisztikus rakéta.
Képzeld el hogy ezt a védelmi szintet valaki olyas valaki szeretné elérni akinek egy rakéta $20m-ba kerül és nem ócska iraki rakétákat akar vele lelőni hanem orosz Iskandereket.
Szerintem Te is átérzed a dolog teljesen reménytelen voltát.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..