Minden ami Bundeswehr (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 595
94 009
113
legkésőbb húsvétig a német szövetségi kormány 35-40 darab Lockheed Martin F-35A Lightning II többcélú repülőgép vásárlásáról dönt.


Ezzel párhuzamosan a pénzügyminisztérium 37,6 milliárd euróval (több mint 13.000mrd HUF) kevesebbet javasolt a Honvédelmi Minisztérium által igényeltnél, ami 2020 körüli a védelmi finanszírozás szintjére való visszatérést jelentené.

A kettő együtt duplán fájhat a német hadiiparnak.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
legkésőbb húsvétig a német szövetségi kormány 35-40 darab Lockheed Martin F-35A Lightning II többcélú repülőgép vásárlásáról dönt.


Ezzel párhuzamosan a pénzügyminisztérium 37,6 milliárd euróval (több mint 13.000mrd HUF) kevesebbet javasolt a Honvédelmi Minisztérium által igényeltnél, ami 2020 körüli a védelmi finanszírozás szintjére való visszatérést jelentené.

A kettő együtt duplán fájhat a német hadiiparnak.
Ezt hol olvastad?
Mert itt valaki valamit nagyon félreértett. Egész Németország hadi kiadása valami 53-54Mrd EUR. Még az is furva lenne, ha 37,6Mrd EUR-RA (!) csökkentenék, mert az kb. a 2016-os szint lenne. Az kb. a mélypont körüli állapot. MInden tekintetben. Ha pedig hozzávesszük az elszabadult inflációt, akkor az nagyjából a BW megszünését jelentené.
Ha az 54Mrd-ot tényleg le akarnák 37,6Mrd-dal csökkenteni, akkor én boritékolok egy katonai puccsot német honban! (Pedig nem nagyon nézné ki az ember a fegyelmezett németekből)
AZ AFD meg tapsikolni fog örömében! :cool:
Szerintem már elkezdték vasalni a barna uniformist, az ujján az ősi indiai szimbólummal...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 595
94 009
113
Ezt hol olvastad?
Mert itt valaki valamit nagyon félreértett. Egész Németország hadi kiadása valami 53-54Mrd EUR. Még az is furva lenne, ha 37,6Mrd EUR-RA (!) csökkentenék, mert az kb. a 2016-os szint lenne. Az kb. a mélypont körüli állapot. MInden tekintetben. Ha pedig hozzávesszük az elszabadult inflációt, akkor az nagyjából a BW megszünését jelentené.
Ha az 54Mrd-ot tényleg le akarnák 37,6Mrd-dal csökkenteni, akkor én boritékolok egy katonai puccsot német honban! (Pedig nem nagyon nézné ki az ember a fegyelmezett németekből)
AZ AFD meg tapsikolni fog örömében! :cool:
Szerintem már elkezdték vasalni a barna uniformist, az ujján az ősi indiai szimbólummal...
Vmi tuti félrement, mert itt olvastam.
Lengyel az eredeti szöveg.

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 595
94 009
113
Ezt hol olvastad?
Mert itt valaki valamit nagyon félreértett. Egész Németország hadi kiadása valami 53-54Mrd EUR. Még az is furva lenne, ha 37,6Mrd EUR-RA (!) csökkentenék, mert az kb. a 2016-os szint lenne. Az kb. a mélypont körüli állapot. MInden tekintetben. Ha pedig hozzávesszük az elszabadult inflációt, akkor az nagyjából a BW megszünését jelentené.
Ha az 54Mrd-ot tényleg le akarnák 37,6Mrd-dal csökkenteni, akkor én boritékolok egy katonai puccsot német honban! (Pedig nem nagyon nézné ki az ember a fegyelmezett németekből)
AZ AFD meg tapsikolni fog örömében! :cool:
Szerintem már elkezdték vasalni a barna uniformist, az ujján az ősi indiai szimbólummal...
Vmi tuti félrement, mert itt olvastam.
Lengyel az eredeti szöveg.

Itt az eredeti cikk, megkerestem.

https://www.welt.de/politik/deutsch...chwere-Glaubwuerdigkeitsluecke-der-Ampel.html

Sajnos előfizetős.

De ha az éves védelmi büdzsé 53-54mrd EUR, akkor értem, hogyan jön ki a 37.5 mrd EUR-os csokkentés. 4 év alatt 2026-ig. Ezt az elofizetős cikk olvasható részéből kombináltam ki.

Die milliardenschwere Glaubwürdigkeitslücke der Ampel bei der Bundeswehr
...
In diesen Tagen wird über den Bundeshaushalt für das laufende Jahr und die Eckwerte des Finanzplans bis 2026 verhandelt. Das Verteidigungsministerium meldete seinen Bedarf an, das Finanzministerium wies ihn brüsk zurück.


Tehát ha elffogadjuk a lengyel cikk számait, akkor évi több mint 9 mrd EUR minusz, ha arányosan számolunk.
Ez 16%-os minusz évente az eddigi büdzséhez képest. És mindezt úgy, hogy 35-40 F-35-öst meg zsákolnak.
Kemény terv..... De sztem átmehet. Csak Lindnerben biztam, de úgy látszik épp ő terjeszti elő a megszorítást.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Vmi tuti félrement, mert itt olvastam.
Lengyel az eredeti szöveg.


Itt az eredeti cikk, megkerestem.

https://www.welt.de/politik/deutsch...chwere-Glaubwuerdigkeitsluecke-der-Ampel.html

Sajnos előfizetős.

De ha az éves védelmi büdzsé 53-54mrd EUR, akkor értem, hogyan jön ki a 37.5 mrd EUR-os csokkentés. 4 év alatt 2026-ig. Ezt az elofizetős cikk olvasható részéből kombináltam ki.

Die milliardenschwere Glaubwürdigkeitslücke der Ampel bei der Bundeswehr
...
In diesen Tagen wird über den Bundeshaushalt für das laufende Jahr und die Eckwerte des Finanzplans bis 2026 verhandelt. Das Verteidigungsministerium meldete seinen Bedarf an, das Finanzministerium wies ihn brüsk zurück.


Tehát ha elffogadjuk a lengyel cikk számait, akkor évi több mint 9 mrd EUR minusz, ha arányosan számolunk.
Ez 16%-os minusz évente az eddigi büdzséhez képest. És mindezt úgy, hogy 35-40 F-35-öst meg zsákolnak.
Kemény terv..... De sztem átmehet. Csak Lindnerben biztam, de úgy látszik épp ő terjeszti elő a megszorítást.
A milmag.pl különben f@sza kis újság.
Nekem angolra fordítva az jött le, hogy ez igen erős boxolás alatt van a pénzügy és a hadügy között. A pénzügy - hihetetlenül "okosan" - 5 év alatt akar 37,5Mrd EUR vágást csinálni a korábban eltervezetthez képest.
Ez azért is vicces, mert egy csomó programnak éppen most kellene felpörögnie. A BW Most akar egy további dandárt összehozni a Rapid hadosztály számára (még ha már meglévő csapatok átirányításával is, akkor is), illetve benne vannak a tüzérség normális szintre való fejlesztésében.
Szóval, ha még mindezt nyakonöntik egy F-35 beszerzéssel....Nos, sok sikert.
Alapvetően különben minden honvédelmi miniszter úgy kezdi, hogy annyi elég lesz a haderőre, amit szánnak rá. Vagy még kevesebb is. Aztán sorban mind mentek kucsorogni a Bundestaghoz. Eljátszotta ugyan ezt Von der Leyen, Meg AKK is. Mondjuk az új védelmi miniszter azzal kezdte, hogy tovább folytatja a BW fejlesztését, és idénre extrapénzt ígért. Erre most a helyi Misi bácsi olyat ráb@szott a mancsára, hogy csak pislog.
Plusz ha meg megküldik ezzel a 35-40db F-35-tel, akkor szerintem készíthetik a zsírosdeszkát a MRA gyanánt...
Ha nekem- mint HM-nek - ajánlott volna ilyet egy pénzügyminiszter, én azonnal mindenféle további alkudozás nélkül hátratolom a széket, és egy akkora sallert lenyomok neki, hogy egy hétig az Internacionálét dudorászná. Persze az irodából kifelemenet még hátraszólok, hogy "I'm out".
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 965
5 156
113
A jelenlegi nemzetközi helyzetben elég nehezen elképzelhető, hogy a védelmi költségvetést akár 1 centtel is csökkentsék. A legfontosabb szövetséges USA így is folyamatosan kevesli a német védelmi költségvetést, egy csökkentésnél nyilván nyomást gyakorolna. Előbb rúgják ki Lindnert minthogy csökkentik a BW költségvetését. Az F-35 megrendelés is lényegében egy korábban nem tervezett beszerzés, tehát büdzsénövelés, mert mellette ugyanúgy maradt az EF megrendelés is, hogy ne álljon a hazai repülőgépgyártósor. Folyamatban van a gépesített/páncélos hadosztályok fejlesztése, 2 tengeralattjáró beszerzés és borítékolható az önjáró kerekes tarack beszerzés is a folyamatban lévő Pzh upgrade mellett. Egyik program sem csökkentésre utal.
Probléma nem a pénzzel lesz, az eddig is volt, hanem a szükséges személyi állomány biztosításával.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
A jelenlegi nemzetközi helyzetben elég nehezen elképzelhető, hogy a védelmi költségvetést akár 1 centtel is csökkentsék. A legfontosabb szövetséges USA így is folyamatosan kevesli a német védelmi költségvetést, egy csökkentésnél nyilván nyomást gyakorolna. Előbb rúgják ki Lindnert minthogy csökkentik a BW költségvetését. Az F-35 megrendelés is lényegében egy korábban nem tervezett beszerzés, tehát büdzsénövelés, mert mellette ugyanúgy maradt az EF megrendelés is, hogy ne álljon a hazai repülőgépgyártósor. Folyamatban van a gépesített/páncélos hadosztályok fejlesztése, 2 tengeralattjáró beszerzés és borítékolható az önjáró kerekes tarack beszerzés is a folyamatban lévő Pzh upgrade mellett. Egyik program sem csökkentésre utal.
Probléma nem a pénzzel lesz, az eddig is volt, hanem a szükséges személyi állomány biztosításával.
Megmég:
CH-53 csere (elodázhatatlan), Marder csere, Wiesel csere, kerekes tüzérség, plusz folyamatos Boxer rendelések, és most van ugye bekészítve a RM-nél a nagy tehereutó csere is. Szóval én sokkal inkább látom azt, hogy felmennek 2%-ra, minthogy csökkentsenek...
 
  • Tetszik
Reactions: Azzurro

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 595
94 009
113
A jelenlegi nemzetközi helyzetben elég nehezen elképzelhető, hogy a védelmi költségvetést akár 1 centtel is csökkentsék. A legfontosabb szövetséges USA így is folyamatosan kevesli a német védelmi költségvetést, egy csökkentésnél nyilván nyomást gyakorolna. Előbb rúgják ki Lindnert minthogy csökkentik a BW költségvetését. Az F-35 megrendelés is lényegében egy korábban nem tervezett beszerzés, tehát büdzsénövelés, mert mellette ugyanúgy maradt az EF megrendelés is, hogy ne álljon a hazai repülőgépgyártósor. Folyamatban van a gépesített/páncélos hadosztályok fejlesztése, 2 tengeralattjáró beszerzés és borítékolható az önjáró kerekes tarack beszerzés is a folyamatban lévő Pzh upgrade mellett. Egyik program sem csökkentésre utal.
Probléma nem a pénzzel lesz, az eddig is volt, hanem a szükséges személyi állomány biztosításával.
Magyar szemmel rengeteg pénz, de pont a PUMA progi akadozott a pénztelenség miatt. Utána toltak bele és javult is a rendelkezésre állás aránya.

Ott a toll, papir beszerzése is drágább. Német cégnél dolgozom, ne tudd meg mennyiért vesszük az irodaszereket. Tesco 2szer. o_O És ez apróság, de mindenre kiterjed.

Bár biztos a személyi állomány is probléma, de hol nem??? Ez most ilyen világ.

Egyébként megnéztem az utolsó RM prezit. Ott egyértelműen szintén jól látható német védelmi büdzsé csökkenéssel szamolnak. 13.oldal.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 965
5 156
113
Magyar szemmel rengeteg pénz, de pont a PUMA progi akadozott a pénztelenség miatt. Utána toltak bele és javult is a rendelkezésre állás aránya.

Ott a toll, papir beszerzése is drágább. Német cégnél dolgozom, ne tudd meg mennyiért vesszük az irodaszereket. Tesco 2szer. o_O És ez apróság, de mindenre kiterjed.

Bár biztos a személyi állomány is probléma, de hol nem??? Ez most ilyen világ.

Egyébként megnéztem az utolsó RM prezit. Ott egyértelműen szintén jól látható német védelmi büdzsé csökkenéssel szamolnak. 13.oldal.
A PUMA programra inkább korábban volt jellemző a pénztelenség: amióta náluk is véget ért a világbéke költenek a PUMA-ra, modernizálják a korábban beszerzett IFV-ket sőt vásárolnak még. Az EU-ban az orosz-ukrán konfliktus miatt már 1939 feeling van, kizártnak tartom, hogy a németek ilyen helyzetben csökkentenék a védelmi költségvetést. Szerintem inkább növelni fogják.
Ha egy cég vásárol akkor a vételár mindig többszöröse a normál piaci árnak. Pl. tudnék mesélni anno a Rendőrség nokorrupt beszerzéseiről amikor örültünk volna ha csak a piaci 2-szerese lett volna a vételár. Pl. pont az irodaszer volt az egyik legjellemzőbb. Ettől már csak az volt rosszabb amikor maga a termék is hibás volt pl. lejárt szavatosságú lövedékálló mellények vagy olyan gépkocsik vásárlása amelyeket nyugaton köröznek...
 
  • Szomorú
Reactions: Szittya

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 213
38 764
113
A DW-n végre beismerik, hogy mennyire impotens a BW, ciki jelentkezni katonának a mai Németországban és épp ezért kb. nácik aki önként megy katonáskodni. Továbbá el kellene gondolkodni azon, hogy kellene egy igazi hadsereg, mert a BW jelenleg magát Németországot sem tudja megvédeni. Érdekes... :p

 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Szittya

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 595
94 009
113
Kíváncsi vagyok, az ukrajnai események hogyan befolyásolják a BW 2031 koncepciót?
A német ellenzék duplázna.

Háború Ukrajnában: a CDU politikusa a védelmi költségvetés megduplázását kéri

 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 267
8 193
113
A német ellenzék duplázna.

Háború Ukrajnában: a CDU politikusa a védelmi költségvetés megduplázását kéri

Ilyesmi (növelés, ha nem is duplázás) várható kormányoldalról is. (Legalábbis ezt nyilatkozta a miniszterasszony.) Ha csak a 2%-ot odaadják, már az is jelentős növekedés lenne a mostani 1,4%-hoz képest. Tavaly 56,1 Mrd USD volt, akkor az már 80 Mrd körül van. A duplázás ugye 112 Mrd lenne, azért azzal masszívan a 3. helyre jönnének fel (PPP-ben a harmadikra).
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 965
5 156
113
Ilyesmi (növelés, ha nem is duplázás) várható kormányoldalról is. (Legalábbis ezt nyilatkozta a miniszterasszony.) Ha csak a 2%-ot odaadják, már az is jelentős növekedés lenne a mostani 1,4%-hoz képest. Tavaly 56,1 Mrd USD volt, akkor az már 80 Mrd körül van. A duplázás ugye 112 Mrd lenne, azért azzal masszívan a 3. helyre jönnének fel (PPP-ben a harmadikra).
Pénz ezek után már biztos lesz, de hogy személyi állomány lesz-e az a nagyobb kérdés a BW-nél.