MT-12 vontatott pct. ágyú

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 583
11 020
113
Én inkább a robotizálásukban látok értelmet, ez kicsit tovább gondolva mint Dudi. Az automata töltést kellene megoldani hozzá és akkor tökéletes védő körletet lehetne belőlük kiépíteni. Huzalos távvezérléssel is párhuzamosan kiépítve. A védő körletben pedig csak egy pár irányító központ kellene pár emberrel. (a nagyságtól függően)
Volt itt egy szál régebben amikor páran elkezdtük fejtegetni, hogy RCWS-ekkel mennyi erőt lehet felszabadítani védelemben. Lehet kellene egy külön topik.

Úgy gondolom a régi szovjet fegyvereket is pont ezért kellene megtartani. Ha nincs mögötte kezelő, aki életének megóvása miatt nem versenyképes konvencionális harcban pl. egy Maljutka vagy Metisz, akkor gond sincs :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 954
80 657
113
Milan nehéz ATGM, ERYX könnyű ATGM.
Lőtáv,átütés,súly...
ERYX-et indíthattad vállról is mint egy MANPAD-ot,és célra is vezetheted. MILAN-t nem fogod.
Kummulatív puskagránátra a mai napig megy a képzés.
Aknavetővel mindenki lő harckocsira, főleg ha van hozzá irányított akna.
CG az nem HSN löveg?
A CG egy kézi páncéltörő fegyver nem tudtöbbet mint bármelyik modern tarsa. Ő az SPG szerű cuccokra gondolt, csak az meg olyan elavult, hogy a kutyának eszébe sem jut.
ATGM van, nincs nehez meg könnyű.
A Javelin az mi? kicsi az átütése könnyű, de hatékonyabb mint egy Kornet ami nehezebb meg az átütési is nagyobb.

Na az az angol csoda nekem talány. 600méterre ATGM...minek?
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Még egy,azért azon az önvezető zalai pályán valszeg az öreg orosz vasakat is meg fogják szerintem futtatni!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 954
80 657
113
Oké. Mi nem találja el a páncéltörő ágyút, ha felderítették? Mi ellen véd a kis lövegpajzsa? Ha rábarkácsolod valamire és beásod, mennyivel nagyobb a célfelülete? Mennyivel nehezebb vagy könnyebb eltalálni? Ellenben mennyivel könnyebb mozgatni mint kézzel?

Ha felderítették, rálőnek, akkor gyalogosan szaladgálni jobb egy teherautóig, vagy kushadni a fák közé, vagy padlógázzal elhúzni onnan állást váltani?

Egy IFV alváz az annyira véd mint egy IFV, persze a felépítmény barkács jellegétől függően. lefogadom, hogy eszébe sem jutna itthon senkinek egy ilyen esetében annyi, hogy legalább üreges kialakításban építsenek rá némi acélt.

Csak nem előre kell küldeni, mert csöve van tehát tank, hanem páncéltörő ágyúként használni.
Komolyan kérdezed, hogy mennyivel kisebb egy beásott pct ágyú mint egy IFV alvázra rakott?
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 625
14 864
113
A CG egy kézi páncéltörő fegyver nem tudtöbbet mint bármelyik modern tarsa. Ő az SPG szerű cuccokra gondolt, csak az meg olyan elavult, hogy a kutyának eszébe sem jut.
ATGM van, nincs nehez meg könnyű.
A Javelin az mi? kicsi az átütése könnyű, de hatékonyabb mint egy Kornet ami nehezebb meg az átütési is nagyobb.

Na az az angol csoda nekem talány. 600méterre ATGM...minek?
CG hivatalosan is HSN löveg. Nem én találtam ki. @krisss -el beszélgettem is itt róla, hogy az rpg-t mint gránátvetőt mivel fogják pótolni? Mert a CG az-az SPG-t váltja ki.
Javellin hatótávolsága mennyi? És a Kornet-é? Na itt a különbség. Megint a besorolás, igazat adva Neked, ez kb olyan mint a Magyar BTR IFV...

Azért kell mert nem lehet mindenhová MILAN-t vinni. Illetve ne égessük a pénzt feleslegesen, ha olcsón is megoldható egy feladat.
MILAN az hivatalos törőknél volt, az ERYX meg már ott volt minden mezei gyalogos egységben.

( ERYX amúgy francia. Egy sivatagi kígyóról kapta a nevét.)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 954
80 657
113
CG hivatalosan is HSN löveg. Nem én találtam ki. @krisss -el beszélgettem is itt róla, hogy az rpg-t mint gránátvetőt mivel fogják pótolni? Mert a CG az-az SPG-t váltja ki.
Javellin hatótávolsága mennyi? És a Kornet-é? Na itt a különbség. Megint a besorolás, igazat adva Neked, ez kb olyan mint a Magyar BTR IFV...

Azért kell mert nem lehet mindenhová MILAN-t vinni. Illetve ne égessük a pénzt feleslegesen, ha olcsón is megoldható egy feladat.
MILAN az hivatalos törőknél volt, az ERYX meg már ott volt minden mezei gyalogos egységben.

( ERYX amúgy francia. Egy sivatagi kígyóról kapta a nevét.)
Nem érted, hogy nem a kéziről beszélt?
 
  • Vicces
Reactions: fip7

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 583
11 020
113
Oké. Mi nem találja el a páncéltörő ágyút, ha felderítették? Mi ellen véd a kis lövegpajzsa? Ha rábarkácsolod valamire és beásod, mennyivel nagyobb a célfelülete? Mennyivel nehezebb vagy könnyebb eltalálni? Ellenben mennyivel könnyebb mozgatni mint kézzel?

Ha felderítették, rálőnek, akkor gyalogosan szaladgálni jobb egy teherautóig, vagy kushadni a fák közé, vagy padlógázzal elhúzni onnan állást váltani?

Egy IFV alváz az annyira véd mint egy IFV, persze a felépítmény barkács jellegétől függően. lefogadom, hogy eszébe sem jutna itthon senkinek egy ilyen esetében annyi, hogy legalább üreges kialakításban építsenek rá némi acélt.

Csak nem előre kell küldeni, mert csöve van tehát tank, hanem páncéltörő ágyúként használni.
Páncélosok ellen harcfelderítőnek be lehetne (ezek kapják az első, lesből leadott lövéseket ne a Leo-k), csak teljesen távirányítottá kell tenni. Ez nyilván felvet EW kérdéseket, de amúgy is ez az irány (pl. Mission Master, Milrem) úgyhogy akkora gond nem lehet.
A legegyszerűbb egy nagyon alacsonyra épített Lynx-alapú platform lenne (ez még tudod miért lesz jó ;) ) a Mission Master önvezető rendszerével, ami felül ""platós"" kialakítású, egy daruzás és az összekábelezés után vihetné ezt a tornyot, vagy bármit (57-es Valhallát, üzemanyagot, ISO konténert, stb.).
Mivel az alváz nagyon kis öntömeggel nagyon kis felületet ad (ugye elhagytunk a Lynx-ből minden belső teret ami az ember miatt kell) nagyon nagy terhelhetőséggel, így a toronynál nem kell spórolni semmivel :D

Estonias-Milrem-introduces-new-Type-X-robotic-combat-vehicle.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 954
80 657
113
CG hivatalosan is HSN löveg. Nem én találtam ki. @krisss -el beszélgettem is itt róla, hogy az rpg-t mint gránátvetőt mivel fogják pótolni? Mert a CG az-az SPG-t váltja ki.
Javellin hatótávolsága mennyi? És a Kornet-é? Na itt a különbség. Megint a besorolás, igazat adva Neked, ez kb olyan mint a Magyar BTR IFV...

Azért kell mert nem lehet mindenhová MILAN-t vinni. Illetve ne égessük a pénzt feleslegesen, ha olcsón is megoldható egy feladat.
MILAN az hivatalos törőknél volt, az ERYX meg már ott volt minden mezei gyalogos egységben.

( ERYX amúgy francia. Egy sivatagi kígyóról kapta a nevét.)
Tök mind1 a hatótáv ha nem ütsz át.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 945
58 381
113
A rétegelt védelmed meg nem így épül fel. Ez csak a fejedben létezik és azért ez, mert felsoroltál mindent ami ismersz és szerinted ide illik.
Dudi, aki aktív magyar katona!!!!! :(

VS:

Filter, aki egy valódi hadseregben valódi katona volt:
( A PCT ágyú kivételével, teljesen meggyezik pl a francia rétegzett védelemmel amit felsorolt. Ok, RPG helyett LRAC,A4CS, RAC112 van. Napokban valahol részletesen le is írtam a HH-s rétegzett franci páncélvédelmet.)
Milan nehéz ATGM, ERYX könnyű ATGM.
Lőtáv,átütés,súly...
ERYX-et indíthattad vállról is mint egy MANPAD-ot,és célra is vezetheted. MILAN-t nem fogod.
Kummulatív puskagránátra a mai napig megy a képzés.
Aknavetővel mindenki lő harckocsira, főleg ha van hozzá irányított akna.
CG az nem HSN löveg?

És dudi nem érti, hogy miért akadok rá ki rendszeresen.
Egyszerűen dűhít basszus, hogy egy aktív magyar katona a legalapvetőbb dolgokkal sincs tisztában!
Könnyű vs. Nehéz ATGM, nem érti?
Metis-M vs. Konkursz.....
HSN löveg? CG amit most vettünk micsoda? És előtte az SPG-9?
Én elhiszem, hogy nehéz dolga van a MH-nál, de azért nah :confused:
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 625
14 864
113
Dudi, aki aktív magyar katona!!!!! :(

VS:

Filter, aki egy valódi hadseregben valódi katona volt:



És dudi nem érti, hogy miért akadok rá ki rendszeresen.
Egyszerűen dűhít basszus, hogy egy aktív magyar katona a legalapvetőbb dolgokkal sincs tisztában!
Könnyű vs. Nehéz ATGM, nem érti?
Metis-M vs. Konkursz.....
HSN löveg? CG amit most vettünk micsoda? És előtte az SPG-9?
Én elhiszem, hogy nehéz dolga van a MH-nál, de azért nah :confused:
Ez így nem volt szép, még ha értem is amit mondani szeretnél.
Nem így oktatják nekik, akkor nem így fogja tudni.
Azért vagyunk itt, hogy beszélgessünk,tanuljunk egymástól.
Ennyi.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 945
58 381
113
Ez így nem volt szép, még ha értem is amit mondani szeretnél.
Nem így oktatják nekik, akkor nem így fogja tudni.
Azért vagyunk itt, hogy beszélgessünk,tanuljunk egymástól.
Ennyi.

Valóban.
Mondjuk az sem szép, hogy még sosem kért elnézést senkitől, amikor kiderült, hogy rosszul tud valamit, mégis megpróbálja "leoktatni" a másikat.
És ez úgy napi egyszer legalább előfordul vele. Valahol azért ez szomorú :(
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 954
80 657
113
Dudi, aki aktív magyar katona!!!!! :(

VS:

Filter, aki egy valódi hadseregben valódi katona volt:



És dudi nem érti, hogy miért akadok rá ki rendszeresen.
Egyszerűen dűhít basszus, hogy egy aktív magyar katona a legalapvetőbb dolgokkal sincs tisztában!
Könnyű vs. Nehéz ATGM, nem érti?
Metis-M vs. Konkursz.....
HSN löveg? CG amit most vettünk micsoda? És előtte az SPG-9?
Én elhiszem, hogy nehéz dolga van a MH-nál, de azért nah :confused:
A hülyeseged dühítő. Totál fogalmatlanul írsz baromságokat. Nem létezik nehéz meg könnyű ATGM, mintahogy nehéz meg könnyű IFV sem. ATGM van meg IFV. A tömeg semmilyen formában nem határozza meg egy ATGM hatékonyságát. A 30kg-s KORNET lószart nem ér egy olyan Merkava ellen amin van Trophy, ellenben egy Javelin aminek vagy 60%-al kisebb az átütése és jóval könnyebb is, de ízekre szedi. Jössz itt a HSN-el, de nyilvánvalóan az SPG-re gondoltál, mert a felsorolásod hatótávolság szerinti, márpedig a CG nem nagyobb ahtótávú mint bármelyik modern kézi páncéltörő eszköz. DE a kutya sem használ már SPG szerű cuccot, mert használhatatlanok akárcsak a páncéltörő lövegek. Se egy SPG sem egy páncéltörő löveg nem képes rejtve maradni tűzmegnyitás után, holott ez az egyetlen dolog az ami az életképességüket adta. Csak az a baj, hogy pl a harckocsik nyugaton már vagy 30 éve fel vannak szerelve hőkamerával, márpedig egy hőkamera elől a büdös életbe el nem rejtesz egy SPG vagy páncéltörő löveg tűzmegnyitást. Már az oroszok ellen sincs értelme, mert már ott tartanak, hogy a harckocsik nagyrészén van hőkamera, nyugaton meg már egy szaros MRAP-n is amire RCWS van rakva. Az aknavető, és a puskagránát meg totál agyrém.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 954
80 657
113
Ez így nem volt szép, még ha értem is amit mondani szeretnél.
Nem így oktatják nekik, akkor nem így fogja tudni.
Azért vagyunk itt, hogy beszélgessünk,tanuljunk egymástól.
Ennyi.
Az ilyet föl sem veszem egy foteltábornoktól. Dolgoztam együtt pár nemzettel és nem panaszkodhat a kiképzett magyar katona.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter