1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

NASAMS (Norwegian Advanced Surface-to-Air Missile System)

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2015. december 15..

1. zsolti

zsolti Well-Known Member

Konkrétan ahogy nézem, full pofára megy ;).

2. Terminator

Terminator Well-Known Member

Egy pillanatra nem figyeltem.... ilyet fog venni a Honvédség vagy miért vagytok ennyire rápörögve erre a rendszerre?

3. ravenlord

ravenlord Well-Known Member

• Hogy az ilyen kisebbeket, mint ATACMS, GROM-2, Sumadiya, eltudjuk fogni. 4-5M.
      Én nem az oroszoktól tartok, hanem drágalátos szomszédainktól.

4. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Tényleg nem függ a darabár a megrendelt mennyiségtől sem...

gacsat, arcas, fishbed and 2 others like this.
  5. fip7

fip7 Well-Known Member

Hpasp

Nekem olyan a táblázat, mintha az oroszok/kínaiak közelsége befolyásolná az árakat. Ez alól Norvégia annyi kivételt jelent, hogy olaj királyság, de ők se Katar áron kapták.

Celebra and zsolti like this.
  6. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nem igazán. Én azt látom, hogy van egy árképzés a gazdag olajosokra, azokra az országokra akik kvázi szövetségesek, de nem ütköző zónában vannak, meg egy olyan, akiket tolni kell lehetőleg, mivel ütköző zóna, a jövőben esélyes felvonulási terület. Japán ilyen Kína miatt, a lengyelek és finnek meg az oroszokhoz történő kiinduló pont/első helyőrség, kinek hogyan tetszik.

Full geopolitika van ez mögött is.

Celebra likes this.
  7. zsolti

zsolti Well-Known Member

Hahaha, ugyan az, 1 sec -el előttem. Pofám leszakad, ezt ma Dudi játszotta el velem az APS-ekkel másik topikban, bár az volt vagy 3 sec is :p.

fip7 likes this.
  8. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

A finnek raktároznak vagy csak sokat gyakorlatoznak hogy ennyit rendelnek? mondjuk lehet hogy ezt egy évre rendelik

9. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Az arab túlárazott és azért pár kiugrással, de azért van trendvonal. A szerződések egyéb része meg nem ismert.

10. dudi

dudi Well-Known Member

A finbek arra készülnek,hogy egyedül kell megvédeniük az országukat egy számbeli fölényben lévő ellenséggel szemben.

fip7 likes this.
  11. papajoe

papajoe Well-Known Member

Ez melyik Orosz cuccnak felel meg kb,S-300?

12. molnibalage

Egyiknek sem igazán a kis HMZ miatt. Az Sz-350 áll hozzá a legközelebb, de az XXL-es tesó ehhez képest ABM képességgel is. A HTÖ-ben ott van mindkét rendszer a XXI. századi fejezetben a honi légvédelemnél 405. oldaltól.

13. molnibalage

Ehhez nem médiumnak kell lenni, csak megérteni a HTÖ tartalmát főleg úgy, hogy a komment a 25 km-es prospektus adatból kezd el levezetni. Ha a legoptimálisabb esetre jön ki a 25 km, akkor valahol pislogok, hogy nem tűnt fel, hogy a felvázolt körülményeknél a 180 helyett lejöjjön, hogy 18 km a nem elgépelt szám...

Tessék már elolvasni a HTÖ-t. Akkor rá tetszik jönni, hogy a fenti értékek

ad.1. Más metodikával számolódtak, indítási távolságok és nem az indítási ponttól számított távolság, ameddig elrepül...
    ad.2 Nevetségesen elméleti helyzetre vonatkozik

Még indítási távolságban is a DLZ szélére nézve ezeket simán el lehet osztani úgy 3-mal, de inkább 4-gyel.

KB. 15 km magasan repülő platform, 1M táján közeledő cél 15 km-en, akkor kb. igazak a fenti számok. Apró hiba, hogy ilyen harcászati helyzet nincs. HTÖ, külön fejezet van ennek.

A rakéta HMZ-k kimaradtak a mellékletekből, de felrakhatom őket, ha van rá igény, a törzsanyagban R-77 és R-73 diagram szerepel csak.

14. dudi

dudi Well-Known Member

De a gondolatolvasáshoz igen.

15. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

@molnibalage bocs molni nem tudom mi volt velem este :D rájöttem hogy hülye vagyok

16. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

Mind új gyártású?

18. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

NASAMS FDC - Fire Distribution Center

2 személyes tűzvezető kabin, TCO (Tactical Control Officer) bal oldalon, TCA (Tactical Control Assistant) jobb oldalon ül

A két zöld rack-ben a tűzvezetéshez szükséges minden berendezés - számítógép benne van...

wolfram, Python, fip7 and 5 others like this.
  19. Cifu

Cifu Well-Known Member

Vajon tudunk arról valamit, hogy a NASAMS hogy kezeli a célokat? Van teljesen automata üzemmódja?

Arra akarok kilyukadni, hogy vajon a mindössze két fős személyzet nem túl kicsi-e, ha hirtelen megjelenik mondjuk 30-40 ellenséges cél.

20. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

van (üzemmód választó a középső monitor alatti szürke dobozon)

wolfram, fishbed and Cifu like this.

Ezen oldal megosztása