Az oroszoknak kb.
120 Iskandere maradt - azokkal nagyon spórolnak, ezért is rendelnek iráni rakétákat, amik vélhetően elég pontatlanok és épp ezért civil célpontokra eregetik majd.
Oroszoknak elég gyenge a feleírtése: mélyebben lévő, mozgó katonai célpontokat képtelenek támadni. A beáramló nyugati ellátmánnyal sem tudnak mit kezdeni - infrastruktúra rombolásán kívül nem sokra képesek a fronttól távol. A légvédelmi rendszereket elég sűrű, néhány óránként arrébb rakják, szóval elég nehéz célpontok. Nagyon gyors "kill chain" kellene, ahhoz hogy bármit kezdhessenek velük és szemmel láthatólag ezzel az oroszok nem rendelkeznek. A
HIMARS-okból sem tudtak egyet sem kilőni egyelőre a Pentagon szerint.
Tovább nehezíti a dolgukat, hogy ez egy nagyon széttelepíthető rendszer: akár 20 km-re is lehet egymásol egy radar és egy indító. Legfeljebb egy elemet tudnának megsemmisíteni, nem az egész rendszert.
Egy ukrán üteg három darab három indítós, összesen 54 rakétával felfegyverzett tűzszakaszból áll majd. Ebből kapnak most kettőt, később további 6 ilyet. Most november elején tehát 18 darab rakétaindítójuk van. 2023-ban fog még érkezni 54 indító, összesen tehát lesz nekik 72 indítójuk - azért az elég komoly lefedettsége biztosít még ha csak 10-15km-re teszik le őket egymástól. Nagyobb városok, fontosabb pontok védhetőek lesznek.
Sentinel radarból is kapnak vagy legalább 24-et, sőt már most is van nekik ilyen tüzérségi radar szerepkörben.
Szerintem az ukránok lesznek jövőre a NASAMS legnagyobb üzemeltetői.