Oerlikon Skyranger (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 938
83 229
113
Szlovákia, Hollandia, Svédország(! - CV9040 átfegyverzése CV9035-re!), Dánia, Észtország, hogy csak az IFV rendszereket említsem.
SPAAG-ban pedig Románia, Törökország. A hülye nyugatiak, Hollandia, Németország, Belgium kivonták őket.
Nem véletlen, hogy a kínaiak is megvették a 35 mm-es licenszét és azt gyártják maguknak.
Ez a 30 mm-es mánia a militarizmus woke mozgalma.
Én is ezt gondoltam, de látva, hogy az oroszok mit szerencsétlenkednek az újgenerációs IFV-kkel és APC-kkel, még a 30mm-es is sok.

Amúgy az IFV-knek nem légvédelmi lőszereik vannak, így hiába azonos a kaliber, a lőszer teljesen más (a dánok nem mellesleg pont Skyrsmger 30-at vettek...).
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
21 029
40 698
113
Én is ezt gondoltam, de látva, hogy az oroszok mit szerencsétlenkednek az újgenerációs IFV-kkel és APC-kkel, még a 30mm-es is sok.

Amúgy az IFV-knek nem légvédelmi lőszereik vannak, így hiába azonos a kaliber, a lőszer teljesen más (a dánok nem mellesleg pont Skyrsmger 30-at vettek...).
Nem más: ugyanazt lövik. Ezt maga a Skyranger-projektvezetője mondta.

Mi is egy félét fogunk gyártani: 162 pelletes verziót. Ezt lövik majd mindenre - ez a lényeg az egészben!
Léteznek más verziói is (pl. 500 kisebb pellet), de az sehol nincs rendszerben: kísérleti lőszer csupán.

Nem is érdemes nagyon aprózni, mert a gépágyúnak helik ellen is működni kell. Nagyon apró sörét nem okozna benne kárt.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter and endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 938
83 229
113
Nem más: ugyanazt lövik. Ezt maga a Skyranger-projektvezetője mondta.

Mi is egy félét fogunk gyártani: 162 pelletes verziót. Ezt lövik majd mindenre - ez a lényeg az egészben!
Léteznek más verziói is (pl. 500 kisebb pellet), de az sehol nincs rendszerben: kísérleti lőszer csupán.

Nem is érdemes nagyon aprózni, mert a gépágyúnak helik ellen is működni kell. Nagyon apró sörét nem okozna benne kárt.
APFSDS?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 938
83 229
113
De abban is biztos vagyok, hogy ahogyan a DM11-nek az Rh-31 úgy ennek is lesz buta verziój, mert egyszerűen pazarlás a méregrága AHEAD (nekem AHEAD az összes, az is amit a gyárzó nem így hív) lőszert ellőni akkor amikor azt akarod, hogy becsapódáskor robbanjon.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
21 029
40 698
113
Amennyire tudom egyik Skyranger lövege sem Dual-Feed rendszerű: egyféle lőszer tudnak lőni mindenre.
Amúgy időzítés nélkül kilőve elég jó páncéltörő képessége van az AHEAD lőszernek: BTR-eket, BMP-ket simán kilövi 1000 méterről.
De abban is biztos vagyok, hogy ahogyan a DM11-nek az Rh-31 úgy ennek is lesz buta verziój, mert egyszerűen pazarlás a méregrága AHEAD (nekem AHEAD az összes, az is amit a gyárzó nem így hív) lőszert ellőni akkor amikor azt akarod, hogy becsapódáskor robbanjon.
Az RM nem gyárt hagyományos HE lőszer 30x173mm-es kaliberben, a 35 mm-eshez van: az ukrán Gepardok is azt lövik, mert nem alkalmasak AHEAD lőszer kilövésére.
30x173mm-es kaliberben más országok gyártanak HE lőszer, bár azok mennyire kompatibilisek a RM lövegekkel az jó kérdés.
Biztos ki tudja lőni: a csövön kifér - max. pontatlanabb lesz, mert más a ballisztikája meg talán jobban koptatja a löveget...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 938
83 229
113
Amennyire tudom egyik Skyranger lövege sem Dual-Feed rendszerű: egyféle lőszer tudnak lőni mindenre.
Amúgy időzítés nélkül kilőve elég jó páncéltörő képessége van az AHEAD lőszernek: BTR-eket, BMP-ket simán kilövi 1000 méterről.

Az RM nem gyárt hagyományos HE lőszer 30x173mm-es kaliberben, a 35 mm-eshez van: az ukrán Gepardok is azt lövik, mert nem alkalmasak AHEAD lőszer kilövésére.
30x173mm-es kaliberben más országok gyártanak HE lőszer, bár azok mennyire kompatibilisek a RM lövegekkel az jó kérdés.
Biztos ki tudja lőni: a csövön kifér - max. pontatlanabb lesz, mert más a ballisztikája meg talán jobban koptatja a löveget...
A PUMA is dual feed.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 808
6 106
113
és??!?
A Skyrangerekben tök más löveg van!
A KCE a JAS-37 Viggen gépágyújának egy változata - sosem volt dual-feedes!
Ja. Csak az sose volt kérdés, hogy a Skyranger tüzel-e APFSDS-t. Minek tenné.
Az IFV tüzel-e AHEAD-et, ezt csellendzseli a Dudi állandóan, hogy minek, nem az a dolga.
Rá kell hagyni.
Szerinte hülyeség, szerintem meg jó.
Mondhatnók, ez hitkérdés.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
49 938
83 229
113
Ja. Csak az sose volt kérdés, hogy a Skyranger tüzel-e APFSDS-t. Minek tenné.
Az IFV tüzel-e AHEAD-et, ezt csellendzseli a Dudi állandóan, hogy minek, nem az a dolga.
Rá kell hagyni.
Szerinte hülyeség, szerintem meg jó.
Mondhatnók, ez hitkérdés.
Már ne haragudj, de nem vagy eszednél. Mikor írtam én, hogy az IFV ne tüzeljen AHEAD-et?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
41 416
79 523
113
GX65N7UWIAAXJCV

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
41 416
79 523
113
Rheinmetall Skyranger family: defending mobile formations against drones and not only...


"...a COTS element, a gamepad used in the prototype that will not be part of the production Skyranger, failed to provide a safety signal due to a defective pin, not allowing the SR35 (which we heard firing in the morning during the briefing session) to operate. Being a temporary item, the fault could not be immediately detected by the on-board diagnostic. "


COTS: Commercial Off The Shelf components
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
41 416
79 523
113
(Google fordítóval...)

The Bundeswehr will receive the first Skyranger this year. A further 18 vehicles are to be delivered by 2028.

The framework agreement provides for the procurement of a total of up to 49 Skyranger 30 A3s. Initially, 19 vehicles were ordered for 650 million euros. This price also includes eight vehicles for reloading the tank, eight workshop equipment and onboard simulators installed in each anti-aircraft tank for training.


https://www.bundeswehr.de/de/aktuel...0-bundeswehr-erhaelt-19-neue-flugabwehrpanzer

They brought seven soldiers with them who will be the first Bundeswehr members to be trained on the Skyranger 30. How does the training work?

Next the comrades go to Todendorf. There they will complete a special course on airspace defense and airspace detection. This course prepares the soldiers for their service in anti-aircraft defense and is expected to take three weeks. This is followed by training on the radar and the Boxer, so that from February 2025 they can carry out the so-called verification with the Skyranger.

How long does the verification take and what is it about?

First and foremost, providing evidence for soldiers is a matter of button science. You'll get up close and personal with the device for just over a year, during which time you'll get to know the Skyranger inside and out. In addition to training with and on the device, the soldiers are primarily expected to write reports on the operation and user-friendliness of the Skyranger and carry out a quality check. These should then help the industry to improve the system for the Bundeswehr.

skyranger-system-schuss-demonstration-rheinmetall.jpg
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
3 521
11 742
113
(Google fordítóval...)

The Bundeswehr will receive the first Skyranger this year. A further 18 vehicles are to be delivered by 2028.

The framework agreement provides for the procurement of a total of up to 49 Skyranger 30 A3s. Initially, 19 vehicles were ordered for 650 million euros. This price also includes eight vehicles for reloading the tank, eight workshop equipment and onboard simulators installed in each anti-aircraft tank for training.


https://www.bundeswehr.de/de/aktuel...0-bundeswehr-erhaelt-19-neue-flugabwehrpanzer

They brought seven soldiers with them who will be the first Bundeswehr members to be trained on the Skyranger 30. How does the training work?

Next the comrades go to Todendorf. There they will complete a special course on airspace defense and airspace detection. This course prepares the soldiers for their service in anti-aircraft defense and is expected to take three weeks. This is followed by training on the radar and the Boxer, so that from February 2025 they can carry out the so-called verification with the Skyranger.

How long does the verification take and what is it about?

First and foremost, providing evidence for soldiers is a matter of button science. You'll get up close and personal with the device for just over a year, during which time you'll get to know the Skyranger inside and out. In addition to training with and on the device, the soldiers are primarily expected to write reports on the operation and user-friendliness of the Skyranger and carry out a quality check. These should then help the industry to improve the system for the Bundeswehr.

skyranger-system-schuss-demonstration-rheinmetall.jpg
49db vagy 19db kerult 650m euroba?
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
41 416
79 523
113
19 db került nekik 650-be...

"19 vehicles were ordered for 650 million euros"

Ez átlagban 34 millió járművenként...jól lehúzzák őket!
" In diesem Preis enthalten sind auch acht Fahrzeuge zum Nachladen des Panzers, acht Werkstattausstattungen sowie Onboard-Simulatoren, die in jedem Flugabwehrpanzer eingebaut sind, für die Ausbildung."
 
  • Tetszik
Reactions: Kávé

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
21 029
40 698
113
" In diesem Preis enthalten sind auch acht Fahrzeuge zum Nachladen des Panzers, acht Werkstattausstattungen sowie Onboard-Simulatoren, die in jedem Flugabwehrpanzer eingebaut sind, für die Ausbildung."
"Ez az ár nyolc járművet a harckocsi újratöltéséhez, nyolc műhelyfelszerelést és minden egyes légvédelmi harckocsiba beépített fedélzeti szimulátort tartalmaz kiképzés céljából."

Sztem ezzel együtt is drágán veszik...a szimulátor meg lényegében egy szoftver ami a Skyranger számítógépén fut - biztos nem ez dobja meg az árát... Bár ha az RM-ról van szó... :D
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
41 416
79 523
113
"Ez az ár nyolc járművet a harckocsi újratöltéséhez, nyolc műhelyfelszerelést és minden egyes légvédelmi harckocsiba beépített fedélzeti szimulátort tartalmaz kiképzés céljából."

Sztem ezzel együtt is drágán veszik...a szimulátor meg lényegében egy szoftver ami a Skyranger számítógépén fut - biztos nem ez dobja meg az árát... Bár ha az RM-ról van szó... :D
A németek valószínűleg megvettek mindent ami csak kellhet az üzemeltetéshez, hogy az utolsó csavarig minden ki legyen próbálva az egy éves tesztelés során...