Oerlikon Skyranger (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 024
113
Remélem hogy kettő helyett négy rakéta kerül rá: simán ráférne két sorban két rakéta elrendezésben.
A 250 kilogrammos tömeg korlát van a légvédelmi rakétákra a Skyranger 30, egy Mistral rakéta 20 kg.
Nagyon valószínű, hogy a helikopteres ATAM indítóra fog épülni az integráció a Skyrangeren, mert:
  • szorosan két rakéta egymás mellett csak ebben a Mistral konfigurációban megoldott,
  • csak az ATAM esetében van a rakéta optikáját az indítás pillanatáig védő, automatikusan nyíló "kupak". Mozgó járműnél ez kiemelten fontos, mert pl. a felverődő sár lehetetlenné teheti a célbefogást
  • Könnyű integráció: lásd MPCV torony - két ATAM került fel erre a toronyra is. Kb. ilyesmit kell reprodukálni a Skyrangeren.
MPCV-cut.png


Kiszámoltam a publikusan elérhető méretábrákból, hogy a Skyranger-tornyon kb. 420 mm széles a rakéta indító és kb. 450 mm széles a rendelkezésre álló hely. A hosszúsága pedig kb. 1900 mm - bár hosszban van "játék tér". Mindenesetre 1,86 méteres hosszával pont befér.
Az ATAM indító két rakétával kb. 405 mm széles és 225mm magas képeken végzett saját mérések, arányosítások alapján.
A konklúzióm szerint "függőleges elrendezéssel" megoldható, hogy két ATAM indító vagyis 4 Mistral rakéta kerüljön a Skyranger 30 toronyba.
A toronyból kilógó két rakéta védelmére érdemes egy-egy páncéllemezt feltenni, hogy lecsukott, behúzott állapotban védve legyenek repesztől és kézi fegyverektől...

Skyranger-atam.png
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 024
113
"WADAN KORMAR RÉSZVÉTEL A SKYRANGER LÉGICSATA VÉDELMI MOBIL RENDSZER BEMUTATÓJÁN. Kormar Dispensary (Jakarta). A tengerészgyalogság parancsnok-helyettese, TNI (Mar) Endi Supardi dandártábornok, S.E., M.M., M.Tr.Opsla., CHRMP., CRMP. A tervezési asszisztens (Asrena) kíséretében a tengerészgyalogság parancsnoka, Dede Harsana, S.A.P. tengerészgyalogos ezredes részt vett a PT-vel együttműködve a 30 mm-es Skyranger Air Assault Counter Mobile System bemutatóján. Az OCWSB Pratama Indonesia, a Graha Adhya Wicaksana Building Naval Research and Development Service-ben (Dislitbangal) Jl. Fatmawati Kórház, Pondok Labu, Dél-Jakarta, csütörtök (2023.03.02). A Tengerészeti Kutatási és Fejlesztési Szolgálat (Kadislitbangal) vezetője DR. TNI első admirális. Taufik Arief S.T., M.M., CHRMP., CSBA, mint az előadás vezetője nyitotta meg az eseményt, mondván: "Ebben az előadásban azt reméljük, hogy minden alkatrésznek és elemnek meg kell értenie a Skyranger mobilrendszer elemét elemenként, hogy annak használata során és későbbi kijelölése is képes lesz elérni a célt, különösen később a tengerészgyalogság, mint leszállóerő közvetlen felhasználása”. A rendezvény folytatásaként a Skyranger Mobile System ismertetése zajlott a prezentációs csapattól, ahol az előadást követően a Mobil rendszerrel kapcsolatos kérdések-felelek beszélgetésre került sor, amelyre Teguh Prasetyo S.T., okl. , Wadan Kormar és Asrena Dankormar, valamint a Pasmar Officers 1, 2 és 3 képviselői a Video Converence segítségével. Az előadást követően a Kutató-Fejlesztési Központ vezetője köszönetnyilvánítással és csoportkép készítésével zárta a rendezvényt. Az eseményen jelen volt a vezérkari főnök helyettes vezérkari főnöke, TNI Endarto Pantja Irianto első admirális, S.T., M.T, a PT OCWSB Pratama Indonesia igazgatója és a csapat, a főhadiszállási tisztek, a Dislitbangal tisztek és a Kormar tisztek."
 
  • Tetszik
Reactions: Vlad

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 024
113
A kezszem itt is 3 fő, mint egy tanknál, nem? 1 sofőr meg 2 toronyoperátor.
A torony távirányítású, nem ül benne senki!
A desszant térben ül a két kezelő.

skranger.jpg


A képen a 35 mm-es Skyranger van, de a 30-as is ugyanilyen elrendezésű. A torony tele van lőszerrel, műszerekkel és rakétákkal - ember már nem fér bele. Egyetlen búvónyílás van rajta körülnézésre és vészelhagyásra.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 024
113
Németország 20-30 Boxer alapú Skyranger 30 vásárlását tervezi.



A cikk fizetős hozzáférésű, de itt van fordítózva az ami elérhető belőle:

"Tizenegy évvel ezelőtt a Bundeswehr feloszlatta légvédelmi haderejét. Az ukrajnai háború azonban megmutatja, hogy mennyire fontos a drónok, repülőgépek és más rakéták elleni védekezés. Ezért akar most Németország modern "Skyranger" rendszereket vásárolni."
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 283
14 204
113
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 024
113
Ès mi hiszünk Papinak?
Szerintem ebben azért lehet valami:
  1. Lőtéren sokszor kipróbált, közel kész rendszer - a 35 mm-es Skyrnager mindenképp, de a 30-ast sem először sütik majd el Ukrajnában...
  2. K. jó marketing, hogy "Ukrajnában tesztelve"
  3. Ha beválik, lehet hogy az ukránok rendelnek belőle a Gepard mellé valamennyit EU/USA kontójára
Azért ez más kategória mint, hogy miből mennyir fog az RM gyártani tegnapra - azt még az életben nem találta el Papperger szerintem... :D
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 283
14 204
113
Szerintem ebben azért lehet valami:
  1. Lőtéren sokszor kipróbált, közel kész rendszer - a 35 mm-es Skyrnager mindenképp, de a 30-ast sem először sütik majd el Ukrajnában...
  2. K. jó marketing, hogy "Ukrajnában tesztelve"
  3. Ha beválik, lehet hogy az ukránok rendelnek belőle a Gepard mellé valamennyit EU/USA kontójára
Azért ez más kategória mint, hogy miből mennyir fog az RM gyártani tegnapra - azt még az életben nem találta el Papperger szerintem... :D
Azèrt majd rakd be ha látsz olyan videót ahol ukrajnában használjak.
Vagy ha lessz kilőtt pèldány.

Másrèszt mint minden ilyenszintű fegyvernèl, itt is rendszerbe kell gondolkodni.

Ha 1-2 db-ot átküldenek, az kicsit felemás.

De kíváncsi vagyok.
Bár gondolom ha szarul szerepel, úgysem tudjuk meg.
Ha jól szerepel,úgysem tudjuk meg.

Akárhogy szerepel, a faszsetudja mi mit tudunk meg. Ès az igaz e. :D
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 024
113
Azèrt majd rakd be ha látsz olyan videót ahol ukrajnában használjak.
Vagy ha lessz kilőtt pèldány.

Másrèszt mint minden ilyenszintű fegyvernèl, itt is rendszerbe kell gondolkodni.

Ha 1-2 db-ot átküldenek, az kicsit felemás.

De kíváncsi vagyok.
Bár gondolom ha szarul szerepel, úgysem tudjuk meg.
Ha jól szerepel,úgysem tudjuk meg.

Akárhogy szerepel, a faszsetudja mi mit tudunk meg. Ès az igaz e. :D
Szerintem nem a frontvonalba teszik: Shahed drónokra és CM-ekre vadászik majd a hátországban.
Nem hiszem, hogy az RM el akarná veszteni ez egyik ilyen gépet, amiből alig van nekik pár darab...
 
  • Tetszik
Reactions: hendrick and Ocses

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 101
27 387
113
A Dánok skyranger 30 mellet döntöttek Piranha 5 alvázon!
"Az FMI vezetője, Kim Jesper Jørgensen altábornagy a Skyranger kiválasztásával kapcsolatban azt mondja:
Örülök, hogy a Skyranger választásával a legmodernebb légvédelmi rendszert szerezzük be a hadsereg számára. Ugyanakkor más országok, köztük Németország is szeretné megvásárolni a Skyrangert, így tudunk majd együttműködni másokkal országok kiképzéséről, lőszereiről, pótalkatrészeiről és a rendszer folyamatos frissítéséről. A következő lépés a rendszerbe beépítendő légvédelmi rakéta kiválasztása.""

 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
A Dánok skyranger 30 mellet döntöttek Piranha 5 alvázon!
"Az FMI vezetője, Kim Jesper Jørgensen altábornagy a Skyranger kiválasztásával kapcsolatban azt mondja:
Örülök, hogy a Skyranger választásával a legmodernebb légvédelmi rendszert szerezzük be a hadsereg számára. Ugyanakkor más országok, köztük Németország is szeretné megvásárolni a Skyrangert, így tudunk majd együttműködni másokkal országok kiképzéséről, lőszereiről, pótalkatrészeiről és a rendszer folyamatos frissítéséről. A következő lépés a rendszerbe beépítendő légvédelmi rakéta kiválasztása.""

Ezek baszus mindent megvesznek amit mi szeretnénk! Sebaj még piackutatunk! Az nem kerül pénzbe!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 412
113
Ezek baszus mindent megvesznek amit mi szeretnénk! Sebaj még piackutatunk! Az nem kerül pénzbe!
Kicsúsztál a 10 percből. Pedig arra tippeltem, hogy 5 és 10 perc között valaki elkezd siránkozni.
Te voltál az egyik jelöltem.
Azt végiggondoltad, hogy ez még mindig nincs kész? Vagy hogy épp milyen SHORAD rakéta kerül rá.
A dánok szerinted mit tesznek rá? Mett szerintem semmit.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 994
7 114
113
Kicsúsztál a 10 percből. Pedig arra tippeltem, hogy 5 és 10 perc között valaki elkezd siránkozni.
Te voltál az egyik jelöltem.
Azt végiggondoltad, hogy ez még mindig nincs kész? Vagy hogy épp milyen SHORAD rakéta kerül rá.
A dánok szerinted mit tesznek rá? Mett szerintem semmit.

csak stinger manpad van nekik szárazföldön...
Ez lehet hogy ide tartozik:
The Danish Defence Aquisition and Logistics Organisation has signed an agreement with the largest defense company in Denmark, Terma. This agreement means that Terma will be responsible for system integration of the complete air defense system, and advisor on all future air and missile defense procurements across the Danish Defence for the next 30 years.
As part of the current defense agreement, DALO is to procure an air defense system for the Danish Defence compliant to NATO requirements for the Very Short-Range Air Defence (VSHORAD) capability that forms part of Denmark's medium brigade which is a NATO force target. This VSHORAD system can be procured through this new Framework Agreement. https://www.terma.com/news-events/n...igns-framework-agreement-with-danish-defence/
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár