Effective combat range: up to 4,000mHivatalosan 4500 (wikipedia), de olvastam már 4800 és 5000-t ism
Ezt a hivatalos RM prosi mondja.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Effective combat range: up to 4,000mHivatalosan 4500 (wikipedia), de olvastam már 4800 és 5000-t ism
Pedig ez az igazából a fontosabb a lotav is fontos de az is hogy azon a tavon mi a plafonja a cellekuzdesnek és az utánna milyen ívén csapódik és mennyire hol van a lövedék roppalyat csúcsa stb. (Hiába programozott a lőszer ez is fontos)erről nincs infó...
valszeg 3-4 ezer között lehet a "plafon". Gepardra 4000-et olvastam valahol a neten...Pedig ez az igazából a fontosabb a lotav is fontos de az is hogy azon a tavon mi a plafonja a cellekuzdesnek és az utánna milyen ívén csapódik és mennyire hol van a lövedék roppalyat csúcsa stb. (Hiába programozott a lőszer ez is fontos)
De hol 3000 és hol 4000 ? ezt érdemes összevetni hány m3 - km3 képes tuzalatt tartani.valszeg 3-4 ezer között lehet a "plafon". Gepardra 4000-et olvastam valahol a neten...
Ilyen magasságban már más is leszedi a légicélt...
hány köbkilométert tud tűz alatttartani??? Mi van?!?De hol 3000 és hol 4000 ? ezt érdemes összevetni hány m3 - km3 képes tuzalatt tartani.
Ez is egy merőszám...hány köbkilométert tud tűz alatttartani??? Mi van?!?
Igen ahogy a légtér is. Nem egy vonal. És lőszerek robbanása is minden irányba terjed kobosodik és nem vonalazodikEz is egy merőszám...
Végülis a tér 3 dimenziós, köbös mértékegységgel jellemezhető.
Km3 igen. Lehet 4000 a maximális távolság és 3000 a maximális magasság. De az nem azt jelenti hogy frrdevonalba 4000 M vízszintes tavolsagon távolságon 3000 M magasan küzd le célt.hány köbkilométert tud tűz alatttartani??? Mi van?!?
A védendő területet szokták "nézni", mert a célpontok a földön vannak: ezeket kell védeni.Ez is egy merőszám...
Végülis a tér 3 dimenziós, köbös mértékegységgel jellemezhető.
lásd előző válaszom: 500 méter fölött szinte tök mindegy, mert arra már más légvédelmi rendszer is képes reagálni.Km3 igen. Lehet 4000 a maximális távolság és 3000 a maximális magasság. De az nem azt jelenti hogy frrdevonalba 4000 M távolságon 3000 M magasan küzd le célt.
És a távolsággal közeledéssel a hoorizonthoz mi van? Földközeli célok egy dolog. De képes e elhárítani meredek roppalyas lövedéket vagy meredek roppalyas közeledő célokat. (500cafolat)lásd előző válaszom: 500 méter fölött szinte tök mindegy, mert arra már más légvédelmi rendszer is képes reagálni.
Kamikáze és gránát dobáló drónok esetén meg föld közelbe kell menjen hogy hatása legyen, szóval megint csak mindegy 3000 vagy 4000 méterig jó-e gépágú. A drón mindenképp bőven berepül a megsemmisítési zónába.
A kisebb felderítő drónok többsége is bőven 3000 méter alatt tevékenykedik, Egy cikk az orosz ORLEN-10-ra 1000-1500 méter ír mint jellemző felderítési magasság. Ennél nagyobb magasságban már a felhők is ronthatják a hatékonyságot.
Amire @Szittya kiváncsi,azt a ferde hatótávolság érték.Ez régi szabvány szerint a legnagyobb hatómagaság 2/3án mért legnagyobb hatótávolság.(de volt eltérő meghatározás is)A védendő területet szokták "nézni", mert a célpontok a földön vannak: ezeket kell védeni.
Amúgy az VSHORAD légnyege, hogy ne lehessen radar alatt besurranni a földhöz tapadva, ami 70-es, 80-as évek jellemző megoldása volt a légvédelem kikerülésére.
Ha meg nem tudnak földközelben repüli, akkor 500+ méter fölött már bármilyen kis-közepes légvédelmi rendszer észreveszi és lelövi a légi célokat.
Mindennek megvan a helye egy rendszerbe. Ugyan úgy a 30 mm esnek mint a 35 osnek sőt ennél nagyobb kalibereknek is (én soecial a 40 est kihagynam és 60 körülire állnék rá.)Amire @Szittya kiváncsi,azt a ferde hatótávolság érték.Ez régi szabvány szerint a legnagyobb hatómagaság 2/3án mért legnagyobb hatótávolság.(de volt eltérő meghatározás is)
És van jelentősége,mert a kamikaze dronok egy része "csatangoló löszer",amik egy utazómagasságban várakozó pályán várnek a célpontjaikra,és erről a várakozó pályárol csapnak le.És az ilyen eszközök között kisebb méretüek is vannak,amik nem túl jó célontjai a rakétáknak (pl HERO120).
Ráadásul túlterheléses tömegtámadásuk is lehetséges,amik gyorsan leapasztják a drága rakétakészletet.
És a drága megint csak kulcsszó,mert a háborúhoz pénz kell-a lehető legolcsóbban kell a célokat megsemmisiteni,hogy anyagilag minnél tovább birjuk a harcot.
Vagyis nagyon is fontos kérdés a ferde hatótávolság.
Akkor írjon levelet Mr. Hoffmannak, aki az Rheinmetall PR és sajtóosztályát vezeti - ott talán válaszolnak.Amire @Szittya kiváncsi,azt a ferde hatótávolság érték.
Rajt van a neten a Gepard és az Oerlikon GDF ilyen adatai,csak ki kéne keresni.....Akkor írjon levelet Mr. Hoffmannak, aki az Rheinmetall PR és sajtóosztályát vezeti - ott talán válaszolnak.
Bár én már próbáltam és leszarták!
35milis minden téren lefőzi a 30milist.Nem véletlen fejlesztették ki a 30Oerlikon váltására a 40x180ast.Mindennek megvan a helye egy rendszerbe. Ugyan úgy a 30 mm esnek mint a 35 osnek sőt ennél nagyobb kalibereknek is (én soecial a 40 est kihagynam és 60 körülire állnék rá.)
A Skyrangerben más 35mm-es löveg vanm szóval a GDF értékei csak közelítésnek jók.Rajt van a neten a Gepard és az Oerlikon GDF ilyen adatai,csak ki kéne keresni.....
Ez csak a taktikai drónokra igaz, hogy látnia kell a célt. Az iráni Shahed, ami sötétbe borítja most Ukrajnát olyan mint egy modern V-1: tök primitív és épp ezért zavarni sem lehet csak lelőni. Civil GPS/Glonass navigációt használ INS-sel kombinálva: elrepül az adott koordinátára és ott földnek vezeti magát. Tök pontatlan, de relatíve "nagyot szól" - pont mint egy mini V-1...
Egyetértek! A gépágyú a legbiztosabb megoldás olcsó drónok ellen: ha berepül a fegyver hatósugarába, akkor garantáltan lelövi. Zavaró rendszereknél, lézereknél ez kétséges, hogy mindig minden fajta drón ellen működni fognak-e.
Max. Hatásos lőtávolság Lőszer 30 mm KCE-ABM (Skyranger 30) 2500-3000 méter AHEAD / ABM 35 mm Revolver Gun Mk3 (Skynex/MANTIS) 4000-4500 méter AHEAD 57 mm Bofors L/70 (Mk110 tengerészeti löveg) 7600 méter 3P programozható közelségi gyújtós, irányítható lőszer is van 76 mm OTO-Melara (Draco) 6000-8000 méter közelségi gyújtós, irányítható lőszer is van