Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
PAK-FA -hoz lesz.
Befordíthatnád ide.
Ha van valakinek forrás az ellenkezőjéra, az kérem cáfoljon meg. A kettős érzékelős R-73 az kettős IR lett volna, mint az 9K38 Igla PbS+InSb detektorral vagy IR+UV?A szovjeteknél a kettős érzékelős R-73 változat rendszeresítését is a hidegháború vége mosta el, a Szovjetunió szétesése után komoly fejlesztésre gondolni sem lehetett, mikor még állagmegóvásra sem jutott forrás, nemhogy fejlesztésre. (A nyugati világnak és a NATO országoknak telt volna új rakétára, politikai akarat nem volt rá.) Prototípus készült kettős érzékelős R-73 változatból, de mai napig nem rendelt (tudtommal) ilyet senki. Képalkotós orosz légiharc rakéta a mai napig nem létezik, ez egyelőre még a jövő zenéje
2017-ben 200 darab kozepes hatótávu levego-levego rakétát kap az orosz légiero, amibol már 91 darabot leszállított a "Takatikai Rakétafegyverzetek" konszern. A maradék 109-et az év folyamán szállítják le. A leírás szerint ez a rakéta az RVV-SzD(K-77-1).
Pár kép az R-27-ről:
Ez egy régi poszter a dizájn alapján, de szerintem érdekes.
CGI kép.
Modern ábra.
Passzív és IR keresőfejekkel.
Ha nem talál célt, egyszer leesik, és levegőből indítják .De az R-27 mitől levegő-föld rakéta?!
Viszont minden rendes LL-rakétában van egy időzítés, hogy ha nem talál célt akkor felrobbantsa a töltetet, nehogy pl. saját csapatokon landoljon és ott robbanjon. Szóval nem egészben fog talajt fogni ...Ha nem talál célt, egyszer leesik, és levegőből indítják .
Gondolom ennek a helyére robbanótöltetet tesznek, és mehet ballisztikusan mint egy nagy Sz-8 . Sőt ha passzív fejjel megfognak egy földi radart, máris ARM rakétát csináltak belőle. Mindenre van megoldásom !Viszont minden rendes LL-rakétában van egy időzítés, hogy ha nem talál célt akkor felrobbantsa a töltetet, nehogy pl. saját csapatokon landoljon és ott robbanjon. Szóval nem egészben fog talajt fogni ...
A vége a kommentednek azért érdekes, mert kb. 2-4 éve (?) felmerült, hogy olyan légiharc-rakéta legyen, ami alkalmas földi célok ellen is operálni. A képalkotó infrával is felmerült illetve AIM-120 alapon is.Gondolom ennek a helyére robbanótöltetet tesznek, és mehet ballisztikusan mint egy nagy Sz-8 . Sőt ha passzív fejjel megfognak egy földi radart, máris ARM rakétát csináltak belőle. Mindenre van megoldásom !
Ez szép és jó...Ez a J-20 stealth/5. gen ide vagy oda az, aminek anno a MiG-31-esnek lennie kellett volna. Amekkora 46 tonnás böhönye lett a 31-es, jobb lett volna valami orbitálisan nagy deltaszárnnyal (kettős nyilazás, tört belépőél, farkasfog, réselt orrsegédszárny, miegyéb) és kacsaszárnnyal kombinálni az oldalt elheyezett szögletes beömlőket és az osztott függőleges vezérsíkokat. Ezzel lehetett volna kompenzálni a hatalmas szerkezeti tömeget és több fegyver is, akár hat R-33-as is elférhetett volna az alsószárnyas gép hasa alatt. Nem volt véletlen a franciák hasonlóan nagy méretű és arányaiban nagy teljesítményűnek szánt Mirage 4000-esénél is ez a dizájn (tudd, hogy értsd), csak ők a Rafale miatt kihátráltak mögüle.
De, hogy egy szemléletesebb példát mondjak, MiG 1.44.
Nagyméretű, nagy teljesítményű PVO gép, ahol a kacsa elrendezéssel biztosították az óriási szárnyfelületet és ezáltal a 31-eshez képest jobban tolerálható alacsonyabb felületi terhelést, ami kellően erős hajtóművekkel és statikailag instabil konstrukció+FbW megoldással máris kezesebbé tette az amúgy szintén hatalmas dögöt.
És ezzel már el is érkeztünk a kínaiak J-20-asához...
Tupoljevéknél ötlet - no meg makett - volt mint égen a csillag, hogy kiváltsák a Tu-128-ast.Ez szép és jó...
... csak a CM veszély miatt a '70-es évek végén és sürgősen kellett valami platfrom, amire rárakhatták a Zaszlont és négy batárnagy R-33 rakétát. A MiG-25 volt akkor az egyetlen korszerűbb aerodinamikával bíró gép, amihez nyúlhattak és elbírta ezeket értelmes harcászati paraméterek mellett...
...A Tu-22 és Tu-22 túl nagyok voltak, a Tu-128 és Jak-28 aerodinamikailag meg röhejesen elavultak voltak. A Tu-22M-ből lehetett volna akár 8 rakétás nehézvadász is belső térben, de milyen ára lett volna? Ha azokat átszabják, akkor meg a HT nem kap csapásmérőket, mert a hajtómű és sárkány gyártási ütemét nem lehet csak úgy megváltoztatni. Volt egyáltalán ilyen ötlet? [fejvakarás]
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..