1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Orosz repülőgép-hordozó tervek

Diskurzus a(z) 'Repülőgép-hordozók' témában - Tcat által indítva @ 2014. február 5..

1. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Ugye azért az világos mindenkinek, hogy én nem a jelenkori realitásról írtam, hanem az egyedüliként rentábilis hordozóprojektről.
    Az oroszoknak a rentábilis hordozó flotta megépítése az általam vázolt kritériumrendszer miatt nem reális.

Rotten878, emel, ghostrider and 5 others like this.
  2. fip7

fip7 Well-Known Member

Reálisan nézve még mindig semmi szükségük sincs repülőgép hordozóra.
    Egy Mistral szerű hajóra viszont annál inkább.

borisz, ghostrider, therob and 2 others like this.
  3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ja, így már értem. Csak a megfogalmazásodból nem ez jött le.

4. arbalest

arbalest Well-Known Member

Egy esetleges teljes hordozó programra gondoltam. Hordozó kifejlesztése, az egységek építése, katapult kifejlesztése (vagy vásárlása Kínától), reaktor kifejlesztése, Szu-57K kifejlesztése, legyártása, az AO által említett közös alap platrormú Awacs/tanker nulláról fejlesztése, majd gyártás, infrastruktúra fejlesztés, hirtelen ezek jutnak eszembe. Két hajóval számolva egy ilyen program már vagy 30-40 milliárdnál járhatna. Nincs realitása.

5. Celebra

Celebra Well-Known Member

Plusz papiron van AWACS változata is,ELINT/EW variációja is,és szerintem a tengeralatjáró-vadász változat is hilányozni fog ahogy a kinaiak belelendülnek a taj épitésbe.

emel likes this.
  6. boki

boki Well-Known Member

Kérdés nem az, hogy lesz-e új orosz repülőgép-hordozó, hanem, hogy mikor. Orosz hadiflotta parancsnoksága már korábban kifejtette, hogy minimum 4 új hordozót szeretne , 2-ÉF, 2-CSOF. Viszont ez a dolog most nem aktuális, mivel jelenleg nincs orosz hajógyár ahol hordozókat lehetne építeni . Ez a kérdés 2027 táján lesz majd aktuális, akkor lesz döntés, hogy milyen hordozót és hol építsenek.

A megjelent rep-hordozó koncepciók a tervező irodák saját kezdeményezéseik -inkább exportra fókuszálnak.

A most bemutaott Projekt 11430E "Lamantin" a szentpétervári Nyevszkij Tervező és Konstrüktőr Iroda munkája, a Projekt 1143X (Uljanovszk, Kuznyecov, Gorskov) modernizált változata.

Míg a Storm- projekt 23000E a szentpétervári Krilov Állami Tudomáyos Központ munkája ugyanúgy mint a tavaly bemutatott könnyü -40000t-s hordozó terve is.

7. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Akkor úgy vélem, mi mind nagy egyetértésbe kerültünk egymással, mind a darabszámot, kialakítást, funkciót, mind pedig a realitást illetően.

Nagy Csaba, borisz, emel and 2 others like this.
  8. boki

boki Well-Known Member

Lesz új RITM-400 reaktor amit az újgenerációs LIDER/70000t) atomjégtörőkhöz fejlesztenek. Ezenkívül elektromágneses katapult témában is folynak kutatási-fejlesztési munkák.

arbalest likes this.
  9. fip7

fip7 Well-Known Member

boki

" Orosz hadiflotta parancsnoksága már korábban kifejtette, hogy minimum 4 új hordozót szeretne ,"

Én meg egy lottó 5-öst szeretnék magamnak.
    Nem tudod, hogy esetleg mivel indokolják ezt az ökörséget? Milyen reális célkitűzésük lenne ezekkel a hajókkal? Mire használnák őket?
    Mert USA-t és Kínát azt értem. Sőt, az Indiai és Angol-Francia próbálkozásokat (szenvedéseket) is. Látom mögöttük a racionális célt, hogy mire. De az oroszok esetében ezt egyáltalán nem látom....

Nagy Csaba likes this.
  10. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Közép- és Dél-Amerika kivételével NINCS olyan orosz érdekeltség/támaszpont/terület melynek védelméhez hordozó kellene. Egyszerűen nincs rá szükség. A parti vizeket, szigeteket mással, olcsóbban is meg lehet védeni, szárazföldi telepítésű légierővel, tengókkal, kisebb, de hatékony felszíni egységekkel. Egyszerűen nem látom értelmét orosz hordozónak. Ahogy Mackensen kolléga írta, ahhoz, hogy meg is tudják védeni ezeket, hatékony, új rombolók, fregattok kellenek, a 4 hordozóhoz legalább 8 romboló, 16 fregatt, és 8 tengó, plusz ellátóhajók. Ez négy harccsoport lenne. Ehhez képest csórók Ivánék. Még kínának sem két napos feladat és mire elkészülnének, 2050-80.... Addigra ki tudja, lehet elavul az egész cuccos...
    Inkább koncentrálnék helyükben a rombolók, fregattok, tengók tömegével, helikopterhordozókkal. Az se kis meló nekik...

Nagy Csaba, borisz, arbalest and 4 others like this.
  11. Celebra

Celebra Well-Known Member

Egy valódi világhatalom nyiltvizi flotta nélkül nem világhatalom.És oroszok továbbra is világhatalom akarnak lenni.Pedig valójában nem azok.Kvázi világhatalmi státusuk csak az ICBMek miatt van nekik.Ez az egész csak a nagyhatalmiság látszatának kergetése-pénz nélkül.

Nagy Csaba, Bleroka and Parapitecus like this.
  12. boki

boki Well-Known Member

Kuznyecov Admirális sem lesz szolgálatban örökké. Tehát kell helyette másik . Másik dolog, hogy szeretnék megtartani a rep.-hordozó képességet, nekik ez presztízs kérdés, annak tükrében, hogy a franciák is tervezik az új építését, a britek már építik, nem beszélve Kínáról, Indiáról, Japánról.

13. boki

boki Well-Known Member

Épp ezen vannak, ezt csinálják a saját lehetőségeikhez mérten.

14. krokomach

krokomach Well-Known Member

A 11711 alapján terveznek helikopterhordozó építést.
    A 11711 tovbbfejlesztett változatát ( nagyobb, szélesebb, kettő helyett 1 felépítmény, nagyobb helikopter fedélzett, több helikopter) nemrég kezdték el építeni. A továbbfejlesztett változat továbbfejlesztéséből akarnak heelikopterhordozót építeni A hajót jó lapnak tarják erre -- és van is benne logika.

ghostrider likes this.
  15. fip7

fip7 Well-Known Member

boki

"Másik dolog, hogy szeretnék megtartani a rep.-hordozó képességet, nekik ez presztízs kérdés,"

Magyarán nincs semmi féle ésszerű oka... :)

"annak tükrében, hogy a franciák is tervezik az új építését, a britek már építik, nem beszélve Kínáról, Indiáról, Japánról."

A franciák tele vannak gyarmati részekkel még mindig a világ minden táján. (nekik is elég lenne a Mistral sztem)
    Az angolok szintén+ egy szigeten laknak amit csak hajókkal lehet megvédeni.
    Japán szintén egy szigeten lakik az őt terrorizáló kínaiak árnyékában, ide se árt a hajó. Mégsem gondolkodnak klasszikus hordozóban.
    Kína kontrollálni akarja a tengeri kereskedelmet Afrikától Ausztráliáig+ gyarmatosít. Kínának létkérdés , hogy a tengeri olaj importot, és a szir szarjainak exportját biztosítani tudja.
    Indiának azért kell a hordozó, mert máshogy nem tudja uralni az Indiai óceánt, és így nem tudna kiszúrni Kínával ha úgy adódik.

Ezekből az oroszoknál mi az indok?
    Szigeten laknak? gyarmataik vannak? gyarmataik lesznek? esetleg irgalmatlanul függenek a tengeri kereskedelemtől?
    Mert én egyiket sem látom o_O

Nagy Csaba, borisz, emel and 4 others like this.
  16. fip7

fip7 Well-Known Member

Amúgy ha minden áron 3. világ béli országokat akarnak terrorizálni a jövőben, akkor okosabban is elkölthetik az erre szánt 40 milliárd dollárt.
    Mert 3-4 klasszikus hordozóval nem sokra mennek. Például ezekkel megszállni sem lehet országokat.
    Egy ellenséges nemzetgazdaság romba döntéséhez meg a CM-ek is elegendőek, szerintem.

Ha jó expedíciós képességet akarnak, akkor:
    10 milliárd dodóból csináljanak 5 Mistral szerű hajót.
    10 milliárd dodóból csináljanak hozzá 10 Líder szerű rombolót.
    5 milliárdból szereljék föl ezeket CM-ekkel, SAM-ekkel, Ka-52-el, MI-38-al, meg BMP-3M-ekkel.
    5 milliárdból meg hozzanak létre/vegyenek AN-124-seket vagy ahhoz hasonló gépeket, lehetőleg jó sokat. (Létkérdés a stratégiai szállítás!)
    A maradék 10 milliárdod meg költsék kurvákra meg kaviárra :D:D:D
    Szerintem ;)

Nagy Csaba, emel, Roni and 4 others like this.
  17. arbalest

Körülbelül ez az orosz elérhető realitás, komoly tengeri kereskedelmi útvonalaik nincsenek, amiket védeni kellene (pl szerintem csak idő kérdése a japán atomfegyver és full kékvízi flotta). Az utolsó pontot abszolút csak támogatni tudom. :D

fip7 likes this.
  18. dudi

dudi Well-Known Member

20-30 év múlva az Északi-sark helyén tenger lesz,oda kelleni fog a hordozó viszont elég lesz egy kisebb is mert elég zárt terület és nem is túl nagy.

fishbed, fip7 and arbalest like this.
  19. boki

boki Well-Known Member

Logikus magyarázat, de nem tudod lebeszélni őket. :) Épp az orosz gondolkodást magyaráztam- ha van/lesz ezen országoknak új hordozó -nekünk is kell. (Ez olyan dolog, mint pl. a szomszédod Pista , vagy a kollégád legújabb iPhone okostelefont vett, hogy menők legyenek, akkor te is olyat akarsz, hogy te is menő legyél még, ha k. drága is és nincs is rá szükséged)

Visszatérve z oroszokra... Hatalmas gáz és olaj projektek valósulnak meg Oo északi részén, és az orosz Arktiszon a Novatek, Gazprom és a Rosznyefty cégek részvételével. Az olaj és az LNG gáz szállítására 50 szupertankert rendeltek/rendelnek amelyek védelmét majd biztosítani kell.

20. arbalest

Ez megint új. Elég érthetetlen a három lift elhelyezése. Vagy három törzsű lenne?

fishbed likes this.

Ezen oldal megosztása