Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Khmm még jó, hogy Grúziában a hivatalos EBESZ és EU misszió más megállapításra jutott
Grúzia mikor kezdett háborút Oo-gal?Átlépte az orosz határt?Megtámadta Oo-ot?Nem.Egy nemzetközi jogilag Oo által is Grúzia részét alkotó autonóm tartományt támadott meg.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Oroszország legújabb Hermes szuperszonikus rakétája bármely nyugati harckocsit elpusztíthat - mondja a tervező
100 km hatótáv, négyszeres hangsebességű robbanófej
Ha ezen paraméterek mellé még pontos is akkor tuti overkill a tankokra nézve !
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Ha ezen paraméterek mellé még pontos is akkor tuti overkill a tankokra nézve !
Csak ha a dronokat be tudják vetni,és a kommunikációt velük fent tudják tartani.20kilós repeszromboló fej,meg nembiztos,hogy meg tud semmisiteni egy tankot.Ha a frontpáncélt éri,biztos,hogy az kivédi.
 
W

Wilson

Guest
Milyen potenciális légi pláne vízi fenyegetése volt az oroszoknak?Csak azért kérdem mert minimum 2-3 haborút vivtak elsősorban szárazföldi csapatokkal,másodsorban légierővel,haditengerészettel meg kb semennyit.

Remek felvetés, szerintem azt a döntést, hogy az oroszok miért a flottát és a légierőt priorizálták nem lehet egyetlen egy dologra visszavezetni, érdemes szerintem ennek a megértéséhez visszamenni egy kicsit az időben.Amikor Putyin hatalomra került egy kivéreztetett Oroszországot kapott örökül Jelcintől, az ország gazdaságilag és így az orosz hadsereg is a padlón volt, és vele szemben ott volt a gazdasági és katonai hatalmának az abszolút csúcsán lévő USA.

Ebben a helyzetben Putyinnak bizony priorizálni kellett az orosz haderő fejlesztése tekintetében, szerintem reálisan felmérte,hogy Oroszország biztonságát az atom arzenál modernizálásával tudja a rendelkezésére álló szűkös erőforrásokból biztosítani,így az én meglátásom szerint részben ez az oka a flotta és a légierő erősen idézőjeles előtérbe hozásának,hiszen pl az orosz "atomerő" egyik sarkalatos pontja az atomrakéta hordozó nukleáris meghajtású tengeralattjárók.

És szerintem volt még egy fontos oka, még pedig az,hogy a hagyományos szárazföldi erőkkel szemben az orosz légierő sokkal jobban lemaradt az USA mögött és az itt összeszedett hátrányból sokkal nehezebb lefaragni mint a szárazföldi erők esetében,főleg úgy,hogy nem áll a rendelkezésére még megközelítőleg sem olyan anyagi erőforrás mint az USA-k.

Fontos megjegyezni,hogy Putyin hatalomra kerülését követő években (bár elkezdődött az orosz haderő korszerűsítése) nem igazán történnek szemmel látható dolgok ezen a téren,hiszen az orosz állam bevételei csak később tették lehetővé az érdemi haderő fejlesztés elkezdését és itt lép a képbe a geopolitikai fenyegetettség kérdése az egyszem Grúzia kivételével ebben az időszakban nem kellett nekik nagyobb szárazföldi erőket bevetniük ebben az időszakban.És bár a Grúziai háborúból levont következtetések alapján az világosan látszott számukra,hogy a szárazfölfi erők is sürgősen fejlesztésre szorulnak, de a grúziai háború igazán a az orosz légierő "tragikusan" rossz állapotára világított rá.

És van még valami ami szerintem a légierő és a flotta fejlesztésének előtérbehozását eredményezte,még pedig az,hogy a Nyugat hathatós segítségének köszönhetően Putyin egyszer és mindenkorra leszámolt azzal az elképzelésével,(a hatalomra kerülését követően néhány éven belül),hogy Oroszországot a nyugati nagyhatalmak egyenrangú félnek ismerik el,és nem csak egy a vodkagőzben lévő könnyen kifosztható államot látnak benne, így miután rájött,hogy a nyugat csak egy gyenge Oroszországot szeretne akinek az ásványkincseit és munkaerejét könnyen megszerezheti,úgy döntött,hogy visszaállítja Oroszország nagyhatalmi státuszát,ehhez pedig egy ütőképes flotta és légierő elengedhetetlen,erre jó példa az oroszok szíriai jelenléte,hiszen az oroszok Szíriában főként csak légi hadműveleteket hajtottak végre.

Így szerintem a flotta és légierő fejlesztésének priolizálását csak részben a védelmi fenyegetettség indokolta (lásd rakétahordozó atom tengeralattjárók) legalább ekkora de lehet nagyobb szerepet játszott benne Oroszország nagyhatalmi szerepének visszaállítására való törekvés.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Csak ha a dronokat be tudják vetni,és a kommunikációt velük fent tudják tartani.20kilós repeszromboló fej,meg nembiztos,hogy meg tud semmisiteni egy tankot.Ha a frontpáncélt éri,biztos,hogy az kivédi.
Gondolom harci fejet cserélni/optimalizáli nem olyan nagy kaland de egy kg-os repeszromboló fej 4 machal azért több mint durva ! A kinetikai energiája is simán szétbasz bármilyen tankot a világon !
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 805
35 251
113
Csak ha a dronokat be tudják vetni,és a kommunikációt velük fent tudják tartani.20kilós repeszromboló fej,meg nembiztos,hogy meg tud semmisiteni egy tankot.Ha a frontpáncélt éri,biztos,hogy az kivédi.
Miért tennének repeszromboló fejet egy anti tank rakétába?
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 079
24 952
113
Egy gyakorlaton több rakétát lőnek ki, mint amennyit a Magyar Néphadsereg összesen indított. A haditengerészetről meg annyit, hogy 2014-ben elég nagy szerepük volt Szíria partjainál, hogy ne legyen nagy balhé. Előtte akár 10 évvel biztosan nem tudtak volna így beleállni. Mégis a BO. kapta a Nobel-békedíjat, ami enyhén szólva is röhejes volt.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Gondolom harci fejet cserélni/optimalizáli nem olyan nagy kaland de egy kg-os repeszromboló fej 4 machal azért több mint durva ! A kinetikai energiája is simán szétbasz bármilyen tankot a világon !
Aligha.Kumulativ fej ezen a sebességen nem fog működni.Hk frontpáncél meg egy 1500M/s sebességű tungstem nyillövedéket is kibir,ami kicsit kevésbé törékeny,mint egy repesromboló rakétafej.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Miért tennének repeszromboló fejet egy anti tank rakétába?
Mert egyrészt a szövegben az szerepel,másrészt a Hermes a Pansir rakétájának egy változata.Eredetileg légvédelmi céllal készült,de most már olyan mindenes rakéta akar lenni-csak még mindig nincs sorozatgyártásra érett állapotban.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Aligha.Kumulativ fej ezen a sebességen nem fog működni.Hk frontpáncél meg egy 1500M/s sebességű tungstem nyillövedéket is kibir,ami kicsit kevésbé törékeny,mint egy repesromboló rakétafej.
Hát azért én azt nehezen tudom elképzelni -pedig fejlett a fantáziám- , hogy ha egy ilyen harci rész telibe ver egy bármilyen mai HK-t akkor az megrázza magát és tovább megy !
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 264
76 817
113
Remek felvetés, szerintem azt a döntést, hogy az oroszok miért a flottát és a légierőt priorizálták nem lehet egyetlen egy dologra visszavezetni, érdemes szerintem ennek a megértéséhez visszamenni egy kicsit az időben.Amikor Putyin hatalomra került egy kivéreztetett Oroszországot kapott örökül Jelcintől, az ország gazdaságilag és így az orosz hadsereg is a padlón volt, és vele szemben ott volt a gazdasági és katonai hatalmának az abszolút csúcsán lévő USA.

Ebben a helyzetben Putyinnak bizony priorizálni kellett az orosz haderő fejlesztése tekintetében, szerintem reálisan felmérte,hogy Oroszország biztonságát az atom arzenál modernizálásával tudja a rendelkezésére álló szűkös erőforrásokból biztosítani,így az én meglátásom szerint részben ez az oka a flotta és a légierő erősen idézőjeles előtérbe hozásának,hiszen pl az orosz "atomerő" egyik sarkalatos pontja az atomrakéta hordozó nukleáris meghajtású tengeralattjárók.

És szerintem volt még egy fontos oka, még pedig az,hogy a hagyományos szárazföldi erőkkel szemben az orosz légierő sokkal jobban lemaradt az USA mögött és az itt összeszedett hátrányból sokkal nehezebb lefaragni mint a szárazföldi erők esetében,főleg úgy,hogy nem áll a rendelkezésére még megközelítőleg sem olyan anyagi erőforrás mint az USA-k.

Fontos megjegyezni,hogy Putyin hatalomra kerülését követő években (bár elkezdődött az orosz haderő korszerűsítése) nem igazán történnek szemmel látható dolgok ezen a téren,hiszen az orosz állam bevételei csak később tették lehetővé az érdemi haderő fejlesztés elkezdését és itt lép a képbe a geopolitikai fenyegetettség kérdése az egyszem Grúzia kivételével ebben az időszakban nem kellett nekik nagyobb szárazföldi erőket bevetniük ebben az időszakban.És bár a Grúziai háborúból levont következtetések alapján az világosan látszott számukra,hogy a szárazfölfi erők is sürgősen fejlesztésre szorulnak, de a grúziai háború igazán a az orosz légierő "tragikusan" rossz állapotára világított rá.

És van még valami ami szerintem a légierő és a flotta fejlesztésének előtérbehozását eredményezte,még pedig az,hogy a Nyugat hathatós segítségének köszönhetően Putyin egyszer és mindenkorra leszámolt azzal az elképzelésével,(a hatalomra kerülését követően néhány éven belül),hogy Oroszországot a nyugati nagyhatalmak egyenrangú félnek ismerik el,és nem csak egy a vodkagőzben lévő könnyen kifosztható államot látnak benne, így miután rájött,hogy a nyugat csak egy gyenge Oroszországot szeretne akinek az ásványkincseit és munkaerejét könnyen megszerezheti,úgy döntött,hogy visszaállítja Oroszország nagyhatalmi státuszát,ehhez pedig egy ütőképes flotta és légierő elengedhetetlen,erre jó példa az oroszok szíriai jelenléte,hiszen az oroszok Szíriában főként csak légi hadműveleteket hajtottak végre.

Így szerintem a flotta és légierő fejlesztésének priolizálását csak részben a védelmi fenyegetettség indokolta (lásd rakétahordozó atom tengeralattjárók) legalább ekkora de lehet nagyobb szerepet játszott benne Oroszország nagyhatalmi szerepének visszaállítására való törekvés.
A baj az,hogy bárhol a világon érdeket akar érvenyesiteni oda szárazföldi csapatok kellenek és légierő.Haditengerészet nem nagyon.
Jól mutatja ezt Szíria és a Krím is.
Olyan meg nem létezik,hogy orosz hajókat nem engedsz be egy saját/baráti kikötőbe(lásd a szíriai blokád).Kell az erős flotta ez ketségtelen csak nem az a legfontosabb.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 983
113
Tajfun-VDV(Kamaz-4386) 32V01 harci modullal.
OhvTUSPd6rQ.jpg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Hát azért én azt nehezen tudom elképzelni -pedig fejlett a fantáziám- , hogy ha egy ilyen harci rész telibe ver egy bármilyen mai HK-t akkor az megrázza magát és tovább megy !
Megrázza azt a találat,de továbbmegy-csak nem a csatába,hanem a javitó szolgálat telephelye irányába.
Ha nem a front páncélt találja el,akkor van esélye megsemmisiteni a tankot.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Megrázza azt a találat,de továbbmegy-csak nem a csatába,hanem a javitó szolgálat telephelye irányába.
Ha nem a front páncélt találja el,akkor van esélye megsemmisiteni a tankot.
Mivel muszáj valamilyen ballisztikus pályán repülnie így kis esélyét látom egy frontpáncél találatnak ! Én minden esetre nem ülnék abban a tankban amire ilyennel lődöznek !
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider