Orosz szárazföldi erők és fegyverzetük

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 831
35 399
113
Mert egyrészt a szövegben az szerepel,másrészt a Hermes a Pansir rakétájának egy változata.Eredetileg légvédelmi céllal készült,de most már olyan mindenes rakéta akar lenni-csak még mindig nincs sorozatgyártásra érett állapotban.
Igazad van, de azt hozzá kell tenni, hogy ez a robbanófej olyan 1000-1300 m/s - al csapódik be.
Részletes paraméterekkel.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
Mivel muszáj valamilyen ballisztikus pályán repülnie így kis esélyét látom egy frontpáncél találatnak ! Én minden esetre nem ülnék abban a tankban amire ilyennel lődöznek !
Lutri.Másrészt mivel külső célmegjelölés kell neki,ha jolértem,egy lézer besugárzásjelzős soft kill védelmi rendszer simán véd tőle.Másrészt dron keresi neki a célt,ilyen távban.Ha a dront lelövöd/blokkolod,elinditani se tudják.
 
W

Wilson

Guest
A baj az,hogy bárhol a világon érdeket akar érvenyesiteni oda szárazföldi csapatok kellenek és légierő.Haditengerészet nem nagyon.
Jól mutatja ezt Szíria és a Krím is.
Olyan meg nem létezik,hogy orosz hajókat nem engedsz be egy saját/baráti kikötőbe(lásd a szíriai blokád).Kell az erős flotta ez ketségtelen csak nem az a legfontosabb.
Nézd ebben igazad van de mint te is írtad fentebb nincsenek bővében a pénznek így nem tudnak mindent egyszerre fejleszteni,azzal,hogy Putyin rendbe rakta az atomarzenált nincs olyan épeszű nagyhatalom aki komoly szárazföldi támadást akarna indítani az oroszok ellen.

így aztán Oroszország nincs rákényszerítve arra,hogy rohamtempóban fejlessze a szárazföldi erőit, ha közelebbről megvizsgáljuk az orosz szárazföldi erők fejlesztését akkor világosan látszik,hogy az oroszok a már meglévő harceszközeik modernizálására helyezték a fő hangsúlyt,pontosan azért mert úgy ítélték meg,hogy részben a modernizált atomarzenáljuk miatt nincsenek közvetlenül szárazföldi támadás tekintetében fenyegetve, és így számukra kényelmes tempóban tudják majd új modern harceszközökkel modernizálni a haderejüket,mert azért gyakorlatilag már kifejlesztették azokat a harceszközöket amelyek idővel leváltják a már modernizált harceszközöket.

A flottával és a légierővel teljesen más a helyzet,hiszen a szíriai orosz hadműveletek rámutattak egy modern és ütőképes légierő szükségességére a flottával kapcsolatban pedig már csak azért sem nincs nagyon más választásuk,mivel ha ránézel a térképre Oroszország hatalmas tengeri és óceáni területekkel rendelkezik és ezeken a területeken egy igen csak aktív amerikai haditengerészettel néz farkasszemet ,ráadásul az éghajlatváltozás miatt az Oroszország északi vizei stratégiai jelentőségűek lesznek a jövőben többek között a tengeri szállítás szempontjából is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 985
113
Nézd ebben igazad van de mint te is írtad fentebb nincsenek bővében a pénznek így nem tudnak mindent egyszerre fejleszteni,azzal,hogy Putyin rendbe rakta az atomarzenált nincs olyan épeszű nagyhatalom aki komoly szárazföldi támadást akarna indítani az oroszok ellen.

így aztán Oroszország nincs rákényszerítve arra,hogy rohamtempóban fejlessze a szárazföldi erőit, ha közelebbről megvizsgáljuk az orosz szárazföldi erők fejlesztését akkor világosan látszik,hogy az oroszok a már meglévő harceszközeik modernizálására helyezték a fő hangsúlyt,pontosan azért mert úgy ítélték meg,hogy részben a modernizált atomarzenáljuk miatt nincsenek közvetlenül szárazföldi támadás tekintetében fenyegetve, és így számukra kényelmes tempóban tudják majd új modern harceszközökkel modernizálni a haderejüket,mert azért gyakorlatilag már kifejlesztették azokat a harceszközöket amelyek idővel leváltják a már modernizált harceszközöket.

A flottával és a légierővel teljesen más a helyzet,hiszen a szíriai orosz hadműveletek rámutattak egy modern és ütőképes légierő szükségességére a flottával kapcsolatban pedig már csak azért sem nincs nagyon más választásuk,mivel ha ránézel a térképre Oroszország hatalmas tengeri és óceáni területekkel rendelkezik és ezeken a területeken egy igen csak aktív amerikai haditengerészettel néz farkasszemet ,ráadásul az éghajlatváltozás miatt az Oroszország északi vizei stratégiai jelentőségűek lesznek a jövőben többek között a tengeri szállítás szempontjából is.
A baj az,hogy ha valahová oda kell menni és alkalmazni a szárazfölfi erőket(otthon nem kell,ezt biztositja a MAD)akkor nem lesz valóban modern technika.
 
W

Wilson

Guest
A baj az,hogy ha valahová oda kell menni és alkalmazni a szárazfölfi erőket(otthon nem kell,ezt biztositja a MAD)akkor nem lesz valóban modern technika.
Igen, de jelenleg ezzel kapcsolatban nincs nyomás az orosz hadvezetésen,hiszen jelenleg,és még egy ideig az oroszok csak alacsony intenzitású környezetben fognak szárazföldi erőket bevetni amelyekre a modernizált felszerelés is alkalmas.

És azért azt nem árt hangsúlyozni,hogy nem arról van szó,hogy az oroszok megrekedtek a jelenlegi szinten,hiszen az új modern harceszközöket kifejlesztették csupán csak szerintem az a helyzet,hogy a geopolitikai helyzet lehetővé teszi számukra a szárszföldi haderő fejlesztést időben elhúzzák.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 985
113
Igen, de jelenleg ezzel kapcsolatban nincs nyomás az orosz hadvezetésen,hiszen jelenleg,és még egy ideig az oroszok csak alacsony intenzitású környezetben fognak szárazföldi erőket bevetni amelyekre a modernizált felszerelés is alkalmas.

És azért azt nem árt hangsúlyozni,hogy nem arról van szó,hogy az oroszok megrekedtek a jelenlegi szinten,hiszen az új modern harceszközöket kifejlesztették csupán csak szerintem az a helyzet,hogy a geopolitikai helyzet lehetővé teszi számukra a szárszföldi haderő fejlesztést időben elhúzzák.
Néz meg nennyi katona halt meg,mert a szart vitték Szíriába holott volt modern is.
 
W

Wilson

Guest
Néz meg nennyi katona halt meg,mert a szart vitték Szíriába holott volt modern is.
Szíria abból a szempontból érdekes ,hogy én úgy tudom, hogy viszonylag kevés aktívan harcoló orosz alakulat vett részt a harcokban és azok is inkább a különleges alakulatok kötelékébe tartoztak ők viszont a legjobb (egyéni) felszerelést kapták,a Szíriába vitt szárazföldi harceszközök nagy része valóban nem az elérhető legjobb orosz haditechnika volt,de ezeket a szíriai kormányerők használták.De viszont az orosz hadvezetés tájékoztatása szerint , jó néhány újonnan kifejlesztett szárazföldi harceszközt bevettek Szíriában,hogy éles harctéri körülmények között próbálják ki őket.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 985
113
Szíria abból a szempontból érdekes ,hogy én úgy tudom, hogy viszonylag kevés aktívan harcoló orosz alakulat vett részt a harcokban és azok is inkább a különleges alakulatok kötelékébe tartoztak ők viszont a legjobb (egyéni) felszerelést kapták,a Szíriába vitt szárazföldi harceszközök nagy része valóban nem az elérhető legjobb orosz haditechnika volt,de ezeket a szíriai kormányerők használták.De viszont az orosz hadvezetés tájékoztatása szerint , jó néhány újonnan kifejlesztett szárazföldi harceszközt bevettek Szíriában,hogy éles harctéri körülmények között próbálják ki őket.
Hat ez az és mégis nagyok a veszteségeik a létszámhoz képest.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 032
113
Gondolom harci fejet cserélni/optimalizáli nem olyan nagy kaland de egy kg-os repeszromboló fej 4 machal azért több mint durva ! A kinetikai energiája is simán szétbasz bármilyen tankot a világon !

4 Mach esetén a kinetikai energia is elég a megsemmisítéshez, néhány kilogramm tömeggel: AFPSD...-k.
...felülről meg főleg.
Ez a fegyver --szerintem-- nem tankok ellen specializált eszköz, hisz oda --mint az AFPSD... példája mutatja-- a jóval jobban védett torony front rész ellen elég jóval kisebb tömegű űrméret alatti nyillövedék lőszer.

Minden misztikus előadása ellenére, szálljunk le a földre ("B-kifejzéssel": legyen meztelen a király) az "ezer éves" (nem Sólyom, hanem) Grad rakéta átlagsebessége 3 Mach körül van, 20-40 km-re, 10+ kg-os harcifejjel.

Ha lenne vmi magyar fejlesztés(...és GRAD/BM-21), akkor Pl. mi is akadályozna meg bennünket a kicsit jobban csomagolt "merjünk (német közepesen)kicsik lenni" szemléleten kívül egy hazai fejlesztésben??? ...jéééé: semmi!


Kis érdekesség ráadásnak:





.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
4 Mach esetén a kinetikai energia is elég a megsemmisítéshez, néhány kilogramm tömeggel: AFPSD...-k.
...felülről meg főleg.
Ez a fegyver --szerintem-- nem tankok ellen specializált eszköz, hisz oda --mint az AFPSD... példája mutatja-- a jóval jobban védett torony front rész ellen elég jóval kisebb tömegű űrméret alatti nyillövedék lőszer.

Minden misztikus előadása ellenére, szálljunk le a földre ("B-kifejzéssel": legyen meztelen a király) az "ezer éves" (nem Sólyom, hanem) Grad rakéta átlagsebessége 3 Mach körül van, 20-40 km-re, 10+ kg-os harcifejjel.

Ha lenne vmi magyar fejlesztés(...és GRAD/BM-21), akkor Pl. mi is akadályozna meg bennünket a kicsit jobban csomagolt "merjünk (német közepesen)kicsik lenni" szemléleten kívül egy hazai fejlesztésben??? ...jéééé: semmi!


Kis érdekesség ráadásnak:





.
Példul a megvalósitáshoz szükséges technológia es gyártó kapcitás teljes hiánya?Azért ez elég jol megakadályozza a dolgot.....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 985
113
Mivel én személy szerint nem ismerem ezen esetek pontos körülményeit,én nem vonnék le messzemenő következtetéseket ezekből az esetekből.
Lelőttek egy csupasz SZU-25-öt majd odaküldtek mentőhelikopternek egy csupasz MI-8-at és azt is lelőtték MANPADS-al.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Lelőttek egy csupasz SZU-25-öt majd odaküldtek mentőhelikopternek egy csupasz MI-8-at és azt is lelőtték MANPADS-al.

Igen ez így volt én arra akartam célozni, hogy nem ismerem azokat a körülményeket amelyek között a Mi-8-t odakuldték, lehet nem voltak tisztában a veszéllyel aminek kicsi az esélye szerintem,( bár hozzáteszem az USA kulonleges erői is kerultek ilyen helyzetbe Afganisztánban, jó pár amerikai halott sebesült lelőtt Chinook helikopter lett az eredménye) vagy épp ellenkezőleg tisztában voltak vele de mégis vállalták a kockázatot mivel a Szu-25 pilótát már erősen szorongatták a strandpapucsosok.De ebben az esetben további kérdéseket vett fel az, hogy miért nem biztosítottak légifedezett a Mi-8-k bár egy manpados környezetben a Mi-28-k sincs sok esélyük.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 985
113
Igen ez így volt én arra akartam célozni, hogy nem ismerem azokat a körülményeket amelyek között a Mi-8-t odakuldték, lehet nem voltak tisztában a veszéllyel aminek kicsi az esélye szerintem,( bár hozzáteszem az USA kulonleges erői is kerultek ilyen helyzetbe Afganisztánban, jó pár amerikai halott sebesült lelőtt Chinook helikopter lett az eredménye) vagy épp ellenkezőleg tisztában voltak vele de mégis vállalták a kockázatot mivel a Szu-25 pilótát már erősen szorongatták a strandpapucsosok.De ebben az esetben további kérdéseket vett fel az, hogy miért nem biztosítottak légifedezett a Mi-8-k bár egy manpados környezetben a Mi-28-k sincs sok esélyük.
Nagyon egyszerű,nem volt a hadszíntéren elég modern technika(vagy semennyi)otthon meg repült egy halom.

Tipikus bugyuta hozzáállás,hogy nem modern de legalább van és több mintha nem lenne.
 
  • Vicces
Reactions: ghostrider

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
Igen ez így volt én arra akartam célozni, hogy nem ismerem azokat a körülményeket amelyek között a Mi-8-t odakuldték, lehet nem voltak tisztában a veszéllyel aminek kicsi az esélye szerintem,( bár hozzáteszem az USA kulonleges erői is kerultek ilyen helyzetbe Afganisztánban, jó pár amerikai halott sebesült lelőtt Chinook helikopter lett az eredménye) vagy épp ellenkezőleg tisztában voltak vele de mégis vállalták a kockázatot mivel a Szu-25 pilótát már erősen szorongatták a strandpapucsosok.De ebben az esetben további kérdéseket vett fel az, hogy miért nem biztosítottak légifedezett a Mi-8-k bár egy manpados környezetben a Mi-28-k sincs sok esélyük.
Még nincs sorozatgyártott orosz DIRCM.Ennyi.Hagyományos infracsali mai már Stinger/Igla kategória ellen nem sokat ér.