1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Oroszországgal kapcsolatos off-topik

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - boki által indítva @ 2013. január 28..

1. Python

Python Well-Known Member

Mondjuk inkább úgy, hogy kb. Belgium, Csehország és Ausztria összesített éves CO2 kibocsátásával egyenértékű a kb. 4 millió ha -on korábban égett erdőtűz által kibocsátott CO2 mennyiség.

gacsat likes this.
  2. boki

boki Well-Known Member

3. jani22

jani22 Well-Known Member

Ezzel kezdem: :)

Az F-22 is szennyez! :D

fishbed and gacsat like this.
  4. jani22

jani22 Well-Known Member

Mivel nincs amcsis. :)

fishbed likes this.
  5. jani22

jani22 Well-Known Member

Ez is érdekes, fonódnak a szálak:

fishbed and gacsat like this.
  6. svajcibeka

svajcibeka Well-Known Member

Bocsi de Te hülye vagy ?Az összes F- akárhányas alpesi ózont pukikázik néha napján a levegöbe.A kerót meg a lóvét meg egyenesen termeli(vkinek).

KoviUbi, vilmoci and jani22 like this.
  7. svajcibeka

svajcibeka Well-Known Member

Ironia volt,semmi személyes.

8. jani22

jani22 Well-Known Member

Részemről is irónia volt, a levegő daráló miatt is. - Mert messze is ment, meg effélék. :D

Meg ott is kell az eszkimó pilótáknak rep óra. Jól megvannak együtt. :D

svajcibeka likes this.
  9. jani22

jani22 Well-Known Member

fishbed and Nemerson like this.
  10. boki

boki Well-Known Member

@wolfram

"Mivel a Roszatom is érintett, ezért vagy a Burevesztnyik (SSC-X-9) volt, vagy egy olyan nukleáris, vagy részben nukleáris meghajtású rakéta/robotrepülő, amiről eddig még nem hallottunk. Más lehetőség nem nagyon van, mert nem lehetnek annyira hülyék az oroszok, hogy egy ilyen teszten RTG-t, vagy igazi nuki robbanófejet pakoljanak egy tisztán kémiai meghajtású hordozóeszközre."

Mivel a biztpolba nem tudok írni így itt válaszolok.

Sokan a Burovesztnyikre tippelnek, de nem az volt.
    1. Burovesztnyik szilárd halmazállapotú üzemanyogot használ.A hírekben meg folyékony üzemanyagú hajtómüről beszéltek.
    2. A tesztet a Nyjonyoksza titkos bázison végezték, amely mindössze 30 km-re található a 185 000 lakosú Szeverodvinszk városától. Nem hülyék az oroszok, hogy nukleáris hajtómüvet teszteljenek egy nagyváros közelében. A teszteket eddig az Északi sarkon található Novaja Zemlán végezték.

Ami nyílt forrásból ismert:

Egy új energia(hajtómü) forrással probálkoztak. A hajtómü folyékony üzemanyag rendszerébe radioizotóp anyagot használtak. Ez egy rendkívül speciális energiaforrás. Az erőforrás sajátossága, hogy a láncreakció helyett, mint például a nukleáris reaktorokban, a radioaktív tüzelőanyag hevítéskor teljesen lebomlik és nem jelent semmilyen sugárterhelést.

Szerintem a Cirkon hiperszónikus rakéta(ahogy fentebb írtam) szárazföldi telepítésü változatának - új technológián alapuló rakétahajtómüt tesztelték.

blitzkrieg, fishbed, fip7 and 4 others like this.
  11. wolfram

wolfram Well-Known Member

"Sokan a Burovesztnyikre tippelnek, de nem az volt.
    1. Burovesztnyik szilárd halmazállapotú üzemanyogot használ.A hírekben meg folyékony üzemanyagú hajtómüről beszéltek."

Igen, ez nekem is feltűnt. Viszont, nagy a ködösítés, vagyis valamiért nem nagyon akarják elmondani, hogy pontosan milyen eszköz is volt.
    És sajnos a Burevesztnyikről sem tudunk sokat, a hajtóműve is leginkább találgatás, már azon kívül, hogy nukleáris.
    Namármost, a "folyékony üzemanyag" az akár jelentheti azt is, amit pl. gacsat betett a Burevesztnyik topikjába:
    https://forum.htka.hu/threads/9m730-burevesztnyik.1526/page-5#post-506726

"2. A tesztet a Nyjonyoksza titkos bázison végezték, amely mindössze 30 km-re található a 185 000 lakosú Szeverodvinszk városától. Nem hülyék az oroszok, hogy nukleáris hajtómüvet teszteljenek egy nagyváros közelében. A teszteket eddig az Északi sarkon található Novaja Zemlán végezték."

Hát, én is remélem, hogy nem ment el az eszük.

"Egy új energia(hajtómü) forrással probálkoztak. A hajtómü folyékony üzemanyag rendszerébe radioizotóp anyagot használtak. Ez egy rendkívül speciális energiaforrás. Az erőforrás sajátossága, hogy a láncreakció helyett, mint például a nukleáris reaktorokban, a radioaktív tüzelőanyag hevítéskor teljesen lebomlik és nem jelent semmilyen sugárterhelést.
    Szerintem a Cirkon hiperszónikus rakéta(ahogy fentebb írtam) szárazföldi telepítésü változatának - új technológián alapuló rakétahajtómüt tesztelték."

Nos, én sem zártam ki, hogy valami egészen új, eddig számunkra ismeretlen dolgot teszteltek ott.
    Viszont én még életemben nem hallottam olyan radioaktív izotópról, ami hevítés hatására aztán már nem lesz radioaktív. Szerintem ez egy fizikai Nobel-díj lenne minimum.
    Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy nem a meghajtáshoz, hanem valamilyen markernek használtak a teszthez radioaktív izotópot. Ha így van, akkor annak a mennyisége nyilván nagyon kicsi lehetett.

Talán valamikor majd megtudjuk, pontosan mi is volt az.

blitzkrieg likes this.
  12. boki

boki Well-Known Member

Vagy mi már nem tudjuk meg. Orosz VM titkosította a balesettel kapcsolatos minden információt.

fishbed likes this.
  13. boki

boki Well-Known Member

Utolsó simítások és hamarosan elvontatják a Lomonoszov Akadémikust a Csukcs félszigethez, ahol üzembe helyezik.

fishbed, gacsat and wolfram like this.
  14. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Arra remélem fel vannak készülve, hogy a környezetvédő NGO-k 7/24-ben zaklatni fogják ezt az úszó atomerőművet...

15. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Kaptak már ott greenpeace-sek öt évet mert baszogattak egy olajfúrótornyot.

ghostrider, fishbed, papajoe and 6 others like this.
  16. haubagoi

Pedig egyébként nem tudom mi bajuk van a környezetvédőknek az úszó atomerőművel (úszó Csernobilnak hívják már most), hiszen hatalmas ötlet - ha úgy tetszik innováció! (az innováció hiányát szokták számonkérni az oroszoktól, most meg nem tetszik nekik, ha innoválnak) - , hiszen ha balesetet szenved, akkor el lehet vontatni jó messzire, míg egy szárazföldi atomerőművet nem lehet odébbvinni, ha gáz van.

ghostrider, fishbed and antigonosz like this.
  17. nyugger

nyugger Well-Known Member

Várom már mikor fognak nekimenni a sötétzöldek a US Navy hordozóinak vagy tengeralattjáróinak, mert atommeghajtásúak és emiatt szerintük veszélyesek. Jah, hogy ez nem bírt eljutni az agyukig vagy úgy szétkapják őket a tengeren, hogy öröm lesz nézni?

blitzkrieg and fishbed like this.
  18. haubagoi

Azoknak azért nem mennek neki, mert elképzelhetetlennek tartják, hogy egy amerikai hajó elsüllyedjen. Ki merne rálőni egy amerikai hajóra? - gondolják. Üzemi baleset meg elképzelhetetlen, mert az csak Oroszországban lehetséges: ott minden kigyullad, ég, felrobban, elsüllyed stb. - na de Amerikában? Az lehetetlen.
    (Ha meg mégis, akkor azt a média nem hozza le, és kész. Lényeg az imázs.)

ghostrider, nyugger, fishbed and 2 others like this.
  19. wolfram

wolfram Well-Known Member

Hát, talán majd 10-15 év múlva elmondják.
    Mindenesetre, ha történt viszonylag komolyabb kiszóródás, azt pár héten belül érzékelni fogják a bolygószerte elhelyezett detektorok.

20. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Szevasztopoli motorostalálkozó résztvevőkkel világ minden tájáról(diszvendég Putyin és a DNR elnöke Gyenyisz Pushilin)

Ezen oldal megosztása