Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Csodák márpedig nincsenek.Gondolom a célfelderítés és töltés miatt 2 fő a személyzet.
Igen, durva hogy még így is elmegy 1,5 kilométerre és nincs 10 kiló. Valamit tudhatnak ott a Rafaelnél, az LR2 változat pl szűk 13 kilóból 5,5 km-es hatótávval bír.
Vagy csak egyszerüen jobb a minőségCsodák márpedig nincsenek.
Ott valami másból van akkor elvéve, pl. harci rész kisebb, szenzorok egyszerűbbek etc.
Vagy csak egyszerüen jobb a minőség
Persze, de akkor a Hellfire-nél is, meg minden országnál jobb/könnyebb/kisebb/hatékonyabb szenzorokat és rakétahajtóművet, rakétatestet és harci részt tud gyártani Izrael.Vagy csak egyszerüen jobb a minőség
Igen.Viszont a fizikailag jobb minőségű hajtóanyag,a jobb és kisebb elektronika különbbsége összeadódva már %osan mérhető teljesitménybeli különbbséget okoz.Nem a fizika az mindíg fizika.
Ha kisebb az elektronika az drágább, vagyis kevésbé piacképesCsodák márpedig nincsenek.
Ott valami másból van akkor elvéve, pl. harci rész kisebb, szenzorok egyszerűbbek etc.
Ha kisebb az elektronika, akkor az vagy rosszabb teljesítménnyel, vagy ugyan annál a teljesítménynél generációs ugrással/fejlettebb ipari háttérrel jár, tehát sanszosan úgy van ahogy írod, ebben az esetben drágább lesz.Ha kisebb az elektronika az drágább, vagyis kevésbé piacképes
Igen.Viszont a fizikailag jobb minőségű hajtóanyag,a jobb és kisebb elektronika különbbsége összeadódva már %osan mérhető teljesitménybeli különbbséget okoz.
Lézeres vezetősugaras,vagy rádos vezetősugaras irányitásuak.Akárcsak a 80as évekbeli Tow upgrade MAPATS/Ingwe.Amit a Spike család leváltott.Nem tüzelj és felejtsd el rendszerüek.Hermes az első hálozatos hadviselésre alkalmas rakétájuk.Jók az orosz ATGMek,de technikailag igenis elmaradnak a Spike családtol (is)Miről beszélünk?Az orosz ATGM-ek a világ egyik legjobbjai nincs elektronikai fejlettség terén különbség.
A Fire and Forget elv nem harcászati paraméter igazán, kényelmi szempont. Egy jól képzett személyzet radaros vezetősugaras harceszközzel lehet annyira hatásos, mint egy FF lézeres eszköz, sőt az utóbbit valószínűleg a jelen harcterén elterjed top harckocsi védelmi rendszerek nagyobb eséllyel zavarnák meg.Lézeres vezetősugaras,vagy rádos vezetősugaras irányitásuak.Akárcsak a 80as évekbeli Tow upgrade MAPATS/Ingwe.Amit a Spike család leváltott.Nem tüzelj és felejtsd el rendszerüek.Hermes az első hálozatos hadviselésre alkalmas rakétájuk.Jók az orosz ATGMek,de technikailag igenis elmaradnak a Spike családtol (is)
Ilyen kis távolságon (6-10 km) nem sok előnnyep jár a fire and forget.
Lézeres vezetősugaras,vagy rádos vezetősugaras irányitásuak.Akárcsak a 80as évekbeli Tow upgrade MAPATS/Ingwe.Amit a Spike család leváltott.Nem tüzelj és felejtsd el rendszerüek.Hermes az első hálozatos hadviselésre alkalmas rakétájuk.Jók az orosz ATGMek,de technikailag igenis elmaradnak a Spike családtol (is)
Ezen a megjegyzésen biztosan jót röhögnek azok, akikre visszalőhetnek. Nem mindegy, hogy akár fél percig ott maradsz mozdulatlanul, vagy csak kikandikálsz, célzol, tüzelsz és lelépsz.A Fire and Forget elv nem harcászati paraméter igazán, kényelmi szempont. Egy jól képzett személyzet radaros vezetősugaras harceszközzel lehet annyira hatásos, mint egy FF lézeres eszköz, sőt az utóbbit valószínűleg a jelen harcterén elterjed top harckocsi védelmi rendszerek nagyobb eséllyel zavarnák meg.
Ettől függetlenül ez sem önmagában döntő faktor, igen sokat számít még a harci rész hatékonysága, a rakéta sebessége etc.
A Spike kiváló fegyverrendszer család, de én nem nézném le ezen a területen SEM a volt SZU/mostani Orosz fejlesztéseket sem.
Nagyon nem értek egyet. Konkrétan eleve ez F&F teszi lehetővé részben az ekkora HMZ-t...Ilyen kis távolságon (6-10 km) nem sok előnnyep jár a fire and forget.
Ez az egyik fele.A legnagyobb előny. Ha egy intenzív harcérintkezésben akár 10-15 mp-ig a célon kell tartani az irányzóvonalat, nagyon esélyes, hogy nem éled túl. Az indítás után azért észre lehet venni a helyet, ahonnan indították, hiszen állandó a felderítés, figyelés. A támogató fegyverek lövedékei pedig hamarabb odaérnek, míg a rakéta célba talál. De megy az aknavető ellentűz is.
Ne a Szíriában keletkezett videókat vedd alapul, hiszen a sikertelen indításokról, esetleg a válaszcsapásokról nem is nagyon lehet fenn semmi.
Intenzív harcérintkezésben mindenki hullik ám, és örül hogy luk van a seggén, illetve nem egy atgm repked egy időben, s azt az aknavetőt is belőhetik, egyéb támogató fegyvereket is támadhatják amiről fentebb írtál. S még is érkeztünk a valósághoz: rendszerek harcolnak rendszerek ellen komplex módon, amelyben a műszaki faktorok mellett megjelenik a morál, a számosság, a logisztika etc.A legnagyobb előny. Ha egy intenzív harcérintkezésben akár 10-15 mp-ig a célon kell tartani az irányzóvonalat, nagyon esélyes, hogy nem éled túl. Az indítás után azért észre lehet venni a helyet, ahonnan indították, hiszen állandó a felderítés, figyelés. A támogató fegyverek lövedékei pedig hamarabb odaérnek, míg a rakéta célba talál. De megy az aknavető ellentűz is.
Ne a Szíriában keletkezett videókat vedd alapul, hiszen a sikertelen indításokról, esetleg a válaszcsapásokról nem is nagyon lehet fenn semmi.
Igazad van! Ezért nem egészséges hosszú ideig egy helyen tartózkodni.Intenzív harcérintkezésben mindenki hullik ám, és örül hogy luk van a seggén, illetve nem egy atgm repked egy időben, s azt az aknavetőt is belőhetik, egyéb támogató fegyvereket is támadhatják amiről fentebb írtál. S még is érkeztünk a valósághoz: rendszerek harcolnak rendszerek ellen komplex módon, amelyben a műszaki faktorok mellett megjelenik a morál, a számosság, a logisztika etc.
Melyik kettőre gondolsz? Az Ataka a másik a Vikhr? A csúcssebességet kérlek ne kezeld átlagsebességnek...A két legelterjedtebb jelenlegi Rus heli fedélzeti ATGM jellemzően 600 és 550 m/s el, bőven hangsebesség felett repül. Nem kell velük fél percig céltáblát játszani.
A Kornet sem lassú, közel hangsebesség környéki eszköz, s egy szárazföldi indítót azért elég jól el lehet rejteni álcázással. Nem kell vele hosszabb ideig egy helyben maradni, mint azzal az aknavetővel/egyéb támogató eszközzel amivel választ lehet rá adni. Hozzáteszem a mozdulatlanul töltött idő nem kevés részét nem az a pár másodperc teszi ki, amíg konkrétan tüzet vezetsz, hanem az amíg felállítod a rendszert, és várod a pillanatot hogy lőhessél. Az is mozdulatlanul töltött idő a F&F fegyvernek is, és komplex környezetben az esély bőven meg van arra is, hogy már tűzkiváltás előtt felderítenek, ha FF eszközzel vagy megtelepülve, ha nem.