Puma IFV / SPz (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 140
113
Más is van ebben nem csak 1db PUMA 30 még egy harckocsiért is irréálisan sok.
A linkelt hír szerint ennyibe kerül 1 darab Puma. Nincsen más a csomagban.

Meg 40 első sorozatbeli példányt mai szintre hoznak 500 millióért, a következő 154-et 1004 millióért fejlesztik, erre jön 143 Puma harckésszé tétele 770 millióért. Vagy mi, már teljesen belezavarodtam ebbe a PUMA dologba, de hihetetlen amit a németek csinálnak ebben a projektben.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 019
113
A linkelt hír szerint ennyibe kerül 1 darab Puma. Nincsen más a csomagban.

Meg 40 első sorozatbeli példányt mai szintre hoznak 500 millióért, a következő 154-et 1004 millióért fejlesztik, erre jön 143 Puma harckésszé tétele 770 millióért. Vagy mi, már teljesen belezavarodtam ebbe a PUMA dologba, de hihetetlen amit a németek csinálnak ebben a projektben.
Ha jól számolom, akkor ez ~2,3 milliárd. Nem tudni, mennyi idő alatt teljesíti a gyártó (a KMW&RM közös gyermeke). Ergo ez a német büdzséhez képest ménnek a nemzőszerve. Viszont pumpálnak egy kis zsét a hadiiparba/a gyártóba, hátha elkezd kicsit felpörögni.

Kieg.: A német GDP 2022-ben 3.867,05 milliárd EUR volt. Ennek a 2%-a 77,341 milliárd.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 035
113
A linkelt hír szerint ennyibe kerül 1 darab Puma. Nincsen más a csomagban.

Meg 40 első sorozatbeli példányt mai szintre hoznak 500 millióért, a következő 154-et 1004 millióért fejlesztik, erre jön 143 Puma harckésszé tétele 770 millióért. Vagy mi, már teljesen belezavarodtam ebbe a PUMA dologba, de hihetetlen amit a németek csinálnak ebben a projektben.
Én tudni vélem a PUMA kreténkedés okát, de ez szigorúan konteó, az én agyam szüleménye! Az RM és KMW összeveszett mire az RM kifejlesztett egy IFV-t (Lynx) saját kontóra nulla megrendelővel. Valakinek eszébe jutott az RM-nél, hogy ez így lehet óriási pénzügyi bukta is, szóval keresletet kell teremteni és az amúgy totálisan balfasz BW és úgy általában a német közvélemény pont kapóra jött nekik, így elkezdték szabotálni a PUMA programot abban bízva, hogy az elképesztően gazdag BW majd kidobj a PUMA-t és megveszi a Lynxet helyette. Csak nem jött be a számításuk, mert a totálisan lakalmatlan vénasszonyt egy kompetensebb (azért vagyok biztos benne, hogy kompetensebb, mert annál a félhülye nőnél még egy hangyának is több esze van) ember váltotta aki az asztalra csapott és közölte, hogy vagy rendbeteszitek a PUMA-t vagy vagy mehettek a levesbe és egy fillért se kaptok. Ami pedig az árakat illeti, szerintem ezekben az összegekben végre valahára benne van a logisztikai támogatás is, azaz nem fog állni egy gép sem azért, mert a BW elfelejtett alkatrészt venni a járművekhez. No meg foghat vastagona ceruzájuk, hisz a BW gazdag simán kifizetnek olyan összegeket amiről mások csak álmodni mernek. Ne felejtsd el, hogy a BW alig kevesebb pénzből gazdálkodik mint az orosz VM, ellenben egy sokkal kisebb szervezet.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 088
27 349
113
Én tudni vélem a PUMA kreténkedés okát, de ez szigorúan konteó, az én agyam szüleménye! Az RM és KMW összeveszett mire az RM kifejlesztett egy IFV-t (Lynx) saját kontóra nulla megrendelővel. Valakinek eszébe jutott az RM-nél, hogy ez így lehet óriási pénzügyi bukta is, szóval keresletet kell teremteni és az amúgy totálisan balfasz BW és úgy általában a német közvélemény pont kapóra jött nekik, így elkezdték szabotálni a PUMA programot abban bízva, hogy az elképesztően gazdag BW majd kidobj a PUMA-t és megveszi a Lynxet helyette. Csak nem jött be a számításuk, mert a totálisan lakalmatlan vénasszonyt egy kompetensebb (azért vagyok biztos benne, hogy kompetensebb, mert annál a félhülye nőnél még egy hangyának is több esze van) ember váltotta aki az asztalra csapott és közölte, hogy vagy rendbeteszitek a PUMA-t vagy vagy mehettek a levesbe és egy fillért se kaptok. Ami pedig az árakat illeti, szerintem ezekben az összegekben végre valahára benne van a logisztikai támogatás is, azaz nem fog állni egy gép sem azért, mert a BW elfelejtett alkatrészt venni a járművekhez. No meg foghat vastagona ceruzájuk, hisz a BW gazdag simán kifizetnek olyan összegeket amiről mások csak álmodni mernek. Ne felejtsd el, hogy a BW alig kevesebb pénzből gazdálkodik mint az orosz VM, ellenben egy sokkal kisebb szervezet.
És ezt a KMW csendben végignézi ?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 372
55 013
113
Ne felejtsd el, hogy a BW alig kevesebb pénzből gazdálkodik mint az orosz VM, ellenben egy sokkal kisebb szervezet.

És ez mit mond el róluk? :rolleyes:
Ugyan annyi pénzből ilyen keveset elérni, szerintem elég nagy szégyen.
De mindegy, náluk a drágán szart a divat. Elég csak megnézni a régebbi, akkor még nyílvános hadrafoghatósági adatokat.
 
  • Vicces
Reactions: mindenen kívül

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 035
113
És ez mit mond el róluk? :rolleyes:
Ugyan annyi pénzből ilyen keveset elérni, szerintem elég nagy szégyen.
De mindegy, náluk a drágán szart a divat. Elég csak megnézni a régebbi, akkor még nyílvános hadrafoghatósági adatokat.
Azt mondja el róluk, hogy egy modern haderőt üzemeltetnek nem egy elavultat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 035
113
Isten lássa lelkemet de jó szarul
Igen nem jól üzemeltetik, de attól még fényévekkel modernebb mint az orosz hadsereg amit még szarabbul üzemeltetnek. A németeknél nem lopták el 2 gyár árát ami miatt nem tudták elkezdeni a modern technika gyártását.
 
  • Vicces
Reactions: L.O.B and fip7

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 035
113
Jah, mert el se kellet lopni anélkül sem tudják elkezdeni...
Mintahogy a világon mindenhol úgy a németeknél sem fog semelyik hadiipari szereplő feleslegesen kapacitásokat fenntartani. Nem állítom, hogy szentek a német (vagy bármelyik nyugati) hadiipari cégek, de azért annyira elvakultak se legyünk, hogy felrójuk nekik azt, hogy megrendelés hiányában nem tartottak fenn gyártókapacitást csak azért, hogyha egyszer valamikor kell, akkor legyen.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 280
120 090
113
Mintahogy a világon mindenhol úgy a németeknél sem fog semelyik hadiipari szereplő feleslegesen kapacitásokat fenntartani. Nem állítom, hogy szentek a német (vagy bármelyik nyugati) hadiipari cégek, de azért annyira elvakultak se legyünk, hogy felrójuk nekik azt, hogy megrendelés hiányában nem tartottak fenn gyártókapacitást csak azért, hogyha egyszer valamikor kell, akkor legyen.
Én a 40x-esen túlárazott szarokat róvom fel nekik amik szeretnek nem működni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 280
120 090
113
de azért annyira elvakultak se legyünk, hogy felrójuk nekik azt, hogy megrendelés hiányában nem tartottak fenn gyártókapacitást csak azért, hogyha egyszer valamikor kell, akkor legyen.
amúgy kurva sok állami támogatást zsebelnek ám be pont ezért. (Még itthon is van egy csomó cég ami pénzt kap azért hogy hadiállapotban aktiválható plusz kapacitása legyen)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 372
55 013
113
Az oda nem illő tényekkel való érvelés a demagógia egyik legjellemzőbb tulajdonsága.

Magyarán tény, hogy:
1. Nagyon sok pénzt fordítanak a német haderőre.
2. Az ország méretéhez képest kicsi.
3. De legalább nem működik.
Pl.:


Akkor most minek is kellene tapsolni? o_O

Te hasonlítottad őket össze az oroszokkal, akik ennyi pénzből sokkal több mindent vesznek és üzemeltetnek.
Plusz megvívnak egy háborút.
De ne is az oroszokhoz mérjük őket. Hasonló pénzekből más haderők sokkal többet és jobban megcsinálnak.
Szóval a németeknek inkább szégyenkezni valója van, szerintem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 035
113
Én a 40x-esen túlárazott szarokat róvom fel nekik amik szeretnek nem működni.
Ha a tervezőasztalról vásárolunk, akkor az bizony nem lesz problémamentes. A túlárazás meg olyan dolog, hogy a kapitalizmusban semmi nem annyiba kerül amennyit ér, hanem amennyit adnak érte.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 035
113
amúgy kurva sok állami támogatást zsebelnek ám be pont ezért. (Még itthon is van egy csomó cég ami pénzt kap azért hogy hadiállapotban aktiválható plusz kapacitása legyen)
És amennyire tudom a hírekből, el is kezdték az euróapi hadiipari szereplők a kapacitások bővítését. Jelenleg a lőszergyártás ami prioritást élvev (a sajtóban megjelent hírek alapján), de azért még ez a viszonylag egyszerű dolog sem megy egyik napról a másikra, ha más nem azért mert nem nagyon lett több munkavállaló aki tudna dolgozni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 372
55 013
113
A a tervezőasztalról vásárolunk, akkor az bizony nem lesz problémamentes. A túlárazás meg olyan dolog, hogy a kapitalizmusban semmi nem annyiba kerül amennyit ér, hanem amennyit adnak érte.

Jah, csak amikor szóvá teszem, és nem utólag, hanem előre, akkor megy az "anyázás" a részetekről ;)
Itt ez a fő probléma. Aztán meg jön a rossz duma, hogy "kapitalizmus".
Nem baszki, korrupció! Ezt a szót kerested.;)
És nem csak nálunk, az egész BW is ettől szenved! (csak ezt magyarként leszarom)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 035
113
Jah, csak amikor szóvá teszem, és nem utólag, hanem előre, akkor megy az "anyázás" a részetekről ;)
Itt ez a fő probléma. Aztán meg jön a rossz duma, hogy "kapitalizmus".
Nem baszki, korrupció! Ezt a szót kerested.;)
És nem csak nálunk, az egész BW is ettől szenved! (csak ezt magyarként leszarom)
Mutasd meg, hogy mikor anyáztam én azért, ha valaki pl a Lynx-el kapcsolatban kételyeket fogalmazott meg. Pont én vagyok/voltam az aki minden adandó alkalommal felhívtam a Lynx projekt buktatóira a figyelmet.