Puma IFV / SPz (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Mutasd meg, hogy mikor anyáztam én azért, ha valaki pl a Lynx-el kapcsolatban kételyeket fogalmazott meg. Pont én vagyok/voltam az aki minden adandó alkalommal felhívtam a Lynx projekt buktatóira a figyelmet.
A lynx a BW általános problémáihoz képest tökéletes és óramű pontossággal perpetum mobile működik.
A BW-ben egyetlen tényleg jó dolog van az személyügyi rendszere, illetve a kiképzési rendszerük egy része.
A többit inkább ne is emlegessük.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Magyarán tény, hogy:
1. Nagyon sok pénzt fordítanak a német haderőre.
2. Az ország méretéhez képest kicsi.
3. De legalább nem működik.
Pl.:


Akkor most minek is kellene tapsolni? o_O

Te hasonlítottad őket össze az oroszokkal, akik ennyi pénzből sokkal több mindent vesznek és üzemeltetnek.
Plusz megvívnak egy háborút.
De ne is az oroszokhoz mérjük őket. Hasonló pénzekből más haderők sokkal többet és jobban megcsinálnak.
Szóval a németeknek inkább szégyenkezni valója van, szerintem.
Nem az ország méretéhez, gazdaságához vagy népességéhez mérten kell vizsgálni a haderőket, hanem az ország céljaihoz képest. A németek a vh óta nem voltak képesek szembenézni önmagukkal ezért a BW 80 éve egy f@aszerdőben szaladgál tátott szájjal. Mit jelent ez? Azt, hogy a németek egy szükséges rosszként tekintenek a haderőre ami meg is látszik azon, hogy milyen gazdája a német állam a BW-nek (elég szar). Ellenben a németek nem is nagyon akarnak semmi olyasmit ami nagyobb haderőt indokolna és ezt nyugodtan tehetik, mert gyakorlatilag 0% annak az esélye, hogy bármelyik szomszédjuk rájuk támadjon, ők meg a kutyát nem akrják megtámadni magukban. Összességében Németországnak semmi célja nincs a BW-vel, csak azért tartják, mert kell.

Az, hogy az orosz haderőnek nagyobb a gépparkja meg az állománya és úgy általában az egész haderő nagyjából hasonló (igazából több, de nem lényegesen több) pénzből, az azért lehet, mert az orosz haderő jóval elavultabb mint a német. Nem kell messzire menni, elég csak megnézni a napokban a gyártósorról legördült BMP-3-asokat. Gyakorlatilag ugyanazt a 80-as években is már elavultnak számító technológiai színvonalat képviselik mint amikor rendszerbe állították őket 30+ éve. Ha a BW PUMA helyett Marder 1A2-ket vásárolna (ami kb egyidős a BMP-3-al), akkor nem 50db-ot vennének 1,5 milliárd EUR-ért, hanem 200-at. No de látja ám az orosz haderő is, hogy valami nem fasza, nem véletlen fejlesztettek lóhalálában GLONASS vezérlésű siklóbombát ami amúgy marha drága és ha már BMP-3, az is felmerült az oroszokban, hogy inkább újrakezdik a BMP-2 sorozatgyártását annyir ótvarul szerepel a BMP-3.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
A lynx a BW általános problémáihoz képest tökéletes és óramű pontossággal perpetum mobile működik.
A BW-ben egyetlen tényleg jó dolog van az személyügyi rendszere, illetve a kiképzési rendszerük egy része.
A többit inkább ne is emlegessük.
Ezzel nem vitatkozom, de lássuk be, egyelőre a Lynx program csúszik és nem is keveset. Még akkor is előrébb lennénk, ha PUMA-t vettünk volna (a legújabb verziót), ha meg CV9035 Mk IV-et vagy V-öt akkor meg... azt kár is megemlíteni.
 
K

kamm

Guest
Ezzel nem vitatkozom, de lássuk be, egyelőre a Lynx program csúszik és nem is keveset. Még akkor is előrébb lennénk, ha PUMA-t vettünk volna (a legújabb verziót),
Dehogy lennenk, pont ez egyertelmu, hogy "tatott szajjal szaladgalnal most a faszerdoben", hogy klasszikusokat idezzek, ha a Pumat rendeltek volna.

ha meg CV9035 Mk IV-et vagy V-öt akkor meg... azt kár is megemlíteni.
Kar bezony, mert a MkIV 2018 korul lett egyaltalan keszen, meg hatrebb tartott, mint a Lynx. Gyartasban elorebb jarhatna, de azzal nem jott volna 2-3 gyar stb.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 745
26 199
113

Holnap, szerdán tárgyalja a Bundestag költségvetési bizottsága és védelmi bizottsága a Puma gyalogsági harcjárművek 2. tételének gyártásáról és szállításáról szóló keretszerződés megkötésére vonatkozó 25 milliós számlát. Ingo Gädechens, a CDU parlamenti képviselője és a költségvetési bizottság tagja sajtóközleménye szerint azonban csak 50 páncélozott szállítójárműre kell költségvetési forrást elfogadni, a keretmegállapodás viszont ennél nagyobb számra vonatkozik. Nyilvánvaló tehát, hogy a 2. adag Puma kezdetben jelentősen alacsonyabb lesz a tervezeokon.ttnél, és nem lesz elegendő a német szárazföldi erők teljes felszereléséhez - a hadsereg a közelmúltban 111 további Puma gyalogsági harcjárművet igényelt különböző pont
 
  • Hűha
Reactions: fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 444
113
Holy... :hadonaszos: €75M per Puma. :eek: :eek: :eek:

Avagy minden loszer benne van a kovetkezo 10 evre???
30!
De szerintem itt valami félreértés van! Valami csomag ára lesz ez az összeg.
Furcsa ez a cikk bevezető magyarra fordítózva.
Angolul valami ilyesmi lesz:
Tomorrow, Wednesday, both the budget committee and the defense committee of the Bundestag are to discuss the 25 million bill for the conclusion of a framework contract for the manufacture and delivery of the 2nd batch of Puma infantry fighting vehicles. According to a press release by the CDU MP and member of the budget committee Ingo Gädechens, however, only budget funds for 50 armored personnel carriers are to be approved, while the framework agreement covers a larger number. It is therefore clear that the 2nd batch of Pumas will initially be significantly lower than planned and will not be sufficient to fully equip the German land forces - the army has recently requested 111 additional Puma infantry fighting vehicles at various points.
Nekem az a sanda gyanúm, hogy itt valahogy összekeveredett a framework szerződés, a 111 darab gépről, valamint az 50-nek az ára.
A 13,5M eur egy sokkal hihetőbb adat lenne, amennyiben a 1,5Mrd, az 111 gépre oszlana...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
K

kamm

Guest
30!
De szerintem itt valami félreértés van! Valami csomag ára lesz ez az összeg.
Furcsa ez a cikk bevezető magyarra fordítózva.
Angolul valami ilyesmi lesz:

Nekem az a sanda gyanúm, hogy itt valahogy összekeveredett a framework szerződés, a 111 darab gépről, valamint az 50-nek az ára.
A 13,5M eur egy sokkal hihetőbb adat lenne, amennyiben a 1,5Mrd, az 111 gépre oszlana...
?
Nalam az egesz cikk angolul van - lasd az 'en' reszt a linkben (mil.in.ua/en/news/germany-to-purchase-50-puma-ifvs-for-e1-5-billion), ez az eleje:


Germany to purchase 50 Puma IFVs for €1.5 billion

Armor Germany IFV
The German government will purchase 50 Puma infantry fighting vehicles from the German defense consortium of Rheinmetall and Krauss-Maffei Wegmann.

The Federal Ministry of Defense of Germany announced the news on its social media.

Defense Minister Boris Pistorius confirmed that the budget committee in the lower house of parliament gave permission for the defense contract.


The potential contract involves the purchase of 50 Puma infantry fighting vehicles and support equipment worth €1.5 billion ($1.7 billion). The agreement will be financed from a special defense fund in the amount of €100 billion.

According to Marcus Faber, a defense representative from the German Free Democratic Party, the first batch of Puma, manufactured jointly by Rheinmetall and Krauss-Maffei Wegmann, is expected to be received as early as 2024.


Itt az eredeti nemet tweet, amibol irtak:

Der #Haushaltsausschuss hat der Beschaffung von 50 Schützenpanzern #Puma zugestimmt. Das Waffensystem löst den mehr als 50 Jahre alten Schützenpanzer #Marder ab. Verteidigungsminister Pistorius begrüßt die Entscheidung

Ha jol ertem, akkor a ktgvetesi/budgeting bizottsag (haushaltsausschuss?) elfogadta az 50 Puma beszerzeset, amelyek 50 eves Mardereket valtanak le.
Maga Pistorius jelentette be, video is van rola a tweet alatt, emliti a Marderek lepesenkenti ("Schritt fur Schritt") cserejet:


Abban viszont igazad van, hogy sehol nincs nyoma az ukran oldal altal idezett osszegnek. :oops:o_O
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 444
113
?
Nalam az egesz cikk angolul van - lasd az 'en' reszt a linkben (mil.in.ua/en/news/germany-to-purchase-50-puma-ifvs-for-e1-5-billion), ez az eleje:


Germany to purchase 50 Puma IFVs for €1.5 billion

Armor Germany IFV
The German government will purchase 50 Puma infantry fighting vehicles from the German defense consortium of Rheinmetall and Krauss-Maffei Wegmann.

The Federal Ministry of Defense of Germany announced the news on its social media.

Defense Minister Boris Pistorius confirmed that the budget committee in the lower house of parliament gave permission for the defense contract.


The potential contract involves the purchase of 50 Puma infantry fighting vehicles and support equipment worth €1.5 billion ($1.7 billion). The agreement will be financed from a special defense fund in the amount of €100 billion.

According to Marcus Faber, a defense representative from the German Free Democratic Party, the first batch of Puma, manufactured jointly by Rheinmetall and Krauss-Maffei Wegmann, is expected to be received as early as 2024.


Itt az eredeti nemet tweet, amibol irtak:

Der #Haushaltsausschuss hat der Beschaffung von 50 Schützenpanzern #Puma zugestimmt. Das Waffensystem löst den mehr als 50 Jahre alten Schützenpanzer #Marder ab. Verteidigungsminister Pistorius begrüßt die Entscheidung

Ha jol ertem, akkor a ktgvetesi/budgeting bizottsag (haushaltsausschuss?) elfogadta az 50 Puma beszerzeset, amelyek 50 eves Mardereket valtanak le.
Maga Pistorius jelentette be, video is van rola a tweet alatt, emliti a Marderek lepesenkenti ("Schritt fur Schritt") cserejet:


Abban viszont igazad van, hogy sehol nincs nyoma az ukran oldal altal idezett osszegnek. :oops:o_O
Én a @Bálint által berakott német cikkre utaltam. (s&t)
Még simán lehetnek is részigazságok, de bármi ami 15-18M-nál többre hozza ki a PUMA-t. Az szerintem festi magát.
 
K

kamm

Guest
Én a @Bálint által berakott német cikkre utaltam. (s&t)
Még simán lehetnek is részigazságok, de bármi ami 15-18M-nál többre hozza ki a PUMA-t. Az szerintem festi magát.
De abban meg €25M szerepel, az meg semmire nem eleg:

über die 25-Mio-Vorlage zum Abschluss eines Rahmenvertrages über die Herstellung und Lieferung von Schützenpanzern Puma des 2. Loses beraten.

Ez az osszeg "zum abschluss" - a befejezesre, lezarasra a "Rahmenvertrages über die Herstellung und Lieferung" ami szo szerint kerestszerzodes gyartasra es szalitasra (Puma 2. batch etc.) Azaz fingunk nincs az osszegrol valojaban... honnan szedtek az ukranok vajon?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 745
26 199
113
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
Visont ebből és a Leopard vásárlásból is látszik, hogy végre el tudja költeni a BW a 100 milliárdot amit kapott (eddig ugyíe az volt a legnagyobb baj, hogy pénz volt, csak nem tudták mire elkölteni).
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7