R-77 / AA-12 Adder (Vympel,Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 617
79 828
113
Nem hiszem,hogy először exportra fejlesztettek és csak utána maguknak.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 768
17 868
113
ez a vita a szememben pont olyan, mint amikor a lakótelepen vitatkoztak a HMCS-k (helyi menő csávó), hogy miért jobb az akkor már 20 éves Golf I, mint egy új Suzuki Swift...

Az, hogy csak 20 éves Golf I-re van keret, hát ez van. Attól, hogy teszel bele egy sportkormányt, még nem lesz sportautó. Oda kell egy-két dolog még pluszban.

El kell fogadni, hogy az usánka előrébb van - mondom ezt úgy, hogy a mind a 3 gépemen egy-egy Szuhoj a háttérkép...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Magam részéről már szerettem volna lezárni ezt. Írtam egy egy választ Balázsnak, és Mack-nek is, majd kitöröltem, nem akarok személyeskedni. TÉNYLEG finoman, és szépen arra kérlek titeket, hagyjuk ezt a témát. NEM szeretnék több BMS 4.33-ban történ indítási tesztet látni 5k 10k 15k lábról, akármilyen "titkos orosz forrás" által kapott adatokból látni. Köszönöm, DE NEM ÉRDEKEL! Ennyi a lényeg, dióhéjban, vállalható stílusban. Mac felé a lényeg, és tényleg ide is lezárom: hogy ki bugris légierő a világban, meg ki nem, azt én megint nem googlival, látható fényképek alapján ítélem meg, ellenben az engem elgondolkoztat, hogy ki vásárol kitől. Köszönöm feléd is Mac, jót vitatkoztunk, némely részét élveztem, némelyen értetlenül bambultam magam elé, jó volt, de elég volt. Másban, nagyon szívesen továbbra is, ebből nekem elég volt. NE próbáljatok meggyőzni a saját igazatokról, mert nem fog menni. Még egyszer köszönöm a megértést :D!!!
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="zsolti">Ez az egész vita már kb. 323423 poszt óta értelmetlen. Szerinted nagy szarba kerülnek, szerintem nem ez dönt. Molni szerint kukába való, Laiki szerint nem feltétlenül, sőt előnyei is vannak. Én engedelmetekkel maradnék továbbra is abban a "tévhitemben" hogy mivel másnak akár el is adnak aktív fejes rakétát, ha nincs nekik, annak oka van. Ez az én véleményem, elfogadom a tiéteket.

Ok, hogy nem hiszel molninak, meg nekem, de miért nem hiszel a saját szemednek? Kérlek googlizd körbe az élvonalbeli légierőket és nézd meg, hogy ki NEM használ aktív radaros rakétákat?</blockquote>



Annyira tendencia a passziv radaros iranyitasrol az aktivra valo atteres vagy kombinalas hogy mar nem csak a legiharc de mar a legvedelmi raktaknal is feltunt egy uj generacio amely ezzel a kepesseggel rendelkezik lasd

ESSM BLCK II
SM-6

Sot a Patriotnak is keszul egy uj nagy hatotavolsagu valtozata amelyben szinten kombo iranyitas lesz.


Persze van ahol ez nem tendencia de nem azert mert nem akarjak hanem mert nem tudjak olyan minosegben terjedelemben sulyban megbizhatosagban ami ehez kell.

Nezd meg mi volt a valasz az oroszok reszerol a SZU-24 gepuk lelovesere. Feltettek a hideghaborus szokeveny R-27 et. Ez a valasz a fenyegetesrre. Ez a MAXIMUM amit tudnak jelenleg.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 835
113
Azért számomra érdekes az, hogy elég sok ország orosz Szu-30/35-öt vesz, miközben az orosz rakéták pár fórumtárs szerint max nehezéknek jók...
Gondolom ez a sok hülye (<i>India, Kínai, Indonézia, Algéria stb...</i>) mind műrepülni veszik őket. Vagy az ellenség számára célgépnek.

De amit most eljátszottunk a rakétákkal azt eljátszottuk a csapásmérő fegyverzet terén is anno <i>(Nincs rendszerben, nem létezi, csak proto vagy makett szinten bla bla bla....</i>) aztán az oroszok mégis képesek voltak Szíriában bevetni precíziós fegyvereket.
Bombát, rakétát, robotrepülőgépet, gyakorlatilag mindent.
És persze mind ezt a mágikus célmegjelölő konténer nélkül.... ami persze előny ha van, de úgy látszik mégsem létszükséglet :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Hozzátenném fip7, hogy szerintem egész meggyőzőek sima "buta-bombás" támadásokkal is, az ISIS meg van velük elégedve jelenleg, gyönyörűen hullanak... Mert valóban az ami látható(az igazságot nem tudom, én is csak annyit tudok, mint más, a sok kis videót látom, ami elérhető mindenkinek)az azért azt sugallja, hogy a támadások jó nagy részét bizony a még letárolt SZU hagyaték buta bombákkal követik el. Az ISIS meg egyébb terror szervezetek meg így is egyre elhalóbb hangon rikoltoznak hogy allahuakbár... Talán ebben megint kijön egyébként, hogy bár nem egy napon említhető az az összeg, ami pl. az USA, vagy egyéb nyugati hatalmak, és az a mennyiségű pénz, ami az Oroszok rendelkezésére áll, de szerintem inkább dobjanak le 4x500kg buta-bombát egy Toyotára szerelt gépágyúra, még ha 3 mellé is megy, mint egy méreg drága siklóbombát, akármilyen lézeres vagy gps-es irányzékkal, ami teli találattal semmisíti meg a célját, 20x annyiért. Le lehet itt írni a hatékonyság alapján, a találati százalékok alapján, hogy ki mennyire fasza, meg fejlett, de jelenleg úgy látom, láttam eddig, hogy az USA mutatott be olyan videót, saját légitámadásának beállítva, ISIS Petrol kapacitás rombolása közben, amit az Oroszok csináltak, s nem az Orosz légierő kérkedett más tollával. Amikor meg kell, vagy csak le akarják tesztelni, akkor meg előugrik itt is mindenféle precíziós eszköz, robotrepülőgép.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
"Azért számomra érdekes az, hogy elég sok ország orosz Szu-30/35-öt vesz, miközben az orosz rakéták pár fórumtárs szerint max nehezéknek jók...
Gondolom ez a sok hülye (India, Kínai, Indonézia, Algéria stb...) mind műrepülni veszik őket. Vagy az ellenség számára célgépnek. "

Jo marketingel a szart is eladod es ez oldalfuggetlen. Ha meghallgatsz egy orosz kereskedot akkor biztos leszel benne hogy a legtutibb legutosebb technikajuk nekik van es az F-22 ok csak ugy potyognak majd ha szembe kerulnek veluk. Ilyen a marketing. Erre jon ra a mindenhol meglevo zwsebpenz ami az iszlam orszagokban a szegenyebbeknel meg extran szamit lasd Indonezia Malajzia Algeria. Efgyik sem a gazdag iszlam orszagok egyike.
India esete mas ott nalluk a tobblabon allas alapveto es igy a repules tekinteteben az oroszok melett dontottek. Viszont megszoktak mondani oszinten a velemenyuket is lasd hajtomu es fedelzeti elektronika. Szerintem mar azt is belattak hogy a legiharc raktak sot fedelzerti fegyverek teren lepniuk kell. Eloszor tisztan sajat fejlesztesben gondolkodtak de mint a Kaveri Tejas ez sem akart megszuletni. Azota osszeborultak az izraeliekkel sot del afrika es az usa is felkerult a palettara.

Ami teny a fenti velemeny melett hogy az orosz gepek fegyverzet elesben meg nem bizonyitott. Ez meg varat magara. Illetve voltak alkalmak de mindig ki lett magyarazva a kezelok kepzetlensegevel "export verzioval" vagy barmi massal ami miatt "nem er a nevem"

"De amit most eljátszottunk a rakétákkal azt eljátszottuk a csapásmérő fegyverzet terén is anno (Nincs rendszerben, nem létezi, csak proto vagy makett szinten bla bla bla....) aztán az oroszok mégis képesek voltak Szíriában bevetni precíziós fegyvereket.
Bombát, rakétát, robotrepülőgépet, gyakorlatilag mindent.
És persze mind ezt a mágikus célmegjelölő konténer nélkül.... ami persze előny ha van, de úgy látszik mégsem létszükséglet :) "

Erre csak azt tudom mondani hogy jelenleg egy olyan orszag illetve csak szervezetek ellen harcolnak amelyeknek nem hogy legvedelmuk legierejuk nincs de igazabol komolyan szervezett regularis szarazfoldi haderejuk sem.

Ellenuk bizonyitani nem egy nagy erdem. Es lasd az elso alkalom amikor korszeru technika arnyekot vetett az orosz technikara ( Torok F-16 AMRAAM kombo ) azonnal le is esett ugy hogy a celbavett gep nem is erzekelte a dolgot. Nem hogy ellentevekenyseget nem hajtott vegre hanem NEM IS ERZEKELTE.

Most nem "export gep" volt es nem egy alulkepzett arab vezette a gepet. Megis az eredmeny ugyan az lett.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 835
113
zsolti

Ez így van. Én csak jeleztem azt, hogy a néhány fórumtárs által nemlétezőnek/nem rendszeresítettnek titulált fegyverek azok éles harci bevetésre kerültek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Ellenuk bizonyitani nem egy nagy erdem. Es lasd az elso alkalom amikor korszeru technika arnyekot vetett az orosz technikara ( Torok F-16 AMRAAM kombo ) azonnal le is esett ugy hogy a celbavett gep nem is erzekelte a dolgot. Nem hogy ellentevekenyseget nem hajtott vegre hanem NEM IS ERZEKELTE.

Most nem "export gep" volt es nem egy alulkepzett arab vezette a gepet. Megis az eredmeny ugyan az lett.

Tisztában vagy vele hogy Sidewinderrel lőtték le a gépet a hivatalos adatok alapján?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Most nem "export gep" volt es nem egy alulkepzett arab vezette a gepet. Megis az eredmeny ugyan az lett"

Sokszor leírom az orosz technikát de de itt egy 35 éves fost lőttek le amin még jómagam is meglepődtem hogy minek visznek Szíriába.
Ráadásul semmi köze a légiharcászathoz.
De a mi-24 helin is meglepődtem
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 835
113
kalapacs

<i>"Ellenuk bizonyitani nem egy nagy erdem. Es lasd az elso alkalom amikor korszeru technika arnyekot vetett az orosz technikara ( Torok F-16 AMRAAM kombo ) azonnal le is esett ugy hogy a celbavett gep nem is erzekelte a dolgot. Nem hogy ellentevekenyseget nem hajtott vegre hanem NEM IS ERZEKELTE.

Most nem "export gep" volt es nem egy alulkepzett arab vezette a gepet. Megis az eredmeny ugyan az lett."</i>

Most erre mondjam azt, hogy egyszer egy turbános iraki vezette <b>MIG-25 1v.1-ben lelőtt egy F-18C-t? </b>
Tudod, gagyi ósdi orosz gép, gagyi ósdi orosz rakétával az akkori csúcs amerikai vadászgépet amit egy csúcs amcsi pilóta repült...

Szerintem ne fárasszuk egymást hülyeségekkel ;-)
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="kalapacs">

Ellenuk bizonyitani nem egy nagy erdem. Es lasd az elso alkalom amikor korszeru technika arnyekot vetett az orosz technikara ( Torok F-16 AMRAAM kombo ) azonnal le is esett ugy hogy a celbavett gep nem is erzekelte a dolgot. Nem hogy ellentevekenyseget nem hajtott vegre hanem NEM IS ERZEKELTE.

Most nem "export gep" volt es nem egy alulkepzett arab vezette a gepet. Megis az eredmeny ugyan az lett.

Tisztában vagy vele hogy Sidewinderrel lőtték le a gépet a hivatalos adatok alapján?

</blockquote>

Zsolti

Van erre elfogadhato hitelessegu linked ? Mert bar nem zarom ki de igen furcsanak tartanam. A ket gep kozott minimum 7-8 de inkabb 12-17 km volt a tavolsag. A celgep keresztbe tehat nem kozeledo palyan mozgott, a talaat a legnagyobb reflexioju torzskozepresznel tortent es nem a hajtomuvek kornyeken, valamint kiutotte mind a ket hajtomuvet mind pedig az osszes kontroltszervet. A Sidewinderrel loni ilyen tavrol es nem AMRAAM et hasznalni olyan mint ha volna nallad egy AK-47 meg egy GLOCK 17 es te a 100 meterre levo celra megis a GLOCKOT hasznalnad.


Nem zarom ki csak nekem furcsa.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
"Most nem "export gep" volt es nem egy alulkepzett arab vezette a gepet. Megis az eredmeny ugyan az lett"

Sokszor leírom az orosz technikát de de itt egy 35 éves fost lőttek le amin még jómagam is meglepődtem hogy minek visznek Szíriába.
Ráadásul semmi köze a légiharcászathoz.
De a mi-24 helin is meglepődtem

Szíriába az oroszok az ISIS és más ellenzéki fegyveres csoportok ellen mentek harcolni, azok ellen meg úgy tünik, bőven elég az eddig bevetett "régi fos" légi technika. Szó nem volt róla, hogy ezeken kívül megtámadjanak bárki mást, pláne hogy bárki más, akit eddig minimum semlegesnek, kívülállónak gondoltak, öntevékenyen beavatkozik az ellenzéki erők oldalán. Így nyilván teljesen váratlanul érte őket egy olyan támadás, amit azok hajtottak végre ellenük, akik átjártak Irakba és Szíriába kurdokkal "barátkozni", őrájuk eddig mégse lőtt senki, pedig ők nem 17 másodpercre "csúsztak át" a szomszédba. Ha a törökök (az eddigi infók alapján) tényleg negatív magasságkülönbséggel és Sidewinderrel támadtak, akkor Ivánéknak esélyük sem volt rá, hogy elhárítsák. Ezután nyilván ők is sokkal óvatosabbak és gyanakvóbbak lesznek, ha meg Jumurdzsákék megint megpróbálnak szomszédolni, akkor lehet, hogy Ivánék se fognak sokat kérdezősködni. Nem tudni, mi lenne a vége egy ilyen adok-kapoknak, de őszintén nem is nagyon vagyok rá kíváncsi, egyik félnek meg magunknak se kívánok egy ilyen folytatást....
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
"Most nem "export gep" volt es nem egy alulkepzett arab vezette a gepet. Megis az eredmeny ugyan az lett"

Sokszor leírom az orosz technikát de de itt egy 35 éves fost lőttek le amin még jómagam is meglepődtem hogy minek visznek Szíriába.
Ráadásul semmi köze a légiharcászathoz.
De a mi-24 helin is meglepődtem
Roni, az a Mi-24 pont tud olyat, amit más harci helikopter a mai napig nem, ahogy leírtam már, úgy tud ki be desszantolni egy 8 fős kis mélységi felderítő osztagot, hogy azonnal ott van felette a tűztámogatás. Nem rossz kombó ez, s bizony a mai napig ha megnézed, nem tömeges páncélos célpontokat kell lekűzdeni, ha ISIS ellen harcolsz mint Orosz légierő, hanem kis Toyotákat, meg szabadcsapatokat. Ha nagyon gonosz akarok lenni, abban a környezetben, a Mi-24 hasznosabb tud lenni, mint bármilyen Apache, vagy Mi-28-lehetne akár, pontosan azért, mert UB blokkal ami oda kell, elbánik a Mi-24 is úgy, mint a korszerű harci helikopterek, csak tud kis egységeket is szállítani, egy füst alatt. HA tömegesen kéne előre nyomuló harckocsi zászlóalljakat megállítani, nem Mi-24 repkedne ott, vagy nem csak az.

A Szu-24 meg abban amire tervezték, kiváló a mai napig. A bőrönd bizony jó mélyre-messzire, jó alacsonyan, jó gyorsan be tud repülni ellenséges területre, és ott ezt azt lebombázni, ha kell akár atommal is. Erre tervezték, nem légiharcra. Egészen egyszerűen nem arra van...

Komolyan nem értem, hogy ebből a helyzetből, ahol egy F-16 járőrpár tagja, az országok közti határon átlőve, kis távolságból hátulról közelítve, egy olyan légtérben, ahol rendszeresen repülhettek el egymás mellett, az Asszad ellenségeire vadászó Orosz, és a kurdokat támadó Török gépek ezt megelőzően, le tudott lőni egy alacsony támadásra épp rárepülő, gyanútlan csapásmérő Szu-24 gépet, nagyon esélyesen sidewinder rakétával, hogy jutottunk el megint odáig, hogy minden szar ami Orosz...

Persze, az is lehetséges, hogy valóban felszólították TÖRÖK területen, 21x az F-16 osok, majd indítottak rá rakétát, és már Szír területen belül 2-4km el esett le a gép, meg ejtőernyőztek a pilóták úgy, hogy bár 21x felszólíották őket, TÖK MEGLEPŐDTEK, és nem is tudtak semmiről... Most ki néz itt kit hülyének??!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
</blockquote>

Zsolti

Van erre elfogadhato hitelessegu linked ? Mert bar nem zarom ki de igen furcsanak tartanam. A ket gep kozott minimum 7-8 de inkabb 12-17 km volt a tavolsag. A celgep keresztbe tehat nem kozeledo palyan mozgott, a talaat a legnagyobb reflexioju torzskozepresznel tortent es nem a hajtomuvek kornyeken, valamint kiutotte mind a ket hajtomuvet mind pedig az osszes kontroltszervet. A Sidewinderrel loni ilyen tavrol es nem AMRAAM et hasznalni olyan mint ha volna nallad egy AK-47 meg egy GLOCK 17 es te a 100 meterre levo celra megis a GLOCKOT hasznalnad.


Nem zarom ki csak nekem furcsa.</blockquote>

Természetesen NINCS elfogadható hitelességű linkem, mivel mindenki TOTÁL mást állít, aki érintett az ügyben. Mi az elfogadható szint innentől? Az Orosz álláspont, hogy NEM volt határsértés, nem volt figyelmeztetés? A Török, hogy volt határsértés, egyes forrásaik 10, mások 21 figyelmeztetésről beszélnek, meg agresszív Rus berepülésről. Különféle nyugati NATO országok képei, Flight Radar, etc? Ezek szerint ha volt is, kb. 7-17 sec es határ sértés volt, közelről, kb. 5km ről történt harcérintkezéssel. A törökök mondták azt, hogy sidewinderrel lőtte le az Orosz csapásmérő gépet az F-16 készültségi gépük. Nem nincs hiteles infóm, ez a válaszom, olyan ITT aki ide írogat, nem lehet senkinek...
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="Roni">"Most nem "export gep" volt es nem egy alulkepzett arab vezette a gepet. Megis az eredmeny ugyan az lett"

Sokszor leírom az orosz technikát de de itt egy 35 éves fost lőttek le amin még jómagam is meglepődtem hogy minek visznek Szíriába.
Ráadásul semmi köze a légiharcászathoz.
De a mi-24 helin is meglepődtem

Szíriába az oroszok az ISIS és más ellenzéki fegyveres csoportok ellen mentek harcolni, azok ellen meg úgy tünik, bőven elég az eddig bevetett "régi fos" légi technika. Szó nem volt róla, hogy ezeken kívül megtámadjanak bárki mást, pláne hogy bárki más, akit eddig minimum semlegesnek, kívülállónak gondoltak, öntevékenyen beavatkozik az ellenzéki erők oldalán. Így nyilván teljesen váratlanul érte őket egy olyan támadás, amit azok hajtottak végre ellenük, akik átjártak Irakba és Szíriába kurdokkal "barátkozni", őrájuk eddig mégse lőtt senki, pedig ők nem 17 másodpercre "csúsztak át" a szomszédba. Ha a törökök (az eddigi infók alapján) tényleg negatív magasságkülönbséggel és Sidewinderrel támadtak, akkor Ivánéknak esélyük sem volt rá, hogy elhárítsák. Ezután nyilván ők is sokkal óvatosabbak és gyanakvóbbak lesznek, ha meg Jumurdzsákék megint megpróbálnak szomszédolni, akkor lehet, hogy Ivánék se fognak sokat kérdezősködni. Nem tudni, mi lenne a vége egy ilyen adok-kapoknak, de őszintén nem is nagyon vagyok rá kíváncsi, egyik félnek meg magunknak se kívánok egy ilyen folytatást....</blockquote>

Ha tenyleg csak az ISIS ellen regi fosokkal mentek harcolni akkor miert vittek az elso pillanattol magukkal legiharcraketakat ? Valamire csak szamithattak mert az ISIS nak meg sem tul nagy a legiereje ?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Valamire csak szamithattak mert az ISIS nak meg sem tul nagy a legiereje ? "

Mert a jenki f-16 f-15 bombázáskor miért visz magával légiharc rakétát?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
NE régi fosozzuk már azokat a Szu-24 eseket szerintem, fogjátok már fel, csapásmérésben, tehát amire az készült, bőven a világ élvonalában vannak, hatósugarat, fegyverterhelést, egyebeket tekintve. TEHÁT azért vittek oda olyat, mert oda az kellett. Ennyire egyszerű. A kezdeteken meg volt ott össze vissza 4 db Szu-30, ami egyáltalán mint multirole, képes lehet légiharcra. Ezt is sanszosan a földi csapásmérő képességek tesztjére vitték oda, nem azért hogy leharcolják a 4 db Szu-30 al a TÖRÖK, vagy az IZRAELI légierőt... Bármilyen hihetetlen itt pár embernek(Molnit, és Mac-et már nem próbálom meggyőzni erről, őket el kell engedjem), én még nem adtam fel, hogy megértessem velük, hogy az Oroszok sem teljesen hülyék...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="Roni">"Most nem "export gep" volt es nem egy alulkepzett arab vezette a gepet. Megis az eredmeny ugyan az lett"

Sokszor leírom az orosz technikát de de itt egy 35 éves fost lőttek le amin még jómagam is meglepődtem hogy minek visznek Szíriába.
Ráadásul semmi köze a légiharcászathoz.
De a mi-24 helin is meglepődtem

Szíriába az oroszok az ISIS és más ellenzéki fegyveres csoportok ellen mentek harcolni, azok ellen meg úgy tünik, bőven elég az eddig bevetett "régi fos" légi technika. Szó nem volt róla, hogy ezeken kívül megtámadjanak bárki mást, pláne hogy bárki más, akit eddig minimum semlegesnek, kívülállónak gondoltak, öntevékenyen beavatkozik az ellenzéki erők oldalán. Így nyilván teljesen váratlanul érte őket egy olyan támadás, amit azok hajtottak végre ellenük, akik átjártak Irakba és Szíriába kurdokkal "barátkozni", őrájuk eddig mégse lőtt senki, pedig ők nem 17 másodpercre "csúsztak át" a szomszédba. Ha a törökök (az eddigi infók alapján) tényleg negatív magasságkülönbséggel és Sidewinderrel támadtak, akkor Ivánéknak esélyük sem volt rá, hogy elhárítsák. Ezután nyilván ők is sokkal óvatosabbak és gyanakvóbbak lesznek, ha meg Jumurdzsákék megint megpróbálnak szomszédolni, akkor lehet, hogy Ivánék se fognak sokat kérdezősködni. Nem tudni, mi lenne a vége egy ilyen adok-kapoknak, de őszintén nem is nagyon vagyok rá kíváncsi, egyik félnek meg magunknak se kívánok egy ilyen folytatást....</blockquote>

Ha tenyleg csak az ISIS ellen regi fosokkal mentek harcolni akkor miert vittek az elso pillanattol magukkal legiharcraketakat ? Valamire csak szamithattak mert az ISIS nak meg sem tul nagy a legiereje ?</blockquote>

Na ezt én se értettem, mert ugye kezdetben csak négy Szu-30 vadászgépet vittek Szíriába, az pedig a csapásmérő Szu-24-ek, Szu-34-ek és a Szu-25 csatagépek számához képest elenyésző volt. Ennyi géppel hatékony légi fedezetet eleve nem adhattak több mint húsz gép meg egy rakás helikopter számára, hiszen egyszerre max két gépet küldhettek föl, hogy legyen riasztható tartalék/készültség, és akkora területre/támadó flottára még a négy se lett volna elég (mint a tragikus példa megmutatta, nem is lett elég). Ha a megtámadott Szu-24 közelében lett volna kísérővadász, és annak a radarjával rakéta-rávezető üzemmódban "megsímogatták" volna a közeledő törököket, lehet, hogy azok is jobban meggondolták volna hogy a tűzgombot kell megnyomni vagy forszázs és irány hazafelé.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
NE régi fosozzuk már azokat a Szu-24 eseket szerintem, fogjátok már fel, csapásmérésben, tehát amire az készült, bőven a világ élvonalában vannak, hatósugarat, fegyverterhelést, egyebeket tekintve. TEHÁT azért vittek oda olyat, mert oda az kellett. Ennyire egyszerű. A kezdeteken meg volt ott össze vissza 4 db Szu-30, ami egyáltalán mint multirole, képes lehet légiharcra. Ezt is sanszosan a földi csapásmérő képességek tesztjére vitték oda, nem azért hogy leharcolják a 4 db Szu-30 al a TÖRÖK, vagy az IZRAELI légierőt... Bármilyen hihetetlen itt pár embernek(Molnit, és Mac-et már nem próbálom meggyőzni erről, őket el kell engedjem), én még nem adtam fel, hogy megértessem velük, hogy az Oroszok sem teljesen hülyék...

Ersd meg sokan koztuk en is nem arrol beszelunk hogy az oroszok hulyek vagy nem hulyek hanem hogy az oroszok valaminek a gyartasara hasznalatara kepesek vagy nem.

Ket kulon dolog.

Pl az oroszok szerettek volna mar regen lopakodo gepet epiteni csak nem voltak ra kepesek. Sot ha megnezzuk a PAKFA koncepciojat lathatjuk hogy szogesen elut nem csak a mar meglevo F-22/35 de a kinai J-20 koncepciojatol is es nem elonyere.

Ezt tudjak jelenleg. Pl az iparuk nem kepes nagy tomegben stabil jo minosegben olcsony ( viszonylag ) precizios fegyvereket gyartani. A misoseg valtozo a kulonbozo tarsadalmi okok miatt az ar draga igy nincs is nagy tetel belole.

Maradnak a buta bombak. Ha valakinek lent nem tetszik reklamaljon kuldenek neki masikat.