R-77 / AA-12 Adder (Vympel,Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Az orosz légierő gépei a „PVO mankóval” képesek lennének eredményesen felvenni a harcot a NATO támadó csúcsgépei ellen és képesek lennének komoly veszteséget okozni az első menetben. Annyira komolyat, hogy bár az orosz légierő nagy része elveszne, de ezzel együtt a NATO légiereje és ezzel a légifölénye is olyan alacsony szintre „olvadna”,"

Jaj Monte!


Nekem is tetszik a szu-30sm gép de azért nem kéne átesni a ló túloldalára .
A Szu-27 és a mig-31 gépek alap gagyik régi formájukban.

Azén szememben a Szu -35/30sm és és a 16 db m2 jöhet szóba a nyugati gépek ellen.
Akkor, miért erőltetik az oroszok ezt a típust?
Nehogy azt mond, hogy csak ez van!
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>dudi</b>
https://en.wikipedia.org/wiki/R-33_%28missile%29
4,5 M csúcssebességgel azért elzúg egy 50-60 km-t, nem? Na, ez pont jó lehet bármi levegőben repülő masina ellen.
Hogy zavarod?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<i>Azén szememben a Szu -35/30sm és és a 16 db m2 jöhet szóba a nyugati gépek ellen.</i>

Komolyan mondom, erre nem találok szavakat... :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Montezuma

Radarja van így ugyan úgy lehet zavarni mint a repülőket.ezen kívül ott van a nem elektronikai zavarás is.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Akkor, miért erőltetik az oroszok ezt a típust?
Nehogy azt mond, hogy csak ez van!

Miért? mire jó a mig-31?

Awacs tanker Nehéz Bombázók és itt a kör bezárult!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Roni

Épp csak a fő feladatát hagytad ki a cirkáló rakéták elleni harcot,minden más csak másodlagos feladata a típusnak.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Fasza, a cirkálórakéták általában tényleg akkora nagy gépek, hogy hozzájuk nem kell 500 dioptria és általában sosem manővereznek.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Roni!
"Miért? mire jó a mig-31?"
.....miért, miért, mert kenyérre lehet kenni? DDD
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Montezuma

Igen nem manővereznek csak repülnek egyenesen töréspontokkal,ez nem manőverezés hanem útvonalrepülés.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>dudi</b>
Ezért írtam 50-60 km-t. Azt nagyon gyorsan lerepüli ekkora sebességgel, és akkora batár a rakéta is, hogy kétlem, hogy sima ügy lenne csak úgy bezavarni. Ráadásul olyan gyorsan jön, hogy ha nem veszed észre időben, akkor nehéz lesz kimanőverezned.
Ha meg csak az AWACS-okat és a tankereket kapja le, akkor is nagy a baj.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>dudi</b>
Az orosz lég- és űrvédelem hatósugara nem egyenlő Oroszország államhatárával, nem kell "annyira" közel menni hozzájuk, hogy le tudjanak szedni.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<b>dudi</b>
Az orosz lég- és űrvédelem hatósugara nem egyenlő Oroszország államhatárával, nem kell "annyira" közel menni hozzájuk, hogy le tudjanak szedni.

Hogy mást ne mondjak, amikor pár éve az ukrán légvédelem egy krími bázisról a Fekete-tenger fölött "sikeresen" lelőtt egy Tu-154-et, az a gép a közölt koordináták szerint közelebb volt a török parthoz, mint a Krímhez!
(Egyébként érdekes, akkor nem ordítottak Kijevben, hogy mit is kellene csinálni az ilyen tömeggyilkos terroristákkal).
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
Az oldalon az első hozzászóló nevét nem látom, de úgy sejtem Montezuma az.
A nálam beírt 1:1-es eredmény amire hivatkozol annyiban sántít, hogy én ezt ARH+SARH rakétás Szu-30-ra adtam meg, jó okkal. Ki is fejtettem az előző oldalon milyen típusú rakétákkal.
Tisztán SARH+infra esetén szerintem 1:0.75 az F-15C+AIM-120 javára, szerintem.

A MIG-31+R-33 kapcsán azért megjegyezném, hogy emlékeim szerint az R-33 8g-vel manőverező célt még képes leküzdeni. Ez ugyan annyi, mint az R-27 esetén.
Ettől persze a rakéta zavarvédelme lehet rossz, de kinematikailag, elvileg le lehet vele lőni bármit ami repül.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
MIG-31-ről beszéltünk ne keverjük ide légvédelemet.

Egy 4.gen. géppel simán lehet 9-10 g-s manővereket csinálni mindenfajta következmény nélkül.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>fip7</b>
Igen, én vagyok a bűnös.

<b>dudi</b>
Igaziból azért kevertük bele a légvédelmet, mert tudtommal az orosz légvédelem a földi telepítésű lokátorláncok + többlépcsős lérakok mellett illetve ezekkel együtt használja az elfogó vadászait. Erre gondoltam, amikor PVO rendszerről írtam és ebben a rendszerben - ha minden elem a helyén - szerintem elég hatékonyak lehetnek.