R-77 / AA-12 Adder (Vympel,Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

S

speziale

Guest
Értem, tehát aki kicsit ért a műszaki dolgokhoz, meg képes bizonyos információkból logikus következtetéseket levonni, az szerintetek már csak Molni "csatlósa" lehet.

Persze megint a személlyel foglalkoztok, a tartalommal nem
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Gyönyörűen telibefostátok ezt a topikot, uh bevágok hirtelen valami ide találót.
su_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kellene a kantinba egy "Farokméregetés" topik, ott ki lehetne tárgyalni minden X vs Y-t, meghogy kinek az apukája erősebb, mint az ovodában.

TÀMOGATOM!!!!
CCCP megszünt. Oroszorszâg egy középhatalom,bizonyos èrdekekkel. Nem több, de nem is kevesebb. Nem törekszik vilàghatalomra, se gazdasàgilag, se katonailag, se ideolóilag.( És ez màr szimpatikussà teszi szàmomra őket ).Az orszàgot és érdekeit pedig simàn képes hatékonyan érvényesíteni, megvédeni. Azt nem értem, ha az oroszok annyira le vannak maradva, akkor mit paràzik az àlitólagos szuperhatalom usa és az egész anyàmasszony katonàja nato, az eu-ról nem is beszélve.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Speziale: Az isisnek legdurvàbb fegyvere az rpg. Mièrt nem boldigult velük az usa àltal milliàrdokért felfegyverzett iraki sereg? Meg a " koaliciós légierők" a maguk kb 300 szupermodern, szuperintelligens gépeivel 1,5-2 év alatt? Ha az rpg miatt, akkor az egy kurva hatèkony fegyver, messze veri az f-16-ot a 100000usd intelligens bombàival.
Ne vàlaszolj, mert nincs kedvem feltalàlni a kereket x-edszer.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Értem, tehát aki kicsit ért a műszaki dolgokhoz, meg képes bizonyos információkból logikus következtetéseket levonni, az szerintetek már csak Molni "csatlósa" lehet.

Persze megint a személlyel foglalkoztok, a tartalommal nem

Ez után
nem világos, csak az, hogy közben lebombázztak pár menekülttábort, meg szíriai felkelők bázisait meg pár kórházat.
nehéz mással.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Értem, tehát aki kicsit ért a műszaki dolgokhoz, meg képes bizonyos információkból logikus következtetéseket levonni, az szerintetek már csak Molni "csatlósa" lehet.

Persze megint a személlyel foglalkoztok, a tartalommal nem

Igazad van ebben a kommentben. Akkor neked is, sokadszorra: Nem, nem vitattam el soha az USA technológia fejlettségét. Azt viszont igen, hogy értő kezekben, szervezett komplex részeként, fegyelmezett és jól képzett katonák által üzemeltetve az PESA radaros vadászgép, SARH rendszerű rakátával ahogy te sugallod:

1.

"borzastóan viccesnek tűnik, hogy valakik nem képesek elfogadni, hogy egy 1,5 generációval fejletlenebb rendszer - SARH+PESA- egész egyszerűen alulmaradna egy ARH+AESA kombóval szemben"
na azt így nem adom meg. MERT miért is kéne ennek egészen egyszerűen alulmaradni, szignifikánsan, mindig??? Ez dönt szerinted, és csakis ez? Amiket felsoroltam, pl. létszám, helyzet, üa-szintek, ki van otthon - ki támad, az smafu ugye?

No meg a másik vesszőparipám akkor feléd is: biztos vagy benne, hogy az a PESA az minden paraméterében gyengébb, mint az AESA?
Vagy inkább csak jobban van miniatürizálva, kompaktabb, könnyebb? Mert az hogy valami kisebbre van zsugorítva, nyilván előny, mert a keleti tech nagyobb holttömeg, nagyobb hely kell neki, de mondjuk pont a szuhojokon azért szerintem faszán elfér a nem annyira jó miniatürizáló háttéripar mellett is legyárott radar.

Plusz még kérdés akkor feléd, hány AESA radaros gépe van a török légierőnek? Mert ha régóta olvasod a fórumot, és most éreztél késztetést becsatlakozni, ezen vita közepén, akkor gondolom tudod hogy a mérnökúr mely kijelentése baszta ki a biztosítékot nálam, és miért megy az adok kapok, ugye?

2.

Az Oroszok az USA hoz képest legalább 10 év lemaradásban vannak, a repiparban, szerintem is, ezen vita köztünk nincs. Sosem állítottam az ellenkezőjét.

3.

"Az meg, hogy az ellen, hogy az orosz hadsereg az elsővonalas hadseregekhez képest technológiai lemaradásban azzal érvel valaki, hogy Szíriában az oroszok megkerülhetetlenek, az szerintem a megalol kategória. Ott kik ellen is harcolnak? Az ISIS-nek a legdurvább fegyvere kb. az RPG gránátvető."

Az Isisnek van mindene, amit csak át lehet juttatni a török határon. Légiereje nincs, s légvédelme sem. Ezek tények. Csak hogy a lényeg, hogy ha valóban régóta követed a fórumot, akkor azt is tudod, hogy a sok hozzáértő állította, hogy az Oroszok légiereje nem lenne képes még egymagában sem elbánni még a lengyelekkel sem, nem tudnak csapást mérni, nincs TGP, nincs semmi precizós fegyverzet, nincs semmi, teljesen használhatatlan ott minden. Aztán meg hipp hopp, most INNEN nekem úgy tűnik, egy bebukott háborút fordítottak épp meg Asszadnak, szinte csak a levegőből. Ez felőled is így néz ki? Remélem ugyan azt a csatornát nézzük mindketten, mert fél éve minden NY-i ország vezetője élen Obamával azt szajkózta, hogy ASSAD MUST GO, most meg azért más már a dörgés. A zéró orosz csapásmérő képesség csak legitimizálta lassacskán ezt a rohadt véreskezű diktátort...

4.
Az meg, hogy az oroszok milyen eredményeket is értek el önmagukban az azért nem világos, csak az, hogy közben lebombázztak pár menekülttábort, meg szíriai felkelők bázisait meg pár kórházat.

Megint csak ismétlem magam: Mit értek el? Megfordítottak egy nagyon bebukottnak látszó háborút. A levegőből, úgy, hogy fél év sem kellett hozzá, és az USA + néhány NY-i szövetséges nem ért el ennyit, 3x ennyi idő alatt sem.

A lebombázott menekülttáborok, kórházak, simán lehet hogy igazak, nem vagyok én álszent, nyilván televágtak civileket az oroszok IS. Az a fura nekem tudod, hogy a sokkal drágább, precíziós gps és lézer vezérelt bombáikkal, legalább ugyan ilyen "collateral damage"-et csinált közben a nyugati task force is. Míg fentebb kitárgyaltuk, hogy igazán az átütő erejük meg valahogy nem volt nagyobb, 3x ennyi idő alatt is. AKKOR sorold már fel nekem légyszi, hogy a GYAKORLATBAN, miért is jobbak a precizós fegyverek???
 
M

molnibalage

Guest
Zsolti, zsolti, zsolti... Már megint összekevered a célazonosítást a célpont eltalálásával. Nagyon az, hogy mennyire nem figyelsz vagy mennyire telibeszarod amit ír az ember.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
<blockquote rel="akagi">Te most komolyan elhiszed amit leírtál?
Húsz perc sem kellene az oroszoknak, ahhoz, hogy a a földön kinyírják nagy részét a TuAF-nak!
Bocs, de levegőbe beszélés helyett hol a bizonyítás? Mivel? Hogyan? Ne húzzál már fel te is...


Te sem, én sem meg senki sincs tisztában a valódi forgatókönyvnek!
Csodálatos. Tehát a szoksásos "senki nem tud semmit duma", de azért leírod azt, hogy az orosz valami vodoo varázslattal a földön megsemmisíti a TuAF-et. Öcsém, ez nem semmi...
</blockquote>

Megy ám a harc! Mindkettőtöknek igaza van! Én is úgy gondolom, hogy pici a szíriába telepített orosz repülőkontingens.Azaz attól függ mire kell! Nem törökök elleni nyilt konfrontációra vannak ott, tehát amire kell, elég! Amraam+F16 ütős páros, de a Szuhojokat se nézzük le! Az orosznak, igen is van sütnivalója! Elektronikailag le vannak maradva, az igaz, de nem biztos, hogy nekünk mindenüket megmutattják! (Nemrég olvastam egy usa rombolóról a fekete tengeren, ami fölött elhúzott egy " kőkori" szu-24 es, és a romboló komplett elektromos rendszere leállt) Lehet kacsa, de több helyen olvastam!

A mi lenne, ha tényleg nyilt komfrontáció lépne fel az oroszok és a törökök között, arra is van elméletem. Az oroszok felküldenék a Tu-16/22 gépeiket pár cirkálórakétával, sőt, szerintem a medvék is mennének, így mondjuk 100 gép, gépenként 2-3 rakétával elindulhat! Mondjuk 15-20 megy egy reptérre. Azt hiszem okoznának egy kis kárt! E mellé még jöhet a flotta! Tutira vár egy két rakétás hajó a fekete tengeten, és akkor még a tengókról nem is beszéltünk! Szóval, még pár reptér oda! Hány reptere van a törököknek? 25-30? Egy nap el lenne intézve 10, és ki tudja, hány gép légiharc nélkül! Amraam, meg aesa ennyi! Ha az usával lenne összetűzés, na ott előjönne a különbség! Úgy gondolom, jól képzettek a török pilöták, első osztályú a reptechnika és a fegyverzet is, de nem a medve súlycsoportjába tartoznak!

S-300/400: egy valamit elfelejtünk, az oroszok légvédelmi rakétában mindíg jók voltak! Nem véletlen mindenki tart ezektől a játékoktól! Miután szíriába kerültek, az izraeliek tárgyalni mentek az oroszokhoz, mi legyen mostantól, mert addig igencsak berepkedtek ők is bombázgatni. Mostanában egyre kevesebbszer halljuk a hírekben a bombázásaikat! Valószínűleg tisztelik ezt a technikát, és ugyebár nyilván nem kockáztatnának! Tehát, ha egy kőbalta is az S-300-as, pont elérte a célját!

R-27, félaktív célravezetés: igen, kicsit idejétmult dolog, azaz, egy lépcsőfokkal magassabban van már az aktiv rávezetés, de nem biztos, hogy az oroszok lemaradása 100km-ben mérhető, inkább úgy 20-40 km lehet az, ami ellensúlyozva a mennyiséggel, akár még elég is lehet!

Ez az én szerény véleményem,lehet nem épp linkek és technikai paraméterek gyűjteménye, de én abból a kis tudásból, amivel rendelkezem, így gondolom!
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
"Én is úgy gondolom, hogy pici a Szíriába telepített orosz repülőkontingens.Azaz attól függ mire kell!"

Azt gondolom hogy ez tényleg így van!
A Szíriában lévő erő hatékonyságot/tűzerőt/létszámot tekintve pont elég.
Egy török elleni háború nem erre a kontingensre van méretezve.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
<blockquote rel="molnibalage"><blockquote rel="akagi">Te most komolyan elhiszed amit leírtál?
Húsz perc sem kellene az oroszoknak, ahhoz, hogy a a földön kinyírják nagy részét a TuAF-nak!
Bocs, de levegőbe beszélés helyett hol a bizonyítás? Mivel? Hogyan? Ne húzzál már fel te is...


Te sem, én sem meg senki sincs tisztában a valódi forgatókönyvnek!
Csodálatos. Tehát a szoksásos "senki nem tud semmit duma", de azért leírod azt, hogy az orosz valami vodoo varázslattal a földön megsemmisíti a TuAF-et. Öcsém, ez nem semmi...
</blockquote>

Megy ám a harc! Mindkettőtöknek igaza van! Én is úgy gondolom, hogy pici a szíriába telepített orosz repülőkontingens.Azaz attól függ mire kell! Nem törökök elleni nyilt konfrontációra vannak ott, tehát amire kell, elég! Amraam+F16 ütős páros, de a Szuhojokat se nézzük le! Az orosznak, igen is van sütnivalója! Elektronikailag le vannak maradva, az igaz, de nem biztos, hogy nekünk mindenüket megmutattják! (Nemrég olvastam egy usa rombolóról a fekete tengeren, ami fölött elhúzott egy " kőkori" szu-24 es, és a romboló komplett elektromos rendszere leállt) Lehet kacsa, de több helyen olvastam!

A mi lenne, ha tényleg nyilt komfrontáció lépne fel az oroszok és a törökök között, arra is van elméletem. Az oroszok felküldenék a Tu-16/22 gépeiket pár cirkálórakétával, sőt, szerintem a medvék is mennének, így mondjuk 100 gép, gépenként 2-3 rakétával elindulhat! Mondjuk 15-20 megy egy reptérre. Azt hiszem okoznának egy kis kárt! E mellé még jöhet a flotta! Tutira vár egy két rakétás hajó a fekete tengeten, és akkor még a tengókról nem is beszéltünk! Szóval, még pár reptér oda! Hány reptere van a törököknek? 25-30? Egy nap el lenne intézve 10, és ki tudja, hány gép légiharc nélkül! Amraam, meg aesa ennyi! Ha az usával lenne összetűzés, na ott előjönne a különbség! Úgy gondolom, jól képzettek a török pilöták, első osztályú a reptechnika és a fegyverzet is, de nem a medve súlycsoportjába tartoznak!

S-300/400: egy valamit elfelejtünk, az oroszok légvédelmi rakétában mindíg jók voltak! Nem véletlen mindenki tart ezektől a játékoktól! Miután szíriába kerültek, az izraeliek tárgyalni mentek az oroszokhoz, mi legyen mostantól, mert addig igencsak berepkedtek ők is bombázgatni. Mostanában egyre kevesebbszer halljuk a hírekben a bombázásaikat! Valószínűleg tisztelik ezt a technikát, és ugyebár nyilván nem kockáztatnának! Tehát, ha egy kőbalta is az S-300-as, pont elérte a célját!

R-27, félaktív célravezetés: igen, kicsit idejétmult dolog, azaz, egy lépcsőfokkal magassabban van már az aktiv rávezetés, de nem biztos, hogy az oroszok lemaradása 100km-ben mérhető, inkább úgy 20-40 km lehet az, ami ellensúlyozva a mennyiséggel, akár még elég is lehet!

Ez az én szerény véleményem,lehet nem épp linkek és technikai paraméterek gyűjteménye, de én abból a kis tudásból, amivel rendelkezem, így gondolom!</blockquote>

Na végre egy józan ember , aki képes helyén kezelni a dolgokat.:))
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nyilván Bogaras, de ismétlem, SOSEM állítottam olyat, hogy a Szíriába telepített kontingens bekúrná a törököket! Azt mondtam, hogy arra a jelek szerint elég, a sok károgó véleménnyel szemben is, hogy Asszadot kihúzzák a szarból, és az ISIS-t, Al-Nustrat meg belerakják nyakig.

No meg azt is bátorkodtam megjegyezni, hogy bár minden tiszteletem az USA reptech-nek, de aki lenézi az Orosz haditechnikát, az fanboy, elfogult, nem szakmai. Egy ilyen kaliberű kijelentését a kedvenc mérnökömnek, hogy a "török légierő töredéke mint a szélvész úgy leradírozná gond nélkül a kitelepült Orosz kontingenst" meg ezután sem fogok szó nélkül hagyni. Egyszerűen ez úgy hülyeség, ahogy van, mert ebből csak az igaz kb. hogy a török haderő jó részével, nem gyorsan, igen nagy veszteségek árán tudná felszámolni azt a kitelepített kontingenst. Ahol közben gyanúsan kapnak egy robotrepcsi szalvót, bebukják a fekete tengeri hajóikat, a boszporuszt, meg megindul a Déli hadseregcsoport, és az Örményeknél települt erők. Közben a világ elhatárolódik marha gyorsan törökországtól. Ez a realitás, nagyjából. A tévedés jogát fenntartom, de amit én itt mondok, kb. az valószinűbb azért lényegesen, mint hogy Balázs jóslata jönne be, ezzel az ellenállás nélkül töredék erővel szélsebesen dologgal már megint nagyot akart mondani, aztán nincs benne annyi, hogy belássa, inkább beleállt a felvállalhatatlanba...
 
S

speziale

Guest
Zsolti,

"Azt viszont igen, hogy értő kezekben, szervezett komplex részeként, fegyelmezett és jól képzett katonák által üzemeltetve az PESA radaros vadászgép, SARH rendszerű rakátával ahogy te sugallod"

Szerintem te nem érted, hogy mit jelent a generációs technológiai előny. Az nem jelenti azt, hogy attól még az ARH+AESA gépek lelőhetetlenek egy SARH+PESA radaros gép számára. Csak azt, hogy ez a technológia baromi nagy előnyt biztosít a harcászatban. Ha nagyon le akarom gagyizni a véleményemet: én nem gondolom azt, hogy egy összecsapásban mondjuk 100-0 lenne az eredmény, de azt igen, hogy mondjuk 80-20.
amikor a németek bevetették a Me-262 a II. vh-ban lelőhetetlen volt? Nem. De az akkori német légcsavaros gépekhez képest sokkal nagyobb hatékonysággal pusztította a szövetséges bombázó kötelékeket

"No meg a másik vesszőparipám akkor feléd is: biztos vagy benne, hogy az a PESA az minden paraméterében gyengébb, mint az AESA? "

Szerintem itt jön ki az, hogy még alapszinten sem vagy tiztában azzal, hogy mi a különbség az AESA és a PESA között. A PESA a koncepciójából adódóan inferior teljesítményében egy AESA-hoz képest. A PESA egy közbülső fejlődési lépcső volt az AESA és a mechanikus pásztázású radarok között. De nyugaton ezen már továbbléptek. az oroszok meg most próbálják ugyanezt megtenni. Valszeg ha a PESA annyir nagyon f*sza lenne akkor nem erőlködnének annyira az AESA-val. meg valszeg a franciák sem váltottak volna.


"Plusz még kérdés akkor feléd, hány AESA radaros gépe van a török légierőnek?"

Ez, hogy jön ide? A topik alapvetően a szu27 és leszármazottairól szól, illetve ezek képességeiről. És ahhoz a kérdéshez sincs köze, hogy az ARH+AESA kombó superior-e a SARH+PESA kombóhoz képest.


"Az Isisnek van mindene, amit csak át lehet juttatni a török határon. Légiereje nincs, s légvédelme sem. Ezek tények"

Hát pont ezitten a lényeg. Az oroszok ott bármilyen régi sz*r gépet bevethetnek. Ez semmit nem árul el az orosz légierő technológiai színvonaláról. És ahogy molni is írta: külön kéne választani a politikát a harcászattól.

"nem tudnak csapást mérni, nincs TGP, nincs semmi precizós fegyverzet, nincs semmi, teljesen használhatatlan ott minden"

Szerintem senki nem mondta, hogy az oroszok nem tudnak csapást mérni. Viszont éppen te írtad, hogy Szíriában az ISIS-nek nincs légvédelme. Így elég nagy merészség az orosz csapásmérő képességet megítélni egy komolyabb légvédelmi rendszerrel és légierővel sezmben.

Egyébként meg mennyi precíziós fegyvert vettek is be az oroszok szíriában? És milyen pontossággal?


" úgy tűnik, egy bebukott háborút fordítottak épp meg Asszadnak, szinte csak a levegőből."

Már ne is haragudj de itt eléggé keverednek a dolgok. Egyrészt az ISIS továbbra is ott van Szíriában. Nyilván gondolom a nyugati légicsapásoknak, amik az ISIS olajkészleteit alaposan megtizedeltél nyilván semmi köze nem volt az ISIS meggyengüléséhez. Vagy hogy mást ne mondjak: a zuhanó olajáraknak szintén nem volt ugye semmi köze ahhoz, hogy az ISIS pénzforrásai szépen lassan elakadnak? Vagy, hogy mást ne említsek a kurdoknak sem volt ugye semmi köze az ISIS meggyengüléséhez?

Meg miért is volt olyan beukott az a háború? Kb. Patthelyzet volt, ami nagyjából most is van

" Az a fura nekem tudod, hogy a sokkal drágább, precíziós gps és lézer vezérelt bombáikkal, legalább ugyan ilyen "collateral damage"-et csinált közben a nyugati task force is"

Attól mert még valami precíziós fegyver nem tévedhetetlen. Viszont az arányok nagyon nem mindegyek; hogy 100-ból 5 megy mellé vagy 100-ból 5 csapódik a cél 5 méteres közelében.

Hasonló pusztító "teljesítmény" eléréshez a buta bombából sokkal több kell, emiatt több gépre/bevetésre van szükség és ha ehhez hozzáveszed azt, hogy mondjuk van egy kiépített légvédelem akkor ez nagyobb gépveszteséget is jelent, akkor bizony elég hamar kiderülhet, hogy bizony a precíziós fegyver sokkal olcsóbb
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Speciale

A Me 262 ket hagyjuk szerintem, jó volt a bombázók ellen, csak külön védővadász kíséret kellett mellé fel meg leszálláskor...

A tech fejlettség lépcsőivel nem akarok vitatkozni, az USA fejlettebb, ezt elsimertem N+1 szer.
A 100-0, 80-20, az viszont simán lehet egyes szitukban szerintem 40-60 is, nem oda, a körülményektől függően. Ahogy beszopták a mustangok, meg La-7 ek ellen pont bizonyos körülmények közt 1vs 1 beni is bizony pont a fecskék is...

Ismered egyébként az új APG-77 és mondjuk az IRBIS adatait, pontosan? Én nem. Technológia ide, oda.

Azt én nem tudom hova tenni, hogy szerinted patt helyzet volt akkor, amikor a RUAF elkezdett beavatkozni. Ja, hát ha neked az patthelyzet, hogy Asszad erői folyamatos hátrálásban voltak, meg patthelyzet a mostani is, hogy folyamatos térnyerésben vannak, akkor tényleg patthelyzet volt akkor is, meg most is az van :p. Erre már tényleg nem tudok mást mondani, csak hogy nagyon nem ugyan azokat a híreket kapjuk szerintem mi ketten...

A buta bombából igen sok kéne egy kiépített komoly légvédelem ellen. Gyanúsan azért csapnák meg mással azt az oroszok is. Viszont nekem egyelőre úgy tűnik, kecskére, rpg-re TALÁN költséghatékonyabb eddig a FAB/OFAB, mint az amcsi prec cuccok, sokszoros árért, szintén kecskére, rpg-re. Láttad egyébként a 2015 EURO' Tourját a Tu-160 nak? A kaszpi flotta Kalibr-NK-it?

Ezekkel, és Föld levegő rakétákkal oldanák meg sanszosan konvencionális eszközökkel azt a problémát, hogy lukat üssenek egy komoly légvédelmen, majd utána mehet már a Manpads ok hatómagassága felett a sima buta bomba megint, egy EX komoly légvédelem felett. Az élet jelenleg a buta bombákat igazolja Szíriában, ha tetszik, ha nem.
 
M

molnibalage

Guest
Viszont nekem egyelőre úgy tűnik, kecskére, rpg-re TALÁN költséghatékonyabb eddig a FAB/OFAB, mint az amcsi prec cuccok, sokszoros árért, szintén kecskére, rpg-re.
Ez attól függ, hogy mire fajlagosítod a bevetés árát...

Ha csak a bombára, akkor lehet. Ha mellémegy egy rakás FAB és a kár minimális, akkor igen. Viszont akkor mehetsz vissza célhoz...

A gép teljes repórájával nézni viszont már egészen más tészta, nem ilyen jellegű bevetésnél, ahol légvédelem HMZ-ben kell bohóckódi inkább, csak egyszer repüljön be az ember, ha muszáj...

Az élet jelenleg a buta bombákat igazolja Szíriában, ha tetszik, ha nem.
Ez most megint olyan kijelentés, hogy nincs mögötte semmiféle adat. Nem igaz, hogy nem tűnik fel, hogy sorban ilyen kijelentéseket teszel. Ez valahol elképesztő.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Balázs, nézz rá néhány térképen arra, hogy a buta bombákkal támogatott Asszad csapatai merre felé mozognak mostanában. Előre vagy hátra? Ne akarj mindent túlbonyolítani, egyszerű ez: vert helyzetből fordítanak. Ezért gyanúsan az ilyen körülmények közt, mint most Szíria, ahol nincs nagyjából semmilyen légierő, légvédelem, nagyon elégnek néz ki a butus bomba. Olcsó, sok megy belőle, aki leveszi mellel, nem reklamál senki. Tehát az én olvasatomban igen: Szíriában a buta bombák látszanak most költséghatékonynak.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"hogy az Oroszok légiereje nem lenne képes még egymagában sem elbánni még a lengyelekkel sem"

Zsolti, most komolyan, milyen ellenseges legierovel/legvedelemmel kell kuzdenie Sziriaban az oroszoknak azzal a par gepukkel? Hogyan lehet a bombatasok sikerebol kihozni azt, hogy hangyafasznyi eselyuk lenne a torok legierovel szemben a _levegoben_?
Azt az ott levo minimalis haderot se perc alatt daralnak le a torokok, ha nem lenne Oroszorszag atomhatalom. Szimpla matek.