R-77 / AA-12 Adder (Vympel,Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 660
79 898
113
Mutassa már meg nekem valaki azt az 5.cikkelyt ami alapján a NATO beavatkozna egy orosz-török háborúba amit itt Szíriában robban ki.
Ez az 5.cikkely meg a 6.
A Felek megegyeznek abban, hogy egyikük vagy többjük ellen, Európában vagy Észak-Amerikában intézett fegyveres támadást valamennyiük ellen irányuló támadásnak tekintenek és ennél fogva megegyeznek abban, hogy ha ilyen támadás bekövetkezik, minde gyikük az Egyesült Nemzetek Alapokmányának 51. cikke által elismert jogos egyéni vagy kollektív védelem jogát gyakorolva, támogatni fogja az ekként megtámadott Felet vagy Feleket azzal, hogy egyénileg és a többi Féllel egyetértésben azonnal megteszi azokat a intézkedéseket - ideértve a fegyveres erõ alkalmazását is -, amelyeket a békének és biztonságnak az észak-atlanti térségben való helyreállítása és fenntartása érdekében szükségesnek tart. Minden ilyen fegyveres támadást és ennek következtében foganatosított minden intézkedést azonnal a Biztonsági Tanács tudomására kell hozni. Ezek az intézkedések véget érnek, ha a Biztonsági Tanács meghozta a nemzetközi béke és biztonság helyreállítására és fenntartására szükséges rendszabályokat.
6. cikk ¹
Az 5. cikk alkalmazása szempontjából egy vagy több Fél ellen irányuló támadásnak kell tekinteni fegyveres támadást
a Felek egyikének területe ellen Európában vagy Észak-Amerikában, Franciaország algériai megyéi ellen2, Törökor-szág területe ellen vagy a Felek egyikének joghatósága alá tartozó, az észak-atlanti térségben a Ráktérítõtõl északra fek-võ szigetek ellen vagy a Felek egyikének hajói vagy repülõ-gépei ellen ugyanebben a térségben;
a Felek egyikének fegyveres erõi, hajói vagy repülõgépei ellen, ha a fenti területeken vagy azokon kívül bármilyen más olyan európai területen tartózkodnak, amelyen az egyik Fél a Szerzõdés hatálybalépésekor megszálló erõket tart

Szóval Szíriában nyugodtan ölhetik egymást a NATON-ak semmilyen kötelezettsége nincs a beavatkozásra.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Kővári írásaival kapcsolatban csak annyi lenne megjegyzésem - pont Szíriában lévő Szu-30 sakkal kapcsolatban / Aranysas decemberi szám, "Önzetlen támogatás"/ - hogy 13 oldalon azt írja, hogy "mindössze négy rakétával" repülnek... és pont ezen az oldalon csatol két képet, ahol egyértelmű látszik a két hajtómű között még egy... vagy kettő....Ugyan itt írja tovább, hogy ezek a gépek kizárólag vadász őrjáratokban vesznek részt....amikor már nem egyszer volt itt is olyan videó, ahol bombateherrel indulták.... Szóval, biztos, hogy jó szakember - minden elismerésem....de ezek a pontatlanságok, vagy figyelmetlenségek.....valahogy nem tiszteletet parancsolóak. Kicsit olyan felszínes volt időnként az egész cikk...."orosz propaganda" viszont minden oldalon több alkalommal lett lincselve....De én mai napig- pedig 10 szer talán átolvastam - nem fogtam fel.... Azért, mert az oroszok több évtizedes hagyománnyal szakítva majd nem on-line-ban mutatják az egészet? Minden nap sajtótájékoztató, újságírók a reptéren.... Régen mindig az a baj volt velük, hogy titkolóztak...most akkor ez se jó - mert propaganda?
Tipikus cikk egyébként tőle. Ezért van nem kevés olyan ismerősöm, aki régen gyűjtötte, pár év óta meg már nem, a Top Gun ból lett AS-t. Minden csodálatos ami nyugati, minden szar ami keleti. Ha az "orosz" nem bombáz, akkor nem tud, nincs neki TGP, nincs képesség, nincs cruise missile, szarok a hadrafoghatósági mutatóik, roncs az egész légierő. Ha bombáz, akkor sok a civil célpont, nincs precíziós képesség. Ha az USA is telever közben precizióssal néha egy egy eksüvői menetet, kórházat, meg az "orosz" is lő kaszpiról Kalibr-t, s a légierejük hadrafoghatósága is 80% körüli, akkor meg egy KIKKURT NAGY AGITPROP ez a rohadt oroszok részéről. Mindez persze tecnokrata dumával meghintve, hogy ne legyen annyira egyértelmű, hogy igazából ez egy véleményhangolásra INKÁBB alkalmas cikk, mint haditechnikai körkép.
Közben én meg azt látom, hogy azért csak csak történik ami történik a térségben, s Szíriában. Pöttyet mint ha egy két az orosz/keleti techet lenéző embernek savanykás lenne az a bizonyos szőlőszem...

S akkor még bele sem mentünk abba, hogy hogy teljesít a nyugati technika a Szaudiak kezében, ugye ugye. S én nem is fogok, mert nyilván az nem az egyébként kiváló és valóban high tech amcsi fegyverzet hibája, hogy balfaszok akik kezelik, a szaudiak részéről. Csak szeretném jelezni mindenkinek azért, hogy egy hasonló DE fordított szituban, az aranysas félék, meg a molnik már javában írogatnák a tényfeltáró elemzéseiket, hogy a csúcs és high tech OROSZ vagy keleti fegyverzet hogy lebőgött a mezitlábas houthik ellen jemenben.
 
M

molnibalage

Guest
Balázs, azért foglalkozik a nem tudom hanyadik kommentelő a személyeddel sokszor, mert egy "jelenség" vagy. Kijelentesz néha olyanokat, olyan magabiztossággal, s sajnos arroganciával, hogy az izéééé. PONT.
Miféle arrogancia van abban a megállapításban, ami a puszta mennyiségek én minőségek aránytalanságán alapszik...?

Két zászlóaljnyi szárazföldi orosz erő van Szíriában. Más is egyetértett abban, hogy ez kb. a reptér környékének bizotsításához képpen elegendő... Ez a szárazföldi erő...

Légioerő? Kb. 2-3 tucat gép, aminek <i><b>a fele egyfeladatos csapásmérő</b></i> és a másik fele <i><b>SARH korszakot képiselő vadász</b></i>. Nagy hatótávolságú area denial légvédelem az 1-2 osztály Sz-300PM vagy PMU, ha jól emlékszem. Ez hol állít meg egy olyan légierőt, aminek cirka <i><b>300 db elsővonalas gépe van</b></i>? Ennek a 20%*nak a bevetésével a mennyiségi fölény is ordító úgy, hogy mind AMRAAM shooter és PGM képességgel bír. Az orosz gépek meg SARH korszakban. Egy Sz-300 osztály kb. 90 fokos tűzvívet képes lefedni egyiőben.

Izé... Kapjunk már a fejünkhöz... Igen, sanoszan nem menne veszteség nélkül, de a végeredmény teljesen egyértelmű és megjósolható.

Szerinted, ha bármilyen más nemzet lenne ilyen aránytalanságban, akkor más mondanék..:? Ha 1 tucat F-111F és két tucat F-15C lenne ott csak SARH képességgel, meg 1-2 osztály Patriot PAC-2, viszont a támadó erő ennél sokkal fejlettebb lenne és 2x mennyiségileg, akkor szerinted mondanék akkora állatságot, hogy a jenkit nem verné bucira egy ilyen elképzelt támadó...? De. Tehát a kijelentésem az erők nyilvánvaló aránytalanságán alapszik. Mellesleges a két osztály Sz-300 áttelepítése meddig is tartott? Izé... Azért ez beszédes...

A szíriában megtelepült Orosz erőket meg, a török erők töredéke elsöpörné mint a szél, erőlködés nélkül mondatod megint a szánalmasan nevetséges kategória.

Bizonyítsd be a fenti mennyiségek én minőségek mellett, hogy alig 1-2 tucat totálisan elmaradott orosz vadász - a török F-16C/D-khez képest azok - és két osztály Sz-300 hogyan állítaná meg a TuAF-et egy elméleti helyzetben. Alig várom...

Hamar belefutnának ám azért ott S-sokszáz rendszerbe a török amraam shooter F-16 ok, amelyek bár nagyra tartom a török pilótákat, mert nemzetközi szinten nézve igen sokat repülnek, és igen jók, de MÉGSEM az USA élvonalbeli pilótáinak felelnek meg, a gépeik, lehetőségeik meg pláne nem
Ööö, konkrétan a legnagyobb harcértékű NATO haderő az USA után a török a légierőt nézve és sanszosan a szárazföldön is. Igazi professzionális hadsereg. A gépeik egy része már most Block 50+ CCIP avionikai konfigos és a végén az összes elvileg az lesz. Tehát de, a gépeik nemhogy USAF színvonalúak, de részben annál jobbak is. Hatalmas epic fail a kommented ezen része. És a legszomorúbb az, hogy ez neked fel sem tűnt.
 
M

molnibalage

Guest
Én elfogadom, hogy Szu-35 fényévekre van lemaradva még az utángyártott török F-16 ssal szemben is....
Az utángyártott szóhasználatot nem értem. A Szu-35 mint platfrom több szempontból felülmúlja elvileg a török Block 50+ gépeket is. A probléma mindig az a fránya fegyverzet és légiharc rakéta....
 
M

molnibalage

Guest
Zsolti az a pici orosz bázis a pár "ócska " repülőjével
megfordította a háború menetét.
Már nem tudom hanyadjára van leírva ez. Honnan jön ez a bátor kijelentés...? Mindenki elég rendesen bombázgat ott. Csak éppen a PGM-es tűzerő koncentráció kicsit magasabb. Tonnára sok bombát dobott le az orosz, csak ha a bombák nagy része mellémegy, akkor mit számít a tűzerő?

A II. vh-s szőnyegbombázáok alatt a háború végén egy menetben 1000 tonna feletti mennyiségeket dobtal le, csak a pontosság olyan volt, hogy az Osirak ellen támadó 8 db F-16A nagyobb pusztítást csinált, mint mondjuk 250 db B-17. Így már remélem érthető az, hogy ez a kijelentés miért áll igen gyenge lábakon... Természetesen az orosz gépek pontosabban bombáznak a B-17-nél, de a néhány méteres CEP-pel bíró PGM-hez képest a 4-5 km-ről dobott FAB-250 salvo és kazettás bombák használat a között "picit" ordító a különbség...
 
M

molnibalage

Guest
A Falconnak gép a gép ellen nincs esélye. Esélye csak rendszerben van de ott jelentős (AWACS stb )
Ezt ugye csak viccnek szántad? Pontosan az a nagy büdös helyzet, hogy azonos kategóriás SARH rakétás gép ARH-s ellen gyakorlatilag tehetetlen.
 
M

molnibalage

Guest
Molni lehet hogy jó gyerek, de számomra a stílusa NEM MEGSZOKHATÓ, még csak nem is elfogadható.
A te stílusod semmivel sem tér el. Nekem sem sikerült megszokni. Csak ettől én nem sírok, hanem inkább arra koncentrálok, hogy mi a "műszaki tartalmra", amit te vagy bárki ír. A baj ennek sokszor teljes hiánya... Lásd akagi, a "teljes TuAF a földön megsemmisül rész". Indoklás semmi sőt, olyan dumával vegyítve, hogy nem tudunk semmit. Ja igen, majd a Pátriárka kérésére Isten keze rendet tesz? Vagy mi...?
 
M

molnibalage

Guest
@Molni
Sok forgatókönyv gondolom nincs...
1. Oroszok támadnak. - Nem azzal a néhány géppel fognak.
2. Törökök támadnak... Elérik a kívánt pontokat és megsemmisítik. (Tegyük fel. :))
Egy részük nem tér vissza a "fosrakéta" orosz légvédelemnek + hajóknak, meg a távozó gépek után somfordáló ruszki gépeknek köszönhetően, akikkel szart sem tudnak kezdeni, ha már nincs üzemanyaguk hozzá. A többiek esetleg megpróbálhatnak leszállási engedélyt kérni valamelyik szomszédos országban, mert otthon már nem lesz hova.
Az egész vita egyetlen mondatból indult. Az, hogy Oo. megkerülhetetlen. Én pusztán reagáltam rá, hogy pusztán nem a helyszínen levő katonai erő miatt. Mindig az van, amit már írtam. Ok, a törökök megcsinálnál azt, hogy eltörlik a bázist a föld színéről. Technikailag képesek rá. Ok, és aztán mi lesz? Ennek mi a következménye? Ne keverjük már össze a technikailag lehetségest a politikailagf lehetségessel. A baj az, hogy az idézet alapján túl sokan vezetik le azt, hogy az orosz katonai potenciál lokálisan jelentős. Igen, az ISIS és a nevetséges teljesítményre képes szírekkel összemérve. TuAF? Picit más liga... Kb. mint a magyar NB I/II vs. Premiere League...
 
M

molnibalage

Guest
Pont ezzel kapcsolatban most olvastam egy amerikai magazin tegnapi cikket, hogy F-22,35-t könnyen lehet leszedni egy alacsony frekvenciájú radar segítséggel... és hogy Pentagon tud róla, de csak annyit reagál, hogy ugye már, ki használ manapság ilyen?! .... Nem értek hozza, csak olvasok.... :) http://nationalinterest.org/blog/the-buzz/revealed-how-kill-f-35-joint-strike-fighter-15296

A könyökömön jön már ki ez téma is. Hányszor kell még elmagyarázni az isten szerlmére...?

1. Ilyen alacsony frekis radar nincs egyetlen mai gépen sem.

2. A méteres P-18-nál mi is volt? Az F-4 ellen a felderítési távolsága kb. 280 km. Az F-117 ellen volt 25-30 km. Na, akkor szerintetek egy dinamikus környezetben mikor ilyen távolságon már nagy magasságban hajigálják feléd régen az AIM-120C-t, akkor miféle radikális előnyt jelentene ez? És a P-18 antennája és az egész hatalmas egy vadászgéphez képest. Ne tessék már túlmisztifikálni ezt...

3. Még, ha lenne is ilyen radar hányszor kell még elmondani, hogy tűzvezetésre alkalmatlan...? Hányszor kell még elmondani, hogy nézzétek már meg az '50-es évek óta rendszerbe állított tűzvezető radarok hullámhosszát. Nem csak SAM, vadászgépen is. Na, megvan, hogy milyen tartományról van szó? Hát nem méteresről...
 
M

molnibalage

Guest
Amennyire én tudom az UHF/VHF radarok kb. 1 km-s mérési pontosságot tudnak, az L-sávosak pedig 300 méterest.
Ez elegendő lehet egy LOAL-os IR-BVR rakétának a célbefogáshoz végfázisnál.
Például egy erősen modernizált R-27ET-nél ez össze jöhet.
Annál azért többet, de még a 100 méteres hiba és a szöghiba is olyan, hogy azzal te max. atomtöltetű rakétát vezetnél célba, vagy kombinált IR/optikai végfázis kell (minden idős képesség ugrik, ami SAM-nél lol kategória) és rádió parancsvezérelt rávezetés van a végfázis előtt, lényegében "fél Loal" lehetne legjobb esetben. Ilyen meg nincs. Pont. Nem is látni sehol.
 
M

molnibalage

Guest
Jellemzően nem becsmérlem le egyik oldal haditechnikáját sem,
És én hol tettem...? Egyébként meg akkor az új HT összefoglalón meg fogsz lepődni. De nem kicsit...

de lássuk be, a TE összefoglalód is egy VÉLEMÉNY.
Nem, azt magyarázom, hogy kurvára nem az. Forrásokon alapul, meg a fizikán és több ember tudásbázisán és forrásain.

Jó hosszú, de attól még nem szentírás.
Valóban nem az, azért írtam le azt, hogy az új változatban számtalan hibajavítás lesz bővítés mellett is. Viszont a benne levő hibák nagy része a nagy összképen semmit nem változtatott, az indoklás és alátámasztás minősége lesz magasabb.

A 13 db szakmai lektor. Ez marha jól hangzik. De vajon ezek a lektorok egészen véletlenül nem édesapádat, annak meg neked a saját kis baráti körödet, meg azt a Kővári Lászlót jelentik e, akik jól érthető módon TELJESEN ugyan abból a perspektívából látják a világot, amiből TE?
Nem. Egyébként Kővári közel sem akkora nyugati fan, mint azt képzelitek...

Ellenben vicces, hogy amikor az orosz fanok alapvető technikai tévedése és elfogultsága jön fel, akkor valahogy a szkepticizmusod a kukában landol.
 
M

molnibalage

Guest
aki viszont NYILVÁNVALÓAN elfogult, nem is kicsit.
Olyan fasza, hogy a nyilvánvaló szó semmivel sincs altámasztva. Csak leírtad és kész.

Az hogy jól számolsz ki dolgokat, nem vitás.
A matematika és fizika nem elfogult.

Ami viszont kiborító, hogy azok az adatok, amik a mostani high techre vonatkoznak, és te azt axiomaként kezeled, amire azt mondod igaz források(ezek jellemzően azért lásd be, neked angolszász eredetűek), nem azok!
A HT összefoglaló a mai hi-techel kevesebbet foglalkozik, han nem tűnt volna fel, erősen a '90-es évek végig konretizál, aztán egyre kevésbé. Az új változatban ez méginkább így lesz több téren is. Amíg nem jön ki, addig meg türelem.

Balázs, mondom, az INPUT oldalon kivérzik minden olyan 100%-ra kiszámolt állításod, ami tényleg mostani haditechnika.
Kokrét példát, vagy szájkarata. A R-27R vs AIM-120B/C-nél rajtam kívül senki nem számolt és az összes inptuot megadtam. A kekecek meg kurvára semmit. Ennek fényében ez a komment egy 5*-ös lol kategória.


Bántás nélkül, apud, kővári, vagy akárki a 13 lektorból, járt mostanában a szuhoj valamelyik gyárában?
Ez is elég Lol. Te, Chimera vagy bárki más HTKA-s nem járt.


Egyáltalán hányan tudnak köztük ÉRTŐ oroszul?
Allesmor, Farkas Gábor (konkrétan Moszkvában járt egyetemre...), ghostraider és ambasa biztosan.


Na itt vannak a bajok...
Ez a következő soraid fényében lesz Lol megintcsak.

Meg ott, hogy mondom, olyan megnyilvánulásokat eszközölsz, full random módon, hogy a szu-30/35 sportrepülő, az R-27ET holtteher, az orosz elsővonalbeli csapásmérő képesség kb. szerinted nem létező kategória, a török erők töredéke szélsebesen ellenállás nélkül felkoncolná az orosz kitelepült erőket etc.
Nem írtam le, hogy a Szu-30/35 sportrepülő és nagyon elegem van abból, hogy a net összes trollja lassan azzal operál, hogy olyan állításokat ad a számba, amit soha nem mondtam. Az ellenben tagadhatatlan, hogy az SARH kapacitású vadászgép egyszerűen negatív irányban teljesen más dimenzió az ARH képességűhöz képest. Pont. Ez az összes harcászarti gyakorlat és éles légiharc igazolja, de még a HC repszimek is. Ja, meg az oroszok is viccből rendszersítik az R-77 leszármazottat meg az osszes Szu-30 alkalmazó is biztosan viccből vett R-77-et (is)...

<blockquote>Közben meg a világban, ahogy mondtam, épp értékelődik fel az Orosz mackó diplomáciai barátsága.
</blockquote>
És ennek mi köze azon harcászati megállapításokhoz, amiből ez az egész flém indult? Ja, hogy semmi. Szezon és fazon esete.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
TE Balázs, az hogy van fejlettebb F-16 még a szomszédban is, pont a szintén NATO tag Görögöknél, az ne zavarjon már, ha már csak az F-16 számít, mikor szembe állítod az USA-val, hogy a törököknek ilyen olyan fejlett az F-16osa még USA-hoz képest is.

Ahogy azt sem hagyom, hogy megint terelj: MONDTAM én olyat, te jóképességű, hogy nem jó a török légierő? Vagy szar az F-16?! ---->NEM.

Azt írtam, hogy nagyon jók a török pilóták, meg másik kommentben pont ma leoltottam valakit, aki elkezdte, hogy ilyen meg olyan szar az F-16, és nincs neki esélye a Szuhoj gépek ellen... Szóval nekem TE ne EPIC fail-ezzel szerintem ezzel kapcsolatban.

Azt állítottam, hogy valóban egy erős hadsereg a török, de azért nem az USAF(tudod azért nekik nem csak F-16 van, meg nem össz vissz kb. 300 db, ezért mertem az USAF-ra hivatkozni, mint egy erősebb légierő a töröknél...)

Azt állítod megint nagy mellénnyel, hogy simán leradírozná a török légierő 20% a az ott lévő erőket, mert TE most hasrapacsi szinten azt definiálod a török erők töredékének, a 20%-ot. Legyen, én úr vagyok, s elfogadom.

Ez max. 60 db F-16, igen komoly hadrafoghatósági ráta mellett(kb. 100%, amilyen azért ugye a MESÉBEN sincs, de legyek én MEGINT a nagyvonalú).

NA ott van a térségében általában némi nemű hadihajó. Telepítve van ahogy mondtad, néhány osztály S-300 ezeken felül. No meg ezek védelmére itt ott azért némi Panzir, Tunguska, ez az. Jah, hogy van ott Szír Kub is. Jah, hogy van azért pár Su-30/35 is, a Su-24/25/34 eken túl, amelyek közül azért a 34 es az nem teljesen védtelen szintén. S a töröknek kell támadni. Szóval ha egy az egyben megfeleltetem a Szu-30-35 öknek a F-16 ot, s szigorúan PERSZE CSAK azért, mert az orosz fél védekezik, s ez az előny, hogy az ő segge mögött meg alatt van a hátország, légvédelmi rendszerestül, mert a török F-16 ot vgyük FIXRE jobbnak mint az Orosz Szu-35 öst(szerintem itt azért lehet megint ÚR voltam, de legyen!) kb. marad mennyi f-16 is? Úgy max 48 db? Mert tudtommal azért legalább 12 db Szu-30/35 van kint általában, összesen.

NA szerintem az a maradék 48 db TUAF os F-16, az ha csak levegőről beszélünk, a felállt pár osztály S-300/tunguska/panzir és némi nemű lőtávban lévő rakétás hadihajó légvédelmi ernyőn NEM ÚGY MENNE keresztül, mint kés a vajon. Hogy is fogalmaztál?

A TUAF töredéke szélsebesen szinte ellenállás nélkül morzsolná fel az ottani Orosz erőket? Valami ilyesmi volt ugye...
S én még tudok 19 re húzni egy makk alsót mester, mert ha már szárazföldi betörést is vizionálsz, akkor arra mondtam, elismerve, hogy valóban, SZERINTEM is el tudnák érni, az ottani Orosz erők pusztulását a törökök, csak akkor az már nem állna meg a Szír légtérben. Akkor MÉG atomháború nélkül, hirtelen kapnának a Kaszpiról, Tu-160 ról, kb. még a falu végi lőtéri kóbor kutyáról is olyan CM salvot, hogy beszarnának a gyönyörtől, és sanszosan azonnal a teljes RUS fekete tengeri flotta bekúrná őket a boszporusz körül, meg megindulnának a repülők és a tankok az Örmények felől.
S itt akkor senki nem beszélne ugye 5-ös cikkelyről, mert nem volt NATO ország ellen támadás, csak a török attackra adott válasz. Szóval Balázs, NEM, nagyon nincs igazad, hiába ragaszkodsz hozzá, engedd el, EZ MEGINT ELMENT!
 
M

molnibalage

Guest
TE Balázs, az hogy van fejlettebb F-16 még a szomszédban is, pont a szintén NATO tag Görögöknél, az ne zavarjon már, ha már csak az F-16 számít, mikor szembe állítod az USA-val, hogy a törököknek ilyen olyan fejlett az F-16osa még USA-hoz képest is.
Végtelenül se zavarjon meg a koncentrálásban, hogy Block 50+ van mindkettőnél. Ezen felül az, hogy a görögnél van talán még kevés fejlettebb (minden is?), akkor az hol negálja azt, hogy a török Block 50 és 50+ állomány mai élvonalbeli gép? Ne bőszítsél már öregem...

Azt állítottam, hogy valóban egy erős hadsereg a török, de azért nem az USAF
De. Bizony az a színvonal.

Ez max. 60 db F-16, igen komoly hadrafoghatósági ráta mellett(kb. 100%, amilyen azért ugye a MESÉBEN sincs, de legyek én MEGINT a nagyvonalú).
Mi van...? A TuAF-nek cirka 230 db aktív F-16 gépe van.

Az a baj, hogy láthatólag az orosz légvédelmi rendszerek és a török PGM HMZ-kben sem merültél el eléggé...

Az egész gondolatkísérlet technikai volt, ezért a többi szájtépésédnek nincs értelme. Az előző kommentben ott van, hogy az egész onnan indult, hogy az orosz politikai és katonai potenciál között szakadék van. A politikait az energiahordozó export és atomfegyver adja, de hagyományos hadviselés és expedíciós képesség terén enyén szólva vannak hiányosságok.

Egyszerűen képtelen vagy értelmezni amit írok.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Am nagyon faxa ez az egész de megmondaná valaki hogy az orosz romboló amelyik ott van hány rakétát tud célravezetni mert tuti nem egy AEGIS rendszer.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Az Balázs, hogy akkor még jobb arc is voltam, mint kellett volna, mert 300 ből vettem 100% hadrafoghatóság mellett a 60 db F-16 ot, mint a török légierő töredékét, a 20% át, ahogy te azt fentebb defináltad... Legyen 230, akkor annak még mindig 100% hadrafoghatóság mellet az általad definált 20%-a, tehát a "töredéke:p", az már csak 46 db gép. Ebből az általam vázolt okok miatt, 1:1 arányban elveszem a Szu-30SM és Szu-35 ök kb. 12 re tehető számát. Maradt 34 db gép.

Te molni, engem a török PGM HMZ kurvára nem győz meg, hogy az a 34 gép "szélsebesen, veszteségek nélkül, felmorzsolná" azt a tagozódott légvédelmi rendszert, mert a rakétás rombolók légvédelmi ernyőjét.

Azon külön jót nevettem, hogy az atomfegyvert CSAK és kizárólag politikai tényezőként említed szigorúan(az is, persze, mielőtt félremagyaráznád a mondandómat ezt leszögezhetjük!) de azért ne bassza már meg a kutya, B. az egy fegyverrendszer, a jó isten áldjon meg!

Aztán megint nem tudom hogy melyik Cseh adót nézed te otthon, de pont mostanában derült ki elég jól, hogy hagyományos fegyverzettel vívott expedíciós-erőkivetítő képességük sem áll még köszönőviszonyban sem az Oroszoknak azzal, ahogy TE szeretnéd láttatni.

Balázs, mondom, ENGEDD EL, és menj számolj inkább ki valamit helyette...
 
S

speziale

Guest
Előre bocsátom, hogy bár régen követem a HTKA-t, csak most regisztráltam. viszont ebben az orosz haditechnikai milyen színvonalon van dologban kezd nagyon "viccessé" válni a vita.

Szintén előrebocsátom, hogy nem vagyok repülőmérnök sem katona, viszont azért bizonyos technikai kérdésekhez "konyítok" egy keveset.

Először is részemről borzastóan viccesnek tűnik, hogy valakik nem képesek elfogadni, hogy egy 1,5 generációval fejletlenebb rendszer - SARH+PESA- egész egyszerűen alulmaradna egy ARH+AESA kombóval szemben.

Én hiába szeretm nagyon az EF-t, és hiába a CAPTOR-M a világ legjobb mechanikus pásztázású radarja, ettől még nem gondolom, hogy az képességei terén egy ligában játszana mondjuk egy APG-77-el.

Miért? mert a radar felépítése és fizikai jellemzői egyszerűen nem teszik ezt lehetővé! Ugyanez a helyzet a PESA-val is. Nem véletlen fejlesztettek a franciák is AESA-t a Rafihoz és nem véletlen, hogy a PAKFA is azt fog kapni. Az a gond, hogy ti azt hiszitek, hogy az oroszok mindig kitalálnak valami kiskaput, amivel áthágják az alapkoncepciókból fakadó hátrányokat, de az véletlenül sem merül fel bennetek, hogy ők azért a PESA-t reszelgetik, mert nem tudnak egy megfelelő minőségű AESA-t legyártani.
Ami nem tudom miért tűnik olyan hihetetlennek, amikor a GAAS TRM egységek legyártása bizony nagyon durva high-tech-ket kíván és a félvezető technológiában az oroszok mindig is le voltak maradva. By the way a világ 10 legnagyobb félvezető gyártójából 5 USA, 3 távolkelet, 2 NYEU. Miről beszélünk?

Szintén nem tudom, hogy józan paraszti ésszel végig gondolva miért nem lehet elfogadni, hogy bizony az oroszok simán lehetnek évtizedes lemaradásban a technológia terén. Elég megnézni, hogy már a HH idején is mennyivel később jött a MIG29/SZU27/TU160 mint az F15/F16/B1 ráadásul olyan gépekre, mint az SR71, U2 vagy F117, B2 válaszuk sem volt. És ezután jött a SZU összeomlása és gyakorlatilag 1 évtizedes totál pangás és kaotikus állapotok.


Az meg, hogy az ellen, hogy az orosz hadsereg az elsővonalas hadseregekhez képest technológiai lemaradásban azzal érvel valaki, hogy Szíriában az oroszok megkerülhetetlenek, az szerintem a megalol kategória. Ott kik ellen is harcolnak? Az ISIS-nek a legdurvább fegyvere kb. az RPG gránátvető.

Az meg, hogy az oroszok milyen eredményeket is értek el önmagukban az azért nem világos, csak az, hogy közben lebombázztak pár menekülttábort, meg szíriai felkelők bázisait meg pár kórházat.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Gyönyörűen telibefostátok ezt a topikot, uh bevágok hirtelen valami ide találót.
su_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kellene a kantinba egy "Farokméregetés" topik, ott ki lehetne tárgyalni minden X vs Y-t, meghogy kinek az apukája erősebb, mint az ovodában.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
"Az meg, hogy az oroszok milyen eredményeket is értek el önmagukban az azért nem világos, csak az, hogy közben lebombázztak pár menekülttábort, meg szíriai felkelők bázisait meg pár kórházat. "

Bizonyára az amerikaikkal kevered .