R-77 / AA-12 Adder (Vympel,Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Molni!
"Az ott levő orosz erőket a török erők töredéke is úgy taposná le, mint a szél..."
Ezzel a mondatoddal a "sulyok messzire száll" ! Ember..!
S igen, ezek miatt nem tudom Balázs ámokfutásait néha szó nélkül hagyni. Soha nem írnék le ilyet, de persze olyat sem, hogy egy amerikai hordozócsoportot a Irán töredék ereje úgy söpörne el az ereje töredékével, mint a szél. Pont ugyan akkora baromság mindkettő...
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<b>Akagi</b>
Az ott lévő orosz erők nem mérhetőek a török hadsereghez (sőt, meglepően kis erővel is komolyat belexartak a balhéba), de megkockáztatom, hogy a török haderő utána az egész orosz haderővel "találkozna" és az erőviszonyok hasonlóak lennének, csak fordítva.
Egész török haderő vs. 20-25 orosz atomtöltet, oszt volt Turkey, nincs Turkey.
A török embereknek esze ágában sincs balhézni az oroszokkal, leszámítva egy nagyon szűk idióta réteget.
Monti!
Már jó ideje meg van a forgatókönyv a grísáéknak. Még mielőtt beszálltak volna a szír kérdésbe! Talán, kezdhetnénk a Krím annektálással. Bemutattak az oroszok közben néhány "meglepit". Számomra az oroszok által lezárt Boszporusz nem egy kivihetetlen tényező. Ha, mi fel tudtuk tartani anno a török armadát, akkor az oroszoknak sem lehetetlen! Sőt, biztos! Nem kell oda atom!
Van egy fogadásom!
Nem mer a török légierő kekeckedni, nagyon tudják, hogy miért!
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Ma egy rendezvényen Erdogan sajnálatát fejezte ki, hogy az Oroszország ekkora barátját veszített el két pilóta miatt.... Aranyos....vagy beteg?
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="akagi">Molni!
"Az ott levő orosz erőket a török erők töredéke is úgy taposná le, mint a szél..."
Ezzel a mondatoddal a "sulyok messzire száll" ! Ember..!
S igen, ezek miatt nem tudom Balázs ámokfutásait néha szó nélkül hagyni. Soha nem írnék le ilyet, de persze olyat sem, hogy egy amerikai hordozócsoportot a Irán töredék ereje úgy söpörne el az ereje töredékével, mint a szél. Pont ugyan akkora baromság mindkettő...
</blockquote>
Zsolt!
De, ha mögöttük áll a Kaszpi-tengeren is egy "armada"?
Akkor:"amerikai hordozócsoportot a Irán töredék ereje úgy söpörne el az ereje töredékével, <b>mint a szél.</b>"???
Talán egyeseknek nem kéne hülyének néznie az oroszokat!
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 050
113
<b>Akagi</b>
Az ott lévő orosz erők nem mérhetőek a török hadsereghez (sőt, meglepően kis erővel is komolyat belexartak a balhéba), de megkockáztatom, hogy a török haderő utána az egész orosz haderővel "találkozna" és az erőviszonyok hasonlóak lennének, csak fordítva.
Egész török haderő vs. 20-25 orosz atomtöltet, oszt volt Turkey, nincs Turkey.
A török embereknek esze ágában sincs balhézni az oroszokkal, leszámítva egy nagyon szűk idióta réteget.

Hagyd el az LSD-t, akkor majd nem vizionálsz folyton atomháborút.
 
M

molnibalage

Guest
Molni!
"Az ott levő orosz erőket a török erők töredéke is úgy taposná le, mint a szél..."
Ezzel a mondatoddal a "sulyok messzire száll" ! Ember..!
Te most komolyan azt hiszed, hogy 1-2 osztály Sz-300 és félaktív rakétás vadászgépekből egy kevés az a TuAF-nek a megoldhatatlan kihívás kategóriájában van...?

Kapjunk már a fejünkhöz, az Sz-300 egyik változata sem csodafegyer. Az törökök AMRAAM shooter gépeihez képest meg az összes rendszerben álló vadászgép a nevetségesen elavult kategóriát képviseli.

@zsolit
Érdemi kommunkáció eddig veled lehetetlen volt, ezért ennek fényében nem is erőlködim. Aki szerint a nem PGM és PGM fegyverk egy kategóriában vannak, az úgyis menthetetlen számomra... YT videókat is elég lenne nézni első körben. Tudod, amikor a kopogtatós felvételen két ház között kikapnak egyet és az orosz CAS, hogy beterítenek egy városnegyedet CBU-val, addig a tiedhez hasonló kommenteknél nem tudom, hogy sírjak vagy röhögjek...

A célazonosítás képességét egy pont eltalálásával összemosni olyan Lol kategória, hogy arra szavak alig vannak...
 
M

molnibalage

Guest
<blockquote rel="akagi">Molni!
"Az ott levő orosz erőket a török erők töredéke is úgy taposná le, mint a szél..."
Ezzel a mondatoddal a "sulyok messzire száll" ! Ember..!
S igen, ezek miatt nem tudom Balázs ámokfutásait néha szó nélkül hagyni. Soha nem írnék le ilyet, de persze olyat sem, hogy egy amerikai hordozócsoportot a Irán töredék ereje úgy söpörne el az ereje töredékével, mint a szél. Pont ugyan akkora baromság mindkettő...
</blockquote>

Ámokfutás? Ránéztél legalább a Szíriában levő orosz erőkre? Számolni azér tudsz? Ha ennyire izmozni akarsz, akkor kérlek sorold fel. Nagyon elegem van, hogy egyesek folyamatosan a levegő pofáznak és csak engem ekéznek. És akkor csodálkoznak, hogy elszáll a gépszík, de ban mégiscsak nekem jár érte. Nosza, lássunk egy elfogulatlan elemzést.

Jaaaaaaaaaaaaaaaa, hogy ilyenkor mindenki lapít, mint szar a fűben...
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="akagi">Molni!
"Az ott levő orosz erőket a török erők töredéke is úgy taposná le, mint a szél..."
Ezzel a mondatoddal a "sulyok messzire száll" ! Ember..!
Te most komolyan azt hiszed, hogy 1-2 osztály Sz-300 és félaktív rakétás vadászgépekből egy kevés az a TuAF-nek a megoldhatatlan kihívás kategóriájában van...?
</blockquote>
Te most komolyan elhiszed amit leírtál?
Húsz perc sem kellene az oroszoknak, ahhoz, hogy a a földön kinyírják nagy részét a TuAF-nak!
Te sem, én sem meg senki sincs tisztában a valódi forgatókönyvnek! Én lennék a próféta, ha nálam lenne a bölcsek köve! De, hát sajnos...!
Jó éjt!
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Elég baj hogy egy haditechnikai oldalon az oldalsó fülön állandóan a politikai topicok vannak mindig gyakran hozzászólva. Most sikerült ebből is biztpol topicot varázsolni. Pedig az ilyen haditechnikai témák vannak csak amiket ha megnyitok nem forog a gyomrom.
Na mindegy.
Az hogy a szíriai oroszokat a törökök töredéke elsöpri az nem azért van mert a törökök hű de istenkirályak. Simán azért mert az oroszok nem egy afganisztánnyi haditechnikával költöztek ki, hanem csak bombázgatni meg PR tevékenységért. Jól néznénk már ki ha ez lenne az orosz haderő színe java ami most kint van és ennyitől kötelező letérdelnie az egész Közel-Keletnek. Akkor tényleg mondhatnánk hogy tönkrementek az oroszok.

Az se az USA haderejének leképezése volt amikor kimentek az F-22-esek bohóckodni Szíriába. Ha egy hordozó kötelék megjelenik na akkor már lehet vigyázzba állni.

Csak ismételni tudom magam, ha már az összes kecskeólra meg kerti klozetra hidrogénbombákat akartok vagdosni, csak mert az oroszok olyan kemények mint a 2 hetes pirog, akkor már komolytalankodásnak tűnik az egész.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Én már elfogulatlanul elemeztem és nem lapítok a fűben: nagyon is kicsi orosz erő van Szíriában, de ehhez képest elég hatékonynak tűnnek.
 
M

molnibalage

Guest
Te most komolyan elhiszed amit leírtál?
Húsz perc sem kellene az oroszoknak, ahhoz, hogy a a földön kinyírják nagy részét a TuAF-nak!
Bocs, de levegőbe beszélés helyett hol a bizonyítás? Mivel? Hogyan? Ne húzzál már fel te is...


Te sem, én sem meg senki sincs tisztában a valódi forgatókönyvnek!
Csodálatos. Tehát a szoksásos "senki nem tud semmit duma", de azért leírod azt, hogy az orosz valami vodoo varázslattal a földön megsemmisíti a TuAF-et. Öcsém, ez nem semmi...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>panoz</b>
Igazad van.
Akkor most jó a SZU-30/35 és az R-27 vagy egy nagy határ fos?
Szerintem jó fegyver és biztos vagyok benne, hogy a legtöbb NATO vadászpilóta ugyanezt mondaná és nem csak udvariasságból.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<blockquote rel="molnibalage"><blockquote rel="akagi">Molni!
"Az ott levő orosz erőket a török erők töredéke is úgy taposná le, mint a szél..."
Ezzel a mondatoddal a "sulyok messzire száll" ! Ember..!
Te most komolyan azt hiszed, hogy 1-2 osztály Sz-300 és félaktív rakétás vadászgépekből egy kevés az a TuAF-nek a megoldhatatlan kihívás kategóriájában van...?
</blockquote>
Te most komolyan elhiszed amit leírtál?
Húsz perc sem kellene az oroszoknak, ahhoz, hogy a a földön kinyírják nagy részét a TuAF-nak!
Te sem, én sem meg senki sincs tisztában a valódi forgatókönyvnek! Én lennék a próféta, ha nálam lenne a bölcsek köve! De, hát sajnos...!
Jó éjt!

</blockquote>

Akkor nem próféta lennél, hanem már halott. ;D
Kell a francnak az a kavics...,
...jó éjt mindenkinek!
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@panoz

"Jól néznénk már ki ha ez lenne az orosz haderő színe java ami most kint van és ennyitől kötelező letérdelnie az egész Közel-Keletnek. Akkor tényleg mondhatnánk hogy tönkrementek az oroszok."

Az oroszok a nuklearis erejuk nelkul boven sehol sincsenek; olyan mertekben le vannak gatyasodva a SZU osszeomlasa miatt meg mindig a konvencionalis hadero teren technologiailag, hogy boven keteselyes lenne egy nem elhuzodo hagyomanyos osszecsapas akar a torokokkel is.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
<b>panoz</b>
Igazad van.
Akkor most jó a SZU-30/35 és az R-27 vagy egy nagy határ fos?
Szerintem jó fegyver és biztos vagyok benne, hogy a legtöbb NATO vadászpilóta ugyanezt mondaná és nem csak udvariasságból.

Én nem ítéltem meg a orosz haditechnika minőségét. Én azt mondom világosan látszik hogy az FSA-hoz sokan, a törökökhöz kevesen vannak ott. Ez akkor se fog változni ha megtámadnak 10 szuhojt, vagy megháromszorozzák a kitelepített haditechnikát.
Nem csinálnak még egy Afganisztánt az oroszok ebben biztos vagyok inkább meghátrálnak. Nem, nem fogják Ankarát szétatomozni.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="akagi">Te most komolyan elhiszed amit leírtál?
Húsz perc sem kellene az oroszoknak, ahhoz, hogy a a földön kinyírják nagy részét a TuAF-nak!
Bocs, de levegőbe beszélés helyett hol a bizonyítás? Mivel? Hogyan? Ne húzzál már fel te is...


Te sem, én sem meg senki sincs tisztában a valódi forgatókönyvnek!
Csodálatos. Tehát a szoksásos "senki nem tud semmit duma", de azért leírod azt, hogy az orosz valami vodoo varázslattal a földön megsemmisíti a TuAF-et. Öcsém, ez nem semmi...
</blockquote>
Molni!
Ha tudod, hogy a légierőd gyengébb képességű, mint az ellenfeledé és erősebb vagy a rakétatechnikában, akkor mit teszel?
"Öcsém, ez nem semmi..."
"Bocs, de levegőbe beszélés helyett hol a bizonyítás? Mivel? Hogyan? Ne húzzál már fel te is..."
Ugye, beszéltünk, vagy is, mondtam magánban pár dolgot!
Mindig úgy beszélsz, mintha nálad lenne a bölcsek köve! Pedig, úgy működik a rendszer, hogy egy csomó ember leül és kisakkozza a lépéseket. Mind két (három) oldalon, amit nem kötnek se Te, se az én orromra! Aztán, vagy bejön vagy sem! Ehhez nem tudok bizonyítást és hozzáférést nyújtani.