Egy bot egyszerű reaktív páncélt miért olyan komplikált dolog összerakni ithon??? Vagy a kerámia kompozitot (Miért nem kérik fe a Zsolnai vagy a Herendit.... (Többet tudna rólla szerintem mint egy hadimérnök gárda. Vagy a mechanikusok.

Ezen felül létezik a Bakony gyújtógyertya cég, ahol kifejezetten ipari kerámiával foglalkoznak.(Lehet, hogy már nem ez a neve)
A vélemények nagyon leragadtak a Komondornál, pedig nem ez a lényeg, hanem az a mentalitás, mely jellemzi a hazai hadipar fejlesztéseit és támogatottságát.

Nemnem. Ne EZEN a járművön egyesítsék a hazai beszállítókat, hanem a hazai beszállítók TERMÉKEIT egyesítsék egy járművön. Ha igazán költséghatékonyan akarunk előállítani valamit, akkor érdemes nagyrészt meglévő dolgokból építkezni, legalábbis az első jármű szintjén. Egyébként meg nagyon drágán kapunk valamit, amit csak azért kéne rendszeresíteni, mert idehaza gyártják és az ilyesmit azért már odafent sem nyelik le.
Ezzel mindenki egyetért, aki ilyen berendezéseket gyárt. De a gépjárműgyártók már kevésbé, vagy egyáltalán nem.
zóta nálunk hasonló rendeltetésű eszközt senki nem készített. Orbán Viktor miniszterelnök azonban 2010 júniusában kifejezetten felszólított erre: „Ahogy a németek mondják: a német katona a gombjáig német gyártmány. Ezt szeretném látni Magyarországon is”. De Zsitnyányi Attilának, a kizárólag magyar tulajdonú, nagyjából ötmilliárdos árbevétellel rendelkező Gamma/Respirátor cégcsoport vezérigazgatójának már jóval korábban eszébe jutott, hogy szükség lenne magyar páncélautóra
Ez a lényegInkább ide menjen mint egy újabb "felzárkoztatási program"-ra...


teljesen egyetértekwolfram
Az a fajta MRAP amit a Komondor is képvisel halott.
Komondor 6x6-os változata készül. Attraktor fogja bemutatni.
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1606921_585130238229100_1323718410_n.jpg
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..