RDO 3221 Komondor

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tallking

Member
2011. július 6.
417
3
18
Arról, dudi, hogy előnyősebb egy 15...20km-es hatótávolságú rakétával vadászgatni relatíve biztonságos távolságról ellenséges pontcélokra mint Kornettel felszerelt járművel 3...5 kilométerre megközelíteni az ellenséget. erre mondtam, emlékszel, veled ebből indult a vita, hogy kicsi a Kornet hatótávolsága.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
tallking

Sem a Hellfireének sem a Brimstonnak nincs ekkora hatótávolsága földről indítva.Abban sem vagyok biztos,hogy elérik így az 5000 métert.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Még levegőből indítva sem érik el a 10-15km-es távolságot...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
A Brimstone 12km vadászgépről azaz alapból kb 900km/h-val indul nem nullával.
 

tallking

Member
2011. július 6.
417
3
18
dudi: amit írtál igaz, ezt ismertem el én is komolyabb kritikának, amúgy te írtad tegnap, de már az előző cikknél bevettük a lehetőségek közé luperator, duckdodgers észrevételei hatására a Maverick-et is ami elvileg még olcsóbb is lehetne. A Lényeg azonban változatlan: a szokványos páncéltörő rakétáknál nagyobb hatótávolságú rakétát szerelni olcsó járműre és azzal levadászni mindenféle nehéztechnikát az ellenség hatótávolságán kívülről. A Hellfire és Brimstone még így is jobb lenne mint a Kornet mert nem 3..5 km-re kell menni vele hanem 8 km-re.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@tallking

Leírom még egyszer. Az egész "álmod" ott hibádzik, hogy ha mi beszerzünk ilyen kategóriájú fegyvereket, akkor a környékünkön azt nem fogják ölbe tett kézzel figyelni, hanem ők is beszereznek az ilyen fegyverek semlegesítésére való fegyvereket és máris ment a levesbe az az előny, amit te itt emlegetsz.

Arról nem is beszélve, hogy minek akarsz Hellfire-t vagy Brimstone-t vetetni, amikor még a meglévő technikáinkat sem tudjuk rendesen felfegyverezni? Vetetnél mindenféle csili-vili fegyvert, amikkel nem tudnánk rendesen használni, mivel a képességhez kell az éleslövészet is, de ilyen gazdasági helyzetben ki az az állat, aki ellődöz mindenféle 70-100 ezer dolláros rakétákat?
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="GrGLy profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/grgly/">GrGLy</a>:

Szerintem ez csak a Te fejedben egy "álom" hogy ha mi beszerezzük akkor a környékünkön nem nézik ölbe tett kézzel.
Ha nincs miből ahogy áll most szlovákia , Románia , akkor nézzik.

Van dronjuk ?  ( vásárolt is jó )
Van 4. gen vadászgépük ?  ( vagy fejlesztett légvédelmük esetleg)
Válasz nincs ez nem így megy hogy Ők nekik akkor lesz eszük és pénzük is.

Okos szlovákok vettek nem tudom hány milliárdét ( Óriás korrupciós botrányokba keveredett) mobil kommunikácios platformot a BEA systeamtől ,csak nincs olyan teher auto ami elbírná a mobil platformot , ott döglik nekik egy raktárba és TÁTRÁ-val probálnak alá heggeszteni valamit, nem tudom sikerült-e.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Kommondor, Nano lopakodó bevonat.... Hol vannak ezek ? ?
Gondolni sem mernek rájuk, nem hogy dolgozni érte.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
tallking

Nem érted,hogy a 8 meg 12 km csak levegőből indítva(ahol eleve már legalább 200-250km/h az indulósebességük)annyi?Álló helyzetből indítva nagyban csökken a hatótávolság.

"a szokványos páncéltörő rakétáknál nagyobb hatótávolságú rakétát szerelni olcsó járműre és azzal levadászni mindenféle nehéztechnikát az ellenség hatótávolságán kívülről."

Ne legyél már hülye!Erre találték ki azokat a kibaszott ATGM-eket!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Bocsánat de ez... nem is tudom,hogy lehet egy ilyen ötlethez ragaszkodni.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Én értem dudi , látóhatáron kívüli páncéltörő cuccra gondolt, de hanem látod a cél vaktába nem küldhetsz ki csak úgy rakétákat, de ha elől van esetleg egy felderítő úgy még működhet és ATGM-nél  jobb ,ha egy 2-3 Km egy hegy mögül inditod.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Szerintem meg nem érdemes leszólni embereket , mert pont az ilyen ötletek változtatják meg egy háború kimenetelét. Nem tudhatod, melyik az az ötlet amelyik működik melyik az amelyik nem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
desertfox

Mivel?Sem a Brimstonnak sem a Hellfirenek de még csak a Mavericknek sincs szárazföldről indítható változata és arra sem alkalmasak,hogy kilövés után jelöld meg nekik a célt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
desertfox

Amiről tallking beszél arra találták ki az ATGM-eket tüzérség ellen meg tüzérség vagy légierő kell nem pedig olyan eszköz amiről ő beszél.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 022
113
Talking

Másik topicba már írtam, a Kornet-D vagyis a JÁRMŰRŐL INDÍTHATÓ változat hatótávolsága pct. esetén 8, bunkerromboló esetén 10 km. Ez nagyon nem kevés, ráadásul tényleg működik.

Most saját magam idézem:

"Ha már árak:

Kornet-E: 1 indító+10 rakéta: 875 000$
Kornet-D: nem találtam árat, de 8 tubusos az indító, viszont csak 2 tűzvezető rendszer van, ez árban jól jöhet.
Az összesen 16 szállított rakéta (ebből 8 az indítón) és a két tűzvezető rendszer van. Ha tippelnem kéne a “csomag” árát kb. 2 millió $ lehet. Ha 20-at veszünk az kb. 40 millió dollár, amiért kapunk:
20 indítóplatformot
Amihez 40 tűzvezetőrendszer tartozik (2*20)
és 320 rakéta! (16*20)
http://en.wikipedia.org/wiki/Kornet-D
Ez olcsó is és jó is. (Ha már minden áron ezt akarunk)"
Ebből szerintem jól látszik, hogy ár/érték arányban kiváló technika egyben, barkácsolás nélkül beszerezhető. De nem olyan horror mennyiségben, mint amit talking fölvetett, és nagyon nem 40km-ről lövöldöző tüzérség ellen.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@desertfox

Miért, nekünk van rá pénzünk? A Gripenen kívül szereztünk be valami épkézláb technikát az elmúlt években, főleg szárazföldre?

Egyébként pont hogy mi ülünk ölbe tett kézzel. Nézzük csak meg a szomszédok miket szereztek be nagyobb számban a nagy boldog szovjet család felbomlása óta:

Szlovénia: RGW 90, Soltam K6, Soltam M-81, Valuk 6x6, Patria AMV, Pilatus PC-9, AS532 Cougar, Roland II,
Szlovákia: Elbit Skylark
Csehország: Gripen, Pandur II, Iveco LMV, Dingo 2, L-159 Alca, CASA C-295M, W-3 Sokol,
Horvátország: Patria AMV, LOV-1, AT4, Pilatus PC-9, An-32, Elbit Skylark, Elbit Hermes 450, Mi-17,
Románia: LAROM, MOWAG Piranha, RQ-7 Shadow, C-27J, C-130, Type 22 fregatt,
Ukrajna: T-84 Oplot, T-80UD, T-64BM Bulat, BTR-94, Kolchuga passive sensor, An-70,
Szerbia: Orbiter UAV,
Ausztria: Leopard 2, ASCOD (ULAN), Pandur, ATF Dingo, Iveco LMV, S-70 Black Hawk, C-130,
 

Pela

Member
2013. január 9.
126
0
16
Őőő szerintem egy felderítő/szállító .. stb járműből ne próbáljunk már meg PÁNCÉLOS HARCKOCSI vadászt csinálni.

Nekem lenne pár ötletem...  Van nekünk Gripen meg rajta fasza kis célmejelölő konténer ha nem tévedek... bár lehet,hogy ilyen esetben egy UAV lenne a hatásos.

Én azt mondom,hogy akármelyik "arcoskodó" katonákat fel lehet repíteni. Takarékosan és pazarolva is.  Takarékosan : Felküldünk egy UAV-ot amin van lézeres célmegjelölő.  Pár Komondorral beküldünk pár raj-t és azok majd a megjelölt célra rá lövik a rakétát. (Gondolom van ilyen,de ezekben nem vagyok otthon).  A másik SOFLAM,JTAC ;) Azért a levegőből igen kemény égi áldást tudnánk szórni. De a terepviszonyoktól és az időjárástól sok minden függ.. bár én kifejlesztenék 1 olyan önjáró löveget ami,pár 10 km-ről kilőve egy rakétát rávezetné a GPS alapján vagy a lézerjelölésre (maga a rakéta). De ha nagyon oroszkodni akarok akkor, mi24,gripen,mi8,aknavetők, és sztálinorgona ami nekünk ugye nem nagyon van.. ez az én szinfóniám :D
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Repkednek ma már felfegyverzett UAV-ok is (UCAV?) de amellé lehet célszerű a légteret is uralni.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Na és akkor írd bele Magyarországot is és kb. kiadja az erőviszonyokat.
Egyébként igen.
Magyarország: Gripen, Mistral,   Elbit Skylark , Saját UAV,  Kommondor, Hummer,  AS532 Cougar , Gepárd és most van tesztelés alatt az új AK 150 db -ba tartományi csoportnál.

Pl. Ukrajnához nem is mérem magunkat , sokkal nagyobb ország költségvetés stb... de a környéken nem vagyunk lemaradva
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
45005 said:
Magyarország: Gripen, Mistral,   Elbit Skylark , Saját UAV,  Kommondor, Hummer,  AS532 Cougar , Gepárd és most van tesztelés alatt az új AK 150 db -ba tartományi csoportnál.

Ajajajj. Gripen, Mistral, Skylark pipa. HMMWV többieknek is ugyanúgy megvan, néhol jóval nagyobb darabszámban is. Saját UAV és Komondor nincs rendszeresítve, AS532 Cougar nem is volt soha, kézifegyvereket meg nem írtam.