RDO 3221 Komondor

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 289
14 210
113
nemtudom a difizárnak minden járművön kell a méter hogy szét vagy összekapcsoljon.


PAV részvényes vagyok . hogy ki mitől van elájúlva pakson vagy ki mitöl nem azt én elsőkézbből tudom hidd el. (hogy hivják a gépjármű vezetőket elég ha keresztneveket írsz (az eggyik az unokatesom)

300 millio egy 3 tengelyes páncéloszott logisztikai járműért sok nemsok itudja.
de mindenesetre nekünk kell és a páncélozott pinzgauer nem igazán befutó...
Amúgy van 6*6-osból teljesen páncélozott?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 242
33 756
113
A finn Misura, egy 6 évvel ezelőtti videóban 500.000 eurót írtak, az mostani árfolyamon 210 millió, ha a gyártási költségek is sokat emelkedtek, akkor a 250-300 millió valószínűleg nem nagyon kirívó. Persze az ár mindig több mindentől függ.
ezt a gépet én már tavaj ilyenkor hoztam (tudom mert esztergomba forraltboroztam épp) írtam hogy a gidránt is átkéne szabni 6x6 ra ... ami azóta kiderült más fejében is megfordúlt de úgy néz ki ebből semmi nem lessz. (a finn gép egyébként úszóképes)
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 242
33 756
113
Komondorból van e?
a komondorból olyan van aminek a teteje nem védett. mert olyan a felépítménye hogy a plató bizonyos színtig védett.
images
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 395
8 607
113
Soha nem értettem, hogy akar valaki olyat gyártani, amit nem tud, amihez semmit nem ért, a gyártáshoz nincs semmilye. Se tudás, se technológia, se beszállítók, se gyártókapacitás, stb. . Elképesztő mit is akartak ettől a Komondortól.

Azt gondolták - pontosabban egy ember... - hogy elég sok pénzt betolni és idővel működni a fog a dolog. Minden kezdet nehéz, de majd az idő megoldja, gondolta. Ez történt a tűzoltóautóval, busszal, asszem vonatkocsival is.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and Kopi2000

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 421
113
páncélozott logisztikai járművekkel páncélozott felépítménnyel.
indiait pakisztánit egyéb arabot gondolom nem akarsz USA Oshkhos nem játszik ruszki kizárt ahogy a kínai is. europaiból a francia jöhet csak szóba másnak nincs saját (no meg a német pizgauer)
Nézz szét a finneknél!
A 4x4-es vonalon ott a Sisu GTP, míg 6x6ban a PMPV.
Utóbbinak csak APC verziója van, de nem túl bonyolult lehet az átalakítás.
A GTP-nek van is sima logisztika verziója:
GTP_4x4_SISU_modular_wheeled_armored_vehicle_Finland_Finnish_defense_industry_variants_details_925_001.jpg


De különben mekkora hasznos terhet akarsz vele elvinni?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 130
31 119
113
Nézz szét a finneknél!
A 4x4-es vonalon ott a Sisu GTP, míg 6x6ban a PMPV.
Utóbbinak csak APC verziója van, de nem túl bonyolult lehet az átalakítás.
A GTP-nek van is sima logisztika verziója:
GTP_4x4_SISU_modular_wheeled_armored_vehicle_Finland_Finnish_defense_industry_variants_details_925_001.jpg


De különben mekkora hasznos terhet akarsz vele elvinni?
Mondjuk én nem értem,hogy miért nem lehet hallani se finn harcjárművek MH rendszeresitésének még csak lehetőségéről sem.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Mondjuk én nem értem,hogy miért nem lehet hallani se finn harcjárművek MH rendszeresitésének még csak lehetőségéről sem.
A Sisu Misu ha a Patriával szemben alul is maradt, de egy elég kész konstrukciónak tűnik, adott felszereléssel relatív "olcsó", úszóképes, fenntartható technikájú dolognak tűnik. @krisss esetleg tud róla többet. (?)
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 041
113
"Kicsit" naivak vagytok, (De-NagyoN):
  1. nem német,
  2. nem elég drága
  3. túl jó (Ár/Érték arányban),
  4. műszakilag is, ezért sérti az összesen sokszoros erőt képviselő szomszéd "történelmi-szövik" érzékenységét!

Fentebb a valóság olvasható, szomorú iróniába csomagolva...

.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 152
73 729
113

MR1 Kossuth Rádió - A hely: Gamma 2. – Komondor, a hollywoodi sztár

Helyszínünk a Gamma mai üzeme, ahol szinte a semmiből építették újra a régi hagyományokat. Itt gyártják a honvédségnek, határőrségnek vagy pl. a paksi atomerőműnek a sugárzásmérő kapukat, és a különböző, katasztrófaelhárításban alkalmazott eszközöket. Az ő eszközeiket használták a kolontári vörösiszap-katasztrófa következményeinek elhárításánál is. Az ő szimulációs szobájukban képezik ki a katonák, katasztrófaelhárítók kiképzőit is. Legnagyobb dobásuk mégis a Győri Egyetemmel közös, 4 éves Komondor projekt. Olyan óriási teherautót készítettek, ami mindenféle digitális érzékelő eszközzel van felszerelve, önvezető jármű, és akár egy távoli szobából irányítható. Úgy működik, mint egy hatalmas lego, ugyanis a hatalmas gépjárműalapon igény szerint cserélhetők a különböző eszközöket tartalmazó felépítmények. Mi egy erdőtüzek oltására és sebesültek szállítására is képes autót próbáltunk ki a tesztpályán, ami, ha kell, önmagát oltja, szűri a mérges gázokat, és füstben, rossz látási viszonyok közt is működik. Komondor egyébként a hollywoodi filmek sztárja, Bruce Willis egyik akciófilmjében ilyennel zúzta le fél Budapestet. Megszólalók: Zsitnyányi Attila vezérigazgató és Petrányi János tudományos igazgató.

348603358_209040788658284_1105888668245855038_n.jpg
348615743_1350574548848695_2671861495054561607_n.jpg
348625782_793798315306830_473516283623594421_n.jpg


"Hogy milyen érzés olyan autóval hullámvasutazni a tesztpályán, amilyennel Bruce Willis lezúzta fél Budapestet a Die Hard 5-ben? Félelmetes és fantasztikus! A Kommondor projektben olyan óriási teherautót készített a Gamma a Győri Egyetemmel közösen, ami mindenféle digitális érzékelő eszközzel van felszerelve, önvezető jármű, és akár egy távoli szobából is irányítható. Úgy működik, mint egy óriás lego, ugyanis a csupasz gépjárműalapon cserélhetők a különböző igények szerint kialakított felépítmények. Mi egy erdőtüzek oltására és sebesültek szállítására is képes autót próbáltunk ki a tesztpályán, ami, ha kell, önmagát oltja, szűri a mérges gázokat, és füstben-tűzben, rossz látási viszonyok közt is működik. De gyártanak itt sugárzásmérő kapukat, szűröket, katasztrófavédelmi eszközöket, amiket a kolontári vörösiszap-tragédiát követően is használtak. Ismerjék meg a mai Gammát Zsitnyányi Attila vezérigazgató és Petrányi János tudományos igazgató segítségével."
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 642
888
113
Végre valami értelmes feladatkör. :)
Úgyérted, hogy olyan alkalom volt, amikor riasztható volt az egység és a tűzoltásvezető elrendelte a riasztását (ésszerűen).
Mostmár Várpalota miatt lesz valamennyi értelme az RDO-nak fehérváron, de valószínűleg saját tűzoltósága is lesz majd az RM üzemének, ahol kell valami hasonló gép.

De igen, itt most jól jött az RDO.