1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Repülőnapok Magyarországon

Diskurzus a(z) 'Repülőnapok, haditechnikával kapcsolatos rendezvén' témában - Terminator által indítva @ 2018. május 30..

1. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

8АМТ-1250-00 forgószárny vibáció csökkentő.
    Itt épp felszerelve:

Mi-35MSz-re szerelve:

Ez egy elnöki párnás gép, fegyvertelen, viszont a vibrációmentesítés és a zajcsökkentés kiemelt fontosságú volt.

fishbed likes this.
  2. dudi

dudi Well-Known Member

Ez pont egy olyan dolog amit tudok,hogy mire való de nem értem,hogy hogyan működik.Azt értem,hogy kiegyensúlyozza a lapátokat(mint pl az autókban a főtengelysonkák)de a lapátook nem azért vibrálnak mert belevernek az előttük haladó lapátról leváló légörvénybe?

3. Terminator

Terminator Well-Known Member

Itt látszik kicsit majdnem felülnézetből is:

Persze az is lehet hogy nem külön vették őket, hanem a civil Mi-8-asokkal érkeztek. Vagy tényleg csak átfestették azokat, ami a finn gépeken volt.

4. Allesmor Obranna

A lapátoknak van egy üzemszerű lengése és a tehetetlenségükből adódó továbblengése, amolyan felharmónikusok. Mivel 100%-ban nem lehet őket tökéletesen kiegyensúlyozni, valamekkora maradó vibráció mindenképpen jelentkezik. Ezen túlmenőleg ott van még a lapátok saját Kármán-féle örvénysora is, szóval ezt a komplexen rezgő rendszert elég sok faktor gerjeszti folyamatosan.

A lényeg, hogy a forgószárny agyára és azon keresztül a reduktor fogaskerekeire, illetve a reduktor lában keresztül a sárkányra minél kisebb rezonancia adódójon át.
    Ezt a lehető legjobb kiegyensúlyozással próbálják meg elérni, illetve a lapátok számának növelésével. Ez utóbbi előnyös a forgószárny emelő teljesítménye szempontjából is, de hátrányos a jóval nagyobb nyomatékigény mellett a sűrűbben egymás után futó lapátok belépőéleire futó áramkép szempontjából. Nem is beszélve a sokkal nehezebb és bonyolultabb forgószárny agy és vezérlés kialakításról.
    Ilyenkor jöhetnek szóba mindenféle extra vibráció csökkentők.

fulcrum11, misinator, fishbed and 4 others like this.
  5. Mike

Mike Well-Known Member

6. Terminator

Szárazföldi, vízi és légi bemutatók Szolnokon

fishbed and Pocok75 like this.
  7. Allesmor Obranna

Még nem lefutott dolog a honvédségi részvétel a budaörsi repülőnapon. A legújabb infók szerint még zajlik az egyezkedés.

8. ms07

ms07 Well-Known Member

Pl a legújabb programtervben van egy 10perces Mi-17 bemutató

9. Allesmor Obranna

Igen, most már én is tudom. Akkor ennyi.

10. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Gripenert ki is tekernek, ennyiert nem.

11. Terminator

12. Terminator

2018 szeptember 9-én, vasárnap ismét repülőnap lesz Börgöndön.

A repülő program:

Forrás

fishbed likes this.
  13. Terminator

14. Terminator

15. Terminator

16. nyugger

nyugger Well-Known Member

17. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nyáron, jó időben a Balcsin szerintem tarolni fog.

18. nyugger

nyugger Well-Known Member

Úgy legyen igazad, de én kicsit fenntartással vagyok e téren. Mert lehet tóparton lesz, de nem lesz se Lánchíd alatti áthúzás, se vár, se Gellért-hegy a háttérben meg a spotterek se tudnak olyan jó háttérrel/szögekből képeket csinálni.
    [​IMG] [​IMG]
    Pesten csak fogta magát az ember és tömegközlekedéssel lazán kijutott valamelyik rakpart közelébe, míg a Balatonhoz azért le kell menni, parkolni, satöbbi ami időben meg pénzben is azért több. A külföldi szurkolók (a tavalyit pl a cseh és német tábor között néztem illetve fotóztam végig) a versenyt összeköthették egy pár napos városnézéssel ami a Balatonnál sajna megint csak nincs meg. Szerintem amúgy a pálya is messzebb lesz a nézőktől, mint Pesten de azt meglátjuk pontosan.

fishbed and zsolti like this.
  19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Igaz, a Balatonnál jóval kisebb városnézéssel lehet majd összekötni, cserében ha a szezon közepére teszik, olyan dolgokkal meg jóval inkább mint: vízi sportok, lazulás-fürdőzés-napozás, csajozás.

Ez sem hülyeség, egyik sem, és majdnem minden korcsoport és családi állapotban lévő ember találhat magának megfelelőt igényei szerint :p.

nyugger likes this.
  20. Terminator

Ezen oldal megosztása