Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 926
6 898
113
Ahogy gondolkodom egyre arra jutok nem igazán kellene ezt a lynx-et senki másnak eladni rajtunk kívül csak a németeknek meg esetleg a sógoroknak és svájciaknak. Tudom üzletileg jobb lenne nyomatni szarásig, de túl jó ez azoknak akiknek eddig kínálták mint a pl a tótok. A német nyelvűek meg mi simán 3000 db kijönne plussz az egyéb verziók.
Tótoktól már nem kell tartani, azok vesznek svédet....
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
Ahogy gondolkodom egyre arra jutok nem igazán kellene ezt a lynx-et senki másnak eladni rajtunk kívül csak a németeknek meg esetleg a sógoroknak és svájciaknak. Tudom üzletileg jobb lenne nyomatni szarásig, de túl jó ez azoknak akiknek eddig kínálták mint a pl a tótok. A német nyelvűek meg mi simán 3000 db kijönne plussz az egyéb verziók.
És lesz egy kurva drágán üzemeltethető és gyártható eszközünk aminek az alkatrészeit csak mi rendeljük emiatt kevés lesz és az is drága, a szimulációs rendszereinket se tudjuk kiadni bérben nem tudunk más alkalmazókkal tapasztalatot cserélni sem pedig közösen upgradelni...

Briliáns ötlet..
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 706
113
Ahogy gondolkodom egyre arra jutok nem igazán kellene ezt a lynx-et senki másnak eladni rajtunk kívül csak a németeknek meg esetleg a sógoroknak és svájciaknak. Tudom üzletileg jobb lenne nyomatni szarásig, de túl jó ez azoknak akiknek eddig kínálták mint a pl a tótok. A német nyelvűek meg mi simán 3000 db kijönne plussz az egyéb verziók.
Hogy jött ki neked ez a 3000db?

Meg mèrt gondolod, hogy a nèmetek a puma mellè vesznek bármi hasonlót?

Szóval nem nagyon èrtem a gondolatmenetet.

Amúgysem mi döntjük el kinek adja el az rm.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 643
113
A 3000 csak egy szám ami már akkora, hogy igen csak megérné a gyártás. Mivel nem látom a gyártással kapcsolatos infokat hasra ütöttem.
Hogy miért tartsuk meg, mert ez a jármű jobb és előre mutatóbb mint a verseny társai. Miért tartsuk meg sajátnak a németekkel hát ezért.
Az osztrákok meg a svájciak német belterületnek tekintendő német szempontból.
Nézzük a számokat.
Nekünk kell 501 db közép távon, az osztrákoknak 239 db svájcnak mondjuk szintén 500 db.
A németeknek meg a megbízhatatlan puma mellé a nemsokára kivonandó marder helyett kell 1200 db.
Ezenkívül mindegyiknek szüksége lesz speciális járművekre (mentő, műszaki, aknavető, 120 as rohamlöveg, légvédelem stb) ami szintén több 100 db tétel lesz közép távon.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
A 3000 csak egy szám ami már akkora, hogy igen csak megérné a gyártás. Mivel nem látom a gyártással kapcsolatos infokat hasra ütöttem.
Hogy miért tartsuk meg, mert ez a jármű jobb és előre mutatóbb mint a verseny társai. Miért tartsuk meg sajátnak a németekkel hát ezért.
Az osztrákok meg a svájciak német belterületnek tekintendő német szempontból.
Nézzük a számokat.
Nekünk kell 501 db közép távon, az osztrákoknak 239 db svájcnak mondjuk szintén 500 db.
A németeknek meg a megbízhatatlan puma mellé a nemsokára kivonandó marder helyett kell 1200 db.
Ezenkívül mindegyiknek szüksége lesz speciális járművekre (mentő, műszaki, aknavető, 120 as rohamlöveg, légvédelem stb) ami szintén több 100 db tétel lesz közép távon.
Ez annyi sebből vérzik, hogy el se kezdem felsorolni.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 643
113
Ez annyi sebből vérzik, hogy el se kezdem felsorolni.
kezd el, de olyanokat kihagyhatsz hogy a németek inkább felújítják a mardereket és ehhez hasonlókat amiket ismerünk. Ez egy gondolat és ha az ausztrál üzlet nem üt be akkor valóság lesz belőle.
A görögök meg az ukránok (márha kibírják még egy darabig) meg fogják kapni a mardereket. És a németeknek muszáj lesz venni valamit helyettük és nem igazán lelkesednek a 40% hadrafoghatóságú és a semmilyen egyéb járművel nem rendelkező pumáért.
És akkor már csak ez van helyette ami német! A másik két ország meg német majd egyszer cserélnek és az olcsóbb németet fogják választani úgyis.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
kezd el, de olyanokat kihagyhatsz hogy a németek inkább felújítják a mardereket és ehhez hasonlókat amiket ismerünk. Ez egy gondolat és ha az ausztrál üzlet nem üt be akkor valóság lesz belőle.
A görögök meg az ukránok (márha kibírják még egy darabig) meg fogják kapni a mardereket. És a németeknek muszáj lesz venni valamit helyettük és nem igazán lelkesednek a 40% hadrafoghatóságú és a semmilyen egyéb járművel nem rendelkező pumáért.
És akkor már csak ez van helyette ami német! A másik két ország meg német majd egyszer cserélnek és az olcsóbb németet fogják választani úgyis.
Pumát vesznek és nem 40%.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 360
113
Ez egy gondolat és ha az ausztrál üzlet nem üt be akkor valóság lesz belőle.
jelen állás szerint, nem, nem lesz belőle valóság, vagy... hát, nagyon nagy pálfordulásnak kellene bekövetkeznie, mégegyszer jelen állás szerint, hogy valóság legyen belőle
És a németeknek muszáj lesz venni valamit helyettük és nem igazán lelkesednek a 40% hadrafoghatóságú és a semmilyen egyéb járművel nem rendelkező pumáért.
1.) az hogy nem rendelkezik semmilyen egyéb specifikációjú változattal a Puma, az kurvára jogos

2.) ami a hadrafoghatóságot illeti, nem amiatt van annyin mert a vassal probléma lenne, ez borzasztó egyszerű, ha nincs a karbantartásra pénz akkor ilyen számokat fog produkálni, igen, ha van , akkor viszont elég hamar feltudják Hansék tornászni ezt a számot

és 3.) ezt ők is tudják szóval köszönik szépen de Pumát vesznek

A 3000 csak egy szám ami már akkora, hogy igen csak megérné a gyártás. Mivel nem látom a gyártással kapcsolatos infokat hasra ütöttem.
Hogy miért tartsuk meg, mert ez a jármű jobb és előre mutatóbb mint a verseny társai. Miért tartsuk meg sajátnak a németekkel hát ezért.
Az osztrákok meg a svájciak német belterületnek tekintendő német szempontból.
Nézzük a számokat.
Nekünk kell 501 db közép távon, az osztrákoknak 239 db svájcnak mondjuk szintén 500 db.
A németeknek meg a megbízhatatlan puma mellé a nemsokára kivonandó marder helyett kell 1200 db.
Ezenkívül mindegyiknek szüksége lesz speciális járművekre (mentő, műszaki, aknavető, 120 as rohamlöveg, légvédelem stb) ami szintén több 100 db tétel lesz közép távon.
azta ezek a számok most nézem he jesus...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 643
113
jelen állás szerint, nem, nem lesz belőle valóság, vagy... hát, nagyon nagy pálfordulásnak kellene bekövetkeznie, mégegyszer jelen állás szerint, hogy valóság legyen belőle

1.) az hogy nem rendelkezik semmilyen egyéb specifikációjú változattal a Puma, az kurvára jogos

2.) ami a hadrafoghatóságot illeti, nem amiatt van annyin mert a vassal probléma lenne, ez borzasztó egyszerű, ha nincs a karbantartásra pénz akkor ilyen számokat fog produkálni, igen, ha van , akkor viszont elég hamar feltudják Hansék tornászni ezt a számot

és 3.) ezt ők is tudják szóval köszönik szépen de Pumát vesznek


azta ezek a számok most nézem he jesus...
A számokat ne úgy nézd hogy 10 év alatt teljesül! Remélem nem így gondolta senki!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 643
113
szerintem úgy sem nagyon realitás
Azért jó ez a fórum, mert az elképzelések megmaradnak leírva és vissza lehet őket évek múlva is keresni. Kiderül mennyire életképes az elméletem. Nagyon sok múlik a most futó nyúzáspróbán na meg azon hová fejlődik az orosz háború.
Na meg mit is várnak a vezetők 2028 és 30 köré!
"Rácz Jenő vezérkari főnök 1935-ben már letette Horthy asztalára a jelentést amiben leírták hogy 1940 körül nagy háború várható"
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
bocs 43,7% igen.
mennyi pumát is vesznek még pluszban? Milyen alapúak lesznek a kiegészítő járművek? A pumának nincsen más verziója!
Vagy kerekes lesz? mert itt azt mondjátok profik hogy az baromság lenne! Akkor mi lehet ??
Ha nem csak azt jegyeznéd meg ami szipatikus akkor tudnád, hogy volt már baj a Pumák hadrafoghatóságával és akkor is az lett a vizsgálat eredménye, mint most: ha a BW nem vesz hozzá alkatrészt, akkor nem fog működni. Arról meg nem a Puma tehet, hogy nem költenek rá.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 643
113
Ha nem csak azt jegyeznéd meg ami szipatikus akkor tudnád, hogy volt már baj a Pumák hadrafoghatóságával és akkor is az lett a vizsgálat eredménye, mint most: ha a BW nem vesz hozzá alkatrészt, akkor nem fog működni. Arról meg nem a Puma tehet, hogy nem költenek rá.
tudod én németországban is végeztem egyetemet (és nem bőcsészt) éltem ott német multinál dolgoztam több mint 10 évet senki nem magyarázza be nekem, hogy egy német logisztikus vagy egy német szerelő műhely parancsnoka alkatrész hiány miatt nem tudja a megfelelő mennyiségű pumát menet készé tenni!
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 706
113
tudod én németországban is végeztem egyetemet (és nem bőcsészt) éltem ott német multinál dolgoztam több mint 10 évet senki nem magyarázza be nekem, hogy egy német logisztikus vagy egy német szerelő műhely parancsnoka alkatrész hiány miatt nem tudja a megfelelő mennyiségű pumát menet készé tenni!
Basszus.
Azt hittem vagy 16 èves lehetsz.
Annyi hülyesèget írsz.

Mostanra viszont kicsit kezd fajdalmassá vállni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
tudod én németországban is végeztem egyetemet (és nem bőcsészt) éltem ott német multinál dolgoztam több mint 10 évet senki nem magyarázza be nekem, hogy egy német logisztikus vagy egy német szerelő műhely parancsnoka alkatrész hiány miatt nem tudja a megfelelő mennyiségű pumát menet készé tenni!
Ha nem vesz a BW alkatrészt akkor de. Nézd meg a PzH esetét. Azért nem tudják javítani az ukránoknak átadott PzH-kat (egyet kannibalizálni kellett), mert nincs hozzá alkatrész.
A BW nem egy multi...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
bocs 43,7% igen.
mennyi pumát is vesznek még pluszban? Milyen alapúak lesznek a kiegészítő járművek? A pumának nincsen más verziója!
Vagy kerekes lesz? mert itt azt mondjátok profik hogy az baromság lenne! Akkor mi lehet ??
A németek eddig se harcjármű alvázon toltàk a kiegészítő cuccokat. Marderből sem volt más verzió.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
kezd el, de olyanokat kihagyhatsz hogy a németek inkább felújítják a mardereket és ehhez hasonlókat amiket ismerünk. Ez egy gondolat és ha az ausztrál üzlet nem üt be akkor valóság lesz belőle.
A görögök meg az ukránok (márha kibírják még egy darabig) meg fogják kapni a mardereket. És a németeknek muszáj lesz venni valamit helyettük és nem igazán lelkesednek a 40% hadrafoghatóságú és a semmilyen egyéb járművel nem rendelkező pumáért.
És akkor már csak ez van helyette ami német! A másik két ország meg német majd egyszer cserélnek és az olcsóbb németet fogják választani úgyis.
Ausztriában baszod alásan minden szárazföldi technika gdels idestova 30 éve..
Ulan és pandur most veszik a pandur új verziójàt éppen.

És képzeld éppen most kezdik a boxer beszerzést mivel az közepes hadosztàly koncepciójuk boxer alapú.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
tudod én németországban is végeztem egyetemet (és nem bőcsészt) éltem ott német multinál dolgoztam több mint 10 évet senki nem magyarázza be nekem, hogy egy német logisztikus vagy egy német szerelő műhely parancsnoka alkatrész hiány miatt nem tudja a megfelelő mennyiségű pumát menet készé tenni!
Akkor kezdetnek menj el a nembőccsész diplomáddal a bw-hez és érdeklődj mizu.