Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Ez így igaz, csak többet vártam volna tőlük 2-3 év alatt.
Meg ez gyengébb löveg mint az RM L/51-es hk lövege. A löveg csak L/44-es - tehát Leopard 2A4 szintű tűzerő. Az időzítős ABM lőszert nem hiszem hogy kezeli, bár talán hozzáfejlesztik ha kell.
Páncél védelme is elég gyenge lehet: STANAG szerinti 5-6 szint...

Ez a Lynx-120 egy "kvázi rohamlöveg" ebben a formában, harckocsinak nem mondanám de még páncélvadásznak is necces a gyengébb löveggel...
Lynx maga se elég erős páncélzatú hk szerepre.Ez inkább olyan,mint a Stryker MGS,meg a Ratel90.Ezek hk szerepet csak akkor tudnak betölteni,ha az ellennek nincs olyan pct eszköze,ami ezt megakadályozná.(oké a Ratel90 a sűrű bozotban képes volt helytállni a T55 ellen,de az egy elég speciális eset.Nyilt terepen nem ment volna)
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 812
37 916
113
Lehetséges hogy az Olasz beszerzési program miatt integrálták. Amúgy érdekes hogy ha jól emlékszem, azt mondtátok hogy a Rajnafémnek idén kéne produkálnia egy 120mm auto töltős Párduc tornyot....Ehhez képest a KNDS villogtatja az IFV-re és mbt-re tervezett automata töltős tornyait.
Én arra számítottam, hogy KF51 120-as tornyának valami könnyített kisebb verzióját fogják mutogatni Lynx-120 néven az idei kiállításon, ahogy ezt makett formájában felvillantották 2 éve.
Ezek szerint 2 év alatt ezzel sem haladtak semmit...

Az RM saját zsebből láthatón nem fejleszt semmi!
Csinál néhány makettet, aztán várja a balekokat hogy befizessenek rá. A Lynxen és a Skyrangeren kívül mi az amit úgy ahogy készre fejlesztettek az elmúlt 5 évben?!?
Egyest sem tudok mondani...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 812
37 916
113
Lynx maga se elég erős páncélzatú hk szerepre.Ez inkább olyan,mint a Stryker MGS,meg a Ratel90.Ezek hk szerepet csak akkor tudnak betölteni,ha az ellennek nincs olyan pct eszköze,ami ezt megakadályozná.(oké a Ratel90 a sűrű bozotban képes volt helytállni a T55 ellen,de az egy elég speciális eset.Nyilt terepen nem ment volna)
harckocsik ellen hátrányban lenne a gyenge passzív védelem miatt, de elvileg az APS védené ATGM-ek és RPG-k ellen...
Ez így inkább repeszgránát lövöldözésre jó...
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 681
5 138
113
Én arra számítottam, hogy KF51 120-as tornyának valami könnyített kisebb verzióját fogják mutogatni Lynx-120 néven az idei kiállításon, ahogy ezt makett formájában felvillantották 2 éve.
Ezek szerint 2 év alatt ezzel sem haladtak semmit...
Ez így ebben a formában zéró teljesítmény.
Az alváz jelentős átalakítása mellett volna értelme a projektnek, rm toronnyal.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 812
37 916
113
Ez így ebben a formában zéró teljesítmény.
Az alváz jelentős átalakítása mellett volna értelme a projektnek, rm toronnyal.
Szemből állnia kéne a 50-57mm gépágyúlövedékeket meg L/51-es löveg kéne rá, mint az A7-esen.
Mindez APS-sal már kvázi harckocsinak talán elmegy, de páncélvadász / rohamlöveg feladatkörre mindenképp jó lenne.

Ez az olasz torony kevés ehhez - sztem még a DM11 ABM lőszert sem tudja kezeleni...
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and J.G.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 815
35 098
113
Ez így ebben a formában zéró teljesítmény.
Az alváz jelentős átalakítása mellett volna értelme a projektnek, rm toronnyal.
Ugyanannyi értelme van mind az összes többi loveggel szerelt ifv Nek se több se kevesebb. Szinte mindegyik modern nyugati ifvv Nek meg van ez a verzió ha más nem demo szintén mutogatva. Ez se más. Nem érdemes leszokni mert csak azt csinálják mint mások nem érdemes túl sokat várni tolle mert ugyanazokkal a kompromisszumokkal dolgoznak mint mások.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
(oké a Ratel90 a sűrű bozotban képes volt helytállni a T55 ellen,de az egy elég speciális eset.Nyilt terepen nem ment volna)
Hozzáfűzés.Jobban képzett kubaiak ellen már a bozotba se ment a dolog,kénytelenek voltak hk századot mellékelni a hcsop-hoz,különben a kubai T55/62 gépek földbe taposták volna a Rateleket.
Lynx kb ugyan igy járna.Kicsit is jobban képzet hk csapatok még harmadvonalas ósdi,de megfelelően korszerűsitett hk-kal is simán keresztűlmennek a hk támogatás nélküli IFV harcrenden.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 815
35 098
113
Hozzáfűzés.Jobban képzett kubaiak ellen már a bozotba se ment a dolog,kénytelenek voltak hk századot mellékelni a hcsop-hoz,különben a kubai T55/62 gépek földbe taposták volna a Rateleket.
Lynx kb ugyan igy járna.Kicsit is jobban képzet hk csapatok még harmadvonalas ósdi,de megfelelően korszerűsitett hk-kal is simán keresztűlmennek a hk támogatás nélküli IFV harcrenden.
Nem nagyon van nyugaton 105 ős láncos önjáró tarack tuztamogatasra ezeket képzelik helyettük mind közvetlen mind közvetett tuztamogatasra. Drágább mint a 105 ős tarackot hordozna de közvetlen irányzasba hatékonyabb.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 681
5 138
113
Ugyanannyi értelme van mind az összes többi loveggel szerelt ifv Nek se több se kevesebb. Szinte mindegyik modern nyugati ifvv Nek meg van ez a verzió ha más nem demo szintén mutogatva. Ez se más. Nem érdemes leszokni mert csak azt csinálják mint mások nem érdemes túl sokat várni tolle mert ugyanazokkal a kompromisszumokkal dolgoznak mint mások.
Alacsonyabb profil, több páncélzat. Indokolatlan a magas profil és a desszant tér.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Szemből állnia kéne a 50-57mm gépágyúlövedékeket meg L/51-es löveg kéne rá, mint az A7-esen.
Mindez APS-sal már kvázi harckocsinak talán elmegy, de páncélvadász / rohamlöveg feladatkörre mindenképp jó lenne.

Ez az olasz torony kevés ehhez - sztem még a DM11 ABM lőszert sem tudja kezeleni...
Itt jön az,hogy a még mindig szolgálatban tartott,meg a Cockerill estében gyártott pct lövegeknek valójában még mindig van helyük.(szerintem még a HSN lövegeknek is,ktj-re telepitve)
Egy MB-LTre telepitett TM12 egy modern hk-t frontbol ugyan nem lő ki,de erődelemeket (terep)fedezékből,meg gyalogsági járműveket simán.Egy Cockerill tornyos Guardian ugyan ez,csak modernebben (sőt,90 milis Falarick rakétával még hk-k ellen is van esélye).
Lynx 120 ugyan ez a kategória,csak egy cseppet sokkal drágább.Egyszerűbben érdemesebb az árán egy már elavulófélben lévő hk-t felpofozni,ami ugyanúgy el tudja látni azt a szerepet,amit a Lynx120-de mivel hk,a valódi hk/rohamlöveg szerepet is el tudja látni.
Hát ezért nem sikeresek az ilyen drága,nehéz IFVre telepitett kvázi hk tornyok.Drágák ahoz képest,amit nyújtani tudnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 815
35 098
113
Itt jön az,hogy a még mindig szolgálatban tartott,meg a Cockerill estében gyártott pct lövegeknek valójában még mindig van helyük.(szerintem még a HSN lövegeknek is,ktj-re telepitve)
Egy MB-LTre telepitett TM12 egy modern hk-t frontbol ugyan nem lő ki,de erődelemeket (terep)fedezékből,meg gyalogsági járműveket simán.Egy Cockerill tornyos Guardian ugyan ez,csak modernebben (sőt,90 milis Falarick rakétával még hk-k ellen is van esélye).
Lynx 120 ugyan ez a kategória,csak egy cseppet sokkal drágább.Egyszerűbben érdemesebb az árán egy már elavulófélben lévő hk-t felpofozni,ami ugyanúgy el tudja látni azt a szerepet,amit a Lynx120-de mivel hk,a valódi hk/rohamlöveg szerepet is el tudja látni.
Hát ezért nem sikeresek az ilyen drága,nehéz IFVre telepitett kvázi hk tornyok.Drágák ahoz képest,amit nyújtani tudnak.
Igen mert picsa db számban állnak rendszerbe... Ahhoz hogy megérje a kocsinak a jelenlegi ár töredéke ék kellene hogy legyen amihez több ezres db szám lenne szükséges nem csak ifv változat hanem tényleg multifunkcionális platforma kellene hogy váljon nem csak harcoló és harc tamogato de harc biztosító szerepkörben is.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 681
5 138
113
Ugyan úgy mint az összes több ifv platformra épített hasonló tuztamogato jármű esetében. Semmivel nem rosszabb semmivel nem jobb.
Attól, hogy mások rosszúl csinálják, attól még nem kell megelégedni azzal. Btw a legtöbb ifv alacsonyabb a lynxnél.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 815
35 098
113
Attól, hogy mások rosszúl csinálják, attól még nem kell megelégedni azzal. Btw a legtöbb ifv alacsonyabb a lynxnél.
Pajta mindegyik. Hogy rosszul csinálják e mások vagy sem nem tudjuk. Azt tudjuk ez a NATO ba egy irány amit valamiért minden gyártó erőltet
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Igen mert picsa db számban állnak rendszerbe... Ahhoz hogy megérje a kocsinak a jelenlegi ár töredéke ék kellene hogy legyen amihez több ezres db szám lenne szükséges nem csak ifv változat hanem tényleg multifunkcionális platforma kellene hogy váljon nem csak harcoló és harc tamogato de harc biztosító szerepkörben is.
Erre az univerzális platform szerepre néztem ki a Bömbi M6-ot.Még valahol olyan láncos változatrol is irtam,mint amivel a Patria most előjött (emlékszem,akkor a Stryker Tr láncos protójának képét tettem be mintának)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 815
35 098
113
Erre az univerzális platform szerepre néztem ki a Bömbi M6-ot.Még valahol olyan láncos változatrol is irtam,mint amivel a Patria most előjött (emlékszem,akkor a Stryker Tr láncos protójának képét tettem be mintának)
A finnektol ez a gt-t t-t GT-sm GT -mu stb típusok leporolasa átvétele valóban jó ötlet olcsón gyártható könnyen karban tartható mindenes szükségük is van rá bronco és hasonló konkurenciajakent
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 473
7 902
113
Az egy Hermelin nevű ránézésre lynx ágyúval.... Szóval most vagy lynx 120 csak új néven, vagy nem tudom már...
És nem is értem, miért erőltetik ezt, nem nagyon van piaca.
Olaszoknak volt ilyenjuk, ptt most nagyon megy a verseny, lásd a témájában a hírt, amit linkeltem ezügyben.