Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Kockázat nélkül nincs győzelem.Megitélni,hogy érdemes e vállalni a kockázatot,na ahoz kell a tudás.
Ezt azért gondold végig még egyszer!
Van egy a BW által már rendszeresített, kiemelkedő képességű harcjarmű, amiért csak be kell jelentkezni. Jelenleg is nagyobb rajt képes elvinni, mint amivel a MH dolgozik.
És van egy olyan amelyik még tesztelési fázisba is épphogy most kerül. A várható képességei is meg max azon a szinten lesznek, mint most a már beváltté.
Lehet, hogy olcsóbb lesz (nem valószínű), lehet, hogy beválik (lehet rá esély, miközben nekünk kell állni a fejlesztés költségeit).
Lehét, hogy bátraké a szerencse, de ne felejtsük hogy közben az idő is szorít.
De ha mondasz nekem egy olyan projektet, amit kis ország (kis pénzű), egyedül, elsőre sikerre vitt a szárazföldi szegmensben, akkor ne tartsd vissza.
Mert ugye ott a Pandur a cseheknel az izraeli toronnyal, ott a román kerekes projekt, ott a szlovák AMV tender, a saját toronnyal.
Mindegyikben közös, hogy maguk akartak fejleszteni közösen egy nagy gyártóval, aztán finoman szólva sem jött össze.
Talán a litván Boxer jó példa lehet, de ott már egy kész, működő platform szigorú kereteibe került beillesztésre az IFV modult.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 175
113
Ismeritek a véleményem, de azt mondom, hogy nem teljes mértékben mondasz butaságot....
Viszont legalább a német tesók már sok hibát kijavítottak benn, míg a Lynxnél mi lennénk az úttörők, kevés pénzzel, még kevesebb idővel....
Hát,ezt már az NH90re is mondták....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 813
113
Látom az alapproblémát nem érted...
hogy maradjak a topik témájánál: a Puma meg a Lynx koncepcionálisan tök eltérő járgányok. az egyik RC tornyos a másikból meg eddig csak emberes torony van, az egyik szállítható A400-al a másik nem, a Puma 6 fős desszantot visz, a Lynx 8-at ez pedig az egész raj harcászatot meghatározza...ezt dudi elég jól leírta már

ilyen alapvető különbségek esetén ha te azt tudod mondani, hogy vagy az egyik, vagy a másik, akkor az azt jelenti, hogy rohadtul nincs fogalmad arról, hogy pontosan mit is akarsz...
Most hogy én mit mondok az nem számít, mert nem innen indultunk, hanem van-e koncepció a Z2026-ban. Te sajtótalálgatásokra hivatkozva mondtad, hogy össze - vissza koncepciótlanul jött a légvédelmi beszerzés, miközben már 1 éve a levegőben van a NASAMS.

IFV ügyben én nem akarom meghatározni a desszant létszámát, de hivatalosan erről semmit nem tudunk. Ha ez a koncepció megvan, akkor nem kérdés a választás. Illetve az IFV választás is meghatározhatja a koncepciót.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Upsz.Közben mi meg kiértékelhetjük önállóan,vagy csehekkel/akárkikkel összefogva a Pumát.(röhej az lenne,ha a közben a politikát kikapcsolva a koreai nyerne.....mert egyszerűen a gyakorlati próbán kiderülne,hogy az a jobb.Nekem spec koreai autóm van....Szerbek most vettek kinai rakétákat.Őket ugylátszik nem zavarja a távolság.Lehet,hallottak már a modern közlekedés és szállitás lehetőségeiről)
Egyrészt nekik nem igazán van más lehetőségük. Másrészt ugye azt a 10 alatti gyógyegér UAV-t, ugye nem szeretnéd kockázati szempontból egy lapon említeni a haderőnk várható gerincét adó IFV-kkel?:rolleyes:
Szerintem a projekt méretek között majdnem 2 nagyságrend a különbség.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 813
113
Ismeritek a véleményem, de azt mondom, hogy nem teljes mértékben mondasz butaságot....
Viszont legalább a német tesók már sok hibát kijavítottak benn, míg a Lynxnél mi lennénk az úttörők, kevés pénzzel, még kevesebb idővel....
Az időt továbbra sem értem. Sztem abból pont van. Legfeljebb csúszik a NATO vállalásunk, de tudnánk mire hivatkozni. Én a kihívást látom benne, te a problémát.
 
S

speziale

Guest
Upsz.Közben mi meg kiértékelhetjük önállóan,vagy csehekkel/akárkikkel összefogva a Pumát.(röhej az lenne,ha a közben a politikát kikapcsolva a koreai nyerne.....mert egyszerűen a gyakorlati próbán kiderülne,hogy az a jobb.
Nekem spec koreai autóm van....Szerbek most vettek kinai rakétákat.Őket ugylátszik nem zavarja a távolság.Lehet,hallottak már a modern közlekedés és szállitás lehetőségeiről)[/QUOTE]

ne, ez most komoly? az ausztrálok kiértékelik a k21-et meg a lynx-et az ő éghajlati/terep/üzemeltetési viszonyaik között, mi meg nálunk a Pumát? vajon mennyire lehet az ausztrál tesztek alapján megfelelő következtetést levonni arra, hogy hogyan teljesít egy Lynx a dagonyában? vagy hogyan teljesít az optikai rendszere ködben/esőben?
Aztán az ausztráloknak ez mégis miért lenne érdeke? Nekik nincs szükségük a Puma adataira...viszont van elég pénzük arra, hogy 2-2 tesztpéldányt röhögve kifizessenek..
A csehek meg megint nem fognak beszállni mert nekik is emberes tornyos kell...

Nekem spec koreai autóm van....Szerbek most vettek kinai rakétákat.Őket ugylátszik nem zavarja a távolság.Lehet,hallottak már a modern közlekedés és szállitás lehetőségeiről)

Azt a koreai autót jó eséllyé tőled kb. 200 km-re gyártják és a koreai márkáknak pl. megvan Európában a kiépült alkatrész és szervíz hálózata, mivel elég sok autót adnak el itt...
megjegyzem az ausztráloknak felajánlott As21 ugyanúgy csak proto formában létezik, mint a lynx
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 175
113
Egyrészt nekik nem igazán van más lehetőségük. Másrészt ugye azt a 10 alatti gyógyegér UAV-t, ugye nem szeretnéd kockázati szempontból egy lapon említeni a haderőnk várható gerincét adó IFV-kkel?:rolleyes:
Szerintem a projekt méretek között majdnem 2 nagyságrend a különbség.
HQ22 rakétákat vettek,ami a légvédelmük gerince lett.....De pl az argentinok vettek kinai heliket.Ausztrálok anno Mirage III vadászokat,most F18uk van,kanadaiaknak német tankjuk,kiwiktől meg mindenki qrva messze van,de megoldják valahogy....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 597
79 799
113
Az időt továbbra sem értem. Sztem abból pont van. Legfeljebb csúszik a NATO vállalásunk, de tudnánk mire hivatkozni. Én a kihívást látom benne, te a problémát.

Azért baj az idő mert a BTR már 10 éve is tragikusan elavult volt,de legalább minden ugyan olyan elavult volt és együtt tudott működni egymással a sok ócskavas.Ha itt nem lesz valamilyen modern IFV mire elkezdjük használni az A7-eket meg a PzH-kat(tehat be nem érkezik az első század harckocsi meg az első üteg önjáró)akkor az a helyzet áll elő,hogy itt lesz a vilag legjobb harckocsikja meg önjárója épp csak használni nem tudjuk őket mert nem lesz melléjük lövész katona.A BTR nem képes ezekkel semmilyen formában együttműködni anélkül,hogy ne butítaná le a képsségeiket rendszer szinten annyia ami megkérdőjelezi a beszerzését a két modern eszköznek.Kis túlzással nincs értelme az F1-es autónak ha én ülök a volán mögött.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 175
113
Nekem spec koreai autóm van....Szerbek most vettek kinai rakétákat.Őket ugylátszik nem zavarja a távolság.Lehet,hallottak már a modern közlekedés és szállitás lehetőségeiről)

ne, ez most komoly? az ausztrálok kiértékelik a k21-et meg a lynx-et az ő éghajlati/terep/üzemeltetési viszonyaik között, mi meg nálunk a Pumát? vajon mennyire lehet az ausztrál tesztek alapján megfelelő következtetést levonni arra, hogy hogyan teljesít egy Lynx a dagonyában? vagy hogyan teljesít az optikai rendszere ködben/esőben?
Aztán az ausztráloknak ez mégis miért lenne érdeke? Nekik nincs szükségük a Puma adataira...viszont van elég pénzük arra, hogy 2-2 tesztpéldányt röhögve kifizessenek..
A csehek meg megint nem fognak beszállni mert nekik is emberes tornyos kell...



Azt a koreai autót jó eséllyé tőled kb. 200 km-re gyártják és a koreai márkáknak pl. megvan Európában a kiépült alkatrész és szervíz hálózata, mivel elég sok autót adnak el itt...
megjegyzem az ausztráloknak felajánlott As21 ugyanúgy csak proto formában létezik, mint a lynx[/QUOTE]
Ugyan kenguruföld nagyrésze sivatag,de van ott azért rendesen dagonya is,esőerdő (tropusi és mérsékelt övi egyaránt),és még sielni is lehet....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 813
113
Azért baj az idő mert a BTR már 10 éve is tragikusan elavult volt,de legalább minden ugyan olyan elavult volt és együtt tudott működni egymással a sok ócskavas.Ha itt nem lesz valamilyen modern IFV mire elkezdjük használni az A7-eket meg a PzH-kat(tehat be nem érkezik az első század harckocsi meg az első üteg önjáró)akkor az a helyzet áll elő,hogy itt lesz a vilag legjobb harckocsikja meg önjárója épp csak használni nem tudjuk őket mert nem lesz melléjük lövész katona.A BTR nem képes ezekkel semmilyen formában együttműködni anélkül,hogy ne butítaná le a képsségeiket rendszer szinten annyia ami megkérdőjelezi a beszerzését a két modern eszköznek.Kis túlzással nincs értelme az F1-es autónak ha én ülök a volán mögött.
Kerekes lancos mix?? Ez a RM ajánlata is. Az egyik azonnal tud jönni, a másikat meg az igényeinkre faragjuk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 597
79 799
113
ne, ez most komoly? az ausztrálok kiértékelik a k21-et meg a lynx-et az ő éghajlati/terep/üzemeltetési viszonyaik között, mi meg nálunk a Pumát? vajon mennyire lehet az ausztrál tesztek alapján megfelelő következtetést levonni arra, hogy hogyan teljesít egy Lynx a dagonyában? vagy hogyan teljesít az optikai rendszere ködben/esőben?
Aztán az ausztráloknak ez mégis miért lenne érdeke? Nekik nincs szükségük a Puma adataira...viszont van elég pénzük arra, hogy 2-2 tesztpéldányt röhögve kifizessenek..
A csehek meg megint nem fognak beszállni mert nekik is emberes tornyos kell...



Azt a koreai autót jó eséllyé tőled kb. 200 km-re gyártják és a koreai márkáknak pl. megvan Európában a kiépült alkatrész és szervíz hálózata, mivel elég sok autót adnak el itt...
megjegyzem az ausztráloknak felajánlott As21 ugyanúgy csak proto formában létezik, mint a lynx
Ugyan kenguruföld nagyrésze sivatag,de van ott azért rendesen dagonya is,esőerdő (tropusi és mérsékelt övi egyaránt),és még sielni is lehet....[/QUOTE]

Néztél már a térképre?Ausztráliában van minden olyan éghajlat ami nálunk....
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 175
113
Ugyan kenguruföld nagyrésze sivatag,de van ott azért rendesen dagonya is,esőerdő (tropusi és mérsékelt övi egyaránt),és még sielni is lehet....

Néztél már a térképre?Ausztráliában van minden olyan éghajlat ami nálunk....[/QUOTE]
???Szerinted én mit irtam?
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 902
113
Kommentelő véleményeket olyat válogat mindenki, ami a saját véleményét igazolja.
Az, hogy mi a Magyar Állam érdeke, azt meg egy ilyen meghatározó fegyerrendszer esetében sokkal inkább a harci alkalmazhatosaga dönti el, mint a prospektus adatok. Egy meg nem létező, csak ígéret szintjén elképzelt, kipróbálatlan harcjárműre alapozni az MH következő évtizedekben meghatározó képességeit, na az biztos, hogy nem nemzeti érdek. Az nagyon nagy felelőtlenség, mert ezt a hibát már kijavítani nem tudjuk, kényszerpályára kerülünk. Megint rossz döntést hozunk, súlyos következményekkel...

Amen. Ez kb. olyan lenne mint a legierot F-35-re alapozni 2006-2007 korul mikor az elso repulesre kerult sor. Azota eltelt 15 ev es meg mindig tele van Critical Showstopper hibakkal. A Lynx hadrafoghatosaga meg mar mitol lenne jobb mint a Pumae ha arra kerul a sor?Puding probaja az eves es a cseh tenderen a Lynx csak veszteni tudott a Puma ellen, f.szsag lenne ezen a vonalon elindulni.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül