Kakukkos...?!Szerintem órás torony lesz, mert lánca már van....
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Kakukkos...?!Szerintem órás torony lesz, mert lánca már van....
Elég kókány egy torony ez.Így néz ki az amikor valamire utólag kerül fel valami.
A félkész prototípusnál hangoztatott "csökkentett észlelhetőség" sem látszik már...
És majd milyen szépen leszakad róla minden az első erdőben...A félkész prototípusnál hangoztatott "csökkentett észlelhetőség" sem látszik már...
Elméletileg a torony jobb oldalán van integrálva és felfelé emelkedik ki. Azt olvastam, hogy integrálva van hozzá Javelin meg a Spike LR is. Előbbiből egy, utóbbiból pedig 2 fér a kialakított részbe.
EOS T-2000
Hat... ezek a random kiszogellesek teszik furava, azok szerintem nem az APS, nem...?.
Ez teljesen máshogy néz ki, mint a #1421-es hsz.-ben látható tesztjármű.
Ezek alapján a tesztjárművet gyorsan összeheftelték feltehetően (ennyit arról, hogy integrált APS), hogy a teszteken lehessen dolgozni vele, majd a végleges torony (ha a Lynx nyer) lehet már jobban hasonlít erre.
2019 februárjában írták, hogy TRL-6 szinten vannak az APS-ükkel, tehát saját (gondolom optimista) bevallásuk szerint is csak techdemóig jutottak a "Hibrid védelmi modullal"Ez teljesen máshogy néz ki, mint a #1421-es hsz.-ben látható tesztjármű.
Ezek alapján a tesztjárművet gyorsan összeheftelték feltehetően (ennyit arról, hogy integrált APS), hogy a teszteken lehessen dolgozni vele, majd a végleges torony (ha a Lynx nyer) lehet már jobban hasonlít erre.
kösz a linket!https://breakingdefense.com/2020/10/lynx-strikes-back-how-rheinmetall-could-win-army-omfv-analysis/
Hosszu, viszonylag jol osszeszedett cikk a botranyos OMFV tender torteneterol a Lynx kapcsan, konkretan fel is hozza a magyar rendelest:
"Meanwhile, as Rheinmetall refined its design, its published materials on Lynx gave a narrower and slightly lighter weight range than we’d heard in 2018. “Modular scalable armour packages [are] available,” one pamphlet says, “starting with a mass of only 34 tonnes in a peacekeeping [configuration], all the way to 50 tonnes” – about 37.5 to 55.1 US tons – which is well within the capacity of typical Eastern European bridges. In fact, Lynx is light enough that one Eastern European country decided to buy it: Hungary.
Maturity: Hungary & Australia Advance, the US Slows Down
In 2018, the KF41 Lynx was brand-new and the Army was in a hurry, aiming to field OMFVs to combat units by 2026. “We have a pretty challenging test schedule, [so] we really can’t afford a clean-sheet design,” said then-program manager Col. James Schirmer."
"The Army’s gentler schedule made Lynx’s unproven status less of an issue – at the same time that Lynx was proving itself to other nations. In 2019, the Rheinmetall Lynx and the Korean-made Hanwha AS21 Redback advanced to the final round of Australia’s US $10 billion competition for a new armored troop carrier, Project Land 400 Phase 3 (the Australians will pick a winner in 2022). Then, this year, Hungary placed the first order for Lynx, paying US $2.4 billion for 218 Lynx Infantry Fighting Vehicle variants and nine support vehicles, plus assorted spares and support.
The Hungarian deal also showed how Rheinmetall can work with local firms. While the first 46 Lynxs will be built in Germany, the next 172 will be manufactured by a joint venture in Hungary. Similarly, Rheinmetall’s Australian branch has set up a Military Vehicle Centre of Excellence (MILVEHCOE) to design, develop, and manufacture vehicles and equipment locally in Queensland.
“The transfer of technology is one area that Rheinmetall really excels at, and I think you see that in the win in Hungary and MILVEHCOE in Australia,” the managing director of the company’s US subsidiary, American Rheinmetall’s Matt Warnick, said in an interview with Breaking Defense. “There’s a good opportunity for Team Lynx to help grow production capabilities for ground combat vehicles in the US and to add jobs for US workers.”
For the US competition, Rheinmetall is partnered with two American firms: Raytheon, which will provide much of the electronics in any US version, and Textron, which will build the vehicle itself at its Slidell, La. factory."
"The Army also wants OMFV to be easy to upgrade, with what’s called a Modular Open Systems Architecture (MOSA) that can plug and play new technology from any vendor that meets certain common standards. Allied customers like Hungary and Australia are driving Rheinmetall in this direction as well. The Lynx is designed to allow mechanics to swap out key components like the turret, converting an infantry carrier to (for example) a mobile command post in less than three hours."
Amúgy szemrevaló egy gép lett a redback is.Ez nem a Lynx, hanem a Redback tornya.
https://defense-update.com/20190121_iron-fists-aps-for-the-australian-boxers.html2019 februárjában írták, hogy TRL-6 szinten vannak az APS-ükkel, tehát saját (gondolom optimista) bevallásuk szerint is csak techdemóig jutottak a "Hibrid védelmi modullal"
18 hónapot adtak meg arra, hogy TRL-8ig jutnak, ami még mindíg csak a fejlesztés utolsó fázisa, a végleges termék, a tesztelés ez után jön. Akkor sincs készen, ha minden a Rheinmetall tervei szerint alakult, de mikor szokott minden a fejlesztő elvárásai szerint alakulni egy ilyen innovációnál?! Soha.
Nem nehéz kitalálni, hogy a teszt járműre az ausztrálok APS-t kértek, hát kaptak egyet, úgy-ahogy. Aztán majd a széria terméknél megpróbálják visszatuszkolni a saját rendszert, ha nyernek.. és addigra tényleg el is készülnek vele.
https://www.edrmagazine.eu/idex-2019-rheinmetall-introduces-hybrid-protection-modules-for-vehicles
Valami ilyesmi kinézetre lehet számítani a felpakolt moduloknál:
https://defense-update.com/20190121_iron-fists-aps-for-the-australian-boxers.html
Amúgy nem hátrány a 2 robbanótöltet per indító torony?A SAAB-nak van a LEDS-150 nevű aps rendszere ami hat robbanótöltetet használ /indító torony...vagy egyszerűen az iron fist a legkiforrottabb rendszer?
Megkezdődött az ausztrál beszállítók bejelentése:
Rheinmetall Defence Australia partners with Queensland Gaskets...
Mondjuk az sem elhanyagolható szempont, hogy mennyire egyszerűen javitható/le- felszerelhető a cucc, mert gondolom hébe-hóba kalibrálni is kell, meg ellenőrizni, éles harci bevetés után esetleg cserélni néhány szenzort...amihez azért jó,ha nem kell megbontani a tornyot/testet.Már utaltam rá,hogy milyen kókány ez a torony és így közelebbről méginkább az.Páran mondogatjuk itt,hogy nem mind1,hogy valami eredendően van integrálva vagy utólag...
Mondjuk az sem elhanyagolható szempont, hogy mennyire egyszerűen javitható/le- felszerelhető a cucc, mert gondolom hébe-hóba kalibrálni is kell, meg ellenőrizni, éles harci bevetés után esetleg cserélni néhány szenzort...amihez azért jó,ha nem kell megbontani a tornyot/testet.
De egyébként igen, elsőre elég utómunkának néz ki pár dolog a képeken...
Persze, irtam is, hogy ebben egyetértünk.Nézd meg a T-14 tornyát meg ezt.Oké az harckocsi de alapvetően ugyan az,van rajta főfegyver,APS radar,APS töltet,füst és optikai szenzorok.Mégsem egy kókány valaminek néz ki hanem látszik rajta,hogy a tervezés első pillanatától kezdve ezekkkel számoltak,nem utólag lett rábarkácsolva.