Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Én azt remélem, hogy döntenek végre a csehek, megveszik a Lynxet helyi gyártással, mi meg kapunk kedvezőbb ajánlatot a Pumára a KMW-től.

Én is ezt a verziót szeretném a legjobban, mivel mi lennénk a második Puma felhasználó, de az is lehet,hogy a kártyák ki vannak osztva, övék a Lynexet és miénk a Boxer. Szerintem a Rhreimental- al jobban meg lehet egyezni, de ha netán még rendelünk további Leokat , akkor már illene "olcsóbb" Pumákat adni. Mondjuk a csehek 211 db-ot szeretnének, mi beszerzésünk állítólag még a 100-at sem éri el, na majd meglátjuk, reméljük a legjobbakat.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Én azt remélem, hogy döntenek végre a csehek, megveszik a Lynxet helyi gyártással, mi meg kapunk kedvezőbb ajánlatot a Pumára a KMW-től.
Mivel a csehek nyilvánosan pályáztatják és sok a jelentkező, tuti lesz fellebbezés, amivel évekig elhúzódhat az ügy. Ennek sokan alaláfutottak már.
Én is ezt a verziót szeretném a legjobban, mivel mi lennénk a második Puma felhasználó, de az is lehet,hogy a kártyák ki vannak osztva, övék a Lynexet és miénk a Boxer. Szerintem a Rhreimental- al jobban meg lehet egyezni, de ha netán még rendelünk további Leokat , akkor már illene "olcsóbb" Pumákat adni. Mondjuk a csehek 211 db-ot szeretnének, mi beszerzésünk állítólag még a 100-at sem éri el, na majd meglátjuk, reméljük a legjobbakat.
Nálunk a 100 teljesen reális, hiszen szinte minden fegyvernemet vagy újraéleszteni vagy modernizálni kell a Gripeneken kívül. A Zrínyi célja nem a mennyiség, hanem az elhalt, elhaló képességek újbóli megteremtése.
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Pár napja ugyanezt a taktikát dobta be a Rheinmetall a Bradley-k cseréje kapcsán is.

USA kicsit más tészta, ott még talán a tenderen indulni se engednek, ha nem szervezed meg a helyi gyártást. Nyerni biztosan nem nyernének nélküle...

Én azt remélem, hogy döntenek végre a csehek, megveszik a Lynxet helyi gyártással, mi meg kapunk kedvezőbb ajánlatot a Pumára a KMW-től.

Kinek a pap, kinek a papné. Nekem a kettő kb ugyan az, de a Lynx +2 fője, 35mm-es löveg és a 4 atgm megvett kilóra.
A másik meg, amíg a németek Lynx-et fogják inkább nyomni exportra, addig folyamatos lesz a jármű/új feladatú változatok fejlesztese. A Pumanál meg a német hadseregre leszünk utalva ilyen téren, hogy adjanak rá pénzt, mert mi valószínűleg nem fogunk rá áldozni...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 121
45 467
113

Huh remélem hülyék lesznek és mennek a Puma után. És nekünk bedobja a Rheinmetall ugyanezt.
Ha jobban elolvassátok a cikket, akkor abban az van, hogy minden gyártó a helyi gyártást ajánlgatja. A hír az, hogy a Rheinmetall azt mondja, hogy Ő új gyárat épít fel, és új vállalatot hoz létre. A többiek már meglévő gyártókkal, gyárakkal szövetkeznének. Szerintem ez édesmindegy.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Igen, nekem a papné..:). Valóban impozáns a +2 fő, meg a 35 mm-is gépágyú. De ez a változat még nem létezik. Az a bajom, hogy az egyébként jó elgondolás mentén kialakított járműkoncepció folyamatos fejlődése során közelíti a Puma tudását és árát, közben tömege messze túlhaladta azt. Úgy, hogy még nincs befejezve a fejlesztése, nem ment 100 000 km-t teszteken, lövészeteken, nem volt semelyik hadseregben csapatpróbán (cseheknél KH31 volt, az nem a neked tetsző változat). Mire ezeken végigmegy, mi már a Zrínyi 2620-nál járunk majd. Ha nem az is baj, mert akkor majd Tatán tesztelik először a 35 mm-es gépágyút.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Ez Qatarban bukkant fel egy parádén. Kétfős toronyban lévő személyzet miatt hatalmas a hatásos célfelülete, a búvónyílásoknál látszik, hogy az alap és a kiegészítő páncél vastagsága is átlagos, szóval védelme nem lehet kiemelkedő. Nagy tömege sokkal inkább a nagy méreteiből, mintsem vastag páncélzatából adódik.

lynx-qatar2.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Mivel a csehek nyilvánosan pályáztatják és sok a jelentkező, tuti lesz fellebbezés, amivel évekig elhúzódhat az ügy. Ennek sokan alaláfutottak már.

Nálunk a 100 teljesen reális, hiszen szinte minden fegyvernemet vagy újraéleszteni vagy modernizálni kell a Gripeneken kívül. A Zrínyi célja nem a mennyiség, hanem az elhalt, elhaló képességek újbóli megteremtése.[/QUOT
Mivel a csehek nyilvánosan pályáztatják és sok a jelentkező, tuti lesz fellebbezés, amivel évekig elhúzódhat az ügy. Ennek sokan alaláfutottak már.

Nálunk a 100 teljesen reális, hiszen szinte minden fegyvernemet vagy újraéleszteni vagy modernizálni kell a Gripeneken kívül. A Zrínyi célja nem a mennyiség, hanem az elhalt, elhaló képességek újbóli megteremtése.


Sajnos, ez így van. A legelső IFV meg az APC beszerzés , mert szerintem az APC csak kevesebb létszámot követel. Mondjuk a cseheknek könnyebb, mert a szállítógép beszerzésén már túl vannak, ami a mi esetünkben is több száz milla előreláthatólag. Azért olcsóbb technikát , önjáró tüzérség meg rakétatüzérség , illene addig beszerezni. A török elnök érkezésével én nem várok semmit, amik eddig be lettek mutatva, mivel a Yalcin-t meg az NSM-et kipróbálgattuk, úgyhogy nem tartom valószínűnek, hogy onnan valamit vegyünk. Pedig azért APC-ket eltudnék képzelni. Ahogy most kiderült, nem tudom, Debrecenbe milyen dandárt akarnak ,oda is az első technika 23-tól várható. A tüzérségre visszatérve , valahol olvastam, hogy az Acher, nem egy eget verő összeg, mondjuk, a Cesar-hoz nem tudom, hol vannak, na meg a Pesco program. Mi lesz itt kérem? Mi lesz ha a szlovákoktól veszünk önjáró tüzérséget? Az egy kicsit furcsa lesz.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 940
113
Ez Qatarban bukkant fel egy parádén. Kétfős toronyban lévő személyzet miatt hatalmas a hatásos célfelülete, a búvónyílásoknál látszik, hogy az alap és a kiegészítő páncél vastagsága is átlagos, szóval védelme nem lehet kiemelkedő. Nagy tömege sokkal inkább a nagy méreteiből, mintsem vastag páncélzatából adódik.

lynx-qatar2.jpg
A három fickó közül kettő tuti nem arab, hanem európai zsoldos:)
 
  • Tetszik
Reactions: hunter85

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 121
45 467
113
A három fickó közül kettő tuti nem arab, hanem európai zsoldos:)
Ez annyiban jelentős dolog, amennyiben zavar, ha a Rheinmetall emberei a saját demó járművüket vezetik.
Ezek nem az arabok járművei. Elmentek promózni, mint ahogy hozzánk eljöttek a törökök promózni a járműveiket. Azon is volt magyar zászló, meg miegymás, közben meg török volt a személyzet. :rolleyes:
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 940
113
Ez annyiban jelentős dolog, amennyiben zavar, ha a Rheinmetall emberei a saját demó járművüket vezetik.
Ezek nem az arabok járművei. Elmentek promózni, mint ahogy hozzánk eljöttek a törökök promózni a járműveiket. Azon is volt magyar zászló, meg miegymás, közben meg török volt a személyzet. :rolleyes:
Én olyat láttam, hogy amikor a Rheinmetall demozott valamit (Lynx vagy Boxer), akkor nem egyenruhában tették. De lehet, hogy igazad van, csak akkor mit keres ott a barna bőrű harmadik?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 983
113
Ez Qatarban bukkant fel egy parádén. Kétfős toronyban lévő személyzet miatt hatalmas a hatásos célfelülete, a búvónyílásoknál látszik, hogy az alap és a kiegészítő páncél vastagsága is átlagos, szóval védelme nem lehet kiemelkedő. Nagy tömege sokkal inkább a nagy méreteiből, mintsem vastag páncélzatából adódik.

lynx-qatar2.jpg
Ez akkora mint egy tank...