1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Rheinmetall Lynx

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - luperator által indítva @ 2018. december 12..

1. Anti

Anti Well-Known Member

Kár. A fejlesztés nagy részét az USA kifizette volna de ezután nem hinném hogy "olcsó" exportcikk lesz. :rolleyes:

Gaudi likes this.
  2. Terminator

Terminator Well-Known Member

Viszont így nagyon kellene a gyártónak egy gyors exportsiker, hogy bevonzza a többi megrendelőt...

Masztiff likes this.
  3. olap

olap Member

Egy "versenyzővel" nem mennek tovább. A Lynx el tud vinni egy rajt, a GDLS Griffin III 6 főt, és nemrég esett ki az Ajax az ausztrál tenderen (a Griffin gyakorlatilag egy felturbózott Ajax, nagy ágyúval). A Rheinmetal amerikai partnere a Raytheon, ahol Mark Esper védelmi miniszter korábban dolgozott. Kevés esélye van annak, hogy ne adjanak hosszabbítást, ahogy azt a hír alatt páran ki is fejtik.

4. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ezek után nagyon kis esélyt látok rá, hogy egyáltalán lesz belőle valami!
    A Rheinmetall elképesztő energiát és pénzt ölt az amerikai projektbe. Most meg egy ilyenen hagyják elbukni. Nem is értem! Mondjuk az is érdekes, hogy más típusok el sem indultak a versenyben. Pl. a Puma vagy a CV90. De ahogy olvasom a Hanwa is passzolt.
    Innentől pedig csak azt tudom feltételezni, hogy annyira lejt a pálya a GD felé, hogy a többiek el sem indulnak. A követelménylista mérete elég komoly! :rolleyes:

mindenen kívül likes this.
  5. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

A cseh, ausztrál és magyar biznisz lehetősége még azért biztatja őket, bár kétségtelenül az usa üzlet a legnagyobb presztízs kérdés.

6. krisss

krisss Well-Known Member

Biztos kevés volt a csúszópé... izé lobbitevékenység.

7. pöcshuszár

Hááát ha a projektben benne lévő szereplőket (RM, Raytheon, Terrex) nézem akkor nem valószínű. ;)

8. krisss

krisss Well-Known Member

A bennmaradókhoz képest ;)
    Imádnám egyébként, hogy aki állandóan vinnyog a nyilvános tenderért legyen alkalma egy ilyen amerikai bevásárlást közelebbről megnézni :D

9. pöcshuszár

Nekem már a csehhez sem lenne idegem! o_O:)
    Az önjelölt katonai attasék, védelmi tanácsadók és harcostársaik szarkavarása.....Fini! :confused:

arcas likes this.
  10. krisss

krisss Well-Known Member

Amúgy szerintem itt nem akartak német gépet, ezért úgy csűrték csavarták a dolgot, hogy ne lehessen megoldani..

Masztiff, svajcibeka and antigonosz like this.
  11. wolfram

wolfram Well-Known Member

Ránézésre azt mondanám, hogy talán úgy 10 centivel lehet magasabb a KF41 teknője, mint a Pumáé.

Hát azok már megjelentek. Javelin, TOW-2B, Spike, MMP, BILL 2, NLAW...

Á, éppenhogy az új kerekes APC/IFV-k teknője/teste a legmagasabb, magasabb, mint kvázi bármelyik láncos IFV-é.

fip7 likes this.
  12. dudi

dudi Well-Known Member

Nem csak magasságra értettem amikor méretet írtam.

13. wolfram

wolfram Well-Known Member

Hát, hosszban is inkább a kerekesek viszik a pálmát (pl az AMV XP, vagy a Boxer a Namer-nél is hosszabb), egyedül szélességben nagyobbak a láncos IFV-k.

14. dudi

dudi Well-Known Member

Meg tömegben.Meg az sem mind1,hogy mi van az APC-n.A német Boxer alacsonyabb mint a Puma mert nincs tornya.

15. megazez

megazez Well-Known Member

Amelyik boxeren van torony az még apc vagy már ifv?

16. dudi

dudi Well-Known Member

APC az mindenhogy.

17. olap

olap Member

https://breakingdefense.com/2019/10/bradley-replacement-army-risks-third-failure-in-a-row/

That leaves General Dynamics, offering an all-new design we describe below, as the sole competitor for the Engineering & Manufacturing Design (EMD) contract to be awarded early next year. A crucial caveat: Winning EMD does not guarantee General Dynamics will win the production contract, which will be awarded in 2023 in a competition open to all comers.

But any 2023 contender would have to refine their design at their own expense, without the constant feedback from the Army that comes with being on the EMD contract. That’s a hard risk for a board to justify, given GD’s advantage. And without a second competitor, all the Army’s eggs are in the basket of GD succeeding, with no backup.

A cikk szerint nyitott a program, a Lynx még játékban lehet, ha a Rheinmetal/Raytheon vállalja saját zsebből a fejlesztési költségeket.

18. pöcshuszár

Az az igazság, hogy nekem ezzel a tenderrel nekem valami nagyon bűzlik.
    Az, hogy a Puma nem nevezett, ahogy a Lynx elcseszte/kigolyózták/elszabotálta. Amilyen követelmények vannak (pl. Elég akkora deszant bele, mint a Bradleyba). Nekem ez rohadtul időhúzásnak tűnik minden fél részéről.
    Elvileg az is követelmény, hogy teljesen új designnak kell lennie. Mitöknek?!?
    És az a kemény, hogy ez már a 3. próbálkozás...

19. krisss

krisss Well-Known Member

Mondj egy sikeres amerikai szárazföldi járműcsere programot az elmúlt 25 évből. Rájössz, hogy baromira kevés van. És dollármilliárdok folytak a semmibe.

Kurfürst and fedett_mókus like this.
  20. megazez

megazez Well-Known Member

A puma a 6 fős deszant miatt nem nevezett, a googlebe ha beírod: "the armys optionally manned fighting vehicle (omfv) program", ott az első pdf-re mutató linket megnyitod abban leírják, hogy kevésnek találják a bradley szállítókapacitását("M-2 Limitations and the Need for a Replacement" rész), többet akarnak. Így eleve ki van lőve a puma

Rotten878 likes this.

Ezen oldal megosztása