Rheinmetall Lynx

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
Jól nézem, hogy ez a Lynx alapvetően Marder alvzra épült/annak a továbbfejlesztése?

is is

"mi még szebb, kiderült a Rheinmetal Lynx titka: valójában átépített Marder lövészpáncélosokról van szó! A Rheinstahl csoport által gyártott lövészpáncélosok a Rheinmetal tulajdonába kerültek annak felvásárlása után. Az olcsó alvázakra egy módosított PUMA torony került, és egy olcsó(bb), de állítólag elég jó Diesel-motor került a régi MTU-k helyére. Ez tehát a magyarázata annak, hogy miért is lett hirtelen házon belül kihívója a PUMA-nak..." (forrás: Cifu, sg.hu)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
"Gondolom infravörös árnyékolás mellett valamiféle merevítő funkciójuk is van "

El nem tudom kepzelni, hogy hatekonyan le tudna arnyekolni csovet, hacsak nincs valami " aktiv hutes" ott pluszban, amit nem latunk. Mit gondolsz?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
<blockquote rel="tarzaan">Jól nézem, hogy ez a Lynx alapvetően Marder alvzra épült/annak a továbbfejlesztése?

is is

"mi még szebb, kiderült a Rheinmetal Lynx titka: valójában átépített Marder lövészpáncélosokról van szó! A Rheinstahl csoport által gyártott lövészpáncélosok a Rheinmetal tulajdonába kerültek annak felvásárlása után. Az olcsó alvázakra egy módosított PUMA torony került, és egy olcsó(bb), de állítólag elég jó Diesel-motor került a régi MTU-k helyére. Ez tehát a magyarázata annak, hogy miért is lett hirtelen házon belül kihívója a PUMA-nak..." (forrás: Cifu, sg.hu)
</blockquote>

Akkor jól láttam én, hogy ez olyan mint a 2-3 évvel ezelőtti Marder Upgrade egyik járműve, csak ezt még ellátták egy CV9010-szerű első lámpávall is.

Akkor gondolom nem is új gyártású cuccok.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
<blockquote rel="tarzaan">Jól nézem, hogy ez a Lynx alapvetően Marder alvzra épült/annak a továbbfejlesztése?

is is

"mi még szebb, kiderült a Rheinmetal Lynx titka: valójában átépített Marder lövészpáncélosokról van szó! A Rheinstahl csoport által gyártott lövészpáncélosok a Rheinmetal tulajdonába kerültek annak felvásárlása után. Az olcsó alvázakra egy módosított PUMA torony került, és egy olcsó(bb), de állítólag elég jó Diesel-motor került a régi MTU-k helyére. Ez tehát a magyarázata annak, hogy miért is lett hirtelen házon belül kihívója a PUMA-nak..." (forrás: Cifu, sg.hu)
</blockquote>

Nem azt akarom mondani, hogy nekem lett igazam, de nekem lett igazam.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113

A Raytheon és a Rheinmetall együttműködési megállapodást írt alá a KF-41 jelzésű változat fejlesztéséhez, amivel az Egyesült Államokban a Next-Generation Combat Vehicle programban indulnak (ami történetesen a Bradley váltótípusát hivatott megtalálni).

Szó mi szó, elég futurisztikusra sikerült.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs and Roni

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 357
113
Na most, kérlek segítsetek hogy megértsek valamit , elvileg , egy amerikai raj az 9 fő (2x4fő + 1 rajparancsnok) elvileg ahogy én tudom amerikai katona ismerősömtől , az M2-es az pl csak 6(vagy max 7 fő ) szállítására alkalmas (a stryker pont 9), a Lynix (KF41) pedig 3+8 sőt, azt hiszem pont a videóban hangzik el(ha nem akkor az egyel ezelőttibe de ha kell belinkelem majd) hogy akár 9 fő szállítására is alkalmassá lehet tenni ezt a csodát , most akkor ezt hogy csinálják az amerikai komák? lehet hogy nagyon hülye kérdés de bocsássátok meg nekem, eddig 2 M2 jutott egy rajra vagy ott 6(vagy7) fő volt egy raj és mindenhol máshogy van és a rajokat tervezik a gépekhez? vagy fordítva?

Amúgy nagyon kis csini szerkezet lett , elfogadnék belőle itthonra is pár százat :D
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 587
5 190
113
Na most, kérlek segítsetek hogy megértsek valamit , elvileg , egy amerikai raj az 9 fő (2x4fő + 1 rajparancsnok) elvileg ahogy én tudom amerikai katona ismerősömtől , az M2-es az pl csak 6(vagy max 7 fő ) szállítására alkalmas (a stryker pont 9), a Lynix (KF41) pedig 3+8 sőt, azt hiszem pont a videóban hangzik el(ha nem akkor az egyel ezelőttibe de ha kell belinkelem majd) hogy akár 9 fő szállítására is alkalmassá lehet tenni ezt a csodát , most akkor ezt hogy csinálják az amerikai komák? lehet hogy nagyon hülye kérdés de bocsássátok meg nekem, eddig 2 M2 jutott egy rajra vagy ott 6(vagy7) fő volt egy raj és mindenhol máshogy van és a rajokat tervezik a gépekhez? vagy fordítva?

Amúgy nagyon kis csini szerkezet lett , elfogadnék belőle itthonra is pár százat :D

Pl az új Bradley változatot hátrafelé megtoldják, ez az új variâns fog versenyezni a Lynx-szel, ez alapján szerintem 2 gép visz egy rajt jelenleg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Na most, kérlek segítsetek hogy megértsek valamit , elvileg , egy amerikai raj az 9 fő (2x4fő + 1 rajparancsnok) elvileg ahogy én tudom amerikai katona ismerősömtől , az M2-es az pl csak 6(vagy max 7 fő ) szállítására alkalmas (a stryker pont 9), a Lynix (KF41) pedig 3+8 sőt, azt hiszem pont a videóban hangzik el(ha nem akkor az egyel ezelőttibe de ha kell belinkelem majd) hogy akár 9 fő szállítására is alkalmassá lehet tenni ezt a csodát , most akkor ezt hogy csinálják az amerikai komák? lehet hogy nagyon hülye kérdés de bocsássátok meg nekem, eddig 2 M2 jutott egy rajra vagy ott 6(vagy7) fő volt egy raj és mindenhol máshogy van és a rajokat tervezik a gépekhez? vagy fordítva?

Amúgy nagyon kis csini szerkezet lett , elfogadnék belőle itthonra is pár százat :D
Átalakítják a rajszerkezetet.
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113

A videó elején a Lynx IFV, aztán a parancsnoki verzió, később mást is látni az Eurosatory-n készült videóban. A leírásban le van bontva mit mutatnak még be a Lynx-en kívül.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
Na most, kérlek segítsetek hogy megértsek valamit , elvileg , egy amerikai raj az 9 fő (2x4fő + 1 rajparancsnok) elvileg ahogy én tudom amerikai katona ismerősömtől , az M2-es az pl csak 6(vagy max 7 fő ) szállítására alkalmas (a stryker pont 9), a Lynix (KF41) pedig 3+8 sőt, azt hiszem pont a videóban hangzik el(ha nem akkor az egyel ezelőttibe de ha kell belinkelem majd) hogy akár 9 fő szállítására is alkalmassá lehet tenni ezt a csodát , most akkor ezt hogy csinálják az amerikai komák? lehet hogy nagyon hülye kérdés de bocsássátok meg nekem, eddig 2 M2 jutott egy rajra vagy ott 6(vagy7) fő volt egy raj és mindenhol máshogy van és a rajokat tervezik a gépekhez? vagy fordítva?

Amúgy nagyon kis csini szerkezet lett , elfogadnék belőle itthonra is pár százat :D

image0123.jpg


image014-a.png
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
751
2 016
93
A Lynx az a Puma utódja lesz? Vagy hogy működnek most ezek a viszonyok a németek háza táján? Netán egyszerre gyártanak kétféle lánctalpas IFV-t?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 587
5 190
113
A Lynx az a Puma utódja lesz? Vagy hogy működnek most ezek a viszonyok a németek háza táján? Netán egyszerre gyártanak kétféle lánctalpas IFV-t?

A puma így is csúszik, hogy lenne már váltótipusa :) a Lynx egy olcsósított Puma, Marder feltápozva, nézd meg a testet egy az egyben marder
 
  • Tetszik
Reactions: Crusader

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113

Ez még a Raytheonnal való nagy összeborulás előtt készült, egy-két érdekesség van benne. Ami meglepett, hogy állítólag 20 kamerával van felszerelve (csak a tornyon van 12),igy nyomon követhető mi történik a járművön kívül.

A fenti videóban és itt is utalás történik a harmadik generációs FLIR létére, de elhangzik a Coyote is, így gyanítom ezek az amerikai verzión lesznek majd inkabn elérhetőek.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113

Ez még a Raytheonnal való nagy összeborulás előtt készült, egy-két érdekesség van benne. Ami meglepett, hogy állítólag 20 kamerával van felszerelve (csak a tornyon van 12),igy nyomon követhető mi történik a járművön kívül.

A fenti videóban és itt is utalás történik a harmadik generációs FLIR létére, de elhangzik a Coyote is, így gyanítom ezek az amerikai verzión lesznek majd inkabn elérhetőek.
Nem tűnik kacatnak. Ellennénk azért vele szépen. 200db jöhet.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 499
72 480
113
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Remélem ez lesz nálunk a befutó, kf41-es elég pofás darab és 3+8 fő / 35mm-es gá. miatt nem is elhanyagolható a mi szempontunkból.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs
K

kamm

Guest
Remélem ez lesz nálunk a befutó, kf41-es elég pofás darab és 3+8 fő / 35mm-es gá. miatt nem is elhanyagolható a mi szempontunkból.

Mar most is kizarhato.
Egyreszt a Pumatol elteroen a Lynx egy teljesen ujnak szamito sorozat meg, minden elod nelkul, konkretan nulla uzemeltetesi tapasztalat van vele (harci meg duplanulla), mikozben gyakorlatilag egy boszmebb, meg nehezebb, meg komplexebb, exportra szant Puma, semmi mas (a Marderhez nincs koze.)
Masik indok, hogy meg a Pumanal is nehezebb, igy keptelenseg legi uton taktikai szallitogepen szallitani (marpedig kulon kihangsulyozta Beko, hogy a beszerzesre kerulo harom uj, rampas szallitogepek - A400M, khm - nehez harceszkozoket is taktikai tavolsagra tudnak majd szallitani.)
Vegul pedig a folyamatos 'csereudulesek' a nemet es a magyar vezerkar kozott, legfokeppen a magyarok 'pumazasai' a Bundeswehrnel eleg egyertelmuve teszik, mit fog venni a Honvedseg...