1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Rheinmetall Lynx

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - luperator által indítva @ 2018. december 12..

1. megazez

megazez Well-Known Member

Annak a 3 főnek mi értelme van? Találat esetén grátiszként 3 halott?

fip7 likes this.
  2. Celebra

Celebra Well-Known Member

Nem is rendszeresitették.Vagy lőszerből vitt elegendőt,vagy gyalogosbol.És akkoriban még bőven volt hk.A szovjet BMP meg 20milissel is bőven kilőhető.Ma viszont ritka a hk,keményebbek a gyalogsági járgányok,várható a városi harc,és légoltalmi célbol is kellene az 57mili.De a lőszerelhelyezés továbbra is probléma.[​IMG] [​IMG] [​IMG] Az oroszok maradtak a karusszelnél.
    BTMP-84be már 6fő a deszant,és van hátúl ajtó.Régi vágy már a saját biztositó gyalogságát magával vivő hk.Alighanem a Merkava jutott ebben a legtovább.De a hk-ifv továbbra is vágyálom.

rudi likes this.
  3. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Nekem tetszik a Merkava (még maketteztem is egyet), de úgy tudom, hogy vagy lőszert visz, vagy katonákat:
    "When ammunition is unloaded the tank can carry up to 8 dismounted soldiers or 3 stretchers. Troops enter and leave the vehicle through the rear hatch."
    http://www.military-today.com/tanks/merkava_mk4.htm

4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

A toronyban is van vagy 10 lőszer. Tehát 8 katona és egy kevés lőszer még az ágyuhoz.

Pogány and fip7 like this.
  5. Celebra

Celebra Well-Known Member

Az Mk IV már igen,de a korábbi 105ös löveges változatoknál a normál 60akárhány db-os lőszerkészletet még a torony hátuljában,meg 2oldalt a testben vitte.A IVnek a toronyhátsoban a töltőgép van már,oldalt meg üzemanyag és NERA.Hiába,a duáltöltetes kumulativ fejek jobb,és terjedelmesebb páncélzatot igényelnek.
    Vickers Mk11 meg az APCbe oltott harckocsi,a másik irányból val megközelités.Na ezt sorolja be valaki valamelik skatulyába.AGS-APC?Lövészszállitó úszóképes páncélvadász harcjármű?Ángilusok határvédelmi járőr jármű néven reklámozták annó
    [​IMG] [​IMG]

Pogány and antigonosz like this.
  6. megazez

megazez Well-Known Member

Emlékeim szerint sharid írta pont, hogy katonát a merkava soha nem szállít mert a toronyban tárolt nagyon kevés, olyan kombináció meg nincs, hogy a katonák mellé lőszertároló tubusokat raknak. Vagy ez-vagy az, multitask nincs.

7. Star Trek86

Star Trek86 Member

elég új videó

arcas and Masztiff like this.
  8. Masztiff

2:20-25

arcas, Anti and megazez like this.
  9. Anti

Anti Well-Known Member

wolfram likes this.
  10. wolfram

wolfram Well-Known Member

A korábban Next Generation Combat Vehicle néven futó, azóta Optionally Manned Fighting Vehicle-re átkeresztelt program jelenlegi állása:

https://fas.org/sgp/crs/weapons/R45519.pdf

A BAE a CV-90-nel kiszállt, maradt a GDLS a Griffin III-mal és a Raytheon/Rheinmetall a Lynx-szel.

Nekem a jelenleg szóba jöhető/elérhető láncos IFV-k közül a KF41 a favoritom. A Puma sem rossz, de a 3+6 fős kapacitása szerintem kevés. A KF41 a 3+8-cal sokkal jobb.

11. Terminator

Terminator Well-Known Member

12. ms07

ms07 Well-Known Member

A meghosszabbított Bradley változat végül kiesett, vagy nem indult, vagy az más program?

13. Cifu

Cifu Well-Known Member

A meghosszabbított / jelentősen átépített Bradley tavaly októberig volt opció, de végül helyette jött az OMFV program, ahol a BAe (aki a Bradley program "építője") eredetileg a CV90 Mk4-el indult volna állítólag. Majd közölték, hogy mégsem indulnak, így maradt a Giffin III. és a Lynx.

wolfram and ms07 like this.
  14. wolfram

wolfram Well-Known Member

Bevallom őszintén, arról nem is hallottam. Csak a lánctalpas Strykerről.

15. Masztiff

Ezen oldal megosztása