Román haderőfejlesztési program (2025) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 804
37 869
113
Mondok egy varazslatot amit majd minden beszerzesnel elmondanak: HITEL:rolleyes::oops:
nekik belefér...

 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 387
7 863
113
Nem, a 8 milliárd az a rendelkezésre álló pénz papíron. Ennek a 40 % 2024 ben 3,2 milliárd euró. Ebből azért marha sok mindenre is be lehetne fizetni! ;)
Ahh így már értem hat meglátjuk ha 54 vagy mennyi abrahams ilyen kurva drága volt akkor azért olyan sokminden nem fog kiferni belőle maximum a maradékból egy orosz nyelv lecke hogy minden katonájuk elmondhassa ne lőj át álltunk anyanyelvi szinten
 

nizdam

Well-Known Member
2021. december 14.
224
799
93
Csak azt nem értem (persze tudom hogy csak papíron léteznek romániában a dolgok, de csak nem ennyire), most volt a hír, hogy a gdp 2,5 % 8 milliárd euró, amit 2024 ben a hadseregre költenek. Ennek 40% fogják cssak beszerzésekre költeni. Akkor hová tűnik ez az iszonyatos mennyiségű pénz. Az 54 ábrahám árát mindennel együtt mellény zsebből kellene rögtön kicsapni az ami gazdinak.
A katonai nyugdijakot is onnan fedezik, ez sokat elvisz a hadsereg penzebol. A fizetesek a kovetkezo tetel, majd a kotelezo amerikai beszerzesek reszletei. A tobbit nem szabad elkolteni, majd ev vegen mint el nem koltott penz visszakerul a kozponti koltsegvetesbe.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
A katonai nyugdijakot is onnan fedezik, ez sokat elvisz a hadsereg penzebol. A fizetesek a kovetkezo tetel, majd a kotelezo amerikai beszerzesek reszletei. A tobbit nem szabad elkolteni, majd ev vegen mint el nem koltott penz visszakerul a kozponti koltsegvetesbe.
Aha tehát papíron van ez a 8 mrd eur, ahogy gondoltam, azért kíváncsi lennék a valós (ténylegesen meg lévő)pénzre is hogy az hány százaléka vajon ennek a 8 mrd nak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 599
5 314
113
Aha tehát papíron van ez a 8 mrd eur, ahogy gondoltam, azért kíváncsi lennék a valós (ténylegesen meg lévő)pénzre is hogy az hány százaléka vajon ennek a 8 mrd nak.
Jóval nagyobb a létszám mint nálunk, ezen kívül a fizetések viszonylag magasak a román átlaghoz képes. + a sok régi vas üzemeltetése sem lehet olcsó.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 875
29 836
113
Beszélgettem anaf-os kollégákkal nálunk szar nagyon a helyzet,nincs visszatartó ero csak civil hivatali részük van nincs fegyveres végrehajtás anaf-nal emiatt úgy csalnak ahogy nem szégyen :D
Engem nem zavar, hogy nyílt fórumon adsz tippeket, hogy hogyan lehet kikerülni az adót... akarom mondani rossz @Kávé :cool::D