Román haderőfejlesztési program (2025) és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 970
5 939
113
én nem találok forrást, hogy román Falconok megkapnák az ALQ 178-at
akkor lesz nekik vagy sem?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
én nem találok forrást, hogy román Falconok megkapnák az ALQ 178-at
akkor lesz nekik vagy sem?

Igen, másként megfogalmazva, de ez a kérdés merült fel mindenkiben.
Miért egy több évtizedes sárkányszerkezet? Nem igazán drága újat vásárolni, de sokkal megbízhatóbb. Ha minden berendezést ki akarnak cserélni korszerűbbre -ha nem is a legkorszerűbbre-, akkor számukra több értelme van újonnan legyártatni őket. Ezzel szemben ők a régi gépváz felújításához és a benne lévő eszközök megszerzéséhez ragaszkodnak. És hosszú, kevésbé átlátható listákat közölnek arról, hogy milyen cserét akarnak benne végrehajtani.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 696
76 690
113
Egyértelmüen nem a Viper Shieldre.
Ha nem is kapták meg még a 178-ast de megfogják akkor miért kellett nekik a 3 ex portugál ALQ131-es?
Jó észrevétel. Néhány éve belga F-16-osokon is láttam ALQ-131-es konténert, pedig azok is MLU gépek.
 
K

kamm

Guest
Látom,továbbra sem megy a szövegértés.
Portugálok F16A/B gépeket kaptak,1994től,késői Block 15 széria.Ebbe már F100-PW220 hajtóművek kerültek,újonnan.Ezek a gépek lettek az MLU program keretében F16AM/BM szintre korszerűsitve,2008tól.Ez a korszerűsités kb a Block50/52 szintjére hozta fel a gépeket harcrendszerei szempontjábol.
Szóval ezek a gépek a harcelektronika értékében bizony Block50 szinten érkeztek mordorba.Most pedig ezt a 15éves harcrelektronikai (vagyis kb a mi Gripenjeinkkel egyidős szintet) korszerűsitik a mostani MLU upgrade csomaggal-kb mint a Gripen MS20 csomagja,olyasaféleképpem.
Szóval érjen már hozzá a hátsó feled a hideg falhoz,ne mantrázd a marhaságot.Egyáltalán nem olyan elavult gépek ezek,csak használtak.
A ket linken illetve @Terminator linkjen minden le van irva, nem ertem, hogy erted igy felre az egeszet. Mar leirtam magyarul is 2-3x, tovabb nem latom ertelmet ragozni, tevedsz. :)
Ja es a portugalok hasznalt amerikai gepeket kaptak mar anno, amelyeket most a romanoknak adtak tovabb,.
Az osszes roman gep 1983-1984-es gyartasu.
Amu az MLU elkepzelesedet illeti, bele sem megyek. Pls olvasd el a linkeket, amit adtam ill masok is linkeltek.

Ez egy elég részletekbe menő leírásnak tűnik.

Hat, nem reszletezi a tipusokat-fokozatokat, de annyibol jo, hogy lathato, nincs olyan, hogy Block 15->50 MLU. :)

Akinek még mindig nem állt össze a román F-16 beszerzés története, annak itt egy időrendi összefoglaló.

Ez inkabb hirarchivum, nem summary, de pontos. Kicsit bo lere eresztve, de jól leírja, milyen osdi Block 15 OCU voltak a portugál gepek és milyen korlátozott a fegyvervalasztek. Itt is jol kitunik, hogy Block 15 MLU lesz az eddig bemutatott upgradek vege, arra mondom, hogy elavult marad még a jelenlegi Gripenekhez képest is.
 
  • Vicces
Reactions: formosa1
K

kamm

Guest
azért ECM az még akkor sincs bennük mint a gyáriakban.
Nezd, eleve ertelmetlen meg hasonlitgatni is szerintem. Eg es fold a Block 15/20 ami egy osregi F-16A felhekkelve vs a Block 50 ami mar eleve F-16C volt, sokkal modernebb alapbol, osszehasonlitathatlanul jobb radarral, uj enginet stb kapott.
Megjegyzem, a Block 50-nel is modernebb a mostani Gripen, de nem mindenben, pl annak a radarja mar modern es eros, ugy emlekszem, tavolabb is lat, mint a Gripen.

Viszont a roman Block 15 remenytelenul elavult gep, mig Block 20 eseten is mindossze kap egy modern computert meg swt es szines (!) :D kijelzot 2021-ben - ezek ugye sokkal gyorsabbak es olcsok ma mar, ez logikus.
Ahogy tippeltem korabban, ez is szerintem muszaj a modernebb fegyverzethez, szerintem ez (is) kavarja meg @Negan ertelmezeset: a wiki pl azt irja, itt adtak hozza a CW modot ahhoz a radarhoz az AIM-7 meg AMRAAM BVR iranyitashoz (ami baromi messze van a Block 50-tol, mint szinttol, de onnan jott a retrofit.) VIszont ez ugyanaz az osregi radar a Block 20-ban is, ha jol emlekszem, kb a feleig lat el, mint a jelenlegi Gripenunk PS-05 radarja. EW szerintem meg szimplan sehol nincs a Gripen sokkal modernebb fedelzeti rendszerehez stb stb.
 
  • Vicces
Reactions: Negan and formosa1

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Akkor meg Block 50 sem lesz? Akkor jol sejtettem, hogy a BLock 50 eleve marhasag volt, hiszen az mar C/D swtandard lenne, komplett engine cserevel stb...

Amúgy a Block-20 nem úgy jött fel abban a cikkben, hogy egy korábbi beszerzési kísérletnél volt paraméter, de azt hiányos anyagi lehetőségek miatt lefújták? Magát a Block-20 úgy emlékszem, hogy a mediterrán barátaiknál már elő sem jött. Viszont azt mondod, hogy az MLU nem egységes Block-50-re felhúzást jelent? Amolyan étlapról válogatás, kinek mire van szüksége? (Például az oláhoknak a hatótávolság növelése nem elsődleges, az összes környező országot elérik alap tartállyal is. Moszkva alá meg nem repülnek atomreaktort bombázni, mint Izrael.)
Plusz akkor van-e olyan rész, amit a románok a fegyverzet rovására konténerből akarnak megoldani, nem a gépbe beépítve?

Amúgy én tegnap már elkönyveltem magamban, hogy a Krímből felszálló gépek igen hamar ki fogják deríteni, hogy ezek a vasak mire használhatóak és mire nem. Az a légierő nem a biztonságos 50 km-re a saját légtér szélétől doktrínát követi.
 
K

kamm

Guest
Amúgy a Block-20 nem úgy jött fel abban a cikkben, hogy egy korábbi beszerzési kísérletnél volt paraméter, de azt hiányos anyagi lehetőségek miatt lefújták? Magát a Block-20 úgy emlékszem, hogy a mediterrán barátaiknál már elő sem jött.
Melyik cikkre gondolsz?

Viszont azt mondod, hogy az MLU nem egységes Block-50-re felhúzást jelent? Amolyan étlapról válogatás, kinek mire van szüksége? (Például az oláhoknak a hatótávolság növelése nem elsődleges, az összes környező országot elérik alap tartállyal is. Moszkva alá meg nem repülnek atomreaktort bombázni, mint Izrael.)
Nem tudom, ha jol ertem, akkor az MLU azt celozta, hogy kulonbozo F-16A uzemeltetett tipusokat legalabb egy elfogadhato szintre upgradeljenek, visszahozva az idokozben megjelent C ujdonsagokbol, amit lehetseges volt teljes atepites nelkul, no meg valamennyire egysegesitsek oket. Ha jol ertem, ezt kulonbozo csomagokkal oldottak meg, sequentional upgradek sora helyett egy roll-up MLU upgradebe lettek csomagolva, igy aztan sokfele szintroi alkalmazhato, de a leggyakoribb Block 15 -> Block 20 MLU, ha jol latom (nyugat-eu gepek, pakik, stb.) Ezert sem ertettem soha, hogyan lenne Block 50 egy korabbi generacios gepbol...

Plusz akkor van-e olyan rész, amit a románok a fegyverzet rovására konténerből akarnak megoldani, nem a gépbe beépítve?
Passz, ennyire nem erdekelt soha, biztos van, aki jobban beleasta magat, de szerintem hiaba csereled ki a CPUt meg a swt, ha az elektronika nincs benne es sosem lett retrofittelve (az ujabb tipusbol.). Ez az, amit szerintem @Negan felreert a romanok kapcsan es nem latom, hogy atepites nelkul hogyan lenne ez valaha Block 50 kozeleben. Konterrel esetleg, de azt is meg kell venni, supportalni kell stb stb...

Amúgy én tegnap már elkönyveltem magamban, hogy a Krímből felszálló gépek igen hamar ki fogják deríteni, hogy ezek a vasak mire használhatóak és mire nem. Az a légierő nem a biztonságos 50 km-re a saját légtér szélétől doktrínát követi.
Fene tudja. Az amerikaiak ott ulnek vegig a Fekete-tenger partjan, oszinten szolva en nem hiszem, hogy a romanok kepesek lennenek a sajat legteruket megvedeni barkitol az amerikaiak nelkul.
Jelenleg van ez marek meg mindig nem operational, oregecske F-16-osuk, meg egy marek haldoklo, teljesen komolytalan MIGjuk.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Melyik cikkre gondolsz?

Kezdem alaposan keverni a dolgokat. MZ/X linkelt egy cikket, nem Terminátor tette fel, ami a román beszerzés nem túl szerencsés kezdeti próbálkozásait is tartalmazta.

"In May of 2008 the Pentagon notified Congress of the possible sale of 48 F-16s as part of a deal valued at 4.5 billion dollars. Two dozen F-16s would be new F-16C/D block 50/52 aircraft and the other two dozen would be refurbished surplus USAF F-16C/D block 25 aircraft"

Ez a másik két tucat tétel az blokk 25ről vagy block 25re. Valamiért úgy maradt meg bennem ez a cikk a rossz a block számozásától eltekintve, hogy letárgyalták, hogy két tucat repcsi 50/52-re lesz felújítva, és letárolás céljából két tucat 25-ös szintre. És hogy a végén bejelentették, hogy csak a "letárolt" verziót veszik meg. Utána túl sok pénzre hivatkozva, hogy azt sem.

De most újra átolvasva meg teljesen összezavarodtam. Valszeg félre fordítottam olvasásnál.


Fene tudja. Az amerikaiak ott ulnek vegig a Fekete-tenger partjan, oszinten szolva en nem hiszem, hogy a romanok kepesek lennenek a sajat legteruket megvedeni barkitol az amerikaiak nelkul.
Jelenleg van ez marek meg mindig nem operational, oregecske F-16-osuk, meg egy marek haldoklo, teljesen komolytalan MIGjuk.

Jogos! Elvileg a ti erőitek épp kivonulni akarnak Európából és arra kellene nekik bulgár Viper meg valami használhatóbb román megoldás, hogy ne ők üljenek mind a két ellenség körül. De az teljesen reális, hogy a végén valszeg mégis ők maradnak ott az orosz gépekkel szemben.
 
K

kamm

Guest
Kezdem alaposan keverni a dolgokat. MZ/X linkelt egy cikket, nem Terminátor tette fel, ami a román beszerzés nem túl szerencsés kezdeti próbálkozásait is tartalmazta.


"In May of 2008 the Pentagon notified Congress of the possible sale of 48 F-16s as part of a deal valued at 4.5 billion dollars. Two dozen F-16s would be new F-16C/D block 50/52 aircraft and the other two dozen would be refurbished surplus USAF F-16C/D block 25 aircraft"

Ez a másik két tucat tétel az blokk 25ről vagy block 25re.
Ez kb annyi, hogy 2008 majusaban a DoD ertesitette a Konresszust a lehetseges uzletrol: 48 F-16 $4.5B ertekben. 24 F-16C/D Block 50/52 and 24 felujitott folos/letarolt USAF C/D Block 25 gep.

Valamiért úgy maradt meg bennem ez a cikk a rossz a block számozásától eltekintve, hogy letárgyalták, hogy két tucat repcsi 50/52-re lesz felújítva, és letárolás céljából két tucat 25-ös szintre. És hogy a végén bejelentették, hogy csak a "letárolt" verziót veszik meg. Utána túl sok pénzre hivatkozva, hogy azt sem.
Valami ilyesmi. Vegul a C/D legolcsobb Block 25-bol sem lett semmi, hanem a hasznalt portugal A/B BLock 15-oket vettek (ill 3 db Block 15 USAF kikonzervalva a portugalok altal), abbol is egyelore 17 darabot osszesen. Ezekbol, ugy tunik, egyelore a Block 20 MLU lesz es kesz.

De most újra átolvasva meg teljesen összezavarodtam. Valszeg félre fordítottam olvasásnál.
Nemikepp, de a lenyeg stimmel.

Jogos! Elvileg a ti erőitek épp kivonulni akarnak Európából és arra kellene nekik bulgár Viper meg valami használhatóbb román megoldás, hogy ne ők üljenek mind a két ellenség körül. De az teljesen reális, hogy a végén valszeg mégis ők maradnak ott az orosz gépekkel szemben.
Egyszeruen nem latom, hogy mondjuk 4-5 evnel kevesebb ido alatt utokepesse valna a roman legiero, mikozben egy teljesen uj rendszerre, filozofiara stb allnak at a 60+ eves lekoszlott MiGekrol, mindent ki kell epiteni a nullarol stb. Az itteni cegek persze sgitenek, de aranyarban, igy az tovabb lassitja majd.
Nalunk is kellett hozza vagy 10 ev es a Gripen joval kevesbe volt korulmenyes bevezetni, mint az amerikai gepeket lesz, bar nalunk ez nagyreszt lustasag is volt a politika reszerol. A romanoknal sem lesz ez sokkal kevesebb, legalabb 5 ev lesz szerintem es akkor meg mindig hianyzik majd masik 30-40 gep, mindegyik legalabb Block 50/52 korul, amit kozben meg kell venni, hogy egyaltalan labdaba rughassanak az oroszok ellene egyedul, sajat legterben, amerikai segitseg nelkul.

Mondjuk ha a HM berendeli a 2 szazadnyi Gripen E-t, akkor az rendes szaladgalast fog okozni a romanoknal, hirtelen lesz penz masik 20-30 Block 50/52-re, figyeld meg... :D
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Peace Atlantis II néven keresse már ki valaki, hogy a portugálok mit koppintottak fel a 20 régi gépen.

The refurbished Peace Atlantis II F-16s received three major modifications: the Falcon UP/Falcon STAR structural upgrades, the F100-PW-220E engine upgrade and the F-16A/B MLU avionics and cockpit upgrade. The MLU changes include Block 50 F-16C/D-style cockpit with color multifunction displays, modular mission computer, APG-66(V)2 radar update, digital terrain system, global positioning system, advanced identification friend or foe, improved data modem data link, electronic warfare management system, plus provisions for a reconnaissance pod and a helmet-mounted display.

These highly advanced modifications will result in the PoAF having a configuration common with the other western European NATO F-16A/B users that participate in the MLU program -- Belgium, Denmark, the Netherlands and Norway. These F-16s will also enhance the PoAF's air combat fleet interoperability with other European Participating Air Forces, of which it is a member, and also with F-16s operated by the U.S. Air Force and all the nations acquiring the newest F-16s off the production line.

Other upgrades to the Portuguese aircraft include a night identification light, dedicated electronic warfare MUX bus, additional chaff/flare dispensers, plus provisions for an internal missile warning system and a flight analyzer/air combat evaluation/voice and data recorder.

Lockheed Martin performed training and set-up functions for the program, but all modifications are being performed in Portugal at OGMA.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
Jézusmariaszentjózsef....Ennyi baromségot.
Block szám egy gyártási szabványt jelent.
Szövegértelmezés,az megint nulla.A harcrendszereit hozták fel kb a block50 szintjére a MLU programon átesett európai F16A gépeket.De attol azok nem C,hanem AM változatok lettek.
F16bol egyedül az ADF változatok használhatták az AIM7 AAM-eket.A modernizált F16AM,az már az AMRAAM rakétákat használja.99-ben egy holland AM/MLU még légi győzelmet is ért el vele.
Felejtsétek már el ezt a hülye NATO-Oo háborút.Az atomháború lenne-kutya se akarja.
F16 dedikált REH rendszereket csak a legutóbbi változatokban tartalmaz.De önvédelmi rendszere minden változatnak van.A Gripen beépitett REH rendszere az önvédelmi rendszernél több,de a dedikált REH konténereknél meg kevesebb.
F16MLU harcértéke a kb azonos szinten lévő harcelektronika,és a sokkal jobb repülési/harci terhelési teljesitmény miatt több,mint a mi vegyesfelvágott Gripenjeinké.Nagyobb a harci terhelése,repideje,jobb a manőverezhetősége,több fegyverzet van hozzá integrálva.
Önhittség,beképzeltség legjobb út a zsibbasztó vereséghez.Pont.
 
K

kamm

Guest
Jézusmariaszentjózsef....Ennyi baromségot.
Block szám egy gyártási szabványt jelent.
EGy-egy legyartott design- ill adott konfig sorozatot, de sebaj.
Szövegértelmezés,az megint nulla.A harcrendszereit
A mit is? Lassuk konkretan, mert akkor kiderul, miert van messze a joval modernebb Block 50-0tol a roman gep es miert hivjak hivatalosan is Block 20-nak legjobb esetben is.
hozták fel kb a block50 szintjére a MLU programon átesett európai F16A gépeket.De attol azok nem C,hanem AM változatok lettek.
Birom ezt a "kb Block 50 szintjere" eufemizmust. :D
No meg azert Block 20 MLU a megnevezesuk, nem Block 50, vilagos. :cool: Megtevesztesbol.


F16bol egyedül az ADF változatok használhatták az AIM7 AAM-eket.A modernizált F16AM,az már az AMRAAM rakétákat használja.99-ben egy holland AM/MLU még légi győzelmet is ért el vele.
Szerintem ez irrelevans. Az egyertelmunek tunik, hogy a Block 20-tol tudott missile guiding funkciot a radarja.
FYI pusztan azt probaltam kitalalni, mit ertettel felre, hogy ilyen erosen Block 50-nek hiszed a roman Block 20 (ha mar azok egyaltalan) gepeket.


Felejtsétek már el ezt a hülye NATO-Oo háborút.Az atomháború lenne-kutya se akarja.
F16 dedikált REH rendszereket csak a legutóbbi változatokban tartalmaz.De önvédelmi rendszere minden változatnak van.A Gripen beépitett REH rendszere az önvédelmi rendszernél több,de a dedikált REH konténereknél meg kevesebb.
Mi ez megint? Dedikalt vs onvedelmi? :eek:

Ebbol semmit nem ertek... ahogy sokszor leirtam mar, a Gripen mar kezdettol fogva gyakorlatilag az osszes jelenlegi roman (=szovjet) legvedelmet tudta jammelni, built-in. Ebbol mi ment akkor egy 70-es evek vegi tervezesu, 1984-es epitesu F-16-nak? Szerintem a toredeke sem. Kontenert aggathatsz ra, majd meglatjuk lesz-e, de raadasul azzal semmi nem ernek majd a NASAMS etc ellen.
Meg a portugalok megtartott F-16-osai is csak 2000 utan lettek valamikor upgradelve (a romanoknak a legregebbi hasznalt szarjaikat adtak oda, mindegyik osoreg Block 15 volt, amit ok is USAF raktarakbol vettek at - hogy ezeket a portugalok hoztak fel nekik eladas elott BLock 20 MLUra avagy most lesznek majd, az meg mindig kerdeses.)


F16MLU harcértéke a kb azonos szinten lévő harcelektronika,és a sokkal jobb repülési/harci terhelési teljesitmény miatt több,mint a mi vegyesfelvágott Gripenjeinké.Nagyobb a harci terhelése,repideje,jobb a manőverezhetősége,több fegyverzet van hozzá integrálva.
Önhittség,beképzeltség legjobb út a zsibbasztó vereséghez.Pont.
Vicces ez a "pont"... :D
Ha az eredeti radarja van, akkor meg a felet sem tudja a Gripenenek, az beleszamit a "harcertekedbe" (ami onmagaban semmi nem jelent, mert definialatlan , semmi konkretum nincs mogotte)...? BVR teruleten en bloc siman jobb a Gripen.
Millioszor leirtak, hogy hiaba magasabb a TWR, ha a Gripennel a drag joval alacsonyabb es ez az ujabb F-16ra vonatkozik, nem ezekre a regi vasakra... mintha gyorsabban is emelkedne a Gripen, mint az F-16?
Szazszor jobban fordul, az kozismert. Ketharad-felearon repul orankent a Gripen, infraban a toredeket kivanja.
Az egyetlen, ami jobb ebben az oreg F-16-ban, hogy nagyobb mennyisegu fegyvert visz el csapasmereshez, de cserebe a Gripen 15 perc alatt fordul meg, ha kell, no meg itt minden kb feloras tavolsagban van, arrol nem beszelve, hogy gepek kozti stb networked warfare nem is igen letezik ezekben az oregecske roman gepekben, a Gripenek kepesek felbukkanni radar nelkul (ill. egyikuktol kapva minden infot.)
Ertelmetlen meg hasonlitgatni is szerintem, amig nem vesznek Block 50-Block 70 kozotti gepeket, addig siman le vannak maradva.
 
  • Vicces
Reactions: formosa1 and Negan
K

kamm

Guest
@Negan en meggyozheto vagyok. :) Ha talalsz korrekt leirast, hogy mi van a roman gepeken avagy mi lesz mar biztosan, akkor van mirol tovabb vitazni - sot, ha ezek szerint megkapjak/tak az APG-68v9-et is, akkor meg azt is elfogadom, hogy jobb a radarja. :)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 072
33 107
113
@Negan en meggyozheto vagyok. :) Ha talalsz korrekt leirast, hogy mi van a roman gepeken avagy mi lesz mar biztosan, akkor van mirol tovabb vitazni - sot, ha ezek szerint megkapjak/tak az APG-68v9-et is, akkor meg azt is elfogadom, hogy jobb a radarja. :)
Be van linkelve.Sőt,saját magad is belinkelted.Egyszerűen csak el kéne olvasnod-és megértened.Ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 243
37 093
113
Itt van, hogy mit tartalmaz a román F16 -osok 175 millió dolláros modernizációja: