1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Sikorsky S-70/UH-60/AH-60/SH-60/HH-60/MH-60 Black Hawk / Sea Hawk / Pave Hawk / Jayhawk / Arpia

Diskurzus a(z) 'Szállító és egyéb vegyes feladatú helikopterek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Sharid

Sharid Well-Known Member

http://defense-update.com/newscast/0207/analysis/analysis-100207.htm

2. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

Ez tuti. Kár,hogy "csak" úgy. Az irányított rakétafegyverzete és az aktív önvédelmi rendszereinek hiányosságai miatt én inkább egy Ka-52-esben ülve mennék harcolni,ha választani lehetne.

dudi likes this.
  3. Celebra

Celebra Well-Known Member

73ban 20 Minyóval az egyitomiak kommandsokat akartak letenni a zsidok mélységében.19et az izraeli vadászok lelőttek.És egy M163 sorozata elől nehéz lehet meglépni.Azonkivűl melik 20milis gá löszert birja?20x82,vagy 20x102 estleg a 20x137esét?Milyen lövedékét?Érintőgyújtos repeszét?Késleltetett rombolét?Pángéltörőt már nem is emlittem.Vagy mégis,melyik páncéltörőét?Milyen távolságbol?Szóval azt a birja ezt vagy azt reklámot tegyük idézőjelbe.

4. zsolti

zsolti Well-Known Member

Vegyük úgy hogy a legrosszabb teljesítményű/legkisebb átütőerejűt bírja csak ki, szerintem az sem rossz.

5. zsolti

zsolti Well-Known Member

Jelenleg ez így van. Állítólag eléggé rajta vannak a Mil-nél, hogy legalább Ka-52 szintre fel legyen hozva mind az önvédelmi rendszer, mind az avionika. Az Ataka vonalat is van még hova fejleszteni, hogy egyenértékű legyen a Vikhr-al, természetesen.
    Ha a következő gen Rus harci heliben meg tudnák azt oldani, amit állítólag már közösen fejleszt a Mil és a Kamov, hogy hasonló páncélvédelem mellett a Ka-52-ben meglévő előnyök is megjelenjenek, nagyon nem lőhetnek vele mellé. Szerintem.

sidewinder12 likes this.
  6. Sharid

Sharid Well-Known Member

ez pld a teherautóplatóra felkendácsolt 23-millisek fényében nem vigasz...
    főleg hogy a 35-40 mm gá-k kerülnek az új IFV-kre, etc

7. zsolti

zsolti Well-Known Member

Jaja, na az a kategória az, amivel te pontosan az életbe nem találsz el egy mozgó helikoptert többször egy sorozattal. Olyan lengés van egy fasza felkendácsolt platóról használt 23mm-s GÁ-nál, hogy a 2 lövésnél már bemozgott a cső kb. 3-5 cm-et. Sok sikert. Vaktában lehet vele lövöldözni persze, aztán majd ha allah úgy akarja...

Luthero likes this.
  8. Celebra

Lehetetlen annyira oáncélozni egy helit,hogy komoly fegyverekkel szemben védjen.Szerintem a Mi28nál elmentek a maximumig,és még az is kevés.Cserében kaptak egy nagyon nehéz helit,annak minden hátrányával.Amik más irányban indultak el.Könnyűfegyverzet elleni védelemmel megelégszenek,és inkább a manőverezőképességet választják.Harceljárásaikkal és a fegyverzetükkel növelik inkább a túlélőképességet.Konstrukcissan meg úgy tervezik a gépet,hogy komoly sérülésekkel is hazatudjon vánszorogni,élje túl a személyzet.A gépet meg leirják

9. Roni

Roni Well-Known Member

Ti teljesen másképp látjátok a dolgot!:hadonaszos:

A mi-28 és a ka-52 két külön világ .

Tessék már megérteni hogy a ak-52 egy sokkal fiatalabb gép a mi-28 képest .

A vikhr vs ataka ? Mi van velük mind a kettő hoki egy hellfire vagy egy cj-10 képest .

Persze ez nem azt jelenti hogy a dicső kelet európai Leo 2 oszlopkat ne tudnák kiütni

Ugyan is sem a ka-52 sem a mi-28 nem rendelkezik radarral és a hozzá való "tüzelj és felejtsd el" Rakétával sem sisak kijelzővel sem új eltro optikai rendszerrel.
    Nem tünt fel senkinek hogy a k-52 új optikai rendszert kap a régiek helyett?

Tessék:új optika a mi-28nm -re
    Itt az új fegyver
    http://www.aerotech.hu/newsdetail.p...gyverzetet_kap_az_új_Mi-28NM_harci_helikopter
    És új sisak.

A mi-28nm meg ezzel beelőzik a ka-52 + új rotort is kapnak .

10. Sharid

Sharid Well-Known Member

...2008. június 18-25. között az Ohiói Nemzeti Gárda F-15 vadászgépei gyakorlatoztak Kecskeméten a magyar MiG-29 és JAS-39 Gripen harci repülőgépekkel. A gyakorlaton több esetben Mi-24 harci helikoptereink is részt vettek. Az egyik bevetésen gyakorló légiharc során az egyik amerikai F-15-ös pilótája leállt fordulóharcolni az egyik Mi-24-esel, amellyel Maczák „Bendike” Endre és
    Horváth „Vivi” Éva főhadnagyok imitált légigyőzelmet értek el.

(pár évvel később:
    2012. április 5-én a Parlament Honvédelmi Bizottsága kihelyezett ülést tartott Kecskeméten a Repülőbázison. Az eseményen kiképzési repülés során az 336. oldalszámú Mi-24P tartott egyéni, majd két szállítóhelikopterrel közös bemutatót. A statikus sorra, több repülőképes harci helikopter hiányában, kitoltak egy, a Repülőgépjavító Üzem Múzeumából származó Mi-24D helikoptert, amelyre Falanga Makett feliratú páncéltörő rakétákat és UB blokkokat függesztettek. A harci helikopter előtt „személyzetük” állt vigyázzban. A szakértő Honvédelmi Bizottsági Tagok megszemlélték a dinamikus és statikus bemutatót és elbeszélgettek a „személyzettel”. .)
    http://iho.hu/hir/hind-a-varos-felett-120609

fishbed and zsolti like this.
  11. emel

emel Well-Known Member

A Mátra-alján, Egerbakta környékén volt a gyakorló légiharc, és a légi-"győztes" Mi-24 fedélzeti lővész-operátorát Horváth "Vivi" Éva főhadnagynak hívták. :)

svajcibeka, fip7 and zsolti like this.
  12. dudi

dudi Well-Known Member

Én repültem vele!

svajcibeka, fishbed and zsolti like this.
  13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Roni, én a Vikhr-ról eddig csak azt olvastam több helyen is, hogy igen nagy harcértékű rendszer, a légi indítású ATGM közt a felső kategóriás még nyugati források is elismerően írtak a páncéltörő képességéről, hatótávolságáról.
    Ahogy te fogalmaztál, hogy "hoki" az egész, na ilyet rajtad kívül mástól még nem hallottam :p.

fip7 and sidewinder12 like this.
  14. emel

emel Well-Known Member

És melyikőtök tisztelgett a másiknak?!! :D
    És melyikőtök mosolygott szebben a másikra?!! :)

borisz likes this.
  15. Celebra

A gond az,hogy az orosznak még mindig nincs "tüzelj és felejsd el" kategóriájú rakétája.Sem olyan,amit külső célmegjelőlést használhatan.Csak az inditó gép vezetheti célra mindeggyik orosz ATGMet.Ezzel szemben egy AH60 támogató bevetésben datalinken kapja a céladatokat,és nem nagyon mutogatja magát az ellen csaatlégvédelmének.Egy más harcászati filozfia.Oroszoknak ma sincs felderitő helikopterük.Berepülnek a harctér fölé,mint egy reülőtank.Ez egy korszerű csapatlégvédelemmel szemben öngyilkosság.

Roni likes this.
  16. dudi

dudi Well-Known Member

A pilóták megrémülnek ha rájuk tisztelegsz szóval ez kimaradt.

fishbed and zsolti like this.
  17. zsolti

zsolti Well-Known Member

Más világ ez tény, sokkal lazábbak :p.

18. Roni

Roni Well-Known Member

Ezt a feladatokat majd az orion drónok fogják megoldani és ezzel válik képessé a mi-28nm drón közötti cél adatok küldése.

19. Sharid

Sharid Well-Known Member

Szerintem a hölgy:

Kép forrása, sztori részletesen, a résztvevők szavaival elbeszélve:
    http://airbase.blog.hu/2010/02/28/szokatlan_legiharc

arcas, svajcibeka, fip7 and 2 others like this.
  20. emel

emel Well-Known Member

Horváth "Vivi" fhdn. lövész-operátor, max másodpilóta (ha még az), csak nem olyan ijedős, ha 12,7-es négycsövűvel durrogtat! :hadonaszos:
    De remélem azért mosolyogni még tud, vagy ha ő nem is, de te tudsz neki/rá mosolyogni!! :)

Ezen oldal megosztása